Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Contestatii! Vote_lcap1Contestatii! Voting_bar1Contestatii! Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Contestatii! Vote_lcap1Contestatii! Voting_bar1Contestatii! Vote_rcap 
quanchi (12068)
Contestatii! Vote_lcap1Contestatii! Voting_bar1Contestatii! Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Contestatii! Vote_lcap1Contestatii! Voting_bar1Contestatii! Vote_rcap 
vlavi (9100)
Contestatii! Vote_lcap1Contestatii! Voting_bar1Contestatii! Vote_rcap 
Mena (7546)
Contestatii! Vote_lcap1Contestatii! Voting_bar1Contestatii! Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Contestatii! Vote_lcap1Contestatii! Voting_bar1Contestatii! Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Contestatii! Vote_lcap1Contestatii! Voting_bar1Contestatii! Vote_rcap 
Tania (4875)
Contestatii! Vote_lcap1Contestatii! Voting_bar1Contestatii! Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Contestatii! Vote_lcap1Contestatii! Voting_bar1Contestatii! Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Contestatii!

+11
Only
Mena
TAVIC
vlavi
enola_gay
abyss
Andi
Tania
hotsexyro
CROCODILU'
Rechinu07
15 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Contestatii! Empty Contestatii!

Mesaj Scris de Rechinu07 Dum Ian 31, 2010 1:27 am

Incepand din aceasta dimineata, orele 12:30 (aproximativ), Abyss a devenit moderatoare pe forum, cu atributii depline ca si Quanchi. Pe aceasta cale, vreau sa-l rog pe Quan sa tina seama de regulament si sa sanctioneze ca atare incepand din acest moment abaterile excesive de la el. Abaterile excesive insemnand chat-uiala excesiva, mai ales pe subiectele care merita discutate... Pentru asta se va umbla la warn level, functie de parerea moderatorului si "antecedentele" utilizatorului... In cazul unui atac la persoana grav si agresiv se poate da bann direct fara nici un fel de warn, perioada de timp ramanand din nou la latitudinea moderatorilor... Nu se vrea a se purta numai discutii "incorsetate" musai in tema subiectului... Se deviaza, se extrapoleaza, se croseteaza pe marginea subiectului, dar fara sa se abereze, fara citate inutile cu raspunsuri de 3 cuvinte, fara plecam de la ceva, ajungem la cu totul si cu totul altceva si discutam pe subiectul ala ca pe topicul de chat... Si punem poze si facem dedicatii, etc... As putea exemplifica, dar nu-si are rostul... Toti intr-o mai mica sau mai mare masura au "pacatuit" in felul acesta, dar eu cred ca totusi se poate...

Am decis aceasta dupa o consultare in prealabil a lui Quan, pe care am vazut ca nimeni nu l-a contestat cand l-am propus. Daca cineva crede ca Abyss nu este potrivita pentru aceasta indatorire (ca asta e de fapt), il/ o rog sa spuna aici, inclusiv (daca se poate) sa-si argumenteze afirmatiile. Daca se poate si cu argumente pertinente ar fi grozav, dar ma multumesc cu ce se poate. Regret daca aceasta decizie va schimba cumva cursul istoriei, implicit al vietii voastre, consider ca am motive intemeiate sa o consider "apta" pentru asa ceva si e o decizie pe care mi-o asum in totalitate. Cu toate posibilele "riscuri" de rigoare.

Tot nu inteleg de ce i-a lezat pe unii ceea ce am zis pe topicul de chat atat legat de chat-uiala cat si despre numirea lui Abyss... Cu atat mai mult cu cat s-a vazut cat de multa auto-cenzura exista in fiecare... Si nu-mi spune-ti ca nu sunt tocmai eu indreptatit sa vorbesc de moderare datorita limbajului folosit, ca e o diferenta intre forma de exprimare si atacul la persoana... Una-i sa zici ce plm si alta-i sa dai cu ea in altii!

Dupa ce se vor fi trecut in revista toate parerile, Abyss va veni in fata noastra a tuturor sa depuna juramantul de credinta fata de anti-stres
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7077
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de CROCODILU' Dum Ian 31, 2010 1:57 am

ma ca tot m-am nimerit pe aici la oraa sta o sa imi dau si eu cu parerea
nu am nimic impotriva ca devine abyss moderator, dar abyss din punct meu de vedere nu judeca lucrurile intodeauna corect si am sa dau un exemplu si nu vreau sa-l dezvolte nimeni e exeplul meu si daca vrea abyss sa raspunda la el foarte bine daca nu, nu, dar nu vreau ca altcineva sa dezvolte ideea, deci abyss draga mea de ce nu te avd eu potrivita pentru asa ceva, tii minte cand m-am certat cu only? repede ai intervenit si ti-ai spus punctul de vedere aducandu-mi jigniri subtile eu niciodata nu mi-am permis sa te jignesc si am subliniat asta in randuri repetate, dupa un timp am afcut un topic si anume " oricat de inteligenta ar fii femeiea tot femeie ramane" un topic care pe tine te facut sa sari in aer, asa cum ma crezi tu prost sa stii ca topicul a fost cu doua taisuri cu doua raspunsuri cu doua drumuri total diferite cu acre eu jonglam in prostia mea am fost destul de diplomat sa ma joc cu cine va incerca sa ma atace si stiam ca tu vei fii una din persoanel care vor face asta, am mai banuit pe cineva dar nu comentez ce si cum sa nu se subanteleaga cine este, ok am trecut peste asta si am ales la topic drumul care l-am vrut eu ca doar eu creeasem topicul si am zis ca femeia oricat de desteapata este tot cu sufletul alege , e drept ca se putea intelege ca femeia oricat de desteapta este tot proasta este dar tu ai ales asta eu am ales altceva nu asta este important ci , pentru ca au fost persoane care isi respecta inteligenta si s-au abtinut la facut commentari si sincer nici nu m-am sfiit sa fac topicul ala pt ca stiiam ca acele persoane nu vor face commenturi rautacioase ci ma asteptam sa ma atace ironic su subtil in fine vorba multa sa racia omului ce ma deranjat maxim sa zic asa la tine si de ce nu te vad potrivita pt moderat, justificarea mea, vine just si deschide un topic destul de bine conturat "femeia usoara ori ba" ceva in genul asta ce vreau sa subliniez deci eu las sa se inteleaga ce vrea si sunt pus la zid de abyss si just spune la toata lumea fara nici o treaba ce alegeti femeia e curva sau nu? cu o dezvoltare a topicului care nu are nici o treaba cu titlul topicului si dintr-o data abyss numai este feminista ciudat nu? mie unul mi s-a aprut ciudat daca binevoiesti a ma face sa inteelg de ce nu ai comentat subiectul ala fara sa imi argumentezi ca ti s-a aprut josnic ca a meu nu cred ca a fost mai elevat vreaua rgument puternic daca nu te poti abtine eu doar mi-am justificat de ce am dubii in privinta ta ca moderator

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6937
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de hotsexyro Dum Ian 31, 2010 3:48 am

Din punctul meu de vedere,singurul moderator adevarat pentru mine este ,doar,bunul meu simt!

Nu am nimic impotriva acestei numiri si asta inseamna ca vom avea doi moderatori?



hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12307
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de Tania Dum Ian 31, 2010 8:00 am

aici trebuie sa dam doar cu subsemnatul, din cate am inteles, nu?

eu sunt PRO, fara nici o retinere .... si imi asum responsabilitatea pentru"facutele si nefacutele" mele, daca am deranjat atat de tare .... nu-mi iau nici "jucariile si plec" ca n-am de ce ...

dar totusi, nu mi-as dori ca locul asta sa devina intr-atat de scortos incat sa fie nevoie de cantitati industriale de condimente ca sa-l putem inghiti....

pana la urma, orice lege se aplica in litera sau spiritul ei .... intrebarea e pe ce panta se vrea a se merge?!
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6013
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de Andi Dum Ian 31, 2010 8:37 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] hac (Abyss)

Andi
"Meserias" anti-stres
Contestatii! Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de abyss Dum Ian 31, 2010 8:40 am

croco, daca ai folosi mai des semnele de punctuatie ai sesiza, probabil, si diferenta: just a expus o situatie si a lansat o intrebare, tu - ai facut o afirmatie.
ca mai tarziu ai dat-o in taisuri si sensibilitati e o atitudine cu care nu sunt de acord dar pe care o inteleg. ce nu inteleg, insa, e, cum poti sa-mi ceri socoteala pentru asta cand stii ca am vb pe marginea subiectului in mesagerie si alta era scuza ta
abyss
abyss
Miss Popularitate
Miss Popularitate

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1884
<b>Puncte</b> Puncte : 6082
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de enola_gay Dum Ian 31, 2010 8:45 am

Intra-ti in mana, abyss ...ce pana mea , mai stai la discutii ????...fute-i un bann si ai rezolvat-o !!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14879
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de CROCODILU' Dum Ian 31, 2010 8:50 am

abyss sa nu ma duci tu pe mine prin tufisuri cu 15 mi de ocolisuri , manipulezi degeaba acum concluzia ta, faptul ca nu pun semne de punctuatie nu a omorat pe nimeni iar mie imi este greu sa cred ca asta e motivul pt care esti indignata pe mine, ar fii cel mai pueril motiv care l-am auzit in viata mea, tu nu gresesti niciodata, stiu nici un berbec nu greseste si cand greseste este de vina cel din fata lui, macar ai demintatea sa-ti asumi vina, just a pus o intrebare care iti limita raspunsul dar asta nu vrei sa o vezi, dupa care ce a explicat in continutul topicului facea ca peste 90% sa nu fie catalogate in nici un fel daca se culca cu cineva din prima seara, s-a contrazis singur brain ia atras atentia pe buna dreptate, iar tu tacand ai impartasit cu el aceeasi parere, daca la mine ai ripostat la el nu, ce sa cred? imi sustin justificarea mea si cred ca tu ai dat un raspuns vag , asteptam mai mult de la tine...

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6937
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de abyss Dum Ian 31, 2010 9:04 am

1. croco, am o veste pentru tine Smile
nu sunt berbec, sunt rac.

2. imi pare rau ca nu te multumeste raspunsul meu dar altul n-am. stiu din mesagerie ca nu te lasi dus cu una-cu doua si ca esti in stare sa inventezi scuze ridicole decat sa-ti recunosti greseala.
nu vreau sa facem aici discutii despre chestiuni ce s-au intamplat in particular, dezvoltam in mesagerie

abyss
abyss
Miss Popularitate
Miss Popularitate

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1884
<b>Puncte</b> Puncte : 6082
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de CROCODILU' Dum Ian 31, 2010 9:08 am

a acum numai vrei sa facem publica conversatia vrei in mesagerie? hai daca te mai chinui putin o sa ma pui impotriva ta cu totul, sa stii ca un conducator bun se face placut de toata lumea si mediaza orice conflict nu vine sa spuna raspicat adevarul, sa leze pe cineva chiar daca stie care este adevarul...si nici nu jigneste fara ca celalalt sa atace, mai invata codul bunelor maniere daca iti place sa acuzi, din punctul meu de vedere nu esti un moderator potrivit si cu asta inchiei orice comentariu si cred ca am dreptul sa-mi spun raspicat ce gandesc fara prea multe politeturi ca la cuvinte daca vrem toti ne pricepem...

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6937
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de Rechinu07 Dum Ian 31, 2010 12:31 pm

Tania a scris:aici trebuie sa dam doar cu subsemnatul, din cate am inteles, nu?

eu sunt PRO, fara nici o retinere .... si imi asum responsabilitatea pentru"facutele si nefacutele" mele, daca am deranjat atat de tare .... nu-mi iau nici "jucariile si plec" ca n-am de ce ...

dar totusi, nu mi-as dori ca locul asta sa devina intr-atat de scortos incat sa fie nevoie de cantitati industriale de condimente ca sa-l putem inghiti....

pana la urma, orice lege se aplica in litera sau spiritul ei .... intrebarea e pe ce panta se vrea a se merge?!

Tania, citeste din nou si vei vedea ce anume s-a cerut. indraznisem sa sper ca nu va parea nimanui aberant sau aiurea. Se vrea a se merge pe o panta unde fiecare sa aiba loc sa scrie, unde, cand si cum vrea, respectand in acelasi timp parerile si doleantele celorlalti vis-a-vis de notiunea de forum, atata tot... De facut, chiar n-ai facut nimic, am dat un exemplu unde poate te simteai vizata, dar era doar cu titlu de comparatie... Wink Am specificat doar ca si eu am mai calcat uneori in strachini si nu se vrea nicidecum a se raspunde ca la scoala strict pe subiect si atat! Dar intre polemica/ discutie pe marginea subiectului si postarile de dragul bagarii in seama pur si simplu, e o diferenta...

Nu stiu cum te-ai simti sa bati in taste juma' de ora la un subiect sau raspuns pe un subiect si sa ti se raspunda cu "pam-pam"... Iarasi exemplu cu titlu de comparatie si daca-as cauta as gasi si de-ale mele, nu contest asta... Si de-ale tuturor aproape...
Iar daca se duce cineva la Fantasee Coffee si posteaza o tampenie cu nimic mai presus sau mai prejos de restul tampeniilor din alte topicuri, e tras de manutza si e atentionat userul ca acolo se spun "povesti" i se arata pe ce "ton" tre' sa posteze, etc... Iar asta chiar nu mi se pare corect! Si tot ma-ntreb, oare chiar atat de greu e de inteles ceea ce am spus si de sesizat inadvertentele astea?! Nu i se pare nimanui un pic aiurea?! Nu vi s-a parut un pic ciudat ca din toti utilizatorii (afara de Teo si mai nou Brain) nou sositi, veniti din alte parti decat de pe "placere", nu a "rezistat" nimeni?! Nu vi se pare aiurea ca fiecare nick-name nou inscris sa fie intampinat cu un tir de intrebari aproape KGB-iste?!

"De unde stii de noi, cine esti, cu ce te ocupi, dar nu treci sa te prezinti?; dar de ce nu vrei sa ne saluti, da' ce plm, da' etc..."

Pentru mine-s retorice si-s satul. Oricum se interpreteaza tot ce spun, sper doar sa fie si oameni care inteleg si (oare cer prea mult?) sunt cumva in asentimentul meu!
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7077
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de abyss Dum Ian 31, 2010 12:43 pm

pam-pam [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

eu nu inteleg un lucru: de ce zarva si aluzii, insinuari pe topicuri si nu aici, clar si deschis cum a facut croco
abyss
abyss
Miss Popularitate
Miss Popularitate

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1884
<b>Puncte</b> Puncte : 6082
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de Tania Dum Ian 31, 2010 12:44 pm

nu rechi, eu inteleg perfect .... ceea ce am scris era cu titlu de apel la putina indulgenta ... in principiu, sunt de acord cu tine si tocmai de-aia spuneam ca imi asum responsabilitatea.... si eu am calcat in strachini ca marea majoritate si-s de acord cu sanctiunile ....doar ca, aplicand strict litera legii am vazut forumuri care s-au dus dracului.... forumuri fantoma, care altadata erau pline de animatie si jovialitate... si cardinalul poate sa-mi dea dreptate, am fost amandoi intr-un loc in care acum doar se sterge praful ...
in rest, de acord cu tine.... nici mie nu-mi place interogatoriul la intrare si ca nou venit m-as simti complet exclus daca mi se cere CNP-ul ... paranoia asta trebuie eradicata din start... chiar daca fiecare nou venit e ca un fel de ghicitoare pentru ceilalti "cine o fi?! o fi ala, sau alalalt?!" .... o practic si eu, o practicam cu totii ....indiferent pe care forum ne-am afla.... dar doar atat, cu titlu de joc ....

si nu e retoric nimic din ce spui.... ai perfecta dreptate.... doar putin calm si putina diplomatie in aplanarea oricaror conflicte ar fi de preferat...

si later edit: eu nu contest nimic, inclusiv numirea lui abyss.... cum spuneam, sunt pro... mai ales ca si-a dovedit impartialitatea pana acum... cel putin, asa vad eu lucrurile....
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6013
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de hotsexyro Dum Ian 31, 2010 12:56 pm

bre,am si io o intrebare pe topicul de "contestatii"...asadar nu contest pe nimeni,sa se inteleaga,insa intreb:
Rechinule,nu puteai tu bre, sa faci si pe moderatorul?
adica chestia aia cu banarile,su "trasul de urechi"???erau f indreptatite la tine, deoarece tu ai muncit ca sa faci forumul asta ca sa avem noi ce ne destresa,si nu ,"stresa";noi si altii ca noi,si adica, toti cei care vor sa intre!
ca sa nu mai zica unii si altii ca nu vrem sefi,sefe si tot asa....
pentru ca sunt unii si-n viata reala ca si pe-aici carora nu le plac sefii de nici un fel! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre hotsexyro in Dum Ian 31, 2010 12:58 pm, editata de 2 ori
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12307
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de vlavi Dum Ian 31, 2010 12:56 pm

Nici eu nu înţeleg de ce mama-gaia nu aţi banat din prima pe cine trebuia banat, de ce nu aţi şters ce trebuia şters, de ce aţi apelat la tonul ăsta imperativ, scorţos ( nu vorbesc de tine, aby, tu măcar eşti constantă şi apreciez asta!), nu înţeleg de ce te opăreşti aşa la forumişti,rechine, nu ştiu ce vreţi să facem, să zicem să ne încolonăm, să dansăm, să scriem topicuri deştepte...
Eu una nu ştiu cât chat fac. Dar dacă mi se va părea că undeva, vorba rechinului, pot "broda" pe marginea subiectului, o voi face.
Nu jignesc, nu dau cu piatra...
Doar vreau să mă joc.
Atât.
Când nu mai aveţi loc de mine nu mă ocoliţi, banaţi şi gata!
Promit că pe subiectul moderatori, moderare şi alte bazaconii nu mai scriu un cuvânt.
Dar înco o dată vă amintesc că plăcere a "murit" din cauza regulilor, nu a oamenilor.

vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12128
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de TAVIC Dum Ian 31, 2010 12:59 pm

INCEPAND DE ASTAZI MI SE RUPE MI SE INMOAIE MI SE ......
ACEST FORUM A AJUNS EXACT IDENTIC SI LA FEL CU PLARERE.RO
SI O SA AIBA ACEEASI SOARTA !
SI ASTA SE VA INTAMPLA DATORITA FAPTULUI CA A INCEPUT FUTAIUL CU REGULI REGULAMENTE SI MODERATORI CARE VOR SA SE IMPUNA IN FATA CELORLALTI
CINE E MODERATORUL CA SA=MI ZICA MIE CE SA SCRIU AICI
AICI E UN SPATIU VIRTUAL SI GRATUIT SI CA ATARE IESE DIN SCHEMA CA CINEVA CHELUTIE BANI SI TOTI TREB SA FACA CA EL

SA VA IASA DIN CAP ASA CEVA !

ORI E LIBERTATE ORI SUNTEM CENZURATI
AM VOIE SA-I DAU LA m**e LUI BASESCU SI NU AM VOIE SA SCRIU CEVA IN FORUM

A INCEPUT SA SEMENE CU TRIDENT LA FAZA CONCURSULUI DE MISS CU PREMII O ZI MODERATOR
MA LASATI!

DACA SI ABYS MAI MERITA SA FIE MODERATOR ....ARE 700 DEMSAE SCRISE ,N-A ZIS NIMIC IN FORUMUL ASTA
SA VA ZIS DE CE E IMPARTIALA? O SA ZICETI CA FAC ATAC LA PERSOANA

NU STIU CUM NU LE E RUSINE MODERATORILOR LA BOT SA SE IMPUNA IN FATA CUIVA
SA=I ZICA TACI SI ....INDIFERENT DE VARSTA STUDII ....
CHIAR ASA E INVATAT ROMANUL SCLAV SI SA TREMURE IN FATA SEFULUI
EU N-AM TREMURAT IN FATA SEFILOR IN REALITATE
SI N-O SA TREMUR AICI
EU ZIC CA ACESTI SEFI EU UITAT CA BATAIA DOARE SI ASA LE=A INTRAT CA POT FI SEFI
TREZITI-VA FRATIOLOR
NU SUNTETI SEFI
NICI DACA AVETI DOUA FACULTATI SI ALUL 8 CLASE
SI ALTULL E PROST

ADMINUL SI MODERATORII AR TREB SA SE COMPORTE CA CEILALTI UTILIZATORI
SA AIBA GRIJA CA FORUMUL SA NU FIE FLOODAT
NU SA AIBA GRIJA DE MINE CA AM ZIS NU STIU CE
DACA NU POT SA ZIC CE VREA PLA MEA MAI BINE NU ZIC

ROMANII SUNT LASI !S-A DOVEDIT IARASI!

MAI BAGATI 2 MODERATORI SI 5 REGULI SI O SA AJUNGETI LA CONCLUZIA MEA !O SA AIBA ACEEASI SOARTA CU PLACERE.RO

NU EXISTA UN FORUM IN TOATA ROMANIA UNDE SA POTI VB ORICE
UNDE SA NU SE TREZEASCA UN PULEMEC SEF PE PLANTATIE SI RESTUL SA FIE SCLAVI PUPINCURISTI !

ERAM SIGUR CA LA ASA CEVA SE AJUNGE
NICI N-AM VRUT SA MAI INTRU DE LA INCEPUT


NIMIC NU E BUN IN ROMANIA DE CE AR FI BUN UN FORUM

NU SUNT SUPARAT PE NIMENI!EU AM TREABA CU FUNCTIA DE MODERATOR /ADMN CU CARE UNII SE DAU ZMEI PE AICI
ZMEI SA SE DEA PE ALTA PLANTATIE
CU MINE NU LE MERGE
SI DACA ALTII INGHIT ASA CEVA TREABA LOR

DACA AM UITAT CEVA REVIN !HIHI
SUNTCURIOS DACA LASATI TOPICUL ASTA SA-L CITEASCA TOTI !
DACA NU-L LASATI SUNTETI EXACT TRIDENT SI PLACERE
ORICUM OAMENII IL CITESC SI TREC MAI DEPARTE
DAR EU STIU CA AM ZIS
CA NU INGHIT ORICE GOGOASA

V-AM SALUTAT !
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8803
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de Tania Dum Ian 31, 2010 1:11 pm

tavic, am citit ... si un singur lucru am de comentat: tu nu te dezminti si n-ai sa intelegi niciodata ca peste tot e nevoie de niste reguli de conduita.... impuse sau auto impuse .... chit ca e vorba de realitate, chit ca e vorba de spatiul virtual... dar asta n-ai sa intelegi tu niciodata....
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6013
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de CROCODILU' Dum Ian 31, 2010 1:25 pm

tavic te vad ca prieten, nu sunt in masura sa iti zic eu ce ai de facut sau nu, nici unde gresesti ori ba, ideea e ca eu unul nu vad sefi pe aici asa cum ii vezi tu si nimeni nu mi-a zis ce sa scriu pe acest forum am scris ce am vrut eu si nu am fost banat pentru asta, in schimb am inteles ca una e sa continui o conversatie si sa iti aduci contributia la acea conversatie cu ideiile si parerile tale si alta e sa postezi ceva asa de dragul de a posta acolo, ori dezvolti subiectul ori nu comentezi nimic, nu are rost sa comentezi pe un topic de genul " copii din ziua de azi sunt mai inteligenti?" cu faptul ca tu ai fost in piata si ai observat ca s-au scumpit rosiile, nimeni nu iti interzice sa scrii acest punct de observatie al tau dar scriel in categoria potrivita, ca deea s-au creat sectiuni diverse in acest forum ca sa ne vina mai usor tot noua sa putem comenta pe subiectele care ne sunt la favorit, cel care are atributia de admin sau moderator, are rostul de a mentinea "curatenia si buan convietuire in acest forum" spre exemplu daca vrem toti sa facem o petrecere nu vine fiecare cu mancarea si bautura de acasa, punem mana de la mana strangem niste bani si de comun acord facem cumparaturile necesare satisfacand pretentiile fiecaruia, sper ca ai inteles perfect ce am vrut sa zic, am pretentia sa intelegi ca te stiu baiat istet si nu are rost sa dezvoltam conflicte de dragul de a parea cu 4 qoaue, ca in final prietenia se bazeaza pe intelegere reciproca [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6937
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de Tania Dum Ian 31, 2010 1:30 pm

croco, iti bati gura de pomana.... tavic e asa cum il vezi.... n-o sa inteleaga niciodata ca daca spune de "n" ori acelasi lucru (asta cu directie spre numarul de postari) inseamna ca si detine adevarul absolut....
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6013
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de Mena Dum Ian 31, 2010 1:51 pm

Nici eu nu înţeleg de ce mama-gaia nu aţi banat din prima pe cine trebuia banat,

Chiar vrei sa-ti spun de ce nu s-a bannat?Chiar vrei sa spun de ce Tavic a fost lasat sa faca ce vrea p**a lui pe aici?...Oare chiar nu stii?...Oare nu stii cate interventii ca e asa si pe dincolo ...si ca trebuie sa-l toleram si etc..etc..sunt..Si e doar un exemplu...Dar in fine...
Ti-am adresat pe topicul de chat o intrebare...unde mai mergem si cine va mai urma?...

Hot-pt ca i se spune sef si vataf daca face ce vrea cu munca lui gratuita pana la urma...pentru ca a crezut ca oamenii pot avea simtul raspunderii si respectul celuilalt si nu e cazul sa se treaca la "pedepse"..Pt ca desi a muncit ore ,zile intregi are doar obligatii si sa solutioneze cereri.Nu are nici un cuvant de spus pt ca lezeaza orgoliul lui X,Y sau z...el trebuie doar sa faca personalizari...sa aiba grija de flood...sa aduca inbunatatiri..Si cand a avut o rugaminte s-a interpretat ca "impune"...De aceea a ales sa delege pe altii..Curios este ca desi Quan si eu nu am fost numiti spre vot..si nu s-a comentat cand ni s-au dat butoanele de moderare...cu Abyss nu e asa...Si desi nimeni nu scrie aici ce au de spus in privinta ei...se fumega si se "ataca" discret sau mai putin discret.Nu inteleg de ce atata tam-tam daca zice fiecare ca il poate respecta pe celalalt...ce conteaza cine este sau nu moderator daca toata lumea stie ce are de facut...?!?!
Pana la urma tot ce s-a cerut a fost sa nu se mai faca chat pe subiecte si asta la modul grosolan..ca nu suntem la scoala sa ridicam 2 degetele si sa raspundem strict la subiect...Dar nu stiu in ce limba trebuie explicat unora sa inteleaga ca nu toti au acelasi mod de a se simti bine..si ca de aia exista atatea sectiuni unde fiecare poate sa scrie,respectand felul de a gandi a celuilalt..Ca exista coltul vesel unde are loc rasul jocul si mistocareala asa cum exista religie,diverse etc..unde cine are ceva de scris poate spune..Pana la urma ce e atat de greu?.E normal ca un topic de religie sa sfarseasca cu "femeile e curve si vor bani"?.Poate da...Eu zic ca nu-i normal...Si dezamagitor este ca in afara de Croco..nimeni nu are tupeu sa vina sa zica pe sleau ce il doare sau ce are impotriva lui Abyss...
Si daca se fute forumul asta ca placere...un alt prost o sa faca altul(poate)..pe care la fel o sa-l futa..ca la lectia de viata iarasi am ramas corigenti...e bine totusi ca se gaseste sau s-a gasit un vinovat..e bine ca deja avem "victime"...
Va pasa cuiva ca si eu primesc in mesagerie tot felul de mesaje prin care mi se spune cum sunt pusi la punt si "indrumati"si nu de moderator..si nu de catre administrator..ci de catre alti utilizatori..Ca primesc "sugestii" de cum ar trebui sa se comporte aici...ca sunt oameni care pleaca sau nu mai scriu pt ca sfarsesc ideile lor prin a fi mistocarite?..Ca le e hamite sa mai scrie?..Cu aceea ce facem?..Dar ce conteza,nu?


Tavic...nush ce ma chiunui sa atastez..Un singur drept nu ti s-a luat in Romania..Ai libertatea de a cauta sau ati construi tu locul PERFECT in care sa nu existe reguli..sa nu existe bun simt...si sa faci ce vrea sula lu' matale...si sa-l populezi cu cei asemeni tie..

Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9611
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de hotsexyro Dum Ian 31, 2010 1:59 pm

Lasa Mena ,ca cine poate fii propriul lui moderator" al lui si al bunului lui simt(cine are evident),poate sa accepte "moderator" si pe "michiduta"!...
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12307
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de abyss Dum Ian 31, 2010 2:02 pm

eu zic asa: intotdeauna treaba se face cu OAMENI.

isi imagineaza cineva ca rechi si mena vor raul forumului asta? si faptul ca s-a ajuns la situatia asta nu ridica nimanui un semn de intrebare?
eu nu cred, NU CRED CA CINEVA DE BUNA CREDINTA NU LE-A INTELES MESAJUL .
a scris si brian ieri, strigatul menei nu spune nimanui, nimic? chiar nimanui nu-i pasa?

probabil va imaginati ca rolul ce mi-a fost atribuit ma maguleste. pe voi v-ar maguli ,oare, postura de sperietoare? ar trebui sa fiti in locul meu sa intelegeti, e un paradox - nicicand nu m-am simtit mai incorsetata. stiu ca oamenii au atatea pretentii de la altii ca uita sa mai aiba pretentii si de la ei.

abyss
abyss
Miss Popularitate
Miss Popularitate

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1884
<b>Puncte</b> Puncte : 6082
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de Tania Dum Ian 31, 2010 2:07 pm

eu tot nu inteleg si cred ca n-am sa inteleg niciodata care e problema cu regulile astea... de ce lumea se simte atacata si de ce trebuie sa existe diverse interventii mai mult sau mai putin voalate.... in fond, toti stim cum decurge, sau ar trebui sa decurga, activitatea unui forum.... si tuturor ar trebui sa ne fie clar ca nimeni n-are mai multe drepturi decat altcineva ....

eu am inteles foarte bine ce s-a vrut a fi, initial, locul asta .... si toti stiti ca a durat multa vreme pana sa intru aici, desi am stiut de el din prima zi.... doar ca el s-a transformat, nu mai e doar o cafenea unde sa se "stranga dizidentii" si sa ia in tarbaca "restul plevei" .... sa nu-mi aduc aminte de lucruri pe care le-am citit aici candva... acum e un forum ca oricare altul... vrand, nevrand, au aparut si alti utilizatori si locul asta a luat amploare .... nu mai e o simpla bisericuta, un loc de barfit ce faceau altii, sau de ce altii au ramas in alte locuri .... si ca atare, si regulile se schimba... mie imi e foarte clar .... si sper ca si altora le e la fel de clar...
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6013
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de hotsexyro Dum Ian 31, 2010 2:08 pm

Mai OAMENI buni...sincera sa fiu pe mine m-a indurerat ieri strigatul Menei!
sigur ca asta ar fi cea mai mare aberatie,ca Rechinul si Mena sa vrea raul acestui forum care este "copilul lor" cumva!
Dar eu,daca stau bine si ma gandesc nu prea pricep nimicutz...din ce naiba s-a pornit,asta???? pentru ca pe mine nu ma intereseaza "mesajele subterane",io sunt pe fazta cu "declaratiile"...cum bine s-a vazut! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si ,da,ai dreptate,cred ca,nimanui nu i-ar placea rolul de sperietoare(noroc ca tu esti o "sperietoare frumoasa"...
Na! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hai mai bine sa ne destresam ,ce naiba,ca de-asta intram aci!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12307
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de Only Dum Ian 31, 2010 2:21 pm

Aby, eu sunt langa tine. Stii ca mereu te-am apreciat si cred ca nu se putea face o alegere mai nimerita. Vant in pupa, te vei descurca de minune!!

uite...sper ca pot posta aici asta....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15871
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Contestatii! Empty Re: Contestatii!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum