Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_lcap1despre vaccinul impotriva gripei porcine Voting_bar1despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_rcap 
enola_gay (12892)
despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_lcap1despre vaccinul impotriva gripei porcine Voting_bar1despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_rcap 
quanchi (12068)
despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_lcap1despre vaccinul impotriva gripei porcine Voting_bar1despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_lcap1despre vaccinul impotriva gripei porcine Voting_bar1despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_rcap 
vlavi (9100)
despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_lcap1despre vaccinul impotriva gripei porcine Voting_bar1despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_rcap 
Mena (7546)
despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_lcap1despre vaccinul impotriva gripei porcine Voting_bar1despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_lcap1despre vaccinul impotriva gripei porcine Voting_bar1despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_rcap 
TAVIC (5001)
despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_lcap1despre vaccinul impotriva gripei porcine Voting_bar1despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_rcap 
Tania (4875)
despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_lcap1despre vaccinul impotriva gripei porcine Voting_bar1despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_lcap1despre vaccinul impotriva gripei porcine Voting_bar1despre vaccinul impotriva gripei porcine Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

despre vaccinul impotriva gripei porcine

+13
quanchi
Andi
Mena
dragonfly
Zuza
Ernos
Rechinu07
Only
hotsexyro
vlavi
enola_gay
varsator
fabienne05
17 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de fabienne05 Sam Sept 26, 2009 9:38 pm

..............am primit si eu pe mail......
"Ar fi ingrozitor sa fie adevarat ! Si de unde poti sti ca nu e ?!
A IESIT LA IVEALA ADEVARUL DESPRE GRIPA PORCINA- DEPOPULAREA
PLANETEI!!!
In sfarsit o femeie din Austria a fost suficient de puternica si a decis sa relateze
adevarul in fata lumii intregi si de aceea dupa cateva zile a pierdut locul de munca, ceea ce reprezinta dovada ca vaccinarea in forta a populatiei care are loc in SUA, Canada, Australia si Marea Britanie nu e deloc sigura asa cum ni se prezinta!
In aceste tari toti oamenii (100% din populatie), sunt obligati sa se vaccineze impotriva gripei porcine si daca refuza sunt condamnati fie la 1 an de inchisoare fie trebuie sa plateasca 250 000 USD amenda, cum se intampla in SUA!
In celelalte tari se va vaccina fie toata populatia fie cea mai mare parte din oameni!!
Croatia a facut comanda la aprox.2,5 mil de vaccinuri, Serbia, Macedonia si Romania la fel. Vaccinarea va incepe in toamna cand prin vaccinare se vor infecta oameni sanatosi, iar atunci cand vor incepe decesele in masa explicatia oficiala in mass media va fi ” mutatia virusului care nu mai poate fi oprita” !!!
Fiti intelepti si cercetati aceasta tema si nu va vaccinati impotriva gripei porcine, prea multe lucruri sunt suspecte si fara logica!
Prin aceasta metoda se urmareste planul de DEPOPULARE A LUMII, ceea ce inseamna eliminarea si uciderea a 90% din oamenii de pe intreaga planeta din partea NWO(New World Order)! Producatorul vaccinului este firma BAXTER care deja de vreo 5-6 ori a infectat prin COINCIDENTA oameni sanatosi cu vaccinurile sale. Trebuie sa vi se para circumspect si cum au reusit sa faca vaccin asa de repede dupa aparitia virusului? Pentru ca deja au avut vaccinul, dar voi n-o sa-l primiti ci numai un grup restransi de oameni alesi, iar voi o sa va alegeti nu cu vaccin, ci cu virusul activ introdus in organism prin programul de vaccinare in masa ,fie obligatorie, fie prin manipulare mass media!!!

Numele femeii care a facut public acest adevar este Jane Burgermeister, o jurnalista cu multe premii si distinctii, si ca s-o cunoasteti mai bine puteti accesa profilul ei in Wikipedia de unde veti avea sansa sa va documentati mai amanuntit: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
in capitolul REFERENCES veti gasi si alte linkuri pentru a va putea documenta mai bine! "
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de varsator Mar Noi 03, 2009 7:55 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
varsator
varsator
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 117
<b>Puncte</b> Puncte : 5449
<b>Reputatie</b> Reputatie : 10
<b>Localizare</b> Localizare : Constanta <b>Varsta</b> Varsta : 55
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/01/1969

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de enola_gay Mar Noi 03, 2009 7:59 am

dar un vaccin impotriva porcilor de politicieni, nu s-a inventat ????? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14894
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de vlavi Mar Noi 03, 2009 8:01 am

OF, e groaznic! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Şi acum iar dă la TV cât de bine e să ne vaccinăm! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12143
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Noi 03, 2009 9:41 am

adevarata zicerea:"poti minti poporul,cu televizorul"! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de fabienne05 Mar Noi 03, 2009 9:52 am

realitatea e in coada de peshte.....
pe de o parte in mass media ni se spune ca e benefic sa ne vaccinam, pe de alta parte, primesc pe mail, tot felul de argumente si avertismente cum ca vaccinul este un mare risc.......ma simt precum cetateanul turmentat......"eu cu cine votez"?
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Noi 03, 2009 10:13 am

apoi ne turmeneteaza de-acum cu "gripa asta porcina" sa fim cat se poate de betzi la alegerile prezidentiale....!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pe mine ma doare in fundul gradinii de "gripa lor porcina si de vaccinurile lor"....eu nu m-am vaccinat niciodata impotriva gripei de orice fel a fost ea, decat cu usturoi,ceapa(pe care le mananc zilnic),cu supa de pasare crescuta la curte(de cele mai multe ori), cu ceiuri din plante culese de mine si indulcite cu miere si lamaie din belsug, cu miscare cat de mult-sportiva evident-,cu o tzuica fiarta buuuuuuna!si din cand in cand cu "aspirina saracului"! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de Only Mar Noi 03, 2009 10:46 am

mailul acela mi se pare un pic exagerat, totusi...cert e ca se vrea crearea unei isterii in masa...eu asa o percep...cu ce scop? Dumnezeu stie...
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15886
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de Rechinu07 Mar Noi 03, 2009 10:50 am

Mah astia incearca depopularea planetei de mai mult timp... Cel mai mare avantaj intr-o treaba din asta o au marile companii farmaceutice... E rost de casca... Virus nou, se face vaccin anti-cacatul respectiv si statele lumii (politicienii in speta) in acord cu compania respectiva, cumpara milioane de vaccin-uri... La mica intelegere, evident... Deci, bani, bani, bani...
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7092
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de Only Mar Noi 03, 2009 10:53 am

da, e ca si cu companiile de soft...lansam virusul ca sa isi justifice antivirusii existenta...ceea ce este inspaimantator aici e ca e vorba de oameni...doctorita de la mine de la scoala e la fel de nehotarata si se incurca in explicatii, ezitand sa dea raspunsuri sigure. Si ea imi spunea de mail-urile astea....
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15886
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de fabienne05 Vin Noi 06, 2009 11:15 am

Sfaturile urmatoare sint importante pentru noi toti si au mult sens, fiind recomandarile unui important medic din SUA. Singurele cai de intrare in organism sint narile si gura. Intr-o epidemie globala de natura asta, este aproape imposibil sa nu vii in contact cu H1N1 in ciuda tuturor precautilor. Contactul cu H1N1 nu este asa o problema de mare cit este proliferarea. Cind esti inca sanatos, si nu ai nici o simptoma de infectie H1N1, ca sa previi inmultirea , agravarea si dezvoltarea infectiilor secundare, trebuie sa faci citiva pasi foarte simpli, care nu au fost insa prea discutati in comunicatiile oficiale, si pe care le poti practica foarte usor (in loc sa te gindesti cum sa faci stocuri de medicamente ca N95 si Tamiflu) 1. Spala-te frecvent pe miini (asta a fost comunicat mult de catre oficiali) 2. Tine-ti miinile departe de fata...nu iti atinge fata tot timpul... Rezista tentatiei sa-ti pui miinile pe fata( numai daca trebuie sa maninci sau sa te speli pe fata). 3. Fa gargara de doua ori pe zi cu apa sarata ( foloseste Listerine sau ser fiziologic, daca nu vrei apa sarata). H1N1 ia vreo 2-3 zile dupa infectarea initiala a gitului sau cavitatilor nazale sa prolifereze si sa arate simptomele caracteristice. Gargara simpla previne proliferarea. Intr-un fel, gargara cu apa cu sare are acelasi efect intr-o persoana sanatoasa cum are Tamiflu intr-o persoana infectata deja. Nu subaprecia aceasta metoda simpla si ieftina de prevenire pentru ca are foarte mare fect. 4. Similar cu numarul 3 de mai sus...curatati-va narile cel putin odata pe zi cu aoa sarata calduta csau cu hydrogen peroxide. Nu toata lumea e buna la Jala Neti sau Sutra Neti ( ceva miscari de yoga cred... ca sa-ti cureti narile - (ca parca daca n-am stii Yoga am umbla cu ele murdare )), dar suflindu-ti nasul usurel odata pe zi si curatind narile cu vata imbibata cu apa sarata calduta este un proces efectiv in a micsora populatia virusului. 5. Foloseste mincarurile bogate in Vitamina C (citrice) ca sa-ti intaresti imunitatea sistemului tau. Daca iti suplimentezi dieta cu Vitamina C, ia si Zinc ca sa maresti absorbtia. 6. Bea pe cit poti mai multe bauturi calde (limonada, ceai, cafea). Bind lichide calde efectul este acelasi cu a face gargara, dar in directia reversa. Aceste lichide spala virusul proliferat din git in stomac unde nu poate supravietui, sau sa se mai inmulteasca sau sa-ti faca vreun rau.
Dr. Cornelia Rada - psihosociolog (PhD, psyhosociologist) Romanian Academy,The Institute of Anthropology „Francisc I. Rainer”
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de Ernos Vin Noi 06, 2009 11:18 am

am si distribuit mai departe textul de mai sus

Aaa si cat mai mult usturoi si ceapa
Ernos
Ernos
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 604
<b>Puncte</b> Puncte : 5805
<b>Reputatie</b> Reputatie : 18
<b>Localizare</b> Localizare : Oradea <b>Varsta</b> Varsta : 63
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/12/1960

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de fabienne05 Vin Noi 06, 2009 11:29 am

falus a scris:am si distribuit mai departe textul de mai sus

Aaa si cat mai mult usturoi si ceapa
si ardei iute ....da merge si cate o palinca........omoara toti microbii..... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de Only Vin Noi 06, 2009 11:33 am

cred ca gargara aia cu apa sarata m-ar face sa vomit tot din mine... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] sunt atat de capoasa, incat nu pot bea ceva daca nu are gust bun, chiar sa stiu ca viata mea depinde de chestia aia [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15886
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de fabienne05 Sam Noi 07, 2009 9:01 pm

Agentia americana pentru medicamente si alimente (FDA, Food and Drug Administration) va fi actionata in justitie pentru autorizarea a patru vaccinuri experimentale impotriva gripei porcine. Actiunea este intentata de angajatii new-yorkezi din sanatate care refuza vaccinul obligatoriu, a declarat pentru AFP unul dintre avocatii care ii reprezinta.

Jim Turner, de la cabinetul Swankin and Turner din Washington, sustine ca FDA a autorizat patru vaccinuri experimentale impotriva gripei porcine fara a efectua toate testele prevazute de lege pentru a demonstra ca nu exista efecte secundare.

In Romania, campania de vaccinare va incepe din 1 decembrie, cand trei milioane de prescolari, elevi si studenti vor fi vaccinati gratuit impotriva virusului A H1N1.



'Riscurile pe care le prezinta vaccinul sunt necunoscute'

"Riscurile pentru sanatate pe care le prezinta aceste vaccinuri sunt total necunoscute", a declarat el, precizand ca este vorba de prima actiune in justitie de aceasta natura si, daca ea va fi aprobata, se va aplica la nivel national.

"Vaccinul nu ar fi trebuit autorizat atata timp cat FDA nu a terminat testele", explica avocatul.

Acuzatorii sustin ca FDA a eludat cele mai elementare criterii legale menite sa asigure securitatea publica si atrage atentia asupra faptului ca aceste vaccinuri sunt distribuite la milioane de oameni, inclusiv copii.

Jim Turner a avansat si posibilitatea ca vaccinul antigripal sub forma de spray nazal, care contine virusi vii, sa "declanseze el insusi pandemia pe care guvernul federal afirma ca vrea sa o evite".

Avocatul mai spune ca FDA a autorizat si utilizarea unui adjuvant, Squalene, pentru a creste eficienta unei doze unice de vaccin. Or, acest adjuvant ar putea fi toxic, crede el.
In ceea ce priveste vaccinurile sub forma de injectie - majoritatea, de altfel - aceste contin thimerisol, un conservant cu mercur care creste riscurile pentru femei insarcinate, spune avocatul.

Societatile farmaceutice - imunitate pentru efecte secundare

El critica si imunitatea acordata de autoritatile sanitare americane firmelor farmaceutice care produc vaccinurile, in conditiile in care acestea nu pot face obiectul urmaririlor in justitie pentru efecte secundare.

Autoritatile sanitare din SUA au efectuat teste clinice pentru aceste patru vaccinuri experimentale impotriva virusului H1N1 pe cateva mii de persoane, iar FDA a aprobat utilizarea lor pentru intreaga populatie intr-o maniera expeditiva, dupa ce nu a observat niciun efect secundar serios.

Statele Unite au comandat peste 255 de milioane de doze, dintre care 77 de milioane au fost deja distribuite in aceasta campanie de vaccinare masiva, care a inceput in octombrie.

Centrul pentru controlul si prevenirea bolilor (CDC) a recomandat vaccinarea celor mai vulnerabile grupe la aceasta gripa, respectiv femeile insarcinate, copiii si tinerii pana in 24 de ani, precum si toate persoanele care sufera de afectiuni medicale cronice.
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de enola_gay Sam Noi 07, 2009 9:23 pm

Eu m-am hotarat !
Luni , imi pun masca pe bot ca sa nu-mi mai tuseasca toti handicapatii , in fata !!!
Mi-am cumparat mai multe culori, ca sa le asortez la haine .... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14894
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de fabienne05 Sam Noi 07, 2009 9:55 pm

enola_gay a scris:Eu m-am hotarat !
Luni , imi pun masca pe bot ca sa nu-mi mai tuseasca toti handicapatii , in fata !!!
Mi-am cumparat mai multe culori, ca sa le asortez la haine .... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mai bine tine in gura cuisoare.......sunt mai eficiente si mai placute.....
evident nu din alea de batut in scandura..... Very Happy
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de vlavi Sam Noi 07, 2009 9:59 pm

Doamne, fetelor, mie nu mi-e teamă de gripa asta!
Iar de va fi să fie... văd eu ce fac la momentul impactului cu porcina repectivă.
:medieval:
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12143
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de fabienne05 Sam Noi 07, 2009 10:04 pm

nici mie aku 2-3 sapt mai tineti minte ce gripa sau la naiba , ce raceala am avut cu toate simptomele porcinei.....atunci....si in 3 zile a trecut......deci, nici eu nu cred......
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de Zuza Lun Noi 09, 2009 10:03 am

fabienne05 a scris: ...............ce raceala am avut cu toate simptomele porcinei.....atunci....si in 3 zile a trecut......deci, nici eu nu cred......
idem[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Zuza
Zuza
Ingenua
Ingenua

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1108
<b>Puncte</b> Puncte : 6115
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de fabienne05 Dum Noi 15, 2009 11:05 pm

hai ca am mai aflat ceva ......poate ajuta, poate nu?....
VITAMINA D va ajuta sa treceti cu bine peste orice fel de gripa, fara sa va vaccinati

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Oamenii inca nu inteleg: Vitamina D este “nutrientul miraculos“ ce va activeaza sistemul imunitar pentru a va apara impotriva microorganismelor invadatoare – inclusiv gripa sezonala si gripa porcina. Acum doua luni a fost publicat de catre cercetatorii de la Oregon State University un studiu important. Acest studiu ne arata ceva uimitor: Vitamina D are un rol crucial pentru functionarea sistemului imunitar, astfel incat capacitatea vitaminei D de a stimula functia imuna si de a distruge microorganismele invadatoare s-a conservat in genom timp de 60 milioane de ani de evolutie.

Asa cum explica acest comunicat de presa al Oregon State University (http://www.eurekalert.org/pub_releases/2009-08/osu-kfo081809.php):

Faptul ca acest raspuns imun mediat a fost retinut de-a lungul a milioane de ani de selectie de evolutie si inca se gaseste in specii incepand cu maimutele veverita pana la babuini si oameni, arata ca trebuie sa fie critic pentru supravietuirea lor, spun cercetatorii.

“Existenta si importanta acestei parti a raspunsului nostru imun arata in mod clar ca oamenii si alte primate au nevoie sa isi mentina niveluri suficiente de vitamina D“, a afirmat Adrian Gombart, un profesor asociat de biochimie si un investigator principal la Linus Pauling Institute la Oregon State University.

Instiintarea continua sa explice:

La primate, actiunea de “pornire“ a unui raspuns optim la atacul microbilor functioneaza in mod corespunzator numai in prezenta unei cantitati adecvate de vitamina D, ce reprezinta de fapt un tip de hormon ce circula in sange si le semnalizeaza celulelor printr-un receptor. Vitamina D este produsa in cantitati mari in momentul expunerii solare si se gaseste in doze mult mai mici in anumite alimente.

Vitamina D impiedica raspunsul imun de “adaptare“ provenit din reactia exagerata si reduce inflamarea si pare ca suprima raspunsul imun. In orice caz, functia noului element genetic pe care l-a cercetat acest studiu ii permite vitaminei D sa impulsioneze raspunsul imun innascut prin activarea unei proteine antimicrobiene. Efectul general poate ajuta la prevenirea reactiei in exces a sistemului imunitar.

Fara vitamina D sunteti prazi usoare

Ceea ce arata acest studiu este ca fara un nivel suficient de vitamina D in sange, sunteti tinte perfecte pentru gripa (H1N1 sau alt tip). Daca aveti lipsa de vitamina D sistemul dumneavoastra imunitar nu se poate “activa“ pentru a-si face treaba. De aceea oamenii care au deficit de vitamina D fac atat de des gripa in sezonul rece.

Dar oamenii care au doze mari de vitamina D au puterea nutritiva de a-si activa sistemul imunitar astfel incat acesta poate raspunde la atacul agentilor patogeni. In mod crucial, vitamina D reuseste de asemeni sa echilibreze raspunsul sistemului imunitar si sa previna inflamatia – cauza principala a decesolor in urma pandemiei de gripa din 1918.

Deci vitamina D nu va protejeaza doar de infectia initiala ci de asemeni impiedica organismul sa reactioneze in exces si sa va ucida prin inflamare (care in mod tipic este exprimata ca pneumonie bacteriana, o infectie a plamanilor).

Oamenii destepti de astazi fac doua lucruri:

1) spun NU vaccinurilor

2) spun DA vitaminei D.

Daca luati vitamina D nu aveti nevoie de nici un vaccin!


Surse de vitamina D

De unde puteti sa luati vitamina D? Vitamina D este prezenta in uleiul de peste si uleiul de peste marin cu omega 3, dar cele doua surse abundente de vitamina D sunt:

1) lumina soarelui

2) suplimentele cu vitamina D.

Vitamina D este usor de obtinut. De fapt, corpul dumneavoastra o fabrica atunci cand va expuneti la soare.

De ce nu suntem sfatuiti sa luam vitamina D?

Studiile privind capacitatea vitaminei D de a opri gripa sunt nenumarate. Si totusi, industria vaccinurilor (si doctorii ce doresc vaccinarea) nu doresc sa aflati despre vitamina D. De ce?

Deoarece daca oamenii ar cunoaste adevarul despre vitamina D, industria mondiala de vaccinuri se va prabusi. Cine ar mai avea nevoie de vaccin daca ati avea un sistem imun activat ce ar face treaba automat? In plus, sistemul dumneavoastra imunitar este natural, in timp ce vaccinurile sunt injectii complet artificiale ce contin substante chimice toxice ce sunt legate tot mai mult nu doar de autism, ci si de crize, leziuni ale creierului si moarte.

De ce sa riscati sa va vaccinati ,daca vitamina D ofera o protectie sigura?

Conform multor experti nutritionisti, aveti nevoie de cel putin 4000 IU pe zi pentru a preveni deficienta. Sunt oameni pe care ii cunosc ce iau 8000 IU pe zi. Personal nu iau vitamina D dar stau cel putin 30 de minute la soare in fiecare zi in zona de langa ecuator (ce este o zona geografica unica, am inteles, de care nu toata lumea se poate bucura).

Oficialii din domeniul “sanatatii“ (daca ii putem numi asa) fac o greseala cruciala cu gripa porcina. In loc sa comande mai multe vaccinuri, ei ar trebui sa recomande suplimente pe baza de vitamina D pentru populatie. Pentru o suma mult mai mica decat costul vaccinurilor, am putea furniza suplimentare cu vitamina D fiecarui barbat, femeie si copil din America . Nu numai ca am opri pandemia de gripa porcina, dar am sesiza scaderea ratei de cancer!

Probabil de aceea autoritatilor din domeniul medical nu le pasa de vitamina D – impactul financiar asupra industriei cancerului ar fi prea mare. Producatorii de vaccinuri ar pierde miliarde si industria cancerului ar putea pierde zeci de miliarde.Rata diabetului va scadea, depresia va disparea pentru multi oameni, functionarea rinichilor se va imbunatati si o lista lunga de alte boli ar fi prevenita sau chiar reversata prin administrarea de vitamina D.

Vitamina D este raspunsul problemelor noastre de sanatate nationala. Doar un nutrient, daca ar fi distribuit gratuit tuturor, ar putea probabil sa taie costurile sistemului nostru national de sanatate la o treime in cinci ani, cred eu.

Si totusi, ei nu indraznesc sa mentioneze acest lucru. “Nu este aprobat de FDA (Food and Drug Administration)“, afirma ei. Deci, CDC ( Center of Disease Control ) nu o va mentiona. WHO (World Health Organization) nu o va recomanda. FDA se face ca nu exista si doctorii nu au voie sa o prescrie.

Uitati-o – vitamina D – marele LEAC impotriva gripei. Este aici chiar acum. Este ieftina, este sigura si este disponibila. Totusi este cu totul ignorata.

Lasati-ma sa va arat ce este evident: la ordinea zilei se deruleaza un proiect pentru a tine poporul american departe de vitamina D si ignorant in legatura cu efectele ei asupra sanatatii. Este o schema planificata constient ce doreste sa ii dezinformeze pe oameni, facandu-i sa se vaccineze, sa faca chimioterapie si sa ia medicamente in loc de a-i invata leacurile simple naturale ce exista chiar acum.

Ascultati ce va spun: in pandemia de gripa porcina sau oricare alta pandemie viitoare, populatia care va suferi de cea mai mare rata de decese va fi aceea cu cele mai ridicate deficiente de vitamina D. Si vaccinul? Nu ofera nici o protectie, comparat cu vitamina D.

Legile biochimiei nu pot fi oprite de birocratii FDA

Oricarui doctor sau autoritati din domeniul medical care rade de faptul ca vitamina D este pe departe mai utila decat vaccinarile, adresati-i urmatoarea intrebare:daca vitamina D nu are nici o influenta asupra sanatatii umane, atunci de ce genele sistemului imunitar sunt activate specific de catre vitamina D ce dainuieste in genom (genomul uman) de mai mult de saizeci de milioane de ani?

De ce este programat sistemul imun uman sa foloseasca vitamina D pentru a se activa?

De ce pielea umana genereaza vitamina D ca urmare a expunerii la razele soarelui?

Mintea amortita a doctorilor va raspunde ca este doar o coincidenta! Ca nu este nici un motiv specific pentru care vitamina D exista in gene!

Dar devine chiar mai bizar: conform FDA, vitamina D nu are nici un efect biologic benefic in corpul uman! Este adevarat: FDA spune ca orice substanta ce are un efect benefic (terapeutic) in corpul uman trebuie sa fie un MEDICAMENT, nu un nutrient. Si vitamina D nu a fost niciodata aprobata ca medicament. De aceea este inerta.

Intelegeti ce spun? Vitamina D nu are nici un efect benefic asupra corpului uman pentru ca FDA spune aceasta. Ce inseamna aceasta pentru aroganta birocratica? Este ca si cum ai spune ca gravitatea nu se aplica in lumea noastra deoarece inca nu am “aprobat“ legile fizicii. Dar bineinteles ca legile fizicii sunt valabile si la fel si cele ale biochimiei.

Aveti nevoie de vitamina D, nu de vaccin

Corpul dumneavoastra nu are nevoie de un vaccin pentru a combate gripa porcina (sau o gripa sezoniera). Ceea ce are nevoie este vitamina D, un somn odihnitor, hidratare adecvata cu apa curata si o nutritie sanatoasa. Aceste lucruri fac vaccinul sa devina invechit.

Sunt sigure, la preturi accesibile, naturale si disponibile. Nu trebuie sa asteptati la coada pentru a obtine vitamina D si nu aveti nevoie de prescriptia doctorului. Nu este implicat nici un ac si nu este nici un risc sa suferiti de vreo criza si nici de permanente leziuni ale creierului.

Cu niveluri suficiente de vitamina D in sange, sistemul dumneavoastra imunitar va va proteja de gripa porcina, gripa aviara, gripa umana sau chiar de nonsensurile infectiilor pandemice ce sunt imprastiate de CDC, FDA si WHO. Sistemul dumneavoastra imunitar detine intreaga tehnologie de care are nevoie pentru a va pastra sanatatea… atata timp cat are armele biochimice (ca vitamina D) pentru a-si “activa“ raspunsul de adaptare.

Va dati seama de faptul ca fara un sistem imunitar functional ati fi fost ucisi de microorganisme de mii de ori pana acum? Sistemul dumneavoastra imunitar va salveaza viata in fiecare zi, in liniste, in spatele scenei. Este motivul din cauza caruia inca mai respirati in timp ce cititi acest articol. Vaccinarea este ultima insulta adusa propriului corp deoarece prin aceasta admiteti ca nu aveti incredere in sistemul imunitar ce deja v-a salvat viata de nenumarate ori.

Nu va incredeti in injectiile cu substante chimice! Aveti incredere in propriul sistem imunitar – si asigurati-i uneltele nutritionale de care are nevoie pentru a va salva viata.

Informatii suplimentare pentru acest subiect gasiti aici:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty vaccinul ah1n1

Mesaj Scris de dragonfly Sam Dec 26, 2009 7:18 pm

daca aveti rabdare 6 minute aflati niste lucruri chiar ... naspa ca altfel nu am cum sa spun la ce vor sa faca astia cu omenirea voi ce parere aveti e bluff sau real ?



imi cer scuze daca a mai fost postat undeva nu faceam alt topic daca stiam... daca se poate lipi e ok...


Ultima editare efectuata de catre dragonfly in Sam Dec 26, 2009 7:22 pm, editata de 1 ori
dragonfly
dragonfly
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 669
<b>Puncte</b> Puncte : 6066
<b>Reputatie</b> Reputatie : 34
<b>Localizare</b> Localizare : Pitesti <b>Varsta</b> Varsta : 38
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/03/1986

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de vlavi Sam Dec 26, 2009 7:21 pm

N-a mai fost postat?
Parcă da!
Totuşi, eu zic că e măgărie, maşinaţiune, interes financiar şi politic...
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12143
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de fabienne05 Sam Dec 26, 2009 7:44 pm

deja toata povestea asta atinge in unele locuri nivel de paranoia......e o raceala mai puternica, depinde organism, de gradul de imunitate al fiecaruia, de cum e tratata......de gripa, de -a lungul timpului, cand au mai fost epidemii, s-au stins multi......vaccinul? mi se pare o ciudatenie.......si vporba lui Vlavi...."maşinaţiune, interes financiar şi politic...".....
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de dragonfly Sam Dec 26, 2009 8:34 pm

in scoli copii s-au vaccinat... saracii de ei... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dragonfly
dragonfly
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 669
<b>Puncte</b> Puncte : 6066
<b>Reputatie</b> Reputatie : 34
<b>Localizare</b> Localizare : Pitesti <b>Varsta</b> Varsta : 38
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/03/1986

Sus In jos

despre vaccinul impotriva gripei porcine Empty Re: despre vaccinul impotriva gripei porcine

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum