Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_lcap1Sometimes,when you win..you  loose.. Voting_bar1Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_lcap1Sometimes,when you win..you  loose.. Voting_bar1Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_rcap 
quanchi (12068)
Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_lcap1Sometimes,when you win..you  loose.. Voting_bar1Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_lcap1Sometimes,when you win..you  loose.. Voting_bar1Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_rcap 
vlavi (9100)
Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_lcap1Sometimes,when you win..you  loose.. Voting_bar1Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_rcap 
Mena (7546)
Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_lcap1Sometimes,when you win..you  loose.. Voting_bar1Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_lcap1Sometimes,when you win..you  loose.. Voting_bar1Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_lcap1Sometimes,when you win..you  loose.. Voting_bar1Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_rcap 
Tania (4875)
Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_lcap1Sometimes,when you win..you  loose.. Voting_bar1Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_lcap1Sometimes,when you win..you  loose.. Voting_bar1Sometimes,when you win..you  loose.. Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Sometimes,when you win..you loose..

+3
Magic_White_Wolf
Rechinu07
JEZEBEL26
7 participanți

In jos

Sometimes,when you win..you  loose.. Empty Sometimes,when you win..you loose..

Mesaj Scris de JEZEBEL26 Mier Noi 10, 2010 6:59 pm

Este o replica dintr-un film foarte drag mie,puteti vedea trailerul la topicul destinat "movie world-ului"..."What dreams may come"...

De cate ori avem impresia ca am invins..insa ramane acel gust amar,acel gol in urma...?
Este modul prin care viata ne dovedeste deseori ca ceea ce pierdem este infinit mai pretios decat ceea ce pastram,insa ne amagim cu impresia ca tot ce am lasat in urma e inutil....Insa este doar o alta farsa a mintii,o alta amagire a sufletului...
Victoriile de moment,cele care creeaza satisfactii imediate,deseori sunt pierderile pe termen lung,drumurile fara intoarcere..
Din orgoliu si supraestimare,slabiciune si teama,chiar indiferenta la adevarata valoare a celor pe care le avem deja,uneori,cand castigam ,de fapt pierdem..Castigam iluzii,pierdem adevarul...Pierdem principii,oameni valorosi din vietile noastre...parti esentiale care ne-ar fi intregit...Pierdem pentru ca suntem orbiti de stralucirea trofeului,de impresia ca avem putere pentru o clipa si putem decide pentru altii..chiar si pentru noi,prin altii..Chiar si pentru altii,prin noi....
Uneori,cand castigam,de fapt pierdem....
Astept completari,contraziceri... Tongue

JEZEBEL26
Miss-Stress
Miss-Stress

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 289
<b>Puncte</b> Puncte : 5184
<b>Reputatie</b> Reputatie : 48
<b>Localizare</b> Localizare : ALBA IULIA <b>Varsta</b> Varsta : 39
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 15/08/1984

Sus In jos

Sometimes,when you win..you  loose.. Empty Re: Sometimes,when you win..you loose..

Mesaj Scris de Rechinu07 Mier Noi 10, 2010 8:59 pm

Ma rezum doar la o completare la cele spuse de tine Jez, anume ca si reversul e valabil... Uneori cand pierzi, de fapt castigi... Smile Voi reveni cu, comentariu mai amplu, subiectul e fain si merita "rumegat" pe indelete Smile
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7094
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sometimes,when you win..you  loose.. Empty Re: Sometimes,when you win..you loose..

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Joi Noi 11, 2010 1:19 am

Mda,...
Cum bine a spus/scris Nea Tanase,.. nu degeaba si-a luat mecla aia de om intelept,.. exista si reversul medaliei.... "Sometimes,... when you loose,.. you win"... Sau.... Eu nu pierd niciodata, pentru ca si intr-o pierdere gasesc castigul" - Daniel-Catalin Cretu,... ca imi place al dracului sa ma citez....
Si,... asta cred ca ar trebui sa iti placa mai mult, Jez,.. sa incerci sa o aplici in viata ta.... E mult mai relevanta,... importanta...
Nu conteaza micile victorii,.. normal ca sunt efemere/iluzorii/etc.,... dar uneori,... nu exista nici marea victorie,... victoria totala/absoluta.. Cum n-ar trebui sa existe nici... infrangerea totala/absoluta....
Se castiga batalii,... dar nu razboiul...
Se pierd lupte,... dar nu se pierde totul...

Atata timp cat rezistam,.... mergem mai departe,.... dam importanta nepierderilor care conteaza,... nu victorilor superficiale,... suntem cu adevarat puternici.... nu e doar iluzia aceea de care scrii tu...
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5795
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

Sometimes,when you win..you  loose.. Empty Re: Sometimes,when you win..you loose..

Mesaj Scris de Tigrul_de_metal Joi Noi 11, 2010 8:03 am

exista o lege a compensatiilor in toate....
asa si aici !!
Tigrul_de_metal
Tigrul_de_metal
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 168
<b>Puncte</b> Puncte : 5048
<b>Reputatie</b> Reputatie : 6
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 58
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 06/12/1965

Sus In jos

Sometimes,when you win..you  loose.. Empty Re: Sometimes,when you win..you loose..

Mesaj Scris de hotsexyro Joi Noi 11, 2010 12:10 pm

Da uneori pierdem ,uneori castigam,insa pierderile si castigurile,adica luptele sunt doar la nivel superficial de orgoliu,de suprafata.....
cea mai mare batalie este cu tine insuti,in incercarea de a te descoperi,de a te intelege,de a intelege esenta vietzii,de a te lumina spiritual...si de a pleca inapoi in univers de unde ai venit,cu fiecare lectie invatata,caci astfel o mai traiesti o data pana o inveti si pleci pur inapoi!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Sometimes,when you win..you  loose.. Empty Re: Sometimes,when you win..you loose..

Mesaj Scris de Mena Vin Noi 12, 2010 2:36 pm

Niciodata nu cred ca castigi ceva fara a pierde...fara a renunta la altceva.Acum depinde daca pierderea e mai mare decat castigul sau nu.din pacate noi oamenii avem un defect fatal.Credem ca putem aprecia intitdeauna,oricand la justa valoare intamplarile din viata noastra.Insa,de cele mai multe ori valoare castig-pierdere o da timpul
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Sometimes,when you win..you  loose.. Empty Re: Sometimes,when you win..you loose..

Mesaj Scris de nicknistor Vin Noi 12, 2010 7:08 pm

in viata totul se plateste mai devreme sau mai tirziu,nimic nu e gratis chiar daca pare...totul e de cumparat,totul e de vindut....depinde de cum stii alege si negocia....uneori dai aur pe margele colorate(vb wolf-ului),dar uneori dai margele colorate pe aur...intodeauna oricit de bun comerciant ai fi tot vor exista si afaceri paguboase...conteaza cxit ramine la fin al dupa ce tragi linie...cistig mare,mic,pierdere,mare,mica.....
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7918
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Sometimes,when you win..you  loose.. Empty Re: Sometimes,when you win..you loose..

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum