Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
timpul - Pagina 3 Vote_lcap1timpul - Pagina 3 Voting_bar1timpul - Pagina 3 Vote_rcap 
enola_gay (12892)
timpul - Pagina 3 Vote_lcap1timpul - Pagina 3 Voting_bar1timpul - Pagina 3 Vote_rcap 
quanchi (12068)
timpul - Pagina 3 Vote_lcap1timpul - Pagina 3 Voting_bar1timpul - Pagina 3 Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
timpul - Pagina 3 Vote_lcap1timpul - Pagina 3 Voting_bar1timpul - Pagina 3 Vote_rcap 
vlavi (9100)
timpul - Pagina 3 Vote_lcap1timpul - Pagina 3 Voting_bar1timpul - Pagina 3 Vote_rcap 
Mena (7546)
timpul - Pagina 3 Vote_lcap1timpul - Pagina 3 Voting_bar1timpul - Pagina 3 Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
timpul - Pagina 3 Vote_lcap1timpul - Pagina 3 Voting_bar1timpul - Pagina 3 Vote_rcap 
TAVIC (5001)
timpul - Pagina 3 Vote_lcap1timpul - Pagina 3 Voting_bar1timpul - Pagina 3 Vote_rcap 
Tania (4875)
timpul - Pagina 3 Vote_lcap1timpul - Pagina 3 Voting_bar1timpul - Pagina 3 Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
timpul - Pagina 3 Vote_lcap1timpul - Pagina 3 Voting_bar1timpul - Pagina 3 Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

timpul

+12
dragonfly
Only
TAVIC
Mena
nicknistor
vlavi
enola_gay
fabienne05
hotsexyro
Didina
quanchi
mehigh_hi
16 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de Only Mier Noi 25, 2009 7:16 pm

Gandul ma duce la titlul celebrului roman proust-ian, "A la recherche du temp perdu"... Scriitorul dezvolta o teorie a timpului, afirmand ca el poate fi obiectiv sau subiectiv...am vazut cu totii cat de grele sunt unele asteptari, sau cum zboara orele in compania cuiva drag....aceeasi materie, diferit plamadita de grijile sau dorurile celor care intra in contact cu ea...e ca o amprenta ciudata, avand forma trupului parfumat de fecioara sau garbovit de griji al unui batran....

Nu il putem stapani, insa uneori, doar uneori si in imprejurari cu totul si cu totul exceptionale, il putem ingheta. De la Faust incoace, nenumarati indragostiti ai lumii au exclamat "Opreste-te, clipa, esti atat de frumoasa...." Am trait nopti in care densitatea secundelor era aproape materiala si in care clipele se cristalizau, transformandu-se in sculpturi miniaturale, stralucind fermecate....au fost insa si zile in care tot ce imi doream era ca orele albe si negre sa alerge, spre un maine pe care nu reuseam sa il percep decat ca fiind mai linistit decat azi...

"Opreste, Doamne, ceasornicul cu care ne masori destramarea...." cuvintele lui Blaga au in mine tonalitati de clopot....dar e oare o destramare inaintarea prin labirintului lui Cronos? sau e pur si simplu o crestere in sine si o intoarcere acasa? Nu am gasit inca raspunsul la intrebare, insa promit sa ma mai gandesc. Am tot timpul din lume....
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15888
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de dragonfly Joi Noi 26, 2009 5:00 pm

facand lucruri schimbi lucruri nu timpul le rezolva pe toate..
dragonfly
dragonfly
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 669
<b>Puncte</b> Puncte : 6068
<b>Reputatie</b> Reputatie : 34
<b>Localizare</b> Localizare : Pitesti <b>Varsta</b> Varsta : 38
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/03/1986

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de Zuza Lun Dec 07, 2009 9:09 am

timpul suntem noi[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Zuza
Zuza
Ingenua
Ingenua

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1108
<b>Puncte</b> Puncte : 6117
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de Mena Lun Dec 07, 2009 9:19 am

dragonfly a scris:facand lucruri schimbi lucruri nu timpul le rezolva pe toate..

Timpul nu rezolva nimic..te indeparteaza doar de "sursa".Uitarea e o lege a firii....Timpul aduce uitarea pt ca prin curgerea lui iti aduce mereu altele..si altele pe care trebuie sa le infrunti..Timpul aduce obisnuinta iar obisnuinta e a doua natura a omului.Pana si cu durerea te obisnuiesti...devine una cu tine...daca refuzi sa o lasi in urma.Timpul le rezolva pe toate prin simplu fapt ca curge..si prin curgerea lui...vrem nu vrem...lasam mereu in urma ..totul...Stapanim doar clipa prezenta..asupre celei trecute..asupra celei viitoare...suntem neputinciosi..
Ganditi-va ca e o vorba"o suparare nu vine niciodata singura"...Smile
Daca ar veni..ne-am concentra doar asupra ei...Dar avand multe..mai multe...nu avem timp sa lancezim..Ne goneste inainte...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de hotsexyro Dum Dec 13, 2009 8:55 am

Timpul ne poate da si ne poate lua multe,insa ne este deajuns pentru a creste spiritual din momentul trezirii pana in ultima clipa...
Totul e sa avem curajul sa ne smulgem din orizontul rutinii cotidiene si sa realizam ca"suntem"...
Abia acolo,in acel spatiu dezinteresat a lui "a fi", putem castiga lupta cu timpul......
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Iun 30, 2010 9:04 pm

Cu timpul...de Jorge Louis Borges

Dupa un anumit timp,omul invata sa perceapa diferenta subtila intre a sustine o mana si a inlantui un suflet si invata ca dragostea nu inseamna a te culca cu cineva si,a avea pe cineva,nu e sinonim cu starea de siguranta,si asa omul incepe sa invete....
* ca sarutarile nu sunt contracte si cadourile nu sunt promisiuni ...si asa omul incepe sa-si accepte caderile cu capul sus si ochii larg deschisi si invata sa-si construiasca toate drumurile bazate pe astazi si acum pentru ca terenul lui maine este prea nesigur pentru a face planuri....si viitorul are mereu o multime de variante care se opresc insa la jumatatea drumului.

*si,dupa un timp omul invata ca-daca e prea mult-pana si caldura datatoare de viata a soarelui arde si calcineaza.Asa incepe sa-si planteze propria gradina si sa-si impodobeasca propriul suflet in loc sa astepte ca altcineva sa-i aduca flori;si,invata ca intr-adevar,poate suporta,ca,intr-adevar are forta;ca,intr-adevar e valoros;si,omul invata,cu fiecare zi,invata!

*Cu timpul inveti ca a sta alaturi de cineva pentru ca iti ofera un viitor mai bun,inseamna ca mai devreme sau mai tarziu vei dori sa te intorci la trecut.

*Cu timpul intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale,fara a pretinde sa te scgimbi,iti poate aduce fericirea pe care ti-o doresti.

*iti dai seama cu timpul,ca daca esti alaturi de o persoanadoar pentru a-ti intovarasi singuratatea,in mod inexorabil vei ajunge sa nu mai vrei sa o vezi.

*Ajungi ,cu timpul,sa intelegi ca adevaratii prieteni sunt num,arati,si ca cel care nu lupta pentru ei,mai devreme sau mai tarziu,se va vedea inconjurat doar de false prietenii.

*Cu timpul inveti,ca vorbele spuse intr-un moment de manie,continuatot restul vietzii,sa faca rau,celui ranit.

*Cu timpul inveti ca a scuza e ceva ce poate face oricine,dar,ca a ierta,de asta sunt capabile doar sufletele cu adevarat mari.

*Cu timpul intelegi ca,daca ai ranit un prieten,e foarte probabil ca niciodata prietenia sa nu mai fie la aceeasi intensitate.

....continuarea,maine!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de Mena Joi Iul 01, 2010 6:18 am

Da..numai ca toate astea le inveti din pacate..cu timpul... Wink
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de hotsexyro Joi Iul 01, 2010 1:36 pm

...continuarea:
* Cu timpul iti dai seama ca,desi poti fi fericit cu noii tai prieteni,intr-o buna zi vei plange dupa cei pe care i-ai lasat sa plece.

* Cu timpul iti dai seama ca fiecare experienta traita alaturi de fiecare fiinta nu se va mai repeta niciodata.

* Cu timpul iti dai seama ca cel ce umileste sau dispretuieste o fiinta umana,mai devreme sau mai tarziu va suferi aceeasi umilinta sau dispret,dar,multiplicate,ridicate la patrat.

* Cu timpul inveti ca grabind sau fortand lucrurile sa se petreaca,asta va determina,ca in final,ele sa nu mai fie asa cum sperai.

* Cu timpul iti dai seama ca in realitate ,cel mai bun nu era viitorul,ci momentul pe care-l traiai exact in acel moment.

* Cu timpul vei vedea ca-desi te simti fericit cu cei care-ti sunt imprejur-iti vor lipsi teribil cei care mai ieri erau cu tine si acum s-au dus si nu mai sunt....

* Cu timpul vei invata ca incercand sa ierti,sau sa ceri iertare,sa spui ca iubesti,sa spui ca ti-e dor,sa spui ca ai nevoie,sa spui ca vrei sa fii prieten,dinaintea unui mormant,nu mai are nici un sens!

Dar,din pacate,toate acestea se invata cu TIMPUL!(ai intuit bine,Mena)
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de hotsexyro Sam Iul 03, 2010 10:38 am

"Dulce-ar fi durerea
De-as putea,sa dau TIMPUL inapoi"
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Sam Aug 07, 2010 12:09 am

"To see a World in a Grain of Sand and Heaven in a Wild Flower,

Hold Infinity in the palm of your hand and Eternity in an hour."
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5795
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de Mena Lun Aug 16, 2010 8:17 am

Vorbeam intr-o zi cu un prieten..Nu stiu cand au trecut anii..Am fost fericita,disperata,linistita in tot acets timp...Azi pe val,maine in prapastie..Cu toate astea nu as da timpul inapoi,nu as mai avea rabdare sa trec prin aceleasi experiente.,nu regret nimic din intamplari si neintamplari pt ca stiu ca toate au un rost...Pana la 30 de ani am fost o proasta idealista...Acum sunt o proasta realista [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si cel putin nu ma mai lasa masca orice nime-n-drum Totul a folosit la tot...Stiu sigur ca imi merit soarta pe deplin,nu ma mai revolt impotriva cerului,impotriva lumii...Nici macar impotrivamea..Timpul si experientele aduc intelepciunea daca stii sa le accepti asa cum sunt .Pentru nimic in lume nu m-as mai intoarce inapoi.
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Mar Aug 17, 2010 6:26 pm

Nu conteaza CAT traiesti,... conteaza CUM traiesti...
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5795
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de hotsexyro Joi Aug 19, 2010 12:36 pm

Cand TIMPUL devine dorinta,el se comprima foarte tare si dorindu-ne mereu cate ceva nu mai avem rabdare sa traim....
Omul ar fi mult mai fericit nu,daca i s-ar indeplini dorintele ci, daca nu ar mai fi atat de multe aceste dorinte!
Si atunci am avea timp si sa traim cu bucurie toate clipele TIMPULUI nostru!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Aug 25, 2010 7:27 am

"Nu te plange ca ai ajuns la batranete,la multi li s-a refuzat acest privilegiu.(am citit undeva chestia asta si mi-a placut foarte mult)...
In acest context,mama mea avea o vorba:
"sa traiesti ,sa imbatranesti!" zicea ea oricui o saluta si cand,cate unul se uita chioras ii spunea:
"pai e cea mai frumoasa urare pe care o poti face cuiva,ca daca nu apuci sa imbatranesti,atunci vei muri de tanar"....
am scris toate astea aici,la topicul despre "timp" ,pentru ca noi oamenii ar trebui sa fim mult mai atenti cu "clipa prezenta" a timpului nostru si atunci timpul isi va spori valoarea pe care o are in viata noastra!


Ultima editare efectuata de catre hotsexyro in Vin Noi 05, 2010 7:24 pm, editata de 1 ori
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de JEZEBEL26 Vin Noi 05, 2010 7:14 pm

Nu am timp sa iert ceea ce doare si sfasie..Nu am timp sa iert lasitatile si regretele tarzii..
Timpul meu este perla rara din scoica,este dedicat numai celor care il pretuiesc la fel ca mine...
Timpul-praful din clepsidra vietii,indiferent ce decizii luam,ce drumuri strabatem,ce alegeri facem,el trece la fel...
Doar felul cum il percepem difera,in functie de experienta traita:daca suntem fericiti,el incremeneste,creeaza un glob de cristal in care totul devine neasemuit si pretios;daca plangem si ne aflam pe margini de prapastie,fiecare zvacnire si pulsatie a vietii,fiecare amintire cat de banala devine un safir...
De ce constientizam valoarea timpului nostru doar atunci cand incepem sa ne prabusim?...De ce unii dintre noi nu vad adevarata valoare a clipelor:unele cat secundele,altele cat un veac...?
De ce amintirile dureroase nu pot fi la fel de pretioase ca cele pline de seva?
Timpul nostru se oglindeste in vorbele,gandurile,actiunile,regretele,iubirile,dezertarile noastre....
Acolo unde exista fiinta,timpul ii ofera scara de valori a propriei existente;totul e masurat si calificat...in functie de alegerile sinelui...
In final el invinge mereu,la fel ca un zeu cu dreptatea-n sceptru...la fel ca un razboinic cu forta in spada...Timpul se sacrifica uneori cauzelor nobile,iarta si isi incetineste zborul;atunci cand ne gasim curajul de a poposi la portile regasirilor;uneori chiar incremeneste,cand avem nevoie sa incheiem frazele sis a imbratisam pentru ultima oara….
Timpul ne ofera sanse,ne iarta uitarile,insa are grija sa ne luam revansa mereu,pentru ceea ce am creeat sau distrus in lumea noastra si a altora…El devine vocea constiintei si paravanul asteptarilor ;el ne pastreaza mereu ultimul dans al ultimei dorinte…
Si tot el,reuseste in orice final,sa dea lovitura decisiva,sa incheie spectacolul.


JEZEBEL26
Miss-Stress
Miss-Stress

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 289
<b>Puncte</b> Puncte : 5184
<b>Reputatie</b> Reputatie : 48
<b>Localizare</b> Localizare : ALBA IULIA <b>Varsta</b> Varsta : 39
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 15/08/1984

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Vin Noi 05, 2010 7:28 pm

Postare editata,.. ptr. ca am "reinviat-o" ca topic...


Ultima editare efectuata de catre Magic_White_Wolf in Vin Noi 12, 2010 2:08 am, editata de 2 ori (Motiv : EDITARE,... EDITARE,... EDITARE... :))))
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5795
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de Tigrul_de_metal Vin Noi 05, 2010 7:30 pm

Asa cum zici.....

Trecutul,a trecut...pa !!!

prezentul il traiesc.........

viitorul? nu a venit inca...........
Tigrul_de_metal
Tigrul_de_metal
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 168
<b>Puncte</b> Puncte : 5048
<b>Reputatie</b> Reputatie : 6
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 58
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 06/12/1965

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de Mena Vin Noi 05, 2010 9:41 pm

Si totusi ce stransa legatura intre aceste 3 elemente.Trecutul nu mai conteaza,dar el a generat prezentul care la randul lui,influenteaza viitorul...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Vin Noi 05, 2010 9:47 pm

Pai,... poate exista o legatura intrinseca intre ele,.. dar doar cand se aduna toate in ... prezent... conteaza...
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5795
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de Mena Vin Noi 05, 2010 9:53 pm

Da,insa prezentul e generat de trecut.Daca nu ti-ai facut temele bine,suporti consecintele trecutului,in prezent.Si nu mai poti schimba nimic din trecut.Salvezi prezentul si viitorul,cat iti mai permite trecutul...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Vin Noi 05, 2010 9:55 pm

Nuu,... treci peste trecut.... in prezent... si il faci/desenezi "bine"... in viitorul care devine... prezent...
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5795
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

timpul - Pagina 3 Empty Re: timpul

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum