Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Ce se intampla cu oamenii? Vote_lcap1Ce se intampla cu oamenii? Voting_bar1Ce se intampla cu oamenii? Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Ce se intampla cu oamenii? Vote_lcap1Ce se intampla cu oamenii? Voting_bar1Ce se intampla cu oamenii? Vote_rcap 
quanchi (12068)
Ce se intampla cu oamenii? Vote_lcap1Ce se intampla cu oamenii? Voting_bar1Ce se intampla cu oamenii? Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Ce se intampla cu oamenii? Vote_lcap1Ce se intampla cu oamenii? Voting_bar1Ce se intampla cu oamenii? Vote_rcap 
vlavi (9100)
Ce se intampla cu oamenii? Vote_lcap1Ce se intampla cu oamenii? Voting_bar1Ce se intampla cu oamenii? Vote_rcap 
Mena (7546)
Ce se intampla cu oamenii? Vote_lcap1Ce se intampla cu oamenii? Voting_bar1Ce se intampla cu oamenii? Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Ce se intampla cu oamenii? Vote_lcap1Ce se intampla cu oamenii? Voting_bar1Ce se intampla cu oamenii? Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Ce se intampla cu oamenii? Vote_lcap1Ce se intampla cu oamenii? Voting_bar1Ce se intampla cu oamenii? Vote_rcap 
Tania (4875)
Ce se intampla cu oamenii? Vote_lcap1Ce se intampla cu oamenii? Voting_bar1Ce se intampla cu oamenii? Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Ce se intampla cu oamenii? Vote_lcap1Ce se intampla cu oamenii? Voting_bar1Ce se intampla cu oamenii? Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Ce se intampla cu oamenii?

+7
Oana
fabienne05
Only
Miss_christmas
Zuza
TAVIC
hotsexyro
11 participanți

In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de hotsexyro Joi Dec 17, 2009 7:45 pm

Astazi am fost cu cadouri si spectacol de teatru(facut de voluntarii nostri,cu decoruri si costume facute de ei),cu povestea"Tinerete fara batranete si viata fara moarte" la trei case de copii din judetul nostru..
M-am incarcat cu energie de bucuria pe care au avut-o acei copii la vederea atentiei si cadourilor primite ,de la noi,dar in acelasi timp am plecat cu inima plangand de jale....pentru ei ,pentru ca ei se simt ca si cum nimeni nu-i vrea,nu au o familie a lor,mama ,tatal...ca frati sunt ei cu totii acolo!
Cand i-am intrebat despre ce vor sa le aduca mosul,fiecare mi-a aratat scrisorica iar unul scrisese,"Mosule te rog frumos ada-mi si mie o mama si un tata sau macar doar pe unul din ei"...
Si ,in afara de faptul ca as vrea sa-l rog pe Mos,Craciun sa le aduca la fiecare parinti,m-am indragostit de o fetita de 4 ani,Anamaria,blonda cu ochii negri ,foarte sfioasa si sensibila pe care tatal ei a lasat-o in autobuz,dupa ce mama ei a plecat la munca in Italia...
Oare ce fel de oameni sunt cei care fac chestii de-astea? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Voi cum credeti ca s-ar putea "trata" acesti oameni,care au astfel de manifestari fata de "sange din sangele lor"?


Ultima editare efectuata de catre hotsexyro in Joi Dec 17, 2009 7:58 pm, editata de 1 ori
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de TAVIC Joi Dec 17, 2009 7:53 pm

funia si cu sapunul ii mai trateaza pe acesti oameni
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8820
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de Zuza Joi Dec 17, 2009 7:57 pm

Interesant subiect,si pe mine ma termina problema asta.
Sincer,eu i'as condamna la inchisoare pa viata(sa nu zic altceva)
pe aceia care fac copiii aiurea,fara sa isi asume responasbilitatea cresterii lor.
Am fost si eu la un orfelinat cu niste prietene si am botezat
cateva fetite.
Au trecut ceva ani de atunci dar nici acum nu pot sa imi iau gandul de la acele fetite.
Pastrez legatura cu ele si acum.
De atunci in fiecare an trimit fructe si hainute(de la second-hand)copiiilor de acolo.
Zuza
Zuza
Ingenua
Ingenua

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1108
<b>Puncte</b> Puncte : 6117
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de Miss_christmas Joi Dec 17, 2009 10:18 pm

Voi cum credeti ca s-ar putea "trata" acesti oameni,care au astfel de manifestari fata de "sange din sangele lor"?

Cu dragoste .Ca sa invete sa iubeasca si ei la randul lor.
Miss_christmas
Miss_christmas
Fresh "meat"
Fresh

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 178
<b>Puncte</b> Puncte : 5310
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de Only Joi Dec 17, 2009 10:23 pm

eu cred ca oamenii au uitat sa isi aduca aminte...are dreptate missy, lipsa iubirii abrutizeaza, indobitoceste. Mutileaza. Si, mai mult decat somnul ratiunii, naste monstri.
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15888
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de fabienne05 Joi Dec 17, 2009 10:44 pm

CARE oameni? asemenea creaturi se pot numi oameni? sa=si lase progeniturile de izbeliste? Missi...aici nu poti "intoarce si obrazul celalalt" (quote:Cu dragoste .Ca sa invete sa iubeasca si ei la randul lor.) nu mai ai cui.....sunt chiar mai prejos decat animalele......oare cate exemple au fost, mai ales in mass media.....acolo unde un necajit de pisic adopta pui de catei, sau invers, iepiroaica hraning pui de pisica orfani ....si exemple ar mai fi.......dar nu se pot aceste creaturi oameni...nu merita......aduci o viatza pe lume, apoi o parasesti,...neconstientizand ca e un suflet care are nevoie mai ales de caldura si iubire......
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8882
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de Miss_christmas Joi Dec 17, 2009 10:46 pm

fabi cel mai usor este sa aratam acuzator.Eu vorbeam pe termen lung.Cine este abuzat/abuzeaza/cine nu este iubit se blochaza afectiv undeva.Etc,etc.
Miss_christmas
Miss_christmas
Fresh "meat"
Fresh

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 178
<b>Puncte</b> Puncte : 5310
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de fabienne05 Joi Dec 17, 2009 10:58 pm

Nu Missie, nu e chiar asa......continuam maine....e o tema de cale lunga......nu e acuzator, e doar o comparatie......iunii pretind ca sunt oameni ( marog, asa arata, ca niste bipezi) dar ar trebui sa invete de la fiintze asa zise inferiare ce inseamna afectiunea, grija, responsabilitatea, iubirea.....cel mai frumos lucru pe lume e un copil......un copil e cel mai pretios dar.. si atunci? arunci daruri nepretuite la cosul de gunoi al vietii?
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8882
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de hotsexyro Joi Dec 17, 2009 11:12 pm

Vreau sa va mai povestesc despre o fetita de 7 ani,tot de-acolo,foarte darza si sfatoasa si inteleapta,a carei mama plecata la munca in strainataturi..o mai ssuna din cand in cand,cum o incurajeaza tot ea pe susnumita mama,cu sfaturi si grija de om mare:"sa ai grija sa manaci nu sa bei numai cafea si sa fumezi,sa nu mai plnagi cand ma suni si vorbesti cu mine,ca eu sunt bine,am aici tot ce-mi trebuie!"
Si vreau sa va mai povestesc de 8 frati-4 fete si 4 baieti,cel mai mare in clasa a8a cea mai mica 2 ani...ai unei femilii din Codlea.extraordinari de frumosi ,destepti,grijulii unii cu altii.....
si de Sebastian,un copil de 7 ani,dat spre adoptie,foarte destept si talentat si intelept,care mi-a spus ca el stie ca pe el nimeni nu-l vrea pentru ca este mai brunet si oamenii vor copii blonzi cu ochii albastri!
M-am gandit ca toata aceasta epidemie de "abandonat proprii copii",ni se trage de la saracie,de la lipsurile pe care acesti parinti le-au avut in copilaria lor...
Si totusi ,ce-i de facut?
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de Oana Joi Dec 17, 2009 11:19 pm

am lucrat 4 ani cu astfel de copii...fiecare are povestea lui trista...as avea multe de povestit [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
povesti frumoase si triste.....am copii care au ajuns mari...au plecat din tara si le e bine!
Oana
Oana
Muschetar
Muschetar

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 2297
<b>Puncte</b> Puncte : 6516
<b>Reputatie</b> Reputatie : 13
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 21/08/1969

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de Andi Joi Dec 17, 2009 11:24 pm

Somnul ratiunii naste monstrii...
Ajutam si suferim...

Andi
"Meserias" anti-stres
Ce se intampla cu oamenii? Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6645
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de Miss_christmas Joi Dec 17, 2009 11:30 pm

Andi a scris:Somnul ratiunii naste monstrii...
Ajutam si suferim...

Oricum suferim.Mai bine suferim ajutand decat ignorand
Miss_christmas
Miss_christmas
Fresh "meat"
Fresh

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 178
<b>Puncte</b> Puncte : 5310
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de Andi Joi Dec 17, 2009 11:34 pm

Ajutam si suferim, platim si noi tribut.

Andi
"Meserias" anti-stres
Ce se intampla cu oamenii? Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6645
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de CROCODILU' Vin Dec 18, 2009 7:16 am

acesti oameni incompetenti de viata, handicapatii naturii, ar trebuii pedepsiti prin lege nu e vorba de dragoastea de care au dus lipsa ca nu sunt orbi ce ei nu vad in jurul lor ce fac altii? si din contra din cate stiu eu orice parinte ii da copilului exact ce el nu a avut, cred ca mai degraba e vorba de bun simt de responsabilitate de sindromul "mi se rupe"de care sufera pe zi ce trece tot mai multi ....eu sincer i-as pedepsi cu moartea ca si pe cei care sunt pedofili de altfel nu e o pedeapsa prea dura va zic eu, pentru ca ei in viata sunt cei mai mari criminali distrug la randul lor cateva generatii ....

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6954
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Dec 18, 2009 10:38 am

Eu,sincera sa fiu,am propus ieri la Directia pentru protectia copilului sa se faca cateva centre pilot de "comunicare " cu astfel de oameni,unde atatia psihologi ,care termina facultatea si nu-si pot practica meseria ,sa le acorde consiliere, sa vada daca se mai poate face ceva cu ei si pentru ei si coiii lor....oricum este sigur ca legile pentru protectia sociala sunt extrem de invechite si pline de birocratie.....si nu se face mai nimic palpabil pentru toti acesti oameni disperati,inebuniti,abrutizati....iar niste copii nevinovati sufera!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de abyss Vin Dec 18, 2009 10:58 am

prin natura meseriei mele am intalnit multe asemenea cazuri.
m-a impresionat in mod deosebit povestea unui barbat ce-a fost parasit de nevasta la putin timp dupa ce a nascut un copil. s-a vazut nevoit, deci, sa-l creasca singur. fiind sofer de tir a purtat copilul cu el in toata tara. incredibil, nu? si asta pana la 10 luni cand s-a imbolnavit si l-a adus la spital.Asa i s-a aflat povestea, a fost sesizata protectia copilului care i l-a luat urmand sa-l dea unei familii, in plasament
parca-l vad pe tatal acela, stand tacut, impietrit parca, langa patutul copilului. doar il privea
abyss
abyss
Miss Popularitate
Miss Popularitate

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1884
<b>Puncte</b> Puncte : 6099
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de TAVIC Vin Dec 18, 2009 12:24 pm

hotsexyro a scris:Eu,sincera sa fiu,am propus ieri la Directia pentru protectia copilului sa se faca cateva centre pilot de "comunicare " cu astfel de oameni,unde atatia psihologi ,care termina facultatea si nu-si pot practica meseria ,sa le acorde consiliere, sa vada daca se mai poate face ceva cu ei si pentru ei si coiii lor....oricum este sigur ca legile pentru protectia sociala sunt extrem de invechite si pline de birocratie.....si nu se face mai nimic palpabil pentru toti acesti oameni disperati,inebuniti,abrutizati....iar niste copii nevinovati sufera!
la protectia copilului erau 3000 de angajati pt 1000 de copii asistati maternal
alocatia pt un copil e f mica
si tot asa
totul e putred
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8820
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de Oana Vin Dec 18, 2009 12:32 pm

hotsexyro a scris:Eu,sincera sa fiu,am propus ieri la Directia pentru protectia copilului sa se faca cateva centre pilot de "comunicare " cu astfel de oameni,unde atatia psihologi ,care termina facultatea si nu-si pot practica meseria ,sa le acorde consiliere, sa vada daca se mai poate face ceva cu ei si pentru ei si coiii lor....oricum este sigur ca legile pentru protectia sociala sunt extrem de invechite si pline de birocratie.....si nu se face mai nimic palpabil pentru toti acesti oameni disperati,inebuniti,abrutizati....iar niste copii nevinovati sufera!


Hot....in cadrul DGASPC exista aceasta varianta,sunt consiliate astfel de persoane,li se dau si diferite ajutoare materiale !!


Oana
Oana
Muschetar
Muschetar

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 2297
<b>Puncte</b> Puncte : 6516
<b>Reputatie</b> Reputatie : 13
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 21/08/1969

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de Only Vin Dec 18, 2009 12:35 pm

Fetelor, Oana, Hot, daca ma puteti lumina....v-as fi recunoscatoare...eu ma confrunt cu cazuri de copii abuzati aproape zilnic....atunci cand e nevoie de o interventie urgenta am observat ca Protectia Copilului nu prea se implica....am avut de exemplu un baietel la o clasa de-a doua cu flictene foarte grave la un picior (se arsese la soba), rani pe care parintii iresponsabili nu gasisera altceva mai bin de facut decat sa i le zgandare cu un bat....i-am luat antibiotice din banii mei...desi nu aveam certitudinea ca odata ajuns acasa le mai ia...se merge de obicei pe mentinerea copilului in mediul famiilial....
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15888
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de Oana Vin Dec 18, 2009 12:52 pm

daca DPC teritorial nu-si face datoria se poate lua legatura cu cei din Bucuresti care intervin negresit...sunt comisii speciale care intervin prompt avand obligatia de a scoate copilul din mediul care ii poate face rau....cadrul medical care ii acorda asistenta medicala are obligatia de a anunta DPC ..aceiasi obligatie o are si institutia de invatamant pe care copilul o frecventeaza....deci OBLIGATIE !!!!

cu un simplu telefon gratuit se poate rezolva orice si se poate schimba viata unui suflet chinuit [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Oana
Oana
Muschetar
Muschetar

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 2297
<b>Puncte</b> Puncte : 6516
<b>Reputatie</b> Reputatie : 13
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 21/08/1969

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de Only Vin Dec 18, 2009 12:55 pm

da, draga mea, asa stiam si eu...ma lupt pentru cazurile astea...si crede-ma, e infiorator...copii trimisi la munca prematur, pentru ca parintii sa aiba bani de bautura....un baitel de 14 ani, odata, chiar vroia sa vina la scoala...si a calcat vointa tatalui, o bestie de altfel, in picioare....asta aproape l-a omorat in bataie pentru ca il lasase fara banii de vodka pe ziua respectiva... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15888
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Dec 18, 2009 2:53 pm

Only,daca vezi ca nu rezolvi cu cei de la Protectia copilului,cauta la voi acolo ceva ONG-uri care se ocupa cu aceasta problema si cere ajutor de la ei....ei stiu cum sa procedeze....
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de vlavi Vin Dec 18, 2009 5:52 pm

Astăzi la ştiri a arăta că nici nu mai ştiu în ce localitate a fost găsit într-un container de gunoi un copil aruncat, se pare, de mama lui.
Copilaşul a murit.
Îi dau dreptate lui croco-teo că mulţi ar trebui să moară pentru fapta lor.
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12145
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

Ce se intampla cu oamenii? Empty Re: Ce se intampla cu oamenii?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum