Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Reveniti asupra deciziilor?! Vote_lcap1Reveniti asupra deciziilor?! Voting_bar1Reveniti asupra deciziilor?! Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Reveniti asupra deciziilor?! Vote_lcap1Reveniti asupra deciziilor?! Voting_bar1Reveniti asupra deciziilor?! Vote_rcap 
quanchi (12068)
Reveniti asupra deciziilor?! Vote_lcap1Reveniti asupra deciziilor?! Voting_bar1Reveniti asupra deciziilor?! Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Reveniti asupra deciziilor?! Vote_lcap1Reveniti asupra deciziilor?! Voting_bar1Reveniti asupra deciziilor?! Vote_rcap 
vlavi (9100)
Reveniti asupra deciziilor?! Vote_lcap1Reveniti asupra deciziilor?! Voting_bar1Reveniti asupra deciziilor?! Vote_rcap 
Mena (7546)
Reveniti asupra deciziilor?! Vote_lcap1Reveniti asupra deciziilor?! Voting_bar1Reveniti asupra deciziilor?! Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Reveniti asupra deciziilor?! Vote_lcap1Reveniti asupra deciziilor?! Voting_bar1Reveniti asupra deciziilor?! Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Reveniti asupra deciziilor?! Vote_lcap1Reveniti asupra deciziilor?! Voting_bar1Reveniti asupra deciziilor?! Vote_rcap 
Tania (4875)
Reveniti asupra deciziilor?! Vote_lcap1Reveniti asupra deciziilor?! Voting_bar1Reveniti asupra deciziilor?! Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Reveniti asupra deciziilor?! Vote_lcap1Reveniti asupra deciziilor?! Voting_bar1Reveniti asupra deciziilor?! Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Reveniti asupra deciziilor?!

5 participanți

In jos

Reveniti asupra deciziilor?! Empty Reveniti asupra deciziilor?!

Mesaj Scris de Rechinu07 Joi Apr 15, 2010 7:50 pm

Se deduce din titlu, da?! Toti revenim asupra anumitor decizi si suferim schimbari de optica... Ni s-a intamplat ca anumite persoane antipatice la prima vedere sa ne devina ulterior simpatice si viceversa... Intrebare intrebatoare: unde se termina schimbarea de opinie si incepe "preacurvia"?! Sa-ti schimbi echipa de fotbal preferata, preferintele politice, formatia preferata sau emisiunea pe care-o urmaresti, astea inseamna ceva... Sa te "sucesti" mai des decat vremea, sa zici azi ca-i alba si maine sa fie neagra, sa-ti schimbi intregul sistem de valori, sa lingi unde scuipi, sa te balacaresti cu un om si-apoi sa te tragi de codite cu el, asta inseamna "preacurvie" (parerea mea)... Aaaa... Si atitudine de sfant/a cu aripi de inger si cerculet pe cap, cand reprosezi anumitor oameni anumite chestii, desi, faci aceleasi chestii traind cu impresia ca nu stie nimeni... Pe bune... Cum ar fi sa-i reprosezi unuia ca-i fumator cand tu bagi pachetul pe zi?! As avea exemple mult mai elocvente si pertinente, dar ati inteles punctul de vedere... Voi reveniti asupra deciziilor?! Asupra discutiilor?! Sunt chestii asupra carora n-ati reveni no matter what?! Ce va face sa reveniti asupra unei decizii pe care ati crezut-o irevocabila?!
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7092
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Reveniti asupra deciziilor?! Empty Re: Reveniti asupra deciziilor?!

Mesaj Scris de Mena Joi Apr 15, 2010 10:00 pm

In primul rand eu iau foarte greu decizii..Si da,mi-am mai schimbat uneori deciziile...dar fara a renunta (sper)la sistemul de valori...fara a scuipa ce-am lins..Asta mi se pare cel mai aiurea...De balacarit,nu-mi amintesc sa o fi facut cu cineva..Nu la modul grosolan.Am mai avut discutii...Arareori imi exprim simpatia sau antipatia..."Suport" cred ca prea mult...analizez prea mult...si nu ma inclin decat in fata evidentei..Cred ca cineva trebuie sa faca multe sa ajung sa spun ca m-a dezamagit..Dar cand am spus-o...este din pacate(sau fericire) pentru totdeauna..Pentru ca,nimic nu mi se pare o mai mare tiganie decat azi sa ne scuipam,maine sa ne pupam...Mi-e greata efectiv de asta...Si nu e vorba ca nu-s toleranta..ca nu stiu sa iert...etc...Dimpotriva...N-am nimic cu nimeni.In fond nimeni nu e vinovat ca eu am vazut gresit..am crezut gresit...Nu port resentimente...dar,fiecare sa-si vada de drumul sau..

sa te balacaresti cu un om si-apoi sa te tragi de codite cu el, asta inseamna "preacurvie" (parerea mea).

Eu nu-i zic preacurvie...eu ii spun interes.Pt ca nu cred in marinimii de acest gen.Daca erau suflete "nobile",nu ajungeau niciodata in aceasta situatie..De aceea cred,ca dupa o etapa ca asta,doar ceva de genul"pana treci puntea te faci frate si cu dracu" te mai poate face sa te razgandesti in privinta deciziilor tale.Si sa le mai dai si denumirea de "marinimie".
Abyss are o vorba ce mi-a dat mult de gandit....."sunt chestii care nu se fac"...
Dar,exista in viata fiecaruia decizii luate,asupra carora revenim.Pt ca...azi iei o decizie...vezi ca totul este impotriva ta,ca nimic nu functioneaza bine.Nu mergi ca boul inainte,nu?Te reorganizezi...Uneori mai iei decizii fara sa ai toate "datele problemei"..cand le afli si nu mai bate lungul cu latul,fortat de evidenta...trebuie sa-ti schimbi deciziile si actiunile...Dar sa nu uiti,ca-i frumos sa lasi loc de buna ziua...In viata mea,nu exista nici macar o singura persoana ,pe care sa trebuiasca sa o ocolesc sau sa nu o salut...Si cred ca e ok...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Reveniti asupra deciziilor?! Empty Re: Reveniti asupra deciziilor?!

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Apr 16, 2010 7:37 am

Decizii importante pentru mine sunt cele cu adevarat importante cum ar fi: sa ma casatoresc,sa fac copii(si cati???),sa urmez o anumita scoala,sa lucrez undeva sau sa schimb locul de munca....sa-mi respect anumite valori pe care eu le am si in care cred..In functie de conditiile externe si de valorile tale in care crezi iei deciziile,iti asumi responsabilitatea luarii si mentinerii lor!Uneori,in functie de cum evolueaza viata ti le poti schimba(cand esti absolut nevoit )insa trebuie sa ai grija la verticalitatea ta...(asta in cazul in care ai asa ceva!)
problema se pune chiar aici, cand este vorba despre aceea verticalitate,despre valorile in care crezi ,sa nu le tradezi,ca sa nu fii ca "frunza in vant"....
Eu in viata mea am cateva valori stabile,fixe in care cred ,iar deciziile importante pe care le-am luat sunt in functie de aceste valori..cea mai mare dintre ele fiind,bunul simt; apoi,respectul pentru mine si in egala masura penrtu ceilalti,simtul ridicolului...
cat priveste ,de "a face pe sfantul cu cerculet pe cap" iar tu sa nu fii chiar asa si sa propovaduiesti valori si sa ceri de la altii "moralitatea" pe care tu le ai(adica sa faci pe lupu moralist,cum se zice),asta este chestie de caracterul fiecaruia....insa sfanta ipocrizie exista si circula liber prin lume!
Ti se poate intampla mereu sa iti faci o impresie gresita despre cineva si pe parcurs sa iti dai seama ca ai gresit si sa revii asupra modului de a relationa cu acel cineva,insa,normal ar fi, sa nu jignesti,sa nu acuzi,sa nu dai cu piatra ,sa recunosti cand ai gresit,sa fii cinstit in primul rand cu tine insuti,sa respecti pe toti cei cu care relationezi,cum se spune sa lasi loc de buna ziua...
sa fii Om,ceea ce este foarte greu,dar nu imposibil!



hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Reveniti asupra deciziilor?! Empty Re: Reveniti asupra deciziilor?!

Mesaj Scris de JEZEBEL26 Sam Oct 30, 2010 2:54 pm

Tanasica,aia e deja ipocrizie si slava cerului,e plina lumea de "talentati"care azi ti-o trag anal si maine te sug,pardon exprimarea nu tocmai elevata mimozeala
Cand cunosc asemea lighioane si am "norocul"sa o patesc in felul acela descris de tine,ii indepartez instantaneu,nu stau la discutii.Odata ce o persoana te tradeaza,minte,inseala,se foloseste de generozitatea si bunul tau simt,clar merita doar eject.Punct.
Cat despre mine,este clar ca mi s-a intamplat sa am antipatii de-a dreptul razboinice asa Laughing ,sa ma exaspereze simpla prezenta a cuiva,pentru ca,in final,privind mai realist si profund totul,sa realizez cat ma inselasem.
Eu oricum sunt o certareata innascuta,adica,nu tac si nu ma las,lupt pana la moarte Laughing Ma contrazic pana la epuizare...Insa am avut surpriza sa vad,cand apele s-au linistit,valoarea reala a acelei persoane.
Este ca vremea dupa furtuna,cand cerul se limpezeste si vezi soarele.

JEZEBEL26
Miss-Stress
Miss-Stress

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 289
<b>Puncte</b> Puncte : 5182
<b>Reputatie</b> Reputatie : 48
<b>Localizare</b> Localizare : ALBA IULIA <b>Varsta</b> Varsta : 39
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 15/08/1984

Sus In jos

Reveniti asupra deciziilor?! Empty Re: Reveniti asupra deciziilor?!

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Sam Oct 30, 2010 11:19 pm

Deciziile,.... le iau rapid,... asa m-am invatat,.... m-a invatat viata.... Asta nu inseamna ca nu sunt gandite,.... analizate,... judecate fff minutios.... Nu iau decizii pripite,.... la nervi,... chestii d-astea.... In fine,...

FFF rar mi se intampla sa revin asupra unei decizii.... Bune sau rele,... sunt ale mele... si mi le asum... ptr. ca,... recunosc,... nu intotdeauna aleg cea mai buna varianta.... Daca,... fff rar,... se intampla se gresesc fata de cineva,... imi asum si vina aceasta,... o pun langa celalalte cruci,... si pot sa imi cer iertare... Sunt fff orgolios,... dar nu in situatii de genul acesta.....

Per ansamblu,.... nu regret nimic din tot ce am facut in viata asta,... nu as schimba nimic (presupunand ca s-ar putea),... ptr. simplu motiv ca... orice modificare cat de mica,... ar schimba TOTUL.... Si.... sunt prea multe lucruri importante la care nu as renunta ptr. nimic in lume....
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5793
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

Reveniti asupra deciziilor?! Empty Re: Reveniti asupra deciziilor?!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum