Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_lcap1Care este pretul unei vieti frumoase? Voting_bar1Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_lcap1Care este pretul unei vieti frumoase? Voting_bar1Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_rcap 
quanchi (12068)
Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_lcap1Care este pretul unei vieti frumoase? Voting_bar1Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_lcap1Care este pretul unei vieti frumoase? Voting_bar1Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_rcap 
vlavi (9100)
Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_lcap1Care este pretul unei vieti frumoase? Voting_bar1Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_rcap 
Mena (7546)
Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_lcap1Care este pretul unei vieti frumoase? Voting_bar1Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_lcap1Care este pretul unei vieti frumoase? Voting_bar1Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_lcap1Care este pretul unei vieti frumoase? Voting_bar1Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_rcap 
Tania (4875)
Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_lcap1Care este pretul unei vieti frumoase? Voting_bar1Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_lcap1Care este pretul unei vieti frumoase? Voting_bar1Care este pretul unei vieti frumoase? Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Care este pretul unei vieti frumoase?

+9
mademoiselle52
Andi
brainsmartman
Rechinu07
TAVIC
enola_gay
hotsexyro
Mena
quanchi
13 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de quanchi Lun Iul 27, 2009 7:12 pm

Viata este cel mai de pret lucru.
Inca din primii ani,..inainte de a intelege ce inseamna viata suntem antrenati pentru a reusi. Program de antrenament ca pentru razboi.
Educatie, tenacitate, stabilire obiective.
Sa iti faci viata cat mai frumoasa. Si cat mai buna. Acesta este obiectivul primordial!
Unii reusesc, altii au mai mult noroc,..altii duc o continua lupta cu ziua de maine.
Supravietuirea are sensuri multiple si diferite.
Absolvim scoli, incepem goana dupa o cariera, o casa, o masina, un concediu..un cont cat mai consistent.
Fiecare lucru castigat are un pret. Platim cu linistea, cu nervii, cu sufletul nostru uneori. Stresul ne macina, ...si in fiecare zi..ceva..undeva ..scade.
De unde vin adevaratele satisfactii? In urma eforturilor uneori aberante? Sau in clipa in care reusim sa ne apropiem de semenii nostrii? Sau cand ne redescoperim sensibilitatea?
Ne putem intoarce vreodata la bucuriile simple ale vietii?
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14517
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de Mena Lun Iul 27, 2009 9:11 pm

Cred ca secretul este sa ajungi sa fi multumit de tine...de ce ai...sa privesti fericirea plecand de la cel mai nefericit decat tine...si sa tinzi spre mai mul..Cu alte cuvinte...echilibrul...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9616
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Iul 28, 2009 2:53 pm

eu va pot spune ca am o viata frumoasa...si secretul este ca eu intotdeauna sunt multumita si recunoscatoare pentru ce am si imi doresc doar atat cat sa "nu dea pe-afara"!
intotdeauna ma uit spre ce este frumos si bun oriunde m-as uita in realitatea din jurul meu,la oamenii pe langa care trec cu care relationez.....
nu ma plang de ceea ce n-am ...(actionez ca sa-mi fac rost si daca nu pot ma impac cu ideea)
incerc pe cat posibil sa nu am ranchiuna impotriva nimanui si sa ajut pe cei mai putin norocosi decat mine!atat cat pot,cum pot...
daruiesc si este benefic pt mine...
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12312
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de enola_gay Mar Iul 28, 2009 6:30 pm

Teoretic , o viata frumoasa , poate exista numai cand esti implinit pe toate planurile !
Teoretic ...pentru ca practic , am vazut oameni care au o viata frumoasa , fara sa fie impliniti total ....o viata frumoasa , presupune sa stii sa traiesti cu demnitate , sa te bucuri de ce ai , sa stii sa astepti sa ti se intample lucruri bune ...o viata frumoasa inseamna sa ai coloana vertebrala, perfect, dreapta si sa poti privi in ochi pe oricine , oricand ...
...poate ca nu am capat tot ce mi-am dorit in viata si poate ca inca mai astept sa primesc lucruri ce pentru altii sunt la indemana , dar pot sa spun cu sufletul impacat ca mie imi face viata frumoasa, copilul meu ...sa ma uit la el si sa vad cat de matur a devenit ...cat de profund gandeste ...sa stiu ca e umarul pe care imi pot pune capul obosit sau trist ...sa il ascult cat de intelept a devenit mogaldeata de odinioara ...pentru mine , asta inseamna ca am o viata frumoasa ...ca ceea ce ramane in urma mea , este un lucru de valoare ...valoare umana .....
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14884
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de Mena Joi Feb 04, 2010 6:36 pm

Pretul unei vieti frumoase este sa nu te impiedici de..nimicuri.
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9616
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de TAVIC Joi Feb 04, 2010 8:28 pm

conteaza materialul genetic
sa fii material bun din material bun
hihi
sa te nasti unde trebuie
sa te educi cum trebuie
sa traiesti in mediul care trebuie
sa ai noroc cu carul
hihi
...
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8808
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de Rechinu07 Joi Feb 04, 2010 11:11 pm

Mena a scris:Pretul unei vieti frumoase este sa nu te impiedici de..nimicuri.

Asta ar fi probabil "reteta", nu un pret... Tre' sa te conectez la o "sursa" de inteligenta ca-i bai... Pretul si-l face fiecare functie de "moneda" folosita, compromisurile facute, lucrurile care-l fac sa se simta implinit, etc... Ce zici tu acolo Quan nu e intocmai asa... Sunt destui oameni care-s programati altfel, care evolueaza in alte medii, dupa alte standarde, alte culturi si obiceiuri... Si-apoi, daca stau sa ma gandesc (enervant obicei), un pret (mai mare sau mai mic), toti il platim indiferent ca avem o viata frumoasa, sau de cacat... Prin comparatie, as zice ca da, cei care au o viata de cacat is mai plini de viata decat cei care au o viata frumoasa... Frumoasa dupa toate regulile si sistemele generale de valori impuse de societate... Tre' sa te gandesti ca sunt oameni care au tot (casa, masina, posibilitatea unui concediu sau mai multe, etc.), dar sunt incapabili sa se bucure de ele... Si sunt sute, mii de familii care savureaza un gratar cu prietenii la iarba verde, un weekend la munte, 3-4 zile la mare, dupa posibilitati, dar traiesc fiecare minut... Sau poate iara prind eu posturi straine... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Rechinu07 in Joi Feb 04, 2010 11:21 pm, editata de 1 ori
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7082
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de brainsmartman Joi Feb 04, 2010 11:19 pm

Aici iti dau dreptate Rechi... De ce oare uitam sa ne bucuram de lucrurile simple din viata? De ce oare ne complicam existenta despicand firul in patru sau incercand sa traim dupa clisee sau standarde impuse?
De ce dupa ce ne zbatem sa avem o masina, o casa, un cont gras in banca, descoperim ca toate astea nu ne fac sa avem o viata mai fericita? De ce oare se sinucid miliardarii? Cred ca o viata mai buna inseamna sa traiesti impacat cu tine insuti... sa te poti privi in fiecare zi in oglinda fara sa-ti fie rusine de tine... sa fii i armonie cu eul tau interior... si sa inveti sa daruiesti, inainte de a astepta sa primesti...


Pretul se numeste IUBIRE... pentru tine insuti si pentru cei din jur...
brainsmartman
brainsmartman
Movie man
Movie man

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1278
<b>Puncte</b> Puncte : 5606
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : In jur de Capitala

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de Andi Vin Feb 05, 2010 12:44 am

Intelepciunea: Sacrificiul este pretul.

Andi
"Meserias" anti-stres
Care este pretul unei vieti frumoase? Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6633
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Feb 05, 2010 9:26 am

Viata este nepretuita ,iar pretul unei vieti frumoase depinde de fiecare..
oricum omul este in general un mare nemultumit,si totdeauna isi doreste altceva decat are, decat traieste...insa eu zic ca nu trebuie sa platesti nimic ca sa traiesti frumos,adevarat(asta depinde de fiecare in parte cum vede "frumusetea"vietzii lui).....
ideea e ca o viata frumoasa ar trebui sa fie o viatza echilibrata,sa stii ce-ti doresti si sa te bucuri foarte mult de ceea ce ai !
sa traiesti acum ,aici,implicat,total,pentru ca unii isi traiesc zilele ,foarte putini isi traiesc viata!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12312
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de TAVIC Vin Feb 05, 2010 10:39 am

brainsmartman a scris: De ce oare se sinucid miliardarii? .
de prosti !si din dragoste !adica tot din prostie!!hihi


Ultima editare efectuata de catre TAVIC in Vin Feb 05, 2010 10:47 am, editata de 1 ori
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8808
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de mademoiselle52 Vin Feb 05, 2010 10:45 am

Care este pretul unei vieti frumoase? e greu de zis.Cel mai important e sa fii sanatos. Abia cand ai un necaz iti dai seama de anumite lucruri.In general, noi, oamenii suntem mai tot timpul nemultumiti si cautam mai mereu nod in papura vietii noastre.Nu stim totdeauna sa cautam partea frumoasa. E atat de usor sa fii fericiti, isna noi ne complicam atat de mult. Ne chinuim sa vedem mult in departare si nu distingem ce avem imediat in fata ochilor.
Sunt in situatia in care am ajuns sa vad imediat in fata ochilor. Sper sa nu il manii pe Dumnezeu si sa nu ma gandesc la ce e mai reu. Incerc sa vad partea frumoasa a lucrurilor, dar nu pot sta 100% linistita.
Viata mea e frumoasa asa cum e.Am tot ce imi trebuie. Dar VREAU SA MA LASE DUMNEZEU SA MA BUCUR DE EA!

mademoiselle52
Posesoare de ingerash
Posesoare de ingerash

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 948
<b>Puncte</b> Puncte : 6130
<b>Reputatie</b> Reputatie : 14
<b>Localizare</b> Localizare : Galati <b>Varsta</b> Varsta : 40
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/05/1983

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de TAVIC Vin Feb 05, 2010 10:49 am

femeile le complica !hihi
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8808
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de CROCODILU' Vin Feb 05, 2010 7:21 pm

Dupa parerea mea cred ca daca reusesti sa constientizezi pierderea a ceva inainte sa se intample, ai o viata frumoasa, te poti numi un fericit, in cele mai multe cazuri constientizam doar pierderea fericirii nu si existenta ei, deci daca s-ar intampla cum am, zis eu mai sus atunci ai constientiza existenta fericirii si ai elimina constientizarea pierderii... sper ca ati inteels ce am vrut sa zic.. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6942
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de Tania Vin Feb 05, 2010 8:16 pm

ca sa ma refer strict la titlul topicului, cred ca pretul e renuntarea la orgoliul nemasurat.... la ocheada aruncata in curtea vecinului... la "a avea" dus la extrem.... la constientizarea jumatatii goale a paharului.... la "turnul de fildes" in care multi ne complacem sa ne ducem existenta ....
din pacate (sau din fericire, asta e destul de complicat de spus), evolutia inseamna nemultumire, in primul rand.... nemultumire fata de conditii de trai, de intelect, de creatie... a te multumi strict cu lucrurile simple nu mai face parte de mult din mostenirea noastra genetica... gandim, vrem, dorim... uneori fara sa putem pune exact degetul pe ceea ce ne lipseste.... si atunci cautam... in diverse modalitati ....
bucuriile simple nu mai sunt apanajul celor nelinistiti, celor vesnic cautatori, decat sporadic si de scurta durata... vrem mai mult, si mai mult, si mai mult .... vrem lucruri, idei, emotii.... din ce in ce mai sofisticate.... poate doar o lobotomie unanim acceptata sa ne poata puna bariere viselor....
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6018
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Feb 05, 2010 8:28 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ...."fericiti cei saraci cu duhul".....
asta mi-a venit in minte citind "scrisul" tau!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12312
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de Tania Vin Feb 05, 2010 8:29 pm

da, hot.... de acord cu tine .... din pacate (sau din fericire, din nou e ambigua treaba), nu toti suntem fericiti la modul ala ....
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6018
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de Only Vin Feb 05, 2010 8:35 pm

eu, de cand ma stiu, mi-am dorit ca tot ceea ce sunt, ce reprezint, sa faca pe cineva fericit....asta o consider a fi implinirea suprema: a aduce bucurie celor din jurul tau....a vedea ca actiunile tale au ecou in cineva, ca lasi urme....ca determini oamenii sa isi puna intrebari legate de viata lor, ca ii ajuti efectiv sa depaseasca momente de cumpana...poate si vocatia mea de pedagog a contribuit la mentalitatea asta, nu stiu....

insa multumirea suprema e in viziunea mea a darui....si a vedea ca ceea ce dai e bine primit....
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15876
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Feb 05, 2010 8:39 pm

"Iubind daruiesti,
Daruind ,primesti"..
atata de adevarat....si Iubirea daruita e cheia....nu pretul!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12312
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de Only Vin Feb 05, 2010 8:41 pm

sau cum spunea Steinhardt..."daruind, vei dobandi..."
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15876
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de Tania Vin Feb 05, 2010 8:43 pm

iubirea e doar o fateta a intregului .... avem nevoie sa ne iubim si pe noi, sa ne privim adanc in ochi si sa constientizam ca meritam, sau nu, mai mult... ca putem lasa o amprenta, cat de mica, in urma noastra.... dar prin noi, prin ceea ce suntem, nu legat de altii .... cu alte cuvinte, daca contam sau nu in tavalugul asta care se cheama viata.....
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6018
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de Only Vin Feb 05, 2010 8:49 pm

iubita, daca nu te iubesti in primul rand pe tine...nu ai cum sa te daruiesti..pentru ca, logic, nu poti darui ceva de care nu iti pasa.....pe care il detesti....nu-i asa? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15876
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de fabienne05 Vin Feb 05, 2010 8:53 pm

pretul unei vieti frumoase......atunci cand te uiti inapoi si vezi ce ai lasat in urma ta......si zambesti , si ai vrea sa mai traiesti poate inca pe atat, sa poti lasa in urma cat mai multe impliniri....
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8870
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de Tania Vin Feb 05, 2010 8:55 pm

iubita, e adevarat si asta, dar incercam sa spun ca avem nevoie sa stim ca, intr-un fel sau altul, contam pentru umanitate.... ma pot iubi si cu suficienta si sa cred ca ceea ce sunt e de ajuns... dar vreau sa stiu daca merit mai mult, daca pot mai mult, daca sunt datoare de mai mult ....
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6018
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de Only Vin Feb 05, 2010 9:01 pm

no, pai ashea zi...just!! se stie doar ca automultumirea si suficientza de sine sunt antonimele evolutiei....de multe ori imi spun ca e foarte bine ca nu gasim raspuns la toate intrebarile....pentru ca asta ar insemna poate sa ne oprim din cautat....din introspectie....
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15876
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Care este pretul unei vieti frumoase? Empty Re: Care este pretul unei vieti frumoase?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum