Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Barbati vs Femei Vote_lcap1Barbati vs Femei Voting_bar1Barbati vs Femei Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Barbati vs Femei Vote_lcap1Barbati vs Femei Voting_bar1Barbati vs Femei Vote_rcap 
quanchi (12068)
Barbati vs Femei Vote_lcap1Barbati vs Femei Voting_bar1Barbati vs Femei Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Barbati vs Femei Vote_lcap1Barbati vs Femei Voting_bar1Barbati vs Femei Vote_rcap 
vlavi (9100)
Barbati vs Femei Vote_lcap1Barbati vs Femei Voting_bar1Barbati vs Femei Vote_rcap 
Mena (7546)
Barbati vs Femei Vote_lcap1Barbati vs Femei Voting_bar1Barbati vs Femei Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Barbati vs Femei Vote_lcap1Barbati vs Femei Voting_bar1Barbati vs Femei Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Barbati vs Femei Vote_lcap1Barbati vs Femei Voting_bar1Barbati vs Femei Vote_rcap 
Tania (4875)
Barbati vs Femei Vote_lcap1Barbati vs Femei Voting_bar1Barbati vs Femei Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Barbati vs Femei Vote_lcap1Barbati vs Femei Voting_bar1Barbati vs Femei Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Barbati vs Femei

+14
abyss
TAVIC
nicknistor
Rechinu07
Only
CROCODILU'
Mena
Andi
Zuza
vlavi
hotsexyro
quanchi
Didina
enola_gay
18 participanți

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Barbati vs Femei Empty Barbati vs Femei

Mesaj Scris de enola_gay Mier Sept 23, 2009 7:36 am

1. Noi, barbatii, suntem oameni simpli !

2. Cateodata nu ma gandesc la tine... si asta nu este rau; obisnuieste-te te rog cu asta; nu ma intreba te rog la ce ma gandesc..., intreaba-ma doar daca esti dispusa sa vorbim despre politica, filozofie, economie, fotbal, bautura, sex sau masini.

3. Nu are rost sa ma intrebi la ce ma gandesc... 96,5% din timp barbatii se gandesc la sex; nu, nu suntem obsedati, este pur si simplu ceea ce ne face cel mai mult placere.

4. Daca te rog sa-mi dai painea, nu doresc nimic altceva; nu este un repros ca painea nu s-ar afla deja pe masa; in exprimarea noastra nu se ascund nici reprosuri, nici aluzii subtile... da, suntem doar niste oameni simpli.

5. Daca doresti ceva este suficient sa formulezi intrebarea; noi nu intelegem intrebari cu aluzii subtile si indirecte; deci intrebarile indirecte nu dau rezultatul scontat, chiar si cele evidente uneori; spune te rog
exact ceea ce doresti.

6. Daca pui o intrebare la care nu astepti raspuns, nu te mira ca vine un raspuns la care nu te asteptai.

7. A face cumparaturi nu face nimanui placere... si eu
n-o sa gasesc niciodata placere in asta... exceptand cazul cand alegerea o fac eu.

8. Cand mergem undeva in vizita, indiferent ce haine porti, iti stau minunat... o jur !

9. Daca crezi ca esti grasa, probabil asa si este. Nu ma intreba pe mine... o sa refuz categoric sa dau vreun raspuns.

10. Vineri, sambata, duminica inseamna: multa mancare, prieteni, fotbal la televizor, bere si maniere proaste; este ca fluxul si refluxul sau ca ciclul vostru... este inevitabil.

11. Ai destule rochii, bluze, fuste si pantofi... daca plangi in fata magazinului inseamna ca ma santajezi... sa ma aduci in pragul ruinii nu este nicidecum o dovada de dragoste.

12. Majoritatea barbatilor nu au decat 3 perechi de pantofi... cum poate sa-ti vina idea ca as avea habar, care din cele 30 de perechi de pantofi ale tale iti stau mai bine sau se asorteaza cu noua rochie???

13. Raspunsuri simple ca: DA sau NU sunt absolut suficiente indiferent de cat de lunga sau complicata a fost intrebarea.

14. Cand ai o problema roaga-ma sa ti-o rezolv si atat; nu ma ruga sa te compatimesc asa cum o fac prietenele tale.

15. Dureri de cap sau migrene care dureaza 4 saptamani, nu mai sunt dureri de cap sau migrene. Du-te la doctor!!

16. Daca spun ceva ce poate fi interpretat in doua feluri si unul din ele te nelinisteste sau te face nefericita, cu siguranta ma refeream la celalalt.

17. Berea ne place asa cum va plac voua gentile... voi nu intelegeti de ce... si nici noi.

18. Daca te intreb "Ce ai?" si tu imi raspunzi "Nimic!", te voi crede si ma voi comporta ca si cum totul ar fi in cea mai perfecta ordine.

19. Nu ma intreba: "Ma iubesti?"... poti fi sigura ca daca n-ar fi asa, nu as fi cu tine.

20. Noi suntem cu adevarat oameni simpli !!






enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14883
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de Didina Mier Sept 23, 2009 7:47 am

Femeile vorbesc mult mai mult, mult mai repede si cunosc mai multe cuvinte. Creierul masculin este mai mare, dar testele de inteligenta au rezultate similare pentru ambele sexe. Suntem incredibil de diferiti.

Femeile folosesc in medie 25 000 de cuvinte pe zi, vorbesc mult mai rapid, cauta aprobarea in timpul conversatiei (ab)uzeaza mai des partea dreapta a creierului si isi fac mai multe probleme.

Barbatii folosesc in medie 12 000 de cuvinte zilnic, vorbesc mai rar, fac numeroase pauze in vrobire, fac uz de partea stanga a creierului, sunt mai certareti si sunt centrati pe rezolvarea problemelor si pe confruntarea directa

Suntem diferiti atat din punct de vedere anatomic cat si din punct de vedere psihologic. Reactionam diferit, percepem diferit, gandim oarecum diferit si cu toate acestea in final ajungem sa ne intelegem... de cele mai multe ori.

Femei vs BarbatiCel mai adesea, certurile intre sexe au drept numitor comun sensibilitatea acuta a partii feminine. Capacitatea extraordinara de empatie a femeilor este demna de admirat. Daca pasesc intr-o incapere plina de femei, ele iti pot spune imediat care dintre ele este suparata, care a fost parasita, care este plictisita. Se bazeaza foarte mult pe emotii si par a avea mai multa compasiune. Toate acestea se datoreaza, probabil, faptului ca ele sunt programate sa fie mame.

Aceasta capacitate intuitiva are, totusi, numeroase parti proaste. Fiind mult mai sensibile, ele vor diseca orice actiune, vor incerca sa afle ce e in spatele unui anumit comportament. Intr-o relatie sentimentala, femeia nu va judeca niciodata partenerul dupa vorbe, dupa fapte, ci va incerca sa afle ceea ce se afla in spatele lor, chiar daca nu este nimic ascuns. Poate orientarea spre telenovele si filme siropoase le face sa caute intotdeauna semnificatii ascunse.

Mie mi s-a parut intotdeauna ciudat de fascinant modul in care o femeie se poate razgandi. Eu personal, daca hotarasc ceva, imi voi duce la bun sfarsit promisiunea indiferent de circumstante. In cazul sexului frumos, schimbarile de plan sau de atitudine, sunt ceva normal. Aceasta nehotarare aparenta se datoreaza faptului ca femeile isi bazeaza actiunile pe sentimente. Daca ea simte ca un lucru este bun in clipa aceasta si in clipa urmatoare nu mai simte la fel, se va razgandi. Daca un gest inchipuit sau mai putin inchipuit o face sa se simta mai putin confortabil, isi va schimba optiunea.

Aceste diferente pot fi trecute usor, daca nu ne asteptam ca partenera sa gandeasca si sa se comporte la fel ca noi. Nu este vorba ca am fi locuitori a doua planete diferite, nu traim in doua universuri diferite, dar avem experiente diferite de viata, am fost tratati diferit de mici copii, am fost educati sa fim diferiti si trebuie sa respectam acest fapt.

copy paste
Didina
Didina
Invatacel
Invatacel

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1385
<b>Puncte</b> Puncte : 6847
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22
<b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 11/10/1969

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de Didina Mier Sept 23, 2009 7:57 am

Femei versus barbati Smile

Pe cand oamenii dormeau in pesteri si se imbracau in piei de animale omorate de propria mana, barbatul era la putere. A urmat si o perioada de matriarhat. S-a revenit la men power! Bineinteles, pana cand femeile au ajuns iar la putere. Stiti vorba cu “se invarte roata”. Prezentul suna bine, viitorul suna si mai bine, sper! Smile

Femeia mi se pare mult mai puternica decat barbatul (nu zic asta pentru ca sunt femeie). Femeia se epileaza, femeia are durerile lunare, femeia naste, femeia e si gospodina, e si mama, si sotie, ba mai si munceste. Dati-mi un exemplu de job in care femeia nu ar fi la fel de buna ca si barbatul, femei-director, Slava Domnului, fara numar, femei-mecanic am vazut, halterofile, vatman, soferite… S-a dus cu sexul slab, finutz si care sta la gratita, ne-am emancipat, spre disperarea barbatzilor din lumea-ntreaga. Sunt cazuri cand femeia castiga mai mult decat barbatul, munceste mai mult. Si in plus, avem si avantaje! Sunt mandra ca sunt femeie, profit ca sunt femeie si ca pot sa rezolv multe lucruri cu un zambet, ca pot sa fac pe neajutorata si sa vad cum sar 5 barbatzi sa ma ajute (cum ar fi, sa zicem prin absurd, ca am ramas fara baterie la masina si 2 strazi se agitau si cautau cabluri ca sa imi incarce bateria de la masina Very Happy ).

Acum cica suntem civilizati, moderni, traim intr-o societate cu drepturi egale si totusi imi mai aud urechile cateodata “asta e treaba de femeie”. Serios?!?! Ce e treaba de femeie? Datul cu aspiratorul? Spalatul farfuriei din care ai mancat? Am vazut destule exemple. Tu, ca barbat, nu vrei sa-ti ajuti femeia de langa tine?

Poate vine obosita de la serviciu, poate a mai stat si 2 ore peste program, poate n-a mancat la timp sau deloc, poate n-a avut timp de ea pe ziua respectiva… si vine acasa unde te gaseste pe tine, barbatul cu care isi imparte viata si patul, barbatul de la care asteapta ceva care sa o faca sa uite de problemele de pe ziua respectiva si ce primeste femeia, de obicei? “Mi-e foame”, “da si mie aia”, “adu-mi, “fa-mi”, da-mi”, pune-te masa, ridica-te masa. Eeeeeee, si-acum ma revolt, nu eram egali in drepturi? Adica tu ca barbat ai dreptul sa fii obosit si sa fii servit, eu ca femeie nu mai sunt obosita dupa o zi de munca si trebuie sa robotesc si acasa dupa fundul barbatului? Si daca nu vreau? Nu vreau! Sambata si duminica, zilele de relaxare dupa o saptamana de munca … femeia ce face in weekend? Spala, calca, sterge, gateste, menaj. Nu sunt de acord cu asta! Nu ma intelegeti gresit, acum nu o sa stam toti sa ne manance gandacii, dar sa se faca lucrurile impreuna, ii cade coroana barbatului daca da cu aspiratorul sau isi spala farfuria, daca o ajuta cu ceva in casa? Unde scrie ca astea sunt treburi de femeie? Nu pricep, nici nu vreau sa pricep asa ceva! Poate in weekend, eu, femeia, vreau sa stau sa ma uit la televizor, sa imi fac o baitza cu spuma si saruri, sa ma relaxez sau sa nu fac nimic, da’ nimic! Asta daca nu sunt copii in programul artistic, ca daca avem personaje si copii, femeia nu mai are liniste “a mancat? ce a mancat? si-o fi facut lectiile? ce-a facut la scoala? s-o mai fi batut cu colegul? il mai las putin si il bag la culcare”, e normal, e mama.

Nu vi se pare ca uneori intr-o relatie e o competitie intre barbat si femeie? Daca femeia are o cariera infloritoare, e independenta, barbatul de langa ea se simte in pericol, deja simte nevoia sa fie mai bun. Bine, daca a avut norocul sa aiba barbat langa ea, pentru ca o femeie puternica, desteapta si frumoasa ii sperie pe barbatzi cand vine vorba de o relatie serioasa, pentru ca stiu ca nu ii vor face fatza. Cu toate ca barbatzii destepti isi doresc langa ei o femeie frumoasa, desteapta si de succes, e ca un facut sa se pupe cererea cu oferta foarte rar, si alea sunt cazurile norocoase.

Cunosc barbatzi care au grija de femeile de langa ei, carora le face placere sa gateasca sau sa faca si curatenie in casa. Nu ma uit la ei zicand “ce fraieri”, dimpotriva, ii admir! Dar si mai multi sunt cei care mai sunt inca in epoca de piatra care merg pe principiul: femeia e femeie, eu sunt barbatul in casa si femeia face ce si cand zic eu.

Si totusi… sa nu uitam sa fim femei, sa alintam si sa ne lasam alintate, sa parem neajutorate din cand in cand….

Update:

1. Nu vreau sa spun ca barbatul trebuie sa fie cu aspiratorul de gat, dand cu mopul, spaland vase, stergand aragazul, sa faca pe menajera, ideea era ca daca femeia din viata lui vine obosita acasa, ar putea sa isi puna si singur sa manance si sa isi spele farfuria, nu sa tzipe dupa ea cand o vede ca vrea sa se odihneasca, daca femeia e racita sau, pur si simplu, vrea si ea putin timp pentru ea sau pentru leneveala, barbatul de langa ea sa ridice o scama de jos, sau macar daca n-o ridica sa nu mai faca 10 pe langa, ca are cine sa stranga dupa el. Ideea era sa o ajute in gospodarie, atat cat se pricepe si cum poate.

2. Am incercat sa nu generalizez, sunt cazuri si cazuri, dar cele mai multe sunt cum am zis. Parintii mei au pe cineva care ii ajuta in casa, pentru ca mama daca ajunge la 9-10 noaptea nu mai are timp de gatit, calcat etc. dar are un fix, toamna sta pana la 3-4 dimineata sa isi faca gogosarii, castravetii, rosiile, si mereu ma cert cu ea, e 3 lei un borcan, sa le dea incolo de muraturi, in loc sa se odihneasca, pierde noptile sa puna muraturi si sa faca dulceata. Asa a fost invatata si i se pare ceva normal sa se chinuie, ca trebuie sa aiba ea alea in camara. Ma uit la ea si nu stiu de unde atata energie, atata munca, mai face si prin casa ce se poate, mai are timp sa ma rasfete si mine, sa imi faca manichiura, pedichiura, niciodata nu zice nu. Mamele care si muncesc, pentru mine sunt niste eroine Smile

tot copy paste Laughing)
Didina
Didina
Invatacel
Invatacel

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1385
<b>Puncte</b> Puncte : 6847
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22
<b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 11/10/1969

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de Didina Mier Sept 23, 2009 9:18 am

ma gandesc ca si eu sunt eroina Laughing))

am pus castraveti la murat.... ardei iuti cu ceapa.... ardei copti... ba am mai facut si zacusca (de 3 feluri ) Laughing))))
Didina
Didina
Invatacel
Invatacel

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1385
<b>Puncte</b> Puncte : 6847
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22
<b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 11/10/1969

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de Didina Mier Sept 23, 2009 9:36 am

eu sunt "cuminte" tot timpul.... (adica si in timp ce le pun:)))))))))))))))))
Didina
Didina
Invatacel
Invatacel

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1385
<b>Puncte</b> Puncte : 6847
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22
<b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 11/10/1969

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de quanchi Mier Sept 23, 2009 10:37 am

Intr-o zi, in gradina Eden, Eva ii spune lui Dumnezeu:
- Doamne, am o problema!
- Da, Eva, care e problema ta?
- Doamne, stiu ca tu m-ai creat, mi-ai dat aceasta minunata gradina si toate aceste animale fantastice si mi l-ai pus si pe acest sarpe groaznic de hazliu langa mine, dar pur si simplu nu sunt fericita.
- De ce nu esti fericita, Eva? veni intrebarea de sus.
- Doamne, sunt singura, si m-am si saturat sa tot
mananc mere.
- Bine, Eva, in acest caz am gasit o solutie la
problema ta. Voi crea pentru tine barbatul, si ti-l voi pune alaturi.
- Dar ce este acela, un barbat?
- Acest barbat este o creatura ratata, cu multe
greseli si trasaturi urate de caracter. O sa te minta, o sa te insele si o sa fie incredibil de vanitos si increzut. Intr-un cuvant, iti va face viata un calvar. Dar va fi mai mare, mai puternic si mai rapid, si va avea placerea de a vana si ucide lucruri. Va arata comic atunci cand se excita, dar fiindca te-ai plans il voi crea astfel incat sa iti satisfaca nevoile carnale. Va fi lispit de umor si va iubi mai mult decat orice altceva luptele, sau joaca cu mingea. Nu va avea nici prea multa minte, astfel ca va avea nevoie de sfatul tau pentru a putea gandi corect.
- Pai suna fantastic, spuse Eva ridicand din
spranceana. Unde-i buba? intreba ea.
- Ei bine, il poti avea cu o singura conditie.
- Si care e aceasta, o Doamne?
- Dupa cum am spus, va fi mandru si arogant si se va admira mai tot timpul pe sine. Va trebui sa il lasi sa creada ca el a fost primul creat.

Nu uita, acesta trebuie sa ramana micul nostru secret. Stii tu...ca de la femeie la femeie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14516
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Sept 23, 2009 10:44 am

sau..."rau cu rau dar mai rau fara rau"... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cu toate defectele lor e urat si plictisitor fara ei atat in rai cat si aici pe pamant! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12311
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Sept 23, 2009 11:34 am

mi-am adus aminte de o povestire..
intr-un compartiment erau doua femei care mergand mai mult timp impreuna au inceput sa vorbeasca despre una,despre alta..
una dintre ele a inceput sa povesteasca despre copiii ei; avea un baiat si o fata amandoi casatoriti...despre cat de bine a nimerit fata ei deoarece are un sot iubitor,care face totul in casa de mult ce-o iubeste,adica face curat,spala calca si o duce in fiecare zi la reastaurant ca sa manace,pentru ca ei nu-i place sa gateasca si el nu se prea pricepe... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
in acelasi timp era foarte suparata pentru fiul ei care daduse peste o fata rasfatata ce, nu stia sa faca nimic....si el era obligat sa faca treaba in casa si sa faca si de mancare (bine ca-i placea- gatitul ,fiind pt el un hobby)...in timp ce ea era o alintata care atat stia sa-i spuna tot timpul cat il iubeste si ce norocoasa a fost ca a gasit un barbat ca el. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12311
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de vlavi Mier Oct 21, 2009 5:23 pm

Cursuri organizate de Ministerul Sanatatii in colaborare cu Ministerul Educatiei si Invatamantului

Curs special pentru barbati



Obiectivul pedagogic al cursului de formare este de a le permite
barbatilor sa-si dezvolte acea parte a creierului a carei existenta o
ignorau.

Program: 4 module dintre care unul obligatoriu:

Modulul 1: (curs obligatoriu)

1. Sa invat sa traiesc fara mama mea (2000 ore)

2. Sotia mea nu este mama mea (350 ore)

3. Sa inteleg ca fotbalul nu este altceva decat un sport



Modulul 2: Viata in doi

1. Sa am copii fara sa devin gelos (pe ei) (50 ore)

2. Sa nu mai zic prostii atunci cand nevasta isi primeste prietenele (500 ore)

3. Sa depasesc sindromul controlului telecomenzii (550 ore)

4. Sa inteleg ca pantalonii nu se duc nici o data singuri pana la dulap
(800 ore)

5. Cum sa ajung pana la cosul cu rufe murdare fara sa ma ratacesc (500 ore)

6. Cum sa supravietuiesc unei raceli fara sa agonizez



Modulul 3: Timpul liber

1. Sa calc in doua etape o camasa in mai putin de doua ore (exercitiu practic)



Modulul 4 : Curs de bucatarie

1. nivelul 1 (incepatori) : Electrocasnicele : ON deschis ; OFF inchis

2. nivelul 2 (avansati): prima mea supa instant fara sa ard cratita

Exercitiu practic: fierbe apa inainte de a adauga pastele



CURS INTENSIV

Din ratiuni de dificultate si de intindere a temelor, cursurile vor avea maxim 8 inscrisi.

Tema 1: Calcatul, acest proces misterios: de la masina de spalat pana la dulap

Tema 2: Riscurile umplerii tavii pentru gheata (demonstratie sustituta de diapozitive)

Tema 3: Tu si electricitatea. Avantajele economice de a angaja personal calificat pentru reparatii (chiar si cele elementare)

Tema 4: Ultima descoperire stiintifica. A gati si a duce gunoiul nu
provoaca impotenta si nici tetraplagie. (Practica laborator).

Tema 5: De ce nu este un delict sa-i oferi flori, chiar daca te-ai casatorit cu ea

Tema 6: Sulul de hartie igienica. Hartia igienica nu creste langa veceu. Expozitii cu tema "generatia spontana"

Tema 7: Cum sa coboram capacul de la wc pas cu pas (Teleconferinta cu Universitatea Harvard)

Tema 8: Barbatii la volan. Daca se ratacesc, pot cere informatii fara riscul de a parea impotenti? (Marturisiri)

Tema 9: Masina de spalat, acest mare mister din casa.

Tema 10: Diferente fundamentale: cosul pentru rufe murdare si podeaua (exercitii in laboratoarele cu terapie muzicala)

Tema 11: Barbatul in scaunul pasagerului. Este posibil sa nu vorbeasca sau sa se agite compulsiv in timp ce ea parcheaza?

Tema 12: Ceasca de la micul dejun nu leviteaza singura pana la chiuveta



Curs special pentru femei

Tema: Dezvoltarea functiunilor creierului la femeia moderna.

Scop: Participantele vor fi confruntate cu o experienta fascinanta (folosirea creierului).

Conditii: Vointa de a invata ceva nou (chiar daca se va dovedi a fi ceva greu)

Durata: Brunete 1,5 luni fiecare modul
Roscate 3 luni fiecare modul
Blonde 6 luni fiecare modul
Cursul contine 4 module

Modulul I

1. Acceptarea soartei: m-am nascut femeie

2. Cunoasterea locului de desfasurare a vietii: bucataria

3. Cum pastrez ordinea in poseta? (sub control strict)

4. Cum fac cumparaturi in mai putin de 4 ore: notiuni elementare

5. Pastrarea limitelor: Cum ma machiez corect

6. Curs de programare I (toate categoriile): folosirea cuptorului cu microunde

7. Curs de programareII (numai brunetele si roscatele): Videorecorderul


Modulul II

1. Ecuatia cu o necunoscuta: Automobilul

2. Exercitii de dinamica grupului: Ce trebuie sa fac cand stam in masina

3. Parcarea, ParteaI: Notiuni elementare

4. Parcarea, Partea II: Manevre

5. O adevarata provocare: Frana si acceleratia.

6. Cutia de viteze. Descriere completa (pentru blonde numai cutia automata)

7. Folosirea corecta a semnalizatorului.

8. Notiuni elementare de fizica: Corpuri in miscare

9. Adevaruri optice: Luminile rosie, galbena si verde ale semaforului.

10. Curs special: Parcarea in garaj.

11. Ecuatia cu mai multe necunoscute: Cutia de scule

12. Curs de supravietuire I: Unde se afla lumina de avarie

13. Curs de supravietuire II: Schimbarea unui cauciuc

14. Curs de supravietuire III: Schimbarea mai multor cauciucuri (Da, este posibil!!)

15. Curs de supravietuireIV: Verificarea cu succes a nivelului uleiului si a apei.



Modulul III

1. Notiuni elementare: Nici o cucerire a tehnicii moderne nu ma va putea ridica la nivelul barbatului

2. Vocabular I: Definitia cuvantului "DA". Corectarea exercitiului "Esti gata?"

3. Vocabular II: Definitia notiunii "5 Minute"

4. Sociologie: Fotbalul nu este un sport ci o religie.

5. Drept cetatenesc si morala I: Discutii barbatilor despre tema fotbal

6. Drept cetatenesc si morala II: A nu te amesteca nicicodata in aceste discutii

7. Cum evit intrebarile inutile (de ex. "Ma iubesti?", "Sunt frumoasa?", "Am ceva special?")

8. Adevaruri zilnice: Si femeile ragaie, exercitii in grup.

9. Adevaruri zilnice: Barbieritul (curs intensiv pentru brunete): Partea arbateasca a femeii

10. Comportamentul la cumparaturi: Cardul Visa, Definirea notiunii de limita de suma

11. Comportamentul la cumparaturi: Si eu pot cara naveta de bere

12. De ce mama nu e binevenita la noi? (1000 de studii de caz)



Modulul IV

1. Telefonul: Cand trebuie sa inchid? Exercitii de grup: 4 femei/telefon(nu uitati sacul de dormit)

2. Machiajul: Metamorfoza femeii

3. Terapie TV I: Si fara telenovele se poate trai!

4. Terapie TV II: Filmele de dragoste sunt pura fictiune si nu realitate

5. Eu si corpul meu: Legea gravitatiei

6. Oglinzile nu mint: Ma accept asa cum sunt.
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12132
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de vlavi Vin Oct 23, 2009 7:34 pm

Ecuatia 1

Omul = mancat + dormit + munca + distractie
Magar = mancat + dormit
Atunci: Omul = magar + munca + distractie
Deci: Omul - distractie = magar + munca
In alte cuvinte:
Omul care nu stie sa se distreze = Magar la munca

Ecuatia 2


Barbat = mancat +dormit + castig bani

Magar = mancat +dormit
Atunci: Barbat = Magar + castig bani
Deci: Barbat - castig bani = Magar
In alte cuvinte:
Barbatul care nu castiga bani = Magar

Ecuatia 3

Femeia = mancat +dormit + cheltuiala

Magarul = mancat + dormit
Atunci: Femeia =Magar + cheltuiala
Deci: Femeia - cheltuiala = Magar
In alte cuvinte:
Femeia care nu cheltuie = Magar

Daca includem ecuatia 2 in ecuatia 3:

Barbatul care nu castiga bani = Femeia care nu cheltuie

Deci, Barbatul castiga pentru a nu lasa Femeia sa devina Magar (Postulatul 1)

Si, Femeia cheltuie pentru a nu lasa Barbatul sa devina Magar (Postulatul 2)

Deci avem:
Barbat + Femeie = Magar + castig bani + Magar + cheltuiala

Atunci din
postulatele 1 si 2 putem trage concluzia:
Cod:


Barbatul + Femeia= 2 Magari care traiesc fericiti impreuna
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12132
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de hotsexyro Dum Noi 01, 2009 7:34 pm

De ce versus?
ma gandeam eu ca ar fi mai bine sa vedem ce avem in comun unii cu altii:
* Amandoi avem o parte egoista:
in timpul unei discutii aprinse gandeste-te de partea cui esti?evident ca de partea ta si simti nevoia sa-ti intaresti opinia cu argumente...si sa-l faci pe celalat sa isi schimbe credintele!

*Amandoi avem simtul sacrificiului:
la inceputul unei relatii cand pasiunea este in toi,fiecare este dispus sa-si sacrifice unele interese in favoarea celuilalt.Numai ca pe masura ce relatia se dezvolta fiecare simte nevoia sa se protejeze unul de celalalt si devin din nou egoisti!

*Amandoi avem nevoie de apreciere din partea celuilalt.
Ce bine ar fi daca am putea din cand in cand sa aratam cat de fericiti suntem ca ne avem unul pe celalalt!

*Amandoi avem nevoie de iubire.
Cu totii suntem oameni si in adancul sufletului cu totii ne dorim afectiune,nevoie sa fie cineva langa noi cand suntem stresati,cand facem greseli,cand suntem coplesiti de probleme.
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12311
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de vlavi Sam Noi 07, 2009 10:29 pm

ALTERNATIVA
Draga mea,
Nu-ti pot trimite salariul luna aceasta, asa ca iti trimit 100 de saruturi.
Tu esti iubirea mea!
Sotul tau, Allen,
(aflat la munca in srainatate)
Dupa cateva zile, sotia ii raspunde:
Dragul meu,

Iti multumesc pentru cele 100 de saruturi si iti trimit detaliile cu privire la cheltuilei:

1. Laptarul a fost de acord sa primeasca 2 saruturi pentru lapte,pe o luna de zile.
2. Electricianul n-a fost de acord decat dupa 7 saruturi.
3. Proprietarul vine in fiecare zi si cere 2-3 saruturi in loc de chirie.
4. Proprietarul supermarketului nu a acceptat numai saruturi, astfel ca i-am oferit si alte "chestii"...
5. Pe maruntisuri am mai cheltuit 40 de saruturi.

Nu-ti face griji pentru mine, mi-au mai ramas vreo 35 de saruturi si sper sa ma descurc luna aceasta. Pot sa-mi fac planul de cheltuieli si pentru luna viitoare la fel?
Te rog, sfatuieste-ma cite sa dau la revizia masinii?!
Cu drag,
Iubirea ta!
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12132
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de Zuza Mar Noi 10, 2009 1:42 pm

Barbati vs. Femei

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Intr-o zi poate isi va da seama ca tot ce a crezut: ca este apreciat, ca are
prieteni alaturi, ca poate avea ce isi doreste, ca nimic nu mai sta in
calea unui ideal pe care l-a creat numai pentru a merge mai departe, nu
este chiar asa.

Vede cum prietenii se indeparteaza, cum nimeni nu-i poate oferi un ajutor,
cu toate ca nu cere foarte mult… Ce se intampla atunci? Ce mai ramane
de facut? Ai vrea sa renunti la tot ce credeai ca exista pentru tine?
La tot ce credai ca iti poate oferi ce a mai ramas din viata ta?

Ma antreb uneori care e sensul sa crezi in ceva, ce te determina sa mergi
mai departe intr-o lume care iti este ostila, intr-o lume invidioasa si
plina de rautate… Poate bunatatea din tine, poate idealul unei
prietenii pe care n-o vei gasi niciodata…

Uneori e frumos sa crezi intr-o prietenie adevarata, poate speri ca o vei gasi
vreodata, ca o vei avea, crezi ca poate mai exista… M-am convins ca nu
este intotdeauna asa, ca oamenii iti spun in fata ca sunt prietenii
tai, dar cand ajungi sa vrei ca acel prieten sa te ajute concluzia este
ca ca, de fapt, nu exista prietenie, exista numai interese…

Si daca doresti sa ajuti pe cineva, daca reusesti sa o faci, pana la urma
va uita, va considera ca nici n-a fost asa, nici nu isi va aminti ca ai
reusit sa faci ceva pentru persoana aceea. Oare e drept?

Puterea sta in fiecare dintre noi, dar cat poate sa suporte un om, cat poate sa
indure, cat de multa bataie de joc poate exista in aceasta lume cand nu
te poate aprecia nimeni pentru ceea ce esti, pentru tot ce faci ca sa
fie totul ok?

Ai vrea sa ai mai mult, ai vrea sa ti se spuna ca ceea ce faci e
extraordinar de bine, ai vrea ca lumea sa vada ca indiferent prin ce
treci in viata personala sau ce exista in sufletul tau, reusesti sa
mergi mai departe, sa fii la inaltimea asteptarilor.

Oare de ce, fiind femeie, esti desconsiderata numai pentru ca nu faci parte
din asa numitul sex tare. Am cunoscut barbati care nu s-ar putea
compara cu mine nici in plan professional, nici pe alte planuri. Insa
exista in functia in care sunt numai pentru ca sunt barbati si nu femei.

Nu este drept, nu va fi niciodata. Pentru o femeie este mult mai greu sa avanseze. De ce?
Asi vrea ca unii oameni sa vada intr-o persoana ca este mai buna decat
altii, ca se dedica in totalitate lucrului pe care-l fac, ca vor ca
totul sa iasa bine, in primul rand pentru satisfactia lor prorpie si in
al doilea rand pentru ca asa trebuie sa faca.

M-am intrebeta deseori daca oamenii din ziua de azi mai sunt in stare sa
aprecieze ceva, iar raspunsul la aceasta intrebare a fost mereu
acelasi: nu au cum sa aprecieze din moment ce se inconjoara de niste
oameni care nu au standardul necesar pentru a se afla in acea functie,
insa daca li se spune sa faca ceva, fac exact cum li se spune, fara sa
aiba o opinie a lor.

Rareori se accepta opinia cuiva, dar am intalnit oameni care asculta opiniile
celor din jur, indiferent despre ce este vorba. Accepta, dar nu le vine
usor sa recunosca niste lucruri elementare, deoarece acestea vin de la
o femeie…
Zuza
Zuza
Ingenua
Ingenua

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1108
<b>Puncte</b> Puncte : 6104
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Noi 10, 2009 2:22 pm

Atunci cand ai in suflet ,mai multa prietenie,apreciere pentru ceilalti,corectitudine,cinste,empatie,pozitivitate sau,ai mai mult din partea cealalta a monedei adica negativitate,minciuna,ura,invidie,etc...nu exista "barbati vs Femei"exista oameni !indiferent de sex,avem foarte multe in comun!
cat priveste ideea ca ceilalti nu baga in seama opiniile unei femeie,daca sunt pertinente sunt bagate in seama,doar suntem in sec.XXI!si valorile sunt recunoscute indiferent de sex!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12311
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de Andi Sam Noi 14, 2009 2:33 am

hotsexyro a scris:...nu exista "barbati vs Femei"exista oameni !indiferent de sex,avem foarte multe in comun!
cat priveste ideea ca ceilalti nu baga in seama opiniile unei femeie,daca sunt pertinente sunt bagate in seama,doar suntem in sec.XXI!si valorile sunt recunoscute indiferent de sex!
Da ! Dar cine conduce ? Este cineva capul familiei ? Este cineva cu ultimul cuvant, cuvant care sa puna decizia in aplicare ? ADICA: Suntem in XXI, in patriarhat sau in matriarhat ? Eu cred ca ne intoarcem la matriarhat !

Andi
"Meserias" anti-stres
Barbati vs Femei Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6632
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de hotsexyro Sam Noi 14, 2009 9:01 am

sicer,sincer,mie mi s-ar parea extraordinar daca "am conduce" pe rand...adica daca nu ar mai fi obsesia asta pentru "conducere" ci o impletire intre "noi doi-barbat,femeie,femeie-barbat)...care sa duca spre "binele nostru al oamenilor!
astea cu "matriathatul","patriarhatul" nu mi se par decat "motive de lupta.....si cea mai buna este PACEA!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12311
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de Mena Sam Noi 14, 2009 10:25 am

Da ! Dar cine conduce ? Este cineva capul familiei ? Este cineva cu
ultimul cuvant, cuvant care sa puna decizia in aplicare ? ADICA: Suntem
in XXI, in patriarhat sau in matriarhat ? Eu cred ca ne intoarcem la
matriarhat !

Daaa..ce bine ar fi... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Vai de casa unde-i p--a stalpul casei..ca de se inmoaie vreun pic..cade draqu tavanul peste ei... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9615
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de CROCODILU' Mar Noi 17, 2009 1:18 am

am citit pana acum un nr de plangeri... "x" pot sa zic asta stie femeia sa faca sa se planga si tot ea zice ca barbatii sant cei care cer mancarea,imbracamintea etc... de ce sa nu impartim totul in mod egal nu? pentru ca nu ESTE POSIBIL asta e motivul k hai sa privim egalitatea intre barbat si femeie cum ar fii sa iesi cu barbatul tau impreuna de la coafor? sau cum ar fii barbatul tau sa isi faca un implant de silicon pentru un piept mai dezvoltat de barbat sau cum ar fii barbatul sa iasa cu femeia lui din barul unde se bea tuica si se joaca table la o punga de seminte? barbatii sant porci oare de ce? din acelasi motiv pt care unele femei sunt scroafe, totul e foarte simplul lucrul cel mai evident care deosebeste femeia de barbat nu e faptul ca barbatul e mai destept decat femeia barbatul este LOGIC pe cand femeia nu este logica (se ghideaza dupa simturi) asta e motivul pentru care barbatul conduce omul este un animal corect?
din cate imi amintesc eu la majoritatea speciilor de animale conduce masculul nu femela de ce la oameni ar fii altfel? ca suntem noi mai inteligenti nu, deea? e vorba de firea lucrurilor de instinctele cu care ne nastem de ce vreti voi sa schimbati asta? ce farmec ar mai avea femeia, unde e feminitatea la o femeie care munceste pe santier cot la cot cu barbatul si impart un pet de bere noroc? nu exista va asigur eu, femeia se plange tot timpul asta e problema si niciodata nu e multumita vrea egalitate cu barbatul dar in acelasi timp aud replica cea mai des folosita parca toate femeile comunica telepatic la replica asta si o spun cu aceeasi intonatie ....fa tu ....asta ca esti barbat eu sant femeie..... aha, nu am intalnit pana acum nici o femeie care sa raspunda la intrebarea "stii ce vrei?" si sa ramana neschimbata in atingerea obiectivului propus, egalitate nu?deosebit Laughing)) cum e cu expresia "sexul frumos" da ce noi suntem sexul urat sau cum? asta mi se pare discriminare Tongue nu cred in egalitatea sexelor nici de acum intr-o mie de ani ......

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6941
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de Only Mar Noi 17, 2009 1:25 am

Eu nu vreau sa fiu egala cu voi, barbatii. Nu vreau sa fiu in timpul zilei super angajata, la amiaza super mama si eventual seara in pat super papusa gonflabila....nu vreau sa lupt pentru a pierde ce nu am avut niciodata - brate puternice care sa aline si sa ocroteasca, sa legene si sa cladeasca un cuib, si toate astea in virtutea unei fragilitati constient asumate...vreau sa va simt puternici, capabili de a lua decizii, fermi, senzuali....vreau sa comunic si sa mi se ceara pararea, fara sa mi-o impun. Vreau sa ma alint, sa fiu copil, pentru ca mi-e dor, si las deoparte ambitia de a demonstra ca vremurile s-au schimbat.

Vreau sa ma incalzesc la focul facut in pestera de omul meu, si vreau sa il astept in timp ce pregatesc hrana...intoarcerea la pamanturi...la radacinile albastre ale celor randuite de Dumnezeu, in vremea Genezei...
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15875
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de Rechinu07 Mar Noi 17, 2009 9:24 am

Dic unde s-a gandit Croco sa scrie... Eram sotto... Pam-pam [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7081
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de Mena Mar Noi 17, 2009 10:53 am

[color=green][b]
cum e cu expresia "sexul frumos" da ce noi suntem sexul urat sau cum? asta mi se pare discriminare Tongue nu cred in egalitatea sexelor nici de acum intr-o mie de ani ......

Ia uita-te putin aici..Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ce zici?.... Laughing Laughing
Sa nu ai pune la socoteala ca-si acopera balanganeala...Laughing)


In egalitatea sexelor nici eu n-a sa cred intr-un milion de an nu intr-o mie..Caci sa nu uitam...pe vremuri nu eram cica egale.Dar stateam acasa si ne vedeam de casa,copii..musafiri si cam atat..Trebuia sa invatam sa va incantam voua "ochiul"..si voi,ca adevarati barbati..ne scuteati de ganduri negre si frica zile de maine.Dar,tampite ,am cerut egalitate...Si ne-au dat voie sa facem scoli,sa ne emancipam,sa votam..si sa muncim pt binele familiei..Aseee..Si acum ,am ajuns sa muncim mai multe ore pe zi ca un barbat.mergem la slujba...8-10 ore,si venim acasa sa intram in schimbul 2...Copii,mancare,spalat,calcat...Asta in timp ce el "BARBATUL vine obosit saracul de el dupa munca extenuanta...se da cu curu de pamant ca vrea mancare...vrea odihna...vrea o bere(o merita din plin doar,nu?..)si vrea fotoliul lui din care butoneaza telecomanda..si adoarme acolo,cu ea in mana...Dimineata te trezesti tu prima,sa-i faci cafeaua,i-o gusti sa fie exact pe placul lui...ii faci pachetul sa nu moara de foame saracul,ca munceste mult...apoi,trezesti copii..mic dejun,haine,pregatire pt scoala,etc..Dupa aceea,tragi si tu blugi pe tine ,dai in fuga cu ruj si zbori la slujba ta minunata unde te duci mandra,ca de,esti FEMEIE,si ai vrut egalitate cu barbatul..Fix...p..a..Asa...Si Paunescu a zis-o mai bine decat mine....Asa ca,luati cu dedicatie,domnii mei..Smile ..Egalii mei...Auzi,egalitate...Smile
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9615
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de quanchi Mar Noi 17, 2009 12:00 pm

"In spatele fiecarui barbat ... o femeie" este obiceiul, cel putin al ultimelor secole, daca nu milenii. "Specializarea" barbatilor (vanatori, agresivi, "in fata", etc.) si a femeilor (casnice, subtile, "in spate", etc.) se pastreaza in "genele" noastre, dar ... creste omogenitatea activitatilor, pe sexe. Femeile ar putea fi motivate (de un fel de "plictiseala seculara" de "a munci la bucatarie") sa devina mai ... barbate. Barbatii ar putea fi motivati (tot de plictiseala) sa accepte impartirea rolurilor.
Cine castiga ? E posibil, in medie si in viitor, ca subtilitatea sa prevaleze !
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14516
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de Zuza Mar Noi 17, 2009 12:36 pm

Numai femeile pot vb despre dragoste,fara sa faca referire la organele genitale[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Zuza
Zuza
Ingenua
Ingenua

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1108
<b>Puncte</b> Puncte : 6104
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de quanchi Mar Noi 17, 2009 1:38 pm

Aha, deci faclii aprinse, juraminte in miez de noapte... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] pai astia nu erau legionarii??? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14516
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de CROCODILU' Mier Noi 18, 2009 10:00 am

mai bella deci ma repet femeile nu stiu ce vor, de ce nu intelegi? ele s-au gandit ca vor sa fie egale cu barbatul si ca o demonstratie ca ne pasa de voi am lasat sa se intample asta acum nu va mai multumeste nici asta ca munciti prea mult, ca sunteti prea solicitate vezi cum e fiinta "femeiasca" daca ii dai prea mult nas se suie in cap nu era mai bine sa stati la cratita si de restu ne ocupam noi poate asa nu va mai plangeati atat, dar de unde s-a ajuns la asta exact cum ziceam femeia nu e multumita niciodata si deea s-a bagat ea in treburile barbatului ex. din punctul de vedere al unei femei barbatul niciodata nu face curatenie mai bine ca ea, nu spala mai bine ca ea, chiar daca spala masina de spalat,Very Happy nu gateste mai bine ca ea nu iubeste mai bine ca ea nu stie sa se imbrace cum stie ea tot ce face barbatul e prost o femeie stie ea "rosturile" cum ziceam femeia nu e multumita niciodata daca stai cu o femeie in casa ea stie mai bine ca tine ce iti place ce prieteni sa ai cum sa te imbraci cum sa vorbesti u ca barbat esti prost esti salbatic iar ea te educa si intodeuna datorita ei lumea te respecta si dupa ce te-a educat ea cum stie ea "rosturile" numai esti barbatul de care s-a indragostit

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6941
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Barbati vs Femei Empty Re: Barbati vs Femei

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum