Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_lcap1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Voting_bar1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_rcap 
enola_gay (12892)
SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_lcap1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Voting_bar1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_rcap 
quanchi (12068)
SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_lcap1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Voting_bar1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_lcap1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Voting_bar1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_rcap 
vlavi (9100)
SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_lcap1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Voting_bar1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_rcap 
Mena (7546)
SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_lcap1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Voting_bar1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_lcap1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Voting_bar1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_rcap 
TAVIC (5001)
SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_lcap1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Voting_bar1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_rcap 
Tania (4875)
SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_lcap1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Voting_bar1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_lcap1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Voting_bar1SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

SCRISOARE CATRE DUMNEZEU!

+7
hotsexyro
Mena
arhonte
Tania
Only
TAVIC
CROCODILU'
11 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

SCRISOARE CATRE DUMNEZEU! - Pagina 2 Empty Re: SCRISOARE CATRE DUMNEZEU!

Mesaj Scris de Mara Dum Feb 28, 2010 10:22 am

Pentru ca uneori Dumnezeu se-mbraca in haina lui Mos Craciun.....
si pentru ca a crede in Mosu`, uneori inseamna sa crezi in...minuni....
iar minunile le infaptuiesc oamenii ce CRED....

E un copy-paste,gasit demult....pe un blog uitat de vreme

"" Cati ani au trecut oare de cand ti-am scris ultima data? Probabil foarte multi, fiindca nici nu-mi mai amintesc. Atat de multi ca mi-e rusine sa apar acum… Stiu ca in tot timpul asta tu m-ai vegheat si n-am sa insist cu “ce-am avut si ce-am pierdut” …
Important e ca sunt inca aici, asa cum ma stii. Te-as minti daca ti-as spune ca m-am schimbat.
Oamenii nu se schimba, ce e gravat in faptura lor ramane in ei, si atat. Si-apoi, de ce m-as schimba? Mai am inca atat de multe de realizat…

Ma intreb daca ai in minte imagini cu mine cand am cazut. Pentru ca eu pastrez imaginile in care credeam ca ai sa ma ajuti sa ma ridic. Te-am simtit de fiecare data suflandu-mi in ceafa aer rece, de decembrie pierdut, dar niciodata n-ai avut curajul sa te arati. Absenta ta fizica si am considerat-o buna vreme, ca fiind un abandon.

Cred ca ti-ai ai scuipat in san si-ai facut plecaciuni cand ma priveai din nicaieri cum decad… cu bunastiinta.
Straine … se cheama viata!!! Decadenta e o lege nescrisa a ei. Si fiindca niciodata nu ai avut curaj sa te arati, am facut-o apropos sa te ranesc, fiindca m-ai abandonat.

Stiu ce ai de zis in apararea ta: “Pentru neputintele mele e mult mai usor sa dau vina pe tine” dar eu cred ca tu esti cel neputincios.
Cred ca nu existi. Cred ca nu mai esti in stare sa-mi aduci nici macar speranta si ai taria doar sa-mi tulburi somnul
cu prostii…
Ma faci sa ma varcolesc in pat si sa intorc spatele celui ce ma saruta de noapte buna. Cred ca … o sa inchid obloanele sa nu mai tragi cu ochiul in viata mea, in lumea mea.

In timp ce tu dispari atata vreme, eu raman sa vad in juru-mi atatea nedreptati si-tispun ca nu doar o data in an e locul tau aici. Esti un impostor, zau asa!
Semeni iluzii desarte si-apoi te ascunzi de raspundere. Din lumea in care esti, vezi oare cate zambete se pierd cand nu mai esti aici?
Poti sa auzi din departare clinchetul de vise sparte? Cine e cel neputincios de fapt? Si de n-o fii cum spun atunci da-mi o dovada…

Mai stii cand ti-am cerut o mare pentru tata? Plina de pesti … Sa fie doar a lui. L-ar face enorm de fericit. Plus toate instrumentele alea complicate de pescuit. Stii foarte bine ca i-ar arunca inapoi in apa.
Ai mai vazut pescar sa nu manance peste? Ai fi vazut daca te-ai mai fi uitat din cand in cand spre el.

Ti-am cerut zambete. Erau pentru mama. Ar fii din nou cea mai frumoasa mama din lume daca ar mai
stii sa zambeasca.
Daca n-ar fi trebuit sa treaca prin acelasi cosmar in fiecare noapte cand ii verifica pulsul. Ai fi stiut, daca ti-ai fi
intors din cand in cand privirea catre ea.



Cand te-am rugat, ti-am cerut TIMP. E pentru sora mea… Vreau sa o vad traindu-si
viata in toate etapele ei.
Ai fi stiut cum e sa pierzi momente daca te-ai fi uitat catre ea acum cativa ani.

Mi-ai trimis inapoi teama si sperante si eu nu stiu cum sa le impac.

Nu te supara, dar nu mai cred in tine Mos Craciun. ""
Mara
Mara
Blue Sea
Blue Sea

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 488
<b>Puncte</b> Puncte : 5446
<b>Reputatie</b> Reputatie : 10

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum