Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Ca la prosti.... Vote_lcap1Ca la prosti.... Voting_bar1Ca la prosti.... Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Ca la prosti.... Vote_lcap1Ca la prosti.... Voting_bar1Ca la prosti.... Vote_rcap 
quanchi (12068)
Ca la prosti.... Vote_lcap1Ca la prosti.... Voting_bar1Ca la prosti.... Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Ca la prosti.... Vote_lcap1Ca la prosti.... Voting_bar1Ca la prosti.... Vote_rcap 
vlavi (9100)
Ca la prosti.... Vote_lcap1Ca la prosti.... Voting_bar1Ca la prosti.... Vote_rcap 
Mena (7546)
Ca la prosti.... Vote_lcap1Ca la prosti.... Voting_bar1Ca la prosti.... Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Ca la prosti.... Vote_lcap1Ca la prosti.... Voting_bar1Ca la prosti.... Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Ca la prosti.... Vote_lcap1Ca la prosti.... Voting_bar1Ca la prosti.... Vote_rcap 
Tania (4875)
Ca la prosti.... Vote_lcap1Ca la prosti.... Voting_bar1Ca la prosti.... Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Ca la prosti.... Vote_lcap1Ca la prosti.... Voting_bar1Ca la prosti.... Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Ca la prosti....

+3
enola_gay
Mena
Rechinu07
7 participanți

In jos

Ca la prosti.... Empty Ca la prosti....

Mesaj Scris de Rechinu07 Joi Iul 30, 2009 9:13 am

Ieri dimineata am plecat cu muierea de-acasa, ea mergand la munca, eu cu treaba in oras... Ne oprim pe drum la un magazin sa ne luam tigari... In fata noastra era o fatuca... Pleaca aia, se-ndreapta spre usa si muierea da banii vanzatoarei cerandu-i doua pachete de tigari... Aia ia unul din raft il scaneaza si cand il i-a si p-al 2-lea si-l pune in fata noastra constatam ca cel pe care-l scanase inainte nu mai era... Isi cotrobaie muierea poseta (sa nu-l fi bagat deja acolo), nu era... Ne-am uitat de jur imprejur sa nu fi cazut pe jos, plm pachetul de tigari nu era si gata... Pizda de la vanzare, gaseste imediat varianta disparitiei lui in faptul ca probabil il luase aia care fusese inaintea noastra... Numai ca aia deja se indrepta spre usa cand am cerut noi tigarile... Iar pe de alta parte, daca aia il luase (presupunand prin absurd ca ar fi fost asa), nu il luase din buzunarul nostru sau din poseta muierii, il luase de pe tejghea, deci teoretic, ea trebuia s-alerge dupa aia sa o opreasca... Cea mai plauzibila varianta e ca neatenti fiind, l-a scanat si probabil l-a pus la loc cand la scos pe urmatorul... Si e posibil sa fi facut vaca o greseala neintentionata... Nu am reactionat nicicum, aia se tot dadea pe dupa visin, ca sa ne ducem dupa aia care a fost inaintea noastra, ca plm, ca ce fel is unii oameni (dume de cacat), am mai platit inca un pachet, adica am platit 3 si am luat doar 2 si am plecat pachet de nervi amandoi... Evident puteam sta acolo, chemam OPC-ul si ma durea-n pula ca nu plecasem cu absolut nimic de-acolo si daca vanzatoarea-i vaca si nu is ochii unde trebuie si nu-i atenta la ce face, nu-i treaba mea... Da' ea trebuia sa ajunga la munca, eu aveam treaba in oras si desi ne-am facut nervi din cauza asta si mai ales din cauza atitudinii vanzatoarei, am plecat si ne-am vazut de ale noastre... Voi patiti d-astea?! Si daca da cum reactionati?!
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7094
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ca la prosti.... Empty Re: Ca la prosti....

Mesaj Scris de Mena Joi Iul 30, 2009 7:26 pm

Se pare ca nimeni nu a mai patit de-astea...Deci suntem...unicii prosti... lol! lol!
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Ca la prosti.... Empty Re: Ca la prosti....

Mesaj Scris de enola_gay Joi Iul 30, 2009 8:13 pm

mah ...acolo, la voi , s-au intamplat lucruri paranormale ....vezi ce patesti, bella, daca stai langa un par...anormal ???? Laughing Laughing Laughing
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14896
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

Ca la prosti.... Empty Re: Ca la prosti....

Mesaj Scris de vlavi Mar Aug 18, 2009 6:07 pm

Măi copii, am păţit şi eu o dată aşa ceva, am dat întâi o sută de mii vânzătoarei, am cerut una alta, mai ne aduceam aminte că mai vrem ceva ( eram cu fiică-mea)... am depăşit suta, am mai scos ceva mărunt din portofel, vânzătoarea zice: Dar suta?
Eu zic că am dat-o, fiică-mea ştia că am avut banii în mână dar nu fusese atentă dacă i-am dat... Până la urmă i-am dat cu gând că oi fi greşit eu. Ţineam minte că, totuşi, bancnota aceea pe care o ţinusem în mână şi am dat-o vânzătoarei era scrisă cu pix albastru.
Ajung acasă, verific, nu era niciuna cu scris albastru pe ea, mă întorc la magazin ( foarte aproape de casă) le zic că e o greşeală... degeaba!
Ar fi trebuit să nu dau banul din mână, a fost practic şi vina mea...
De atunci luni bune nu am mai putut intra să cumpăr de acolo.
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12145
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

Ca la prosti.... Empty Re: Ca la prosti....

Mesaj Scris de TAVIC Mar Aug 18, 2009 7:35 pm

la faza aia as fi plecat !tigari sunt si la alte chioscuri !
dar daca te grabesti sau nu belesti ochii ,belesti buzunarul!hihihi
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8820
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Ca la prosti.... Empty Re: Ca la prosti....

Mesaj Scris de abyss Lun Mai 03, 2010 11:24 pm


asta vara,in tara fiind, cautam sa cumpar ceva suveniruri pentru cunostintele pe care mi le-am facut pe aici. vroiam ceva cu specific, galatiul e sarac din punctul asta de vedere, efectiv n-aveam ce cumpara. am gasit o fata de masa brodata care mie mi-a fost tare draga si m-am decis s-o cumpar. la casa, 4-5 vanzatoare discutau aprins. una dintre ele se ofera sa ma serveasca dar,probabil atenta la discutie si fara sa-si dea seama ii scoate eticheta. ii spun s-o puna la loc(era prinsa intr-o agrafa) pentru ca e un cadou si ca trebuie sa-l ofer cu eticheta. s-au uitat toate la mine...una a ingaimat ca le trebuie lor pentru nush ce, alta- ca nu le mai trebuie iar alta zice ..."lasa,tu, eticheta sa vada omul cat a costat"
am crezut ca mor acolo!
binenteles ca m-am pus pe scandal... nici nu mai stiu ce le-am spus de nervi, dar m-a socat replica aia.
abyss
abyss
Miss Popularitate
Miss Popularitate

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1884
<b>Puncte</b> Puncte : 6099
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Ca la prosti.... Empty Re: Ca la prosti....

Mesaj Scris de Mena Joi Mai 06, 2010 9:23 pm

Sa zic si eu ca mi-am comandat zilele trecute birotica pt birou.Evident ca am scris tot ce mi-am comandat si mai ales ce.Pt ca stiam exact de ce am nevoie.Aici faci comanda la furnizor si-ti face factura cand o suni s-o faca-adica cand e aprobata pt plata.Azi aduce factura si constat cu stupoare ca am achizitionat aproape dublu din tot ce-am comandat,plus cateva chestii care nici macar nu le stiam citii.Printre altele memorie la calculator si reparatie la un fax nou nout pe care inca nu l-am folosit ca nu am numarul de tel alocat..Eident ca nu i-am semnat-o si i-am dat lista mea sa o refaca... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Ca la prosti.... Empty Re: Ca la prosti....

Mesaj Scris de Scipius Lun Mai 10, 2010 12:54 am

Eu cred ca sunt ceva mai mitocan. Sa va spun de ce.
Cu vreo 5 ani in urma merg la un magazun gen supermarket sa fac aprovizionare (de, zi de chenzina). Sotia (fosta) fiind pe atunci insarcianta mi-a facut lista de cumparaturi. M-am inarmat cu bani si rabdare (nu-mi place sa casc gura; iau ce am de luat si plec) si la magazin. Pe lista era nelipsitul compot de struguri, si fiind iarna am avut ceva de cautat. In fine ochesc magazinul si... in el. Iau tot ce e pe lista (si ceva in plus) si la casa de marcat. Acolo o gagica (alta decat casiera) ajuta clientii sa-si puna achizitiile in sacosele lor gratuite. Finalizez operatiunea si la iesirea din magazin se face verificarea bonului cu produsele din sacose. Constatarea lor OK a mea groaznica: lipsea compotul! Verific si eu din nou sacosele si bonul si... naspa. Ma-ntorc la casa de marcat si explic situatia la care primesc o replica de genul "noi nu suntem responsabili pentru produsele dumneavoastra dupa ce treceti de casa de marcat". Apare si nelipsitul paznic pentru prevenirea unui eventual incident. Ma opresc din marea galagie ce urma sa inceapa si analizez situatia. Rezolvarea a fost urmatoare: Am lasat sacosele langa casa, am intrat inapoi, am luat alt borcan de compot si inapoi la casa de marcat. Acolo scot o bancnota de 50.000 cum era atunci si-i spun tipei ca ma grabesc si nu mai vreau restul. Ea foarte saritoare (si fara inspiratia de a lua banii de pe tejghea, pe care oricum nu i-am pus acolo ci i-am tinut in mana, trebuia sa-i ceara) se apleaca dupa sacosa, timp in care eu am pus inapoi banii in buzunar. Cand a reusit sa dea sacosa colegei sale eu deja treceam de casa cu un zambet amabil si multumiri in varful buzelor. Bineinteles ca a iesit si galagia, dar eu deja pusesem borcanul in una din sacose si nu am acceptat sa vorbesc decat cu sefa (de fapt era un sef) de tura. Problema pe care am ridicat-o eu a fost urmatoarea: eu nu ies din magazin cu mai multe produse decat am platit, dar nici mai putine. in final tot "nesimtitul" de mine a plecat cu zambetul pe buze de acolo.
Dar ca idee... nu as mai repeta scena niciodata (acum m-ar pufni rasul doar cand mi-as aminti si m-as da de gol).
Scipius
Scipius
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 145
<b>Puncte</b> Puncte : 5193
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0
<b>Localizare</b> Localizare : In muntii Neamtului <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/12/1975

Sus In jos

Ca la prosti.... Empty Re: Ca la prosti....

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum