Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Legile atractiei... Vote_lcap1Legile atractiei... Voting_bar1Legile atractiei... Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Legile atractiei... Vote_lcap1Legile atractiei... Voting_bar1Legile atractiei... Vote_rcap 
quanchi (12068)
Legile atractiei... Vote_lcap1Legile atractiei... Voting_bar1Legile atractiei... Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Legile atractiei... Vote_lcap1Legile atractiei... Voting_bar1Legile atractiei... Vote_rcap 
vlavi (9100)
Legile atractiei... Vote_lcap1Legile atractiei... Voting_bar1Legile atractiei... Vote_rcap 
Mena (7546)
Legile atractiei... Vote_lcap1Legile atractiei... Voting_bar1Legile atractiei... Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Legile atractiei... Vote_lcap1Legile atractiei... Voting_bar1Legile atractiei... Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Legile atractiei... Vote_lcap1Legile atractiei... Voting_bar1Legile atractiei... Vote_rcap 
Tania (4875)
Legile atractiei... Vote_lcap1Legile atractiei... Voting_bar1Legile atractiei... Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Legile atractiei... Vote_lcap1Legile atractiei... Voting_bar1Legile atractiei... Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Legile atractiei...

+2
enola_gay
Rechinu07
6 participanți

In jos

Legile atractiei... Empty Legile atractiei...

Mesaj Scris de Rechinu07 Mier Aug 05, 2009 12:12 pm

Sau mai exact cum functioneaza asta?! Am auzit de doua principii (sa le zic asa), dar sunt complet diferite... Conform unuia, cu cat "alergi" mai mult dupa un lucru (oricare ar fi acela), cu atat mai mult se indeparteaza de tine si sansele de a-l avea scad... In momentul in care nu te mai gandesti la acel ceva si nu-ti mai doresti cu atata disperare sa ai parte de el, vine efectiv de la sine... Buuun...

Al doilea zice asa... Ca universul lucreaza in favoarea ta... Adica (conform realizatorilor filmului The Secret), daca te gandesti insistent la un lucru (indiferent ca e ceva pozitiv sau negativ), il vei "directiona" cumva spre tine... De aceea se spune ca de ce te temi d-aia nu scapi, nu?! Ti-e frica de ceva anume intr-atat de mult si te gandesti atat de insistent la problema respectiva incat in cele din urma vei pati acea chestie de care te temi atat de tare (asa suna una din tezele expuse de realizatorii filmului)... Teoria asta ar trebui sa functioneze si daca te gandesti la lucruri pozitive, nu?! Te gandesti zilnic ca (castigi la Loto sa zicem) si la un moment dat (teoretic cel putin) vei castiga... Si poate nu neaparat la Loto, dar vei castiga o suma de bani considerabila... (Evident ca sa castigi la Loto tre' sa si bagi)...

Care din teoriile expuse pare mai plauzibila?! Voua cand vi s-au intamplat cele mai bune lucruri din viata voastra?! Cand ati "alergat" dupa ele si vi le-ati dorit sau cand nu ati "alergat" dupa ele?!


Ultima editare efectuata de catre Rechinu07 in Mier Aug 05, 2009 12:54 pm, editata de 1 ori
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7094
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Legile atractiei... Empty Re: Legile atractiei...

Mesaj Scris de enola_gay Mier Aug 05, 2009 12:25 pm

am trait ambele situatii ....a fost un moment cand nu mi-am mai dorit sa se intample ceva si cu toate astea , acel lucru s-a intamplat ....spre disperarea mea Very Happy

...si a fost si cazul cand m-am gandit atat de mult sa realizez ceva ...am vizualizat de atatea ori acel lucru ...si mi l-am dorit asa de mult , incat l-am obtinut ...dar trebuie sa spun ca dupa foarte mult timp ...dupa zeci de ani
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14896
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

Legile atractiei... Empty Re: Legile atractiei...

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Aug 05, 2009 10:55 pm

eu ador filmul ala...si sa-ti spun sincer mi s-au intamplat si lucruri pozitive si lucruri negative doar pentru ca ma gandeam intr-una,intr-una ,obsesiv la ele..
sa va spun unul din cele pozitive: de cand au fost in burta mea am stiu ce este copilul de-acolo,din mine desii pe vremea mea(maica Laughing ) nu era moda sa iti vada copilul la ecograf...
apoi de cand au venit pe lume m-am gandit pentru fiecare cu multa dorinta si incredere ...cum il vad eu cand va fi Om mare...
si asa s-a intamplat:baiatul meu cel mare caruia ii placeau la nebunie cartile inca de cand era mic si sa calatorim pe globul pamantesc(aveam un glob din acela pamantesc cu picior)si imi spunea mereu ca el o sa colinde cand va fi mare tot pamantul....si asa si este a fost daca nu pe tot pe mare parte din el:India,Ghanna,Jamaica,Thailanda ,Senegal,Maroc,Cambogia,Nepal,Costa Rica,Venezuiela,Peru,Mongolia,toata Europa(aproape)....si a citit foarte multe carti in romana,in engleza,in franceza...no,cu el dorinta a fost indeplinita!
pe copila cea mare o vedeam mereu ajutand alti oameni(era excesiv de prietenoasa si altruista inca de cand era micuta...si fiind foarte fericita undeva departe....si chiar asa este...e foarte fericita undeva departe de mine langa Belfast(unde e maritata cu un om minunat) si lucreaza ca si consilier pe probleme de integrare a emigrantilor in U.K.,intr-o mare organizatie fondata cu sprijinul guvernului englez si cu finantarea unui mare om de afaceri indian...Ajuta multi oameni printre care si f multi romani,este presedinta comunitatii romanilor din Irlanda de Nord...si in anul 2007 in 21 mai a fost felicitata pentru munca depusa de ea de catre Tony Blaier(pe cand era prim minstru)...iar copila cea mica...pe ea o vedeam fericita prin dans....si asa este si cu ea.. are un serviciu minunat alaturi de fratele ei(adica fac parte din aceeasi firma-fondata de un englez,care are filiale in 37 de tari de pe glob...si ea calatoreste,insa pasiunea ei cea mai mare este dansul..si in timpul liber este profesoara de salsa la o scoala de dans din Bv!
...va rog sa nu interpretati tot ce v-am spus ca si cum ar fi orgoliu...insa am vizualizat metreu un viitor exact asa cum arata astazi viata copiilor mei,pentru ei,insa de cand erau mici!
Si,acum partea negativa:...inca de acum 10 ani,cand au inceput transformarile in comportamentul exului meu...gandul divortului imi revenea obsesiv in minte....si faptul ca el va imbatrani langa o alta femeie....iar eu singura!

😢 😢 Nu stiu daca o sa intelegeti ce am scris eu aici...dar ca si o concluzie eu cred ca aceste legi functioneaza si sunt explicate extraordinar de bine in acel film"The secreet" care mie mi s-a parut grozav de reusit si logic
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Legile atractiei... Empty Re: Legile atractiei...

Mesaj Scris de Mena Sam Aug 08, 2009 10:27 pm

Se spune ca lucrurile bune..nu vin cand in suflet e haos...Se spune ca ..ceea ce trimitem in univers...fapte..ganduri cuvinte...se reintorc la noi...ca un bumerang....pentru ca ele se "inregistreaza" undeva...Am vazut si eu o parte din filmul acela...Otimist..Smile...
Un exemplu...Cand cineva doreste sa prospere isi face planuri si zice:daca o sa..."..deja s-a indoit..Cei increzatori ar spune:cand o sa...Circula o chestie cu o comunitate unde nu a plouat demult...Si preotul de acolo i-a chemat pe enoriasi sa se roage impreuna mai multe zile pt ca se zice ca mai multa energie au aceleasi ganduri directionate spre o dorinta..Au facut asta mai multe zile...dar nu a plouat...Si suparati l-au intrebat pe parinte de ce nu le sunt ascultate rugile..ca s-au rugat din toata inima..Si parintele le-a spus..Niciunul nu s-a rugat cu credinta...Pentru ca..niciunul nu si-a luat cu el umbrela...Deci..cand doresti ceva..trebuie sa te si pregatesti pentru lucrurile bune..Sa-ti pregatesti sufletul...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Legile atractiei... Empty Re: Legile atractiei...

Mesaj Scris de CROCODILU' Dum Feb 14, 2010 5:39 pm

ema nush daca e chiara sa cum zici tu sa stii ca de cele mai multe ori daca te gandesti la lucru negativ se materializeaza mai repede decat unul pozitiv, poate ca vei zice pai la al negativ te gandetsi mai intens si deea, nush cat de adevarat este acest fapt pt ca eu am experminetat asta m-am gandit si obsesiv, si in gluma si detasat si tot s-a intamplat iar cand a venit vorba de un gand pozitiv m-am ganditi poate mai obsesiv decat am facut-o vreodata si nu cum zici tu daca sau mai stiu eu cum , eram foarte convins ca va iesii cum gandeam nu pt ca eram eu calanizat pe pozitivitate ci pt ca matematic aveam toate sansele sa mi se indeplineasca ceea ce imi doream de aici era si asa obsesiv in dorinta si daca a existat o sansa de 0,0000000000001 sa mearga prost aia s-a indeplinit, om observat daca incerc sa gandesc toate posibilitatile ca un lucru in functie de cum il abordez sa imi dea ca efect pozitivitate lui va ramane intodeauan o sansa numita imprevizibil niciodata nu voi reusi sa o vad care imi va da negativitatea, poate vei zice aaa pai daca gandesti asa deea iti merge prost nu tocmai deea gandesc asa pt ca m-am mirat si eu de ce imi merge atat de prost, dar in acelasi timp te calesti cu toate astea si cand ti se intampla un lucru bun chiar stii sa vezi sensul lui mai mult de atat incepi sa vezi cate un lucru bun orice intamplare si atunci dispare negativismul cu toate ca nu se intampla asa cum vrei tu mereu nici lumea nu reuseste sa-i faca pe plac Creatorului ce pretentii sa am eu?

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6954
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Legile atractiei... Empty Re: Legile atractiei...

Mesaj Scris de abyss Dum Feb 14, 2010 5:58 pm

....daca-mi iau si umbrela cu mine, sigur nu ploua. nici macar nu trebuie sa vb despre ploaie,sa ma pregatesc nici atat Smile
superstitii or fi, da' cam asa am obsevat ca stau lucrurile.

cred cu tarie ca ce trebuie sa se intample, se intampla!
daca-mi propun sa fac ceva dar lucrurile se poticnesc...e semn rau si daca-mi dau seama la timp ma opresc, imi iau gandul.
s-a intamplat sa obtin ce mi-am dorit nu cand am vrut ci atunci cand chiar am avut nevoie.
abyss
abyss
Miss Popularitate
Miss Popularitate

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1884
<b>Puncte</b> Puncte : 6099
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Legile atractiei... Empty Re: Legile atractiei...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum