Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_lcap1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Voting_bar1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_rcap 
enola_gay (12892)
De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_lcap1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Voting_bar1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_rcap 
quanchi (12068)
De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_lcap1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Voting_bar1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_lcap1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Voting_bar1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_rcap 
vlavi (9100)
De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_lcap1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Voting_bar1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_rcap 
Mena (7546)
De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_lcap1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Voting_bar1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_lcap1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Voting_bar1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_rcap 
TAVIC (5001)
De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_lcap1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Voting_bar1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_rcap 
Tania (4875)
De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_lcap1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Voting_bar1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_lcap1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Voting_bar1De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

+4
vlavi
Rechinu07
Only
quanchi
8 participanți

In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de quanchi Mar Noi 03, 2009 1:49 pm

Desi recunosc ca sunt un indragostit de iarna, recunosc ca imi place fiecare anotimp atata timp cat isi pastreaza caracteristicile.
Toamna, e draguta in felul ei. Pare molcoma, vine incet, la inceput doar se ingalbenesc frunzele, apoi cad, apoi devin un covor caramiziu, bate vantul incet si ploua linistit. Nu mai e toamna de alta data, acum din pacate, cand ploua ploua cu picaturi mari, neincetat de parca vrea sa termine din prima zi toata treaba pe care o are de facut. Imi place mirosul de frunze arse si imi aduc aminte cu placere de vremurile cand asistam la culesul viei, la facerea mustului, la pusul muraturilor, la facutul gemului de prune si a dulcetei de gutui cu nuci, pe care o degustam cu placere cand veneam de la scoala. Uneori te descumpaneste vremea mohorata, insa mie chiar imi vine sa zburd , sa alerg, sa calc la propriu in baltoaca. Mi-ar placea sa stau pe malul unui lac si sa pescuiesc si afara sa ploua linistit. Nu stiu cand o sa am timp de asa ceva, insa mi-ar placea o cabanuta din lemn pe malul unui lac unde sa pescuiesc si sa stau impreuna cu prietenii langa un foc.
Imi place toamna pentru ca ma pregateste de anotimpul meu preferat: iarna. Abia astept un topic si pt iarna, atunci cand o fi momentul. Sper sa fie o toamna clasica, linistita si scurta ca sa nu ne prinda Craciunul cu ploi.
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14529
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de Only Mar Noi 03, 2009 1:59 pm

Anotimpurile isi au fiecare farmecul lor...ciudat, nu pot spune ca prefer unul in mod special...am invatat sa extrag parfumul fiecarei zile....imi place si vivacitatea primaverii, si impetuozitatea verii...ador murmurul galben al toamnei, care scrie cu frunze pe obrajii nostri numele tuturor nostalgiilor. Astept ca un copil sa ninga si sa desenez pe geamul aburit figurine fantastice, desprinse din basmele copilariei....

Imi place ploaia, poate mai mult decat orice altceva....imi plac zilele in care norii se alearga pe cer, fantomatici si surad gutuilor asezate cuminti pe prichiciul ferestrei....imi place in mod deosebit toamna ASTA, pentru ca el e langa mine....

Cate anotimpuri au iubirile din noi? cate vise? mi-e foame de normalitate, si vreau sa imi infig dintii cu voluptate intr-unul din merele albastre ale neintamplarilor mele.

Nicicand toamna nu fu mai frumoasa...




Ultima editare efectuata de catre Only in Dum Noi 29, 2009 1:34 am, editata de 1 ori
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15888
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de Rechinu07 Mar Noi 03, 2009 2:45 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Mie-mi place iarna ca vine mosu' si-mi place primavara ca atunci e Pastele si invie Domnul nostru Iisus Hristos si mananc eu cozonac si oua rosii (si daca-nvia mai des nu era vreo scofala ca nu ma omor dupa ele) si imi place vara ca nu-i frig si pot face baie-n Mures (anu' trecut era Dunare) si imi place toamna ca atunci se coc majoritatea fructelor care-mi plac (mai ales gutui), dar mai ales imi place ca odata cu venirea toamnei se cara si zburatoarele care ciripesc in visinul din fata balconului si fac galagie... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7094
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de vlavi Mar Noi 03, 2009 2:52 pm

Rechi, am citit de două ori, postarea ta şi tot de două ori am rââââs! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mie îmi plac şi nu-mi plac toate anotimpurile.
Îmi plac atunci când sunt bune cu mine şi blânde şi darnice, nu-mi plac când devin excesiv de...
Toamna, de exemplu îmi place pentru că are unele zile luminoase, calme, aproape caleidoscopice, iubesc crizantemele, abundenţa din pieţe... chiar şi agitaţia care umple cămara de borcane...
Nu-mi place pentru zilele astea dintr-o dată reci, aspre, zbârlite, pentru ploile reci, pentru cerul cenuşiu, pentru tristeţea apusurilor...


Ultima editare efectuata de catre vlavi in Mar Noi 24, 2009 6:40 pm, editata de 1 ori
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12145
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de Mena Mar Noi 03, 2009 2:54 pm

Mie-mi place primavara ca se intorc pasarelele si ma trezesc cu ciripitul lor ..Smile
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de Rechinu07 Mar Noi 03, 2009 2:57 pm

Bella a scris:Mie-mi place primavara ca se intorc pasarelele si ma trezesc cu ciripitul lor ..Smile

Nu-i bai muiere... Iti bag visinul in dormitor sa dormi cu pasarelele si ies eu sa dorm in fata blocului... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7094
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de Mena Mar Noi 03, 2009 3:00 pm

MAh tu n-ai observat de un an ca geamurile noastre dau in spatele,nu in fata blocului????.. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .pe ca anotimp traiesti?...Laughing)))))))
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de enola_gay Mar Noi 03, 2009 5:59 pm

Imi place toamna , pentru ca toamna sunt eu ....
Daca fiecare anotimp ar fi femeia la diferite varste , nu as alege naiva si zburdalica primavara .... nici usuratica si increzuta vara ....si nici garbovita si ciufuta iarna ....
Aleg toamna ...femeia coapta .....femeia care are ce darui si stie si cum s-o faca ...femeia sigura pe ea , pentru ca se stie dorita atat de cei tineri, cat si de maturi ....
Aleg toamna cea linistita si inteleapta ...toamna care stie sa planga tacut, doar ca sa fie si mai iubita .....toamna care , ca o femeie eleganta , isi schimba infatisarea zi de zi ...femeie care este un tumult de culori, arome si sentimente.....femeia -toamna, stie sa mangaie cu degete de frunze purpurii, impodobite cu inele de galben-maroniu....
Aleg toamna-femeie pentru ca nici una nu stie sa-si expuna atat de frumos , sanii-gutui si cine isi mai arata gatul atat de frumos impodobit cu boabe parfumate, de struguri ?
Aleg toamna pentru ca m-am zbatut in pantecele ei si intr-una din zile , ea , m-a daruit lumii ...m-a aratat ca pe un fruct parguit si proaspat cules ....fruct ce vine acum si-si arata recunostinta fata de femeia asta frumoasa....
Toamna sunt eu , iar cine iubeste toamna , ma iubeste pe mine ....


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre enola_gay in Mar Noi 03, 2009 7:00 pm, editata de 1 ori
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14896
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Noi 03, 2009 6:55 pm

Mie imi plac toate anotimpurile...si cred ca suntem binecuvantati ca le avem pe toate.....
ele sunt ca si etapele vietii omenesti:
Primavara=inceputuri,nasterea,copilaria,puritatea,rasete zglobii,inocenta,gingasia si prospetimea florilor(ghiocei,lacramioare,viorele)...verdele sperantei...rasarit!
Pastele=invierea
Vara=caldura,pasiune,energie,vitalitate,stralucire,tinerete,
incredere,flori mari si puternic colorate,coacerea frcuctelor,traire intensa,nopti inalte cu bolta plina de stele,rosu aprins al iubirii patimase...familie!
Toamna=maturitate,implinire,belsug,galbenul bogat al spicelor,si al florii soarelui,plecari,doruri,ploile ce racoresc iubirile prea patimase,cer intunecat de dorinte profunde ,covor de frunze plecate ....ruginiul maroniul si galbenul copt al anilor asezati.....ce stiu sa primeasca pentru a se darui!
Iarna=albul detasarii si puritatii, desprinderea de toate valorile materiale,spiritualitate si inaltare,movul noptilor oglindit in zapezi,geruri sanatoase care omoara microbii....
reintoarcerea la mintea copilariei ,nasterea primului copil al mantuirii noastre....daruri la gura sobei!

Le iubesc pe toate si le pretuiesc ca pe un tot care reprezinta VIATA!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de Mena Mar Noi 03, 2009 11:08 pm

Da...imi place iarna si primavara..pt ca imi da senzatia de curatenie..de puritate...Nu..nu-mi place iarna din cauza sarbatorilor...intre noi fie vorba,eu nu prea iubesc craciunul..nu-l mai iubesc demult,imi pare ca a trecut o vesnicie de atunci si i-am pierdut "vraja"....ci pt ca iarna imi da senzatia unei zile de duminica cand..te odihnesti..iti vezi de tabieturi..Iubesc iarna pt ca-mi place zapada..imi place albul...imi place scurta incremenirie a vietii...Imi pare anotimpul cand iti pui ordine in ganduri..in suflet..cand te impaci cu tine..
Primavara...hmm...primavara chiar poti mirosi viata...sa simti,sa vezi cum reneste totul..Si te incarci de speranta,ca totul e un ciclu...un cerc..si soarele va veni si pe strada ta cand ii va veni randul..Sa vezi cum pocnesc mugurii..cum iasa ghiocei de sub zapada...Da, astea doua anotimpuri le ador...
Vara imi place ca pot vedea marea..marea ce ma linisteste..Stiu ca m-ar linisti s-o vad chiar si iarna..dar e departe de mine si mi-ar fi greu sa merg pana la ea..Imi plac verile normale,nu cu calduri toride...iar toamna..toamna nu ma simt deloc bine..sunt trista si melancolica...si-mi vine sa ma ascund undeva,pana trece...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de Only Mar Noi 03, 2009 11:37 pm

stau si ma intreb...de ce, copil fiind, percepeam toate anotimpurile ca avand valente aproape mitologice? Totul era supradimensionat pentru fetita cu doua cozi impletite de atunci: si pomii care isi imbracau mandri haina de petale in fiecare primavara, si fructele care vara, sarutate de soare, ne imbiau cu dulceata lor de acolo dintre ramuri, foarte de sus...toamna insemna pantofi noi si mersul la scoala, cu abecedarul mirosind proaspat a cerneala, si penarul de lemn lacuit, pe care alergau vesnic aceiasi doi iepurasi albi....iar iarna...eh, iarna era o intreaga odisee...insemna plimbari cu sania si manute inghetate de atingerea bulgarilor (imi aduc aminte cum odata am trait efectiv voluptatea zapezii, mancand-o cu o pofta vecina cu dementa). Iarna era reprezentata si de dupa-amiezile sarace in lumina, insa bogate in miros de lemne trosnind in soba bunicii si nuci coapte pe plita....

Anii au crescut in urma mea si am invatat sa devin FEMEIE. Sa imi port anotimpurile in suflet. Mai stiu deasemenea ca intr-o singura zi poate sa iasa soarele, apoi sa se acopere cerul de nori, pentru ca in final rasul meu sa se prefaca in padure alba de mesteceni, asternuta cu un covor de frunze aurii, pregatite sa primeasca murmurul grabit de copite al celui mai alb cal din lume...

Scriu si zambesc....cu gandul la cel care stie sa imi fie primavara in cea mai frumoasa dintre toamnele zborului meu...


Ultima editare efectuata de catre Only in Dum Noi 29, 2009 1:36 am, editata de 1 ori
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15888
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de quanchi Lun Noi 23, 2009 1:51 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14529
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de TAVIC Lun Noi 23, 2009 3:18 am

mie imi place primavara si toamna
nu-mi place vara caniculara si iarna geroasa
toamna si primavara au cam disparut
cand era mic erau altfel anotimpurile de aia le percepeam altfel
nu ne mai suporta pamatul de aia s-a schimbat si clima!Hihi
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8820
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de quanchi Mar Noi 24, 2009 1:26 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14529
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de Only Dum Noi 29, 2009 1:33 am

Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15888
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de Mena Vin Sept 03, 2010 1:21 pm

Si uite ca a venit din nou toamna..Nu stiu de ce,dar toamna imi aduce mereu,miresme..de...trecut.Nu-mi place toamna dar am un dor nebun de munte.Sa vezi simfonia atator culori imbinate si sa-ti vina sa te inclini in fata naturii...In rest,cum am spus,toamna ma face sa cad pe ganduri si sa fiu poate prea trista...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Sept 03, 2010 5:08 pm

Toamna pe strazi ,incet paseste
Lacrimi de ploi imi bat in ferestre
Melancolia nu poate strabate
Prin imbratisarile tale fermecate....

E-o toamna unica,aurie,bogata
E toamna noastra
Plina de iubire parfumata.
Fii pentru mine primavara iernii
ce va veni indata!

Pentru mine nicicand toamna nu a fost mai frumoasa,cu toate ca, toate toamnele mele au avut farmecul lor(desi unele au foat presarate cu despartiri definitive-intr-un octombrie mi-a murit sotul,in altul mama)..
Pentru mine toamna inseamna,nuci verzi, struguri brumarii,muraturi,zacusca,gemuri,miros de gutui coapte,must si pastrama degustate cu prietenii.
Toamna este anotimpul plecarilor,despartirilor,insa anul acesta pentru mine este un alt anotimp al iubirii....
In concluzie anul acesta iubesc TOAMNA!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de hotsexyro Lun Sept 06, 2010 9:34 am

Doamna Toamna

O Doamna-Toamna!
Ieri am vazut-o facandu-le semn de ramas bun unor carduri de cocori si berze...
Le-a pus la pachet sa aiba "merinde" de drum,visele noastre albastre de peste vara si razele fierbinti ale soarelui dogoritor din vara,ca sa sa le incalzeasca.....

O Doamna ,Toamna.!
Ierui am vazut-o mangaind niste frunze care se pregateau sa cada din copaci...
Le soptea vorbe alintate,povestindu-le cu cat drag le asteapta pamantul,pentru a le ajuta sa devina la primavara-ghiocei!

O Doamna ,Toamna!
Ieri am vazut-o ducand unro oameni gospodari tot alaiul de legume si fructe culese de ea insasi...

O Doamna-Toamna!
Azi am zarit-o cand se aplecase sa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]-i mangaie inima iubitului meu,spre a o ajuta sa viseze linistita la iubirea ce o traim amandoi!





hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Sept 07, 2010 7:27 am

Toamna e aici,si va pleca si ea,si.....asa anotimp dupa anotimp,"trece vremea"!
si ,dupa ce vor trece toate anotimpurile,vom pleca "departe pe mare"
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

"doar iubirea" ne poate face,primavara mai albastra.....vara mai fierbinte.....,toamna mai bogata.....iarna mai calda.....si atunci,

vremea va trece cu rost!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de hotsexyro Joi Sept 16, 2010 9:13 pm

Toamna machiaza parcurile cu fascinantele nuantze de maroniu,cafeniu......

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Sept 21, 2010 11:32 am

Toamna la Sighisoara...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de hotsexyro Dum Oct 03, 2010 9:13 am

Bogatia Toamnei:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Oct 12, 2010 12:11 pm

Toamna din aceasta zi imi place la nebunie pentru ca de pe geamul biroului meu,seamana cu o zi de vara!
Laughing Toamna de azi seamana cu gutuile din fereastra copilariei mele:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de hotsexyro Joi Oct 14, 2010 8:22 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de hotsexyro Sam Oct 23, 2010 7:46 pm

Daca toata Toamna ar fi cum a fost ziua de astazi,Toamna ar fi cel mai frumos,mai bogat ,mai colorat in culori calde si mai dragastos anotimp....exact ca fata din poza de mai sus!
sau ca frumoasa asta din imaginea de mai jos....
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna? Empty Re: De sezon sau de ce va place (sau nu) toamna?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum