Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_lcap1Copiii au alta perceptie despre viata....! Voting_bar1Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_lcap1Copiii au alta perceptie despre viata....! Voting_bar1Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_rcap 
quanchi (12068)
Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_lcap1Copiii au alta perceptie despre viata....! Voting_bar1Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_lcap1Copiii au alta perceptie despre viata....! Voting_bar1Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_rcap 
vlavi (9100)
Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_lcap1Copiii au alta perceptie despre viata....! Voting_bar1Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_rcap 
Mena (7546)
Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_lcap1Copiii au alta perceptie despre viata....! Voting_bar1Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_lcap1Copiii au alta perceptie despre viata....! Voting_bar1Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_lcap1Copiii au alta perceptie despre viata....! Voting_bar1Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_rcap 
Tania (4875)
Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_lcap1Copiii au alta perceptie despre viata....! Voting_bar1Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_lcap1Copiii au alta perceptie despre viata....! Voting_bar1Copiii au alta perceptie despre viata....! Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Copiii au alta perceptie despre viata....!

+2
quanchi
vlavi
6 participanți

In jos

Copiii au alta perceptie despre viata....! Empty Copiii au alta perceptie despre viata....!

Mesaj Scris de vlavi Mier Oct 21, 2009 5:46 pm

De multe ori ramânem uimiţi de răspunsurile pe care le dau copiii, ne amuzăm sau îi apostrofăm în fel şi chip.
numai că, de cele mai multe ori, "de vină" e faptul că ei au altă percepţie despre tot ce-i înconjoară.
Drept dovadă citiţi textul de mai jos:



Nuditatea
O mama se plimba cu masina, impreuna cu cei trei copii mici, intr-o dupa-amiaza torida de vara, cand o femeie dintr-o masina decapotabila s-a ridicat din scaun si a inceput sa le faca cu mana. Femeia era total goala. In timp ce mama isi revenea din soc si se gandea sa le spuna repede copiilor sa nu se uite, fetita de cinci ani a spus cu inocenta: "Mami. Femeia aia nu poarta centura de siguranta!".

Un baietel s-a pierdut pe culoarele unei sali de gimnastica si a nimerit la cabinele femeilor. Acestea au inceput sa tipe, sa insface prosoape sa se acopere si sa fuga in toate partile, ca sa se ascunda. Baietelul le-a privit uimit, dupa care a intrebat senin: "Ce s-a intamplat? N-ati mai vazut un baietel in viata voastra?"

Onestitate
Un baietel de patru ani a venit alergand din baie, ca sa-i spuna mamei ca si-a scapat periuta de dinti in toaleta. Mama a scos-o din toaleta si a aruncat-o la gunoi. Atunci, baietelul a stat si s-a uitat putin sa gandeasca, dupa care a fugit in baie si s-a intors cu periuta mamei. A ridicat-o in fata mamei si i-a spus cu un zambet incantat: "Mai bine ai arunca-o si pe asta, pentru ca a cazut in toaleta, acum doua zile".

Pareri
In prima zi de scoala, un elev din clasa intai i-a dat invatatoarei un bilet de la mama sa. Pe bilet scria: "Parerile exprimate de acest copil nu sunt neaparat cele ale parintilor lui".

Ketchup
O femeie se chinuia sa faca sa curga ketchup dintr-o sticla. In timp ce se chinuia, a sunat telefonul, asa ca l-a rugat pe baietelul ei de patru ani sa raspunda. "Este directorul, mama" i-a spus copilul mamei. Dupa care a adaugat: "Mama nu poate raspunde acum. Da o sticla peste cap".

Batranete
O mama facea voluntariat la o organizatie care ducea hrana batranilor fara ajutor. In timpul orelor de program, o lua pe fetita sa de patru ani cu ea. Pe acestea o fascinau bastoanele, scaunele cu rotile si alte lucruri care aveau legatura cu batranii. Intr-o zi, mama a gasit-o holbandu-se la o proteza de dinti, care statea intr-un pahar cu apa. In timp ce mama se pregatea sa raspunda la inevitabilele intrebari ale fetitei, aceasta s-a intors si a soptit "Zana maseluta n-o sa creada niciodata asa ceva".

Imbracamintea
O fetita se uita la parintii ei cum se imbraca pentru petrecere. Cand l-a vazut pe tatal sau cum isi imbraca costumul, aceasta i-a spus: "Tati, nu ar trebui sa porti costumul ala". "De ce, scumpa mea?". "Pentru ca stii ca iti da dureri de cap, in dimineata urmatoare".

Scoala
O fetita abia a terminat prima saptamana de clasa intai si a venit nervoasa acasa: "Imi pierd vremea cu scoala" ii spune mamei. "Nu stiu sa citesc, nu stiu sa scriu si nici sa vorbesc nu ma lasa!"
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12133
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

Copiii au alta perceptie despre viata....! Empty Re: Copiii au alta perceptie despre viata....!

Mesaj Scris de quanchi Joi Oct 22, 2009 1:44 am

De ce au casa unii melci si altii nu?
Unii melci au casa si altii nu, pentru ca unii mãnâncã tencuiala si îsi fac casa, altii nu suporta tencuiala si rãmân fãrã casa. (12 ani)

Melcii care au casa au fãcut economie, nu au mâncat cartofi, au mâncat numai flori si cu timpul si-au fãcut casa. (7 ani)

Ce este ministrul?
Ministru e un om care sta pe scaun si le spune la altii ce sa facã . (7 ani)

Ministru e un om care a facut scoala de ministrii. (8 ani)

Ce sunt somnambulii?
Somnambulii nu cad de pe acoperis, ca au boala simtului. (7 ani)

Somnambulii au o boala, care nu-i lãsa sa cada de pe acoperis. Microbii ãstia le da echilibru. Când somnambulii vin intr-o parte, microbii fug în cealaltã parte si asa mereu. (13 ani)
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14517
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

Copiii au alta perceptie despre viata....! Empty Re: Copiii au alta perceptie despre viata....!

Mesaj Scris de hotsexyro Joi Oct 22, 2009 9:09 am

*Cand e ok sa saruti pe cineva?
Daca saruti pe cineva atunci trebuie si sa te casaltoresti cu acea persoana si sa ai copii cu ea.Asa e cinstit.(8ani)

*Oamenii casatoriti sunt foarte bucurosi sa vorbeasca si cu altcineva"(6 ani)

*"Nici o persoana nu hotaraste inainte de a creste mare cu cine se va casatori.D-zeu decide totul cu mult inainte si nu vei afla decatprea tarziu pe cine ti-a bagat pe gat"(o fata de 10 ani)

*Cum poti face o casatorie sa functioneze?
Sa-i spui sotiei tale ca e draguta,chiar daca ea arata ca un camion!

"Conducatorul dacilor se numea BULIBASA"(copii in curatenia sufletului lor uneori simt adevarul si il graiesc)
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12312
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Copiii au alta perceptie despre viata....! Empty Re: Copiii au alta perceptie despre viata....!

Mesaj Scris de fabienne05 Sam Oct 31, 2009 10:32 am

*Ce e căsătoria?
Căsătoria e când păstrezi fata şi nu trebuie să le-o mai dai înapoi părinţilor ei"- Eric, 6 ani
*Ce fac îndrăgostiţii la prima întâlnire?
"La prima întâlnire îşi spun numai minciuni unul altuia şi asta îi face suficient de interesaţi să se mai vadă şi a doua oară" - Martin, 10 ani
"Nu fac decât să mănânce cotlete de porc cu cartofi prăjiţi şi vorbesc despre dragoste" - Craig, 9 ani

*Care e vârsta potrivită pentru a te căsători?
"Imediat ce termin grădiniţa, o să-mi caut o soţie " - Bert, 5 ani
"84 de ani - pentru că la vârsta asta nu trebuie să mai lucrezi şi ai tot timpul din lume să-l iubeşti pe celălalt" - Judy, 8 ani

*Când se îndrăgostesc oamenii?
"Nimeni nu ştie de ce se întâmplă, dar am auzit că are legătură cu felul în care miroşi. De asta parfumul şi deodorantul sunt aşa de cumpărate" - Jan, 9 ani "Când un om are pistrui şi găseşte pe altcineva care are pistrui" - Andrew, 6 ani
"Mi se pare că trage cineva cu o săgeată în tine, sau ceva de genul ăsta, dar restul nu e chiar aşa de dureros" - Harlen, 8 ani

*Cum e să te îndrăgosteşti?

"E ca o avalanşă şi trebuie să alergi ca să te salvezi" - Roger, 9 ani
"Dacă atunci când te îndrăgosteşti e ca atunci când înveţi cum să spui cuvinte pe litere, eu nu vreau. Îţi ia prea mult timp" - Leo, 7 ani


*De ce se ţin îndrăgostiţii de mână?
"Le e teamă să nu le cadă verighetele, pentru că au dat o grămadă de bani pe ele" - Gavin, 8 ani

*Când poţi să săruţi pe cineva?
"Nu ar trebui să săruţi niciodată o fată înainte de a avea suficienţi bani ca să-i cumperi un inel şi un videoplayer, pentru că o să vrea să vadă imagini de la nuntă" - Allan, 10 ani

*Cum e mai bine: singur sau căsătorit?
"E mai bine pentru fete să fie singure, dar nu şi pentru băieţi. Băieţii au nevoie de cineva să cureţe după ei"- Anita, 9 ani
"Mă ia durerea de cap când mă gândesc la asta. Sunt doar un copil. Nu am nevoie de astfel de necazuri" - Will, 7 ani

*Opinii sincere despre căsătorie
"Sunt pentru dragoste, atâta timp cât nu se întâmplă când e Simpsons la televizor" - Anita, 6 ani
"Dragostea te va găsi, chiar dacă încerci să te ascunzi de ea. Eu tot încerc să mă ascund de când aveam 5 ani, dar fetele mă găsesc orice-aş face" - Bobby, 8 ani
"Nu mă grăbesc să mă îndrăgostesc. Clasa a IV-a mi se pare suficient de grea" - Regina , 10 ani
"Dragostea e o prostie, dar s-ar putea să o încerc din când în când" - Floyd, 9 ani
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8870
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

Copiii au alta perceptie despre viata....! Empty Re: Copiii au alta perceptie despre viata....!

Mesaj Scris de mademoiselle52 Dum Noi 01, 2009 11:45 am

Pentru copil, esential este sa i se ofere prilejul de a cunoaste tot ceea ce il inconjoara in mod nemijlocit. Ia uitati-va voi cu cata sensibilitate si dragoste se apropie Sabin de celalalt copil, care culmea, nu e unul din preferatii lui. Sabin e un copil special, dar iubitor si sensibil, care a recuperat mult si care, desi pare ca ar necesita foarte multa atentie, se descurca aproape la fel de bine ca si orice alt copil, numai ca e putin cam alintatura ( acum o sa ma injure mumi a lui, da' ea stie ce spun . :face: )


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mademoiselle52
Posesoare de ingerash
Posesoare de ingerash

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 948
<b>Puncte</b> Puncte : 6130
<b>Reputatie</b> Reputatie : 14
<b>Localizare</b> Localizare : Galati <b>Varsta</b> Varsta : 40
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/05/1983

Sus In jos

Copiii au alta perceptie despre viata....! Empty Re: Copiii au alta perceptie despre viata....!

Mesaj Scris de hotsexyro Dum Noi 01, 2009 12:12 pm

Haideti sa va pove:
ieri a fost la mine o prietena de-a mea,cu baietelul ei de 7 ani,care este un frumos ,un destept,un alintat,si un dornic sa mai aiba frati,surori..
Parintii lui l-au avut destul tarziu,mama la la 32 si tatal la 39 si acum ,mama isi mai doreste macar un copil(desii i se pare ca este destul de tarziu),dar tatalui(care a fost copil unic la pariti) nu-si mai doreste nici in ruptul capului.....si noi doua discutam ieri despre acest lucru si el se juca pe langa noi cu broastele testoase,care ieri au alergat cu Mihaita cum n-au mai alergat demult.....
si cand eu i-am spus ei ca nu conteaza daca nu vrea sotul ei,daca o sa vrea Dumnezeu vor mai avea copii...Mihaita ne-a raspuns,surprinzandu-ne:
Dar mami nu cu Dumnezeu trebuie sa faca acei copii ci cu taticul meu care,nu vrea asta si spune ca nu poate sa mai aiba copii pentru ca nu o sa aiba sa le ia biciclete la toti,si tot ce-si doresc ei ! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12312
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Copiii au alta perceptie despre viata....! Empty Re: Copiii au alta perceptie despre viata....!

Mesaj Scris de vlavi Dum Noi 01, 2009 2:22 pm

De fapt Sabin execută un veritabil experiment.
Privind, pipăind, mirosind el analizează pe băieţelul acela şi îl compară cu sine, descoperă că sunt la fel constituiţi şi că îşi poate manifesta stările sufleteşti prim gestul acela tandru din ultima poză.
Vi se poate părea un nimic cu apă rece jocul acesta însă curiozitatea lui Sabin îi e benefică, el percepe astfel că toţi cei din jurul lui îi seamănă, de unde şi concluzia că poate să le fie partener de joacă.
Rose, să duci în continuare copilul între copii!
Să îl ajuţi să crească şi să se dezvolte alături de ceilalţi copii!
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12133
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

Copiii au alta perceptie despre viata....! Empty Re: Copiii au alta perceptie despre viata....!

Mesaj Scris de yellow_rose Dum Noi 01, 2009 2:29 pm

Normal ca o sa-l duc in continuare pe Sabin intre copii...e norocul lui pe de alta parte ca eu sunt acolo!Stiti ce bucurie imi face cateodata?Daca aude o melodie care-i place lui mult vine la mine sa ma invite la dans...intinde mainile si-l iau in brate si dansam,dansam.
yellow_rose
yellow_rose
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 401
<b>Puncte</b> Puncte : 5588
<b>Reputatie</b> Reputatie : 4
<b>Localizare</b> Localizare : Galati <b>Varsta</b> Varsta : 47
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 11/03/1977

Sus In jos

Copiii au alta perceptie despre viata....! Empty Re: Copiii au alta perceptie despre viata....!

Mesaj Scris de vlavi Dum Noi 01, 2009 3:04 pm

Ei, acum să observăm ce se întâmplă când ne cresc copiii şi descoperă că acolo, în sufleţelul lor, se petrec schimbări.
Percep oarece sentimente noi dar... cum să le transpui în cuvinte?
Ia priviţi şi luaţi aminte la schimburile de mesaje dintre copii mei de acum 2 ani.
Am uitat să vă zic că nu-i oblig să scrie ci că o fac ei, din proprie plăcere şi din dorinţa de a nu depinde de adulţi atunci când vor să-şi pună gândurile pe hârtie.
Într-un loc la îndemâna lor se află mereu post it-uri pe care le folosesc fără restricţii.
Analizaţi şi, înainte să vă distraţi, descoperiţi profunzimea "scrierii" lor.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12133
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

Copiii au alta perceptie despre viata....! Empty Re: Copiii au alta perceptie despre viata....!

Mesaj Scris de yellow_rose Dum Noi 01, 2009 3:32 pm

Acum 6 ani,o fetita din grupa mea mica de atunci vorbea cu mare drag despre mama ei:mama mea este regina,lucreaza la``palatul jiustitiei``,judecheaza hotii si oamenii rai si bate cu ciocanul asa!Despre tatal ei ne vorbea astfel:tatal meu e proiector,face nave pe calculutor.
yellow_rose
yellow_rose
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 401
<b>Puncte</b> Puncte : 5588
<b>Reputatie</b> Reputatie : 4
<b>Localizare</b> Localizare : Galati <b>Varsta</b> Varsta : 47
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 11/03/1977

Sus In jos

Copiii au alta perceptie despre viata....! Empty Re: Copiii au alta perceptie despre viata....!

Mesaj Scris de vlavi Vin Dec 25, 2009 7:57 pm

CE SUNT DROGURILE?
DROGURILE SUNT NISTE PLANTE PE CARE LE USUCA GANGSTERII SI LE IAU CA PE NISTE MEDICAMENTE, CARE II AMORTIZEAZA, SA NU-SI MAI RECUNOASCA FAPTELE. (14 ANI)

CE ESTE RASCOALA?
RASCOALA INSEAMNA, CAND PARINTII NOSTRI NU GASESC BANI SI ATUNCI RASCOLESC CA SA GASEASCA. (8 ANI)

CE ESTE ECONOMIA?
ECONOMIE INSEAMNA SA NU MAI CHELTUIM DIN SALARIU,CA SA-L PUNEM LA BANCA. CHELTUIM NUMAI DIN CIUBUCUL CARE NI-L DA SEFUL. (7 ANI)

CE SUNT AMPRENTELE?
AMPRENTELE E CAND PUNEM MANA PE O CLANTA SI RAMAN DEGETELE ACOLO SI LE GASESTE POLITIA. (8 ANI)

CE ESTE POLITICA?
POLITICA ESTE CAND MAI MULTI OAMENI SE INTALNESC SI VORBESC FOARTE MULT. (8ANI)
POLITICA E UN FEL DE SPIONAJ. (12 ANI)

CE ESTE SUFLETUL?
SUFLET E CAND ITI PUNE MAMA PRAJITURI PE FARFURIE SI II LASI PRAJITURI SI LU’ ALA MIC. (8 ANI)

CE ESTE TRISTETEA?
TRISTETE INSEAMNA CAND UN OM VINE LA ALTUL SI BEA MULT.(7 ANI)

DE CE SE BAT POTCOAVE CAILOR?
CALULUI I SE BAT POTCOAVE, PENTRU CA POTCOAVELE SUNT MAI USOARE DECAT CALUL SI ELE MERG MAI REPEDE DECAT CALUL.(8 ANI)
LA CAL SE PUNE POTCOAVE, SA NU CADA CALUL PE SPATE, ATUNCI CAND PUNE FRANA, CALUL SE INTEPENESTE IN POTCOAVE. (9 ANI)
LA CAL SE PUNE POTCOAVE CA SA TROPAIE PE STRADA , CA DACA NU TROPAIESTE NU E CAL. (7 ANI)
CE ESTE RESPECTUL?
RESPECT INSEAMNA SA TE SCOLI SI SA STEA BABELE PE SCAUN.(9 ANI)

CE INSEAMNA CUVANTUL “MODERN”?
MODERN E CAND VEZI CEVA FRUMOS SI E SCUMP SI N-AI BANI. (7 ANI)

CUM SE FACE PARFUMUL?
PARFUMUL SE FACE DIN APA, DOP SI DIN PARFUM. (5 ANI)

CUM REZISTA PASARILE CALATOARE SA ZBOARE, ZI SI NOAPTE, MII DE KILOMETRI?
RANDUNICILE CAND PLEACA IN TARILE CALDE, PE DRUM SE ASEAZA PE ARIPA BERZEI SI SE ODIHNESC. PASARILE CAND PLEACA ASA DEPARTE ISI IAU MANCARE LA ELE INTR-O SACOSA. INAINTE DE A ZBURA, MAI STAU O LUNA, DOUA, SA SE ODIHNEASCA.(7 ANI)

CUM STIU CEI DE LA TELEVIZOR CA MAINE VA FI VREME URITA SAU FRUMOASA?
OMUL DE LA TELEVIZOR STIE CA MAINE PLOUA , CA ARE UN BILET SI CITESTE.
BILETUL I L-A SCRIS MAMA LUI. (6 ANI)

DACA PAMANTUL SE INVARTESTE , CUM DE NU CADEM DE PE EL?
NU SE INVARTESTE DECAT PAMANTUL, ASFALTUL NU SE INVARTESTE. (6 ANI)
PAMANTUL ESTE ROTUND. NOI NU CADEM DE PE EL, PENTRU CA STRAZILE SUNT DREPTE, ELE NU SUNT ROTUNDE. (8 ANI)
PAMANTUL ARE FORMA ROTUNDA, NOI NU CADEM DE PE EL, CA NOI NU MERGEM ACOLO, UNDE SE FACE EL ROTUND. (7 ANI)

CE SUNT BURUIENILE?
BURUIENILE SUNT NISTE PLANTE FOLOSITOARE DOAR LOR. (12 ANI)

CE ESTE PLOPUL?
PLOPUL ESTE O VIETUITOARE DIN LEMN. (7 ANI)

CE ESTE AMBITIA?
AMBITIA IN VIATA INSEAMNA SA FII EGOIST. (10 ANI)

CE ESTE ZAMBETUL?
A ZAMBI INSEAMNA SA RAZI PARCA IN GANDUL TAU. (8 ANI)
A ZAMBI ESTE CAND NISTE OAMENI RAD CU GURA INCHISA, CA SA NU DERANJEZE OAMENII DE LA BLOC. (7 ANI)

CE INSEAMNA SA FII NEMURITOR?
NEMURITOR E CAND SUNT DOI BANDITI SI TRAGE CU PISTOLUL, UNUL MOARE SI CELALALT RAMANE IN PICIOARE NEMURITOR. (7 ANI)
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12133
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

Copiii au alta perceptie despre viata....! Empty Re: Copiii au alta perceptie despre viata....!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum