Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Surasul interior Vote_lcap1Surasul interior Voting_bar1Surasul interior Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Surasul interior Vote_lcap1Surasul interior Voting_bar1Surasul interior Vote_rcap 
quanchi (12068)
Surasul interior Vote_lcap1Surasul interior Voting_bar1Surasul interior Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Surasul interior Vote_lcap1Surasul interior Voting_bar1Surasul interior Vote_rcap 
vlavi (9100)
Surasul interior Vote_lcap1Surasul interior Voting_bar1Surasul interior Vote_rcap 
Mena (7546)
Surasul interior Vote_lcap1Surasul interior Voting_bar1Surasul interior Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Surasul interior Vote_lcap1Surasul interior Voting_bar1Surasul interior Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Surasul interior Vote_lcap1Surasul interior Voting_bar1Surasul interior Vote_rcap 
Tania (4875)
Surasul interior Vote_lcap1Surasul interior Voting_bar1Surasul interior Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Surasul interior Vote_lcap1Surasul interior Voting_bar1Surasul interior Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Surasul interior

3 participanți

In jos

Surasul interior Empty Surasul interior

Mesaj Scris de quanchi Dum Oct 04, 2009 12:25 am

Cica daca stii sa surazi, sa razi si sa glumesti , sa stai de vorba cu organele tale, totul din punct de vedere al sanatatii tale va merge bine.
Eu m-am hotarat [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , inainte de culcare incep:
- Ficatel mic si nebunatic ce esti tu... Te-ai mai ingrasat??? A... tot mic, negru si tare ai ramas... Betivule... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
- Plamanii!!! Ce fac bagabontii??? Ptiu, ca negrii si afumati mai suntetii. Hai, faceti-va treaba , ca in wekeend va duce tata la munte sa va aerisiti.
-Inimioara, ce faci scumpii??? Pompezi, pompezi... Asa tzucurica mica si indragostita ce esti tu...Rosie ca focu, sa-ti surada norocu'... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-Creieras , puiule, iara esti plecat cu sorcova...??? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa vorbesc si cu...? Mai bine nu, ca cine stie ce i se mai scoala si lu' asta... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acum, lasand gluma la o parte uitati ce am citit mai de curand intr-o revista de Tao (de Tao nu de Mao [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ):

""" Surasul interior este o tehnica puternica de relaxare care utilizeaza energia expansiva a fericirii, iubirii si a naturii ca pe un limbaj de comunicare cu organele interne ale corpului, cu "cel de-al doilea creier" din abdomen .
Invatand cum sa suradem organelor si glandelor din interior, intregul corp se va simti iubit si apreciat. Stresul si tensiunea vor fi contracarate, iar fluxul de Chi din interior . Practicantul simte cum energia coboara de-a lungul intregului corp precum o cascada de apa."""

Integrand Surasul interior in practica dvs. zilnica, se pot intampla urmatoarele evenimente. Deci:

Analgezicele o sa va placa din ce in ce mai putin. Surasul interior are capacitatea de a evapora durerile: musculare, articulare, de dinti, cele care apar datorita unor traumatisme (lovituri, taieturi, etc) - permitand corpului sa isi desfasoare cu rapiditate activitatea de recuperare si repunere in functiune, la capacitate optima - precum o raza de lumina, focalizata printr-o lupa topeste un cub de gheata. Aspirinele, Ibuprofenele, Aspenterele, Nurofene sau Fervex-uri - puteti sa le spuneti: "PA !"
Sedativele, calmantele, anxioliticele - o sa va placa si mai putin. Precum soarele cre imprastie ceata, umezeala si intunericul, puterea focalizata a propriei energii si intentii risipeste: fruia, supararea, anxietatea, nelinistea si frica obsedanta, grijile cauzatoare de insomnii. Extraverale, Diazepame, Nitrazepame, Xanax-uri etc - puteti sa le spuneti: "PA!"
Antacidele- produse farmaceutice contra aciditatii gastrice - pot deveni o amintire veche si trista... Neutralizarea pH-ului stomacului e o consecinta fireasca a practicii.
Cafeaua - e foarte posibil sa veti din ce in ce mai putina, pana nu veti mai bea deloc - pentru ca, datorita practicii, veti simti mult mai puternic efectul ei energizant. Invatand sa suradeti anumitor zone de putere din corp, veti gasi in dvs., echivalentul a cativa decalitri de "Red Bull" - din care va puteti alimenta ori de cate ori simtiti nevoia, si cat simtiti nevoia
Plamanii vostri vor declara razboi fumului de orice provenienta (afumaturile, pa! veti simti cat de "bune" sunt...), in special fumului de tigara, si veti renunta la fumat ca prin somn
Atacul acid al alcoolului - veti simti cu adevarat cum este, forta lui coroziva, ca si a tuturor sucurilor si mancarurilor care nu va fac bine - intelegand, simtind, consimtind cu dvs. insiva, veti lasa sa se duca toate...
Nivelul constiinte si constientei, asupra tuturor proceselor fiziologice va creste. Sunt atat de multe de enumerat ! Insa e abia inceputul... Prietenii - veti intelege care va sunt prietenii adevarati (cei falsi - veti vedea prin ei!) si veti sti cum sa interactionati cu cei care nu va sunt prieteni, intr-un mod demn, curajos, centrat.

Asa ca dragilor, suradeti, radeti, glumiti, stati la barfe si taclale cu organele si glandele dumneavoastra si o sa va simtiti Excelent!!!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14477
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

Surasul interior Empty Re: Surasul interior

Mesaj Scris de Didina Lun Oct 05, 2009 11:56 am

e de ajuns atat ? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ma gandeam ca pe unele le putem si... mangaia.... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Didina
Didina
Invatacel
Invatacel

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1385
<b>Puncte</b> Puncte : 6808
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22
<b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 11/10/1969

Sus In jos

Surasul interior Empty Re: Surasul interior

Mesaj Scris de quanchi Lun Oct 05, 2009 11:59 am

O sa se simta si mai bine...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14477
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

Surasul interior Empty Re: Surasul interior

Mesaj Scris de hotsexyro Lun Mai 09, 2011 10:17 am

Inimioara, draga mea
Iar te-ndragostisi lulea? Laughing

Stomacel frumusel,
Ia mai stai tu cumintel
Si nu mai zburda din zori
Cu cei fluturi calatori... Laughing
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12272
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Surasul interior Empty Re: Surasul interior

Mesaj Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

Nu conteaza daca traiesti inntr-un oras mare sau intr-un catun.Adevarata viatza e inlauntrul tau!(Kahlil Gibran)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12272
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Surasul interior Empty Re: Surasul interior

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum