Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_lcap1Sinteza "strugurilor acri" ;) Voting_bar1Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_lcap1Sinteza "strugurilor acri" ;) Voting_bar1Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_rcap 
quanchi (12068)
Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_lcap1Sinteza "strugurilor acri" ;) Voting_bar1Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_lcap1Sinteza "strugurilor acri" ;) Voting_bar1Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_rcap 
vlavi (9100)
Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_lcap1Sinteza "strugurilor acri" ;) Voting_bar1Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_rcap 
Mena (7546)
Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_lcap1Sinteza "strugurilor acri" ;) Voting_bar1Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_lcap1Sinteza "strugurilor acri" ;) Voting_bar1Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_lcap1Sinteza "strugurilor acri" ;) Voting_bar1Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_rcap 
Tania (4875)
Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_lcap1Sinteza "strugurilor acri" ;) Voting_bar1Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_lcap1Sinteza "strugurilor acri" ;) Voting_bar1Sinteza "strugurilor acri" ;) Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Sinteza "strugurilor acri" ;)

5 participanți

In jos

Sinteza "strugurilor acri" ;) Empty Sinteza "strugurilor acri" ;)

Mesaj Scris de Rechinu07 Sam Noi 28, 2009 1:30 pm

Dap... Exact cum spune titlul, vorbim despre strugurii acri... Adica aceia la care nu ajungem si intocmim diverse motivatii pentru asta... "Nu pot pentru ca"; " Oricum nu e pentru mine"; " "Nu dau 2 bani pe...", etc, etc, etc ... Am avut ocazia sa constat in ultima vreme ca unii din acei struguri acri, pe langa ca sunt acri, sunt si imbecili... Te face sa vrei sa-ti bagi pula-n ei la modul "drastic", mai exact, dureros (pentru ei)... De ce exista struguri acri?! De ce sunt ipocriti?! De ce nu se pot "indulci" asa cum spun "legile naturii"?! Care sunt strugurii acri din viata voastra?! De ce i-ati considerat a fi acri?! Ati ajuns la ei sau ati judecat de pe o "treapta inferioara?! Intrebari, intrebari, intrebari... In ceea ce ma priveste, strugurii acri, poarta nume sinonim cu imbecilitatea crasa, de cea mai joasa speta, corelata cu o "auto-impresie" exagerata, precum si lipsa consecventei, a recunoasterii neputintei (indiferent de context), plus atitudinea de "cine-s eu, futu-ma-n cur" arogata pe nedrept si complet nejustificat Wink Cum arata "strugurii acri" in viziunea voastra?!

P.S.- Bag pula-n ei de struguri; sunt buni, doar cand devin vin [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7094
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sinteza "strugurilor acri" ;) Empty Re: Sinteza "strugurilor acri" ;)

Mesaj Scris de nicknistor Sam Noi 28, 2009 2:07 pm

la mine nu sunt struguri acrii pt ca ma ghidez dupa dictonul"pot sa fac orice,din moment ce altul inaintea mea a reusit eu de ce nu as reusii"...atitudine"aroganta" am avut-o de mic pt ca am vazut c pot mai mult decit majoritatea si eu o numesc inceredere in mine....da am incedere in mine si pot sa spun cu sincera modestie ca sunt mult mai sus din toate punctele de vedere decit 70% din romani [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7918
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Sinteza "strugurilor acri" ;) Empty Re: Sinteza "strugurilor acri" ;)

Mesaj Scris de Only Sam Noi 28, 2009 2:23 pm

De ce ni-s uneori strugurii acri? Pentru ca, in caruselul nebun al anormalitatii in care ne purtam zilnica zbatere, uneori lamaile se intampla sa fie dulci iar portocalele amare. Pentru diversitate as mai adauga. Pentru ca ne place sa ne jucam si uneori sa desconsideram ce pretuiam cu doar o bataie de inima inainte. Pentru ca se poarta inconsecventa, si hai sa fim seriosi, voi ati auzit sa moara cineva din lipsa coloanei vertebrale? Eu nu. E chiar mai comod sa traiesti fara, sa fii versatil.

Why do the grapes, THESE grapes taste sour? Pentru ca suntem atat de tributari imaginii despre noi cu care ne-am obisnuit, incat e mult mai usor sa atribuim esecul celuilalt, in loc sa ni-l asumam, si eventual sa murim cu el de gat daca altfel nu se poate.

Hmmm....cand au fost strugurii MEI acri? atunci cand am renuntat la un om pe care l-am iubit, din lasitate si teama ca nu m-as putea descurca singura...m-am mintit ca "oricum nu ar fi iesit nimic"....acum, insa, viile dorului meu se parguiesc la soare...
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15888
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Sinteza "strugurilor acri" ;) Empty Re: Sinteza "strugurilor acri" ;)

Mesaj Scris de Mena Sam Noi 28, 2009 10:24 pm

Cred ca toti fara exceptie ne-am folosit uneori de motivatia "strugurilor acri".Pentru ca nimanui nu-i plac esecurile...Uneori pt a ne simti mai bine,cautam scuza(nu cauza),ne mintim cu fel de fel de siretlicuri- neputintele,lasitatea,egoismul,teama,nestatornicia sau chiar pustiul din noi...Uneori,din mandrie nu acceptam ca ceilalti sa ne vada esecurile si atunci facem in asa fel sa para ca de fapt,pt binele nostru a iesit asa,caci nu aveam nevoie de x,y,z lucru,persoana..etc.Strugurii mei acrii...!?!?..Lipsa perspectivei..lancezeala,mediocritatea,lipsa viselor.La astea le mai dau inca struguri acrii..ca sa raman pe linia de plutire.Si sper ca intr-o zi..sa-i ajunga soarele si sa se coaca...sa pot bea un must dulce...De regula sufar de sinceritate in relatiile cu ceilalti si imi recunosc deschis esecurile fara sa incerc sa para frumos..sau sa le colorez in culori mai calde.Poate si din cauza oamenilor pe care-i am in preajma,cine stie..Pe mine ma mai amagesc insa uneori cu struguri necopti.



Ultima editare efectuata de catre Bella in Joi Dec 03, 2009 11:04 pm, editata de 1 ori
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Sinteza "strugurilor acri" ;) Empty Re: Sinteza "strugurilor acri" ;)

Mesaj Scris de CROCODILU' Sam Noi 28, 2009 10:28 pm

idem [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6954
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Sinteza "strugurilor acri" ;) Empty Re: Sinteza "strugurilor acri" ;)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum