Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_lcap1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Voting_bar1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_lcap1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Voting_bar1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_rcap 
quanchi (12068)
Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_lcap1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Voting_bar1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_lcap1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Voting_bar1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_rcap 
vlavi (9100)
Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_lcap1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Voting_bar1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_rcap 
Mena (7546)
Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_lcap1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Voting_bar1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_lcap1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Voting_bar1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_lcap1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Voting_bar1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_rcap 
Tania (4875)
Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_lcap1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Voting_bar1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_lcap1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Voting_bar1Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

+6
hotsexyro
Rechinu07
nicknistor
Mena
Only
Zuza
10 participanți

In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de Zuza Mar Dec 01, 2009 5:12 pm

A fi tolerant...oare e doar o dovada de civilizatie???? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sa postam mostre de intoleranta din cotidian [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


- "Cine nu a mancat salam cu soia si a fugit pe vremea lui impuscatu'
din tara sa nu vie acuma sa ne dea noua lectii de viata fiindca io sunt
patriot adevarat ca am ramas pe metereze si nu ala care a fugit si nu
s-a gandit la tara lui scumpa si draga, huo!" [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ;
- "Daca nu credeti in Dumnezeu o sa ajungeti cu totii in iad, va zic eu sigur!"
- "Aia care cred in Dumnezeu sunt niste inculti batuti in cap, evident ca Dumnezeu nu exista"

- "Aia care muncesc in corporatii (toti de pe planeta!) si au bani mai multi ca tine...sunt "pinguini" [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] si au creierele spalate";
- "Cei tineri nu stiu nimic ca nu au experienta vietii, aia mai batrani sunt mai maturi";
-
"Americanii sunt inculti si mananca doar junk-food si nu stiu nimic ce
se intampla pe Terra...nu ca romanii care le stiu pe toate" (citind
"Evenimentul Zilei" de la ei din Vascauti si rezolvand cate o integrama
pe zi);
- "Sunteti cu totii niste cretini manipulati fiindca nu ganditi ca mine" [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ;

- "Evreii conduc lumea si de la ei vine tot raul pe planeta asta";
- "Cei de culoare, pachistanezii, chinezii, indienii etc. sunt evident inferiori romanilor";
Zuza
Zuza
Ingenua
Ingenua

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1108
<b>Puncte</b> Puncte : 6117
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de Only Mar Dec 01, 2009 5:14 pm

Noi municm, nu gandim!

Moarte intelectualilor! (s-au strigat pe strazi..)
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15888
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de Mena Sam Mar 13, 2010 8:09 pm

A fi tolerant..e o dovada de omenie pana la urma.Cei in varsta cred ca au propovaduit adevarul doar pentru ca detin niste experiente care nici macar nu le-au trecut cu bine...Cei care nu cred in D-zeu..(in orice forma vor ei) traiesc deja un mic iad..nu mai trebuie sa ajunga in altul...Toleranta asta...Toleram jigniri si lucruri ce nu se fac, dandu-le denumirea de...inima mare...Dar nu putem tolera iubirea dintre 2 oameni caci noua ni se par nepotriviti.....sau zambetele sau..sau...In fond..unii isi tolereaza semenii doar daca nu indraznesc sa se ridice "mai sus" de ei...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de nicknistor Dum Mar 14, 2010 5:51 pm

ma aici e vb si de respectarea bolovanilor?Smile
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7918
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de Rechinu07 Dum Mar 14, 2010 5:54 pm

Da, daca sunt diferiti de altii prin natura lor... Laughing
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7094
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de nicknistor Dum Mar 14, 2010 5:57 pm

aha,adica bolovani de calcar,de marmura,de granit,etc:)
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7918
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Mar 16, 2010 10:20 pm

un exemplu de intoleranta si de a nu respecta dreptul celuilalt de a fii diferit ,este acela de a-i convinge cu orice pret pe ceilalti ca "religia" in care crezi tu este cea adevarata si a incerca sa-i convertesti cu de-a sila! ...
de ex,cum fac iehovistii:
mi se pare o lipsa totala de respect sa dai buzna in casa unui om,daca a facut greseala de a-ti deschide cand ai sunat la usa lui si sa incepi sa-i spui ca,daca nu trece la iehovisti o sa arda in iad!


Ultima editare efectuata de catre hotsexyro in Mier Mar 17, 2010 11:14 am, editata de 1 ori
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de Mena Mar Mar 16, 2010 10:22 pm

Hot...poate-i zici asta si la Tanase...Smile
CA mi-a adus "mantuirea" in casa intr-o seara.vreo 3 ore... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Mar 16, 2010 10:25 pm

zilele trecute a dat buzna si la mine in casa unii(unul si una) cand am facut greseala sa le deschid usa,ca sa-mi spuna "verzi si uscate"...si i-am data afara!
Dar,Mena,ma gandesc ca Tanasica,face vre-un studiu,asupra nesimtirii oamenilor!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de Mena Mar Mar 16, 2010 10:38 pm

Nu Hot..cica respecta drepul fiecaruia de a fi diferit.... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Mar 16, 2010 10:40 pm

aolica,s-a imblanzit parca prea tare "genialul tau de rechin"!
prea si-a luat in serios,functia de "judecator de pace"!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de fabienne05 Mar Mar 16, 2010 10:52 pm

aoleuuuuuuuuuuuu nu-mi aduceti aminte.....cat am avut si io de tras k din astia cu "religia"......di cu iehovistii si mai nou de dupa Revolutie cu o congregatie ceva cu 44 sfinti...nu mai tin minte titulatura k e lunga.....care au impanzit Bucurestiul......si cu vecinii mei din ce in ce mai multi si mai"pocaiti" .......nu-mi place sa se duca munca de lamurire cu mine pe criteriul" noi suntem nai buni si mai credinciosi decat ceilalti" si nici sa mi se bage pe gat vreo dogma asa , oentru ca e la moda libertatea de exprimare si de credintza.....mosul lor de convertire mi se pare, mi se pare? un pic cam fortat...si scap de predici simplu, cu o intrebare..."daca eu, ortodoxa ( si intamplator si in treacat un pic catolica...asta e o poveste traznita, din copilarie) NU incerc sa va conving sa imi deveniti adepti, de ce trebuie sa tin cont de voi? eu va las in plata Domnului, deci lasati-ma si voi in pace.....si uite asa scap.....sa nu ma intelegeti gresit...ii las pe toti sa zburde in de religie vor ei, dar atat timp cat eu o am pe a mea.......de ce vor cu orice pret....si aici intervin"mituirile" sa fiu de -a lor....ei de ce nu vor sa fie de-ai mei.....si uite asa .....scap.....
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8882
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Mar 16, 2010 11:07 pm

asa-i...eu le-am zis la astia doi,ca atunci o sa stau de vorba cu ei,cand oi da eu buzna in casa lor sa vorbim despre religie!
pana atunci, sa ma scuteasca de teoriile lor!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Mar 17, 2010 7:43 am

Diversitatea este ceea ce caracterizeaza cel mai bine viata de pe aceasta planeta albastra,numita Pamant!
Din moment ce exista atatea limbi in care se vorbeste,atatia oameni si nici macar doi identici,de ce sa nu avem dreptul fiecare la opiniile lui si sa ne putem respecta aceste opinii unii altora?
cred ca asta este unul din drepturile fundamentale ale Omului, sa fie diferit de ceilalti!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de fabienne05 Mier Mar 17, 2010 8:04 pm


quote: de ce sa nu avem dreptul fiecare la opiniile lui ........dar, vezi Hot ca "este" unii care musai vor sa te faca sa tii cont numai de opiniile lor......
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8882
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de JEZEBEL26 Sam Oct 30, 2010 3:19 pm

Interesant subiect..Toleranta a devenit sinonim cu nepasarea si prostia in viziunea unora.Depinde insa de fiecare,in ce masura si pana unde poate fi tolerant,mai ales cu ce.De exemplu,eu nu as putea avea prejudecati rasiale,sexuale sau de natura religioasa.Este si o chestiune de autoeducatie,pentru ca,daca as fi ramas la nivelul educational din scoala si familie,probabil ca as fi privit cu uimire un negru pe strada,as fi huiduit homosexualii si as fi blamat buddhistii.. mimozeala Insa,in timp ce cresteam si ma maturizam,am reusit sa fiu mai obiectiva cu anumite aspecte ale vietii si sa vad realitatea altora prin ochii lor.
Nu am dreptul sa judec orientarea sexuala a cuiva atata timp cat eu,ca outsider,nu cunosc aspectele acelei vieti,acelor alegeri;nu pot sa fiu antisemita atata timp cat STIU si AM STUDIAT calvarul prin care a trecut o natie intreaga din cauza foamei de celebritate si a dezaxarii unui frustrat ca Hitler.Cat priveste religia,este un taram atat de variat si cu aspecte atat de subtile,incat nici nu are sens vreo incercare de a concluziona.Religia tine de dogma,de practica religioasa,de perceptia individuala,de gradul de influenta pe care il are asupra oamenilor....etc
Din pacate,multi confunda toleranta cu acceptarea,adica,au impresia ca cei care nu le impartasesc convingerile,de orice fel ar fi ele,au nevoie de acceptul lor pentru a "supravietui".

[/color]


Ultima editare efectuata de catre JEZEBEL26 in Dum Oct 31, 2010 3:43 am, editata de 1 ori

JEZEBEL26
Miss-Stress
Miss-Stress

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 289
<b>Puncte</b> Puncte : 5184
<b>Reputatie</b> Reputatie : 48
<b>Localizare</b> Localizare : ALBA IULIA <b>Varsta</b> Varsta : 39
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 15/08/1984

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de Mena Sam Oct 30, 2010 8:47 pm

Noi toti ne raportam la o "normalitate generala".Cand cineva iasa din tipare ,sare in ochi.Dreptul de a fi diferit il respecti atata timp cat nu te atinge,influenteaza sau nu-ti aduce prejudicii.Daca vad un homosexual pe strada,e dreptul lui,il accept.Daca copilul tau e homosexual,altfel stau lucrurile.Si exemplele pot continua.Noi toti ca sa putem convietui pana la urma,evem nevoie de normalitatea aceea generala.
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de JEZEBEL26 Sam Oct 30, 2010 9:40 pm

Da,atata timp cat nu trebuie sa ne confruntam cu "anormalitatea",atata timp cat nu face parte din vietile noastre,intr-un fel sau altul,putem gandi obiectiv.
Ai dreptate aici,chiar ma gandeam acum.Imi este usor sa tolerez spre ex homosexualii(ca era in discutie subiectul),atata timp cat sunt detasata de "lumea lor" sa zic asa.Insa nu stiu cum as reactiona daca as afla ca. cineva cunoscut mie ar avea orientarea asta.Cred ca asta e marele test si marea provocare.Probabil ca,pentru inceput ar fi socul,apoi confunzia,insa in final,nu am de ales si trebuie sa accept alegerea persoanei respective.
Este un subiect foarte delicat si nu prea pot sa ma pronunt,tocmai pentru ca nu am cum sa inteleg aceasta alegere "nefireasca"a cuiva,nu pot sa judec ceva ce nu traiesc si nu am experimentat.
In general,imi trezeste interes ceea ce este iesit din tipar..Sunt curioasa din fire si asta ma determina sa incerc deseori,sa aflu ce se intampla in mintea cuiva diferit.Cred ca merita incercarea,chair daca e posibil sa nu inteleg in mare parte firea acelei persoane.

JEZEBEL26
Miss-Stress
Miss-Stress

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 289
<b>Puncte</b> Puncte : 5184
<b>Reputatie</b> Reputatie : 48
<b>Localizare</b> Localizare : ALBA IULIA <b>Varsta</b> Varsta : 39
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 15/08/1984

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Sam Oct 30, 2010 11:33 pm

Nu exista... normalitate... In sensul ca e o notiune relativa,... ce este normal ptr. unul,... poate fi anormal ptr. altul....

Hmm,... am prieteni homosexuali,.... niste OAMENI deosebiti.... Imi place la nebunie, se stie,.... Queen-Freddie Mercury,.... a fost un homosexual notoriu... si l-a costat si viata "orientarea" lui.... Dar ca artist,.... a fost unul dintre cei mai mari care au existat/vor exista vreodata.... Si... ca OM... idem....

Mena,... si cam ce ai face daca copilul tau ar fi homosexual?!.... Nu l-ai mai iubi,... nu ar mai fi copilul tau?!....

Ne nastem cu o amprenta genetica... care nu poate fi schimbata,... eventual,... in anumite cazuri,... doar ajustata,... slefuita.... Per ansamblu,.... suntem "croiti"... de cand se intalneste spermatozoidul cu ovulul....

In fine,....
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5795
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de Tigrul_de_metal Mar Noi 02, 2010 8:41 am

II respect pe toti,chiar daca sunt diferiti.
Normalitate inseamna a accepta ca celalat sa fie altfel....
gresesc?
Tigrul_de_metal
Tigrul_de_metal
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 168
<b>Puncte</b> Puncte : 5048
<b>Reputatie</b> Reputatie : 6
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 58
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 06/12/1965

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de Rechinu07 Mar Noi 02, 2010 8:47 am

Tigrule eu zic sa punctezi un pic mai bine opinia expusa... Intre noi fie vorba, un criminal, un violator, un pedofil, etc..., e foarte diferit de restul oamenilor si mira-m-as sa-l poti respecta si sa accepti asa "senin" ca-i diferit... Presupun ca poti accepta diferentele cu mentiunea ca aceste diferente manifestate de altii, sa nu aiba un impact negativ asupra semenilor, implicit asupra ta sau a apropiatilor tai... Formulat asa suna cu totul si cu totul altfel Smile
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7094
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de Tigrul_de_metal Mar Noi 02, 2010 12:07 pm

Ma refeream la oamenii asemea noua,astia de aici....
Normali la cap,trup si suflet.
Jegul lumii in care traim,nu-l respect,logic !
Si-mi feresc familia de el.
Tigrul_de_metal
Tigrul_de_metal
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 168
<b>Puncte</b> Puncte : 5048
<b>Reputatie</b> Reputatie : 6
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 58
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 06/12/1965

Sus In jos

Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit... Empty Re: Respectarea dreptului celuilalt de a fi diferit...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum