Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_lcap1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Voting_bar1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_lcap1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Voting_bar1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_rcap 
quanchi (12068)
Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_lcap1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Voting_bar1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_lcap1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Voting_bar1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_rcap 
vlavi (9100)
Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_lcap1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Voting_bar1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_rcap 
Mena (7546)
Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_lcap1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Voting_bar1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_lcap1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Voting_bar1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_lcap1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Voting_bar1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_rcap 
Tania (4875)
Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_lcap1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Voting_bar1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_lcap1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Voting_bar1Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Pedeapsa capitala - pro sau contra?

+16
justme8205
Scipius
brainsmartman
Rechinu07
nicknistor
enola_gay
Andi
fabienne05
abyss
Tania
hotsexyro
Mena
furtunosul
CROCODILU'
TAVIC
Only
20 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de Only Mar Dec 29, 2009 11:15 pm

asta in cazul in care apar...mustrarile....sunt multi convinsi ca au facut exact ceea ce trebuie, considerandu-se chiar justitiari...mizati pe o transformare morala extrem de improbabila....nu neg, au fost cazuri...insa pe cati puscaria i-a facut intr-adevar mai buni? si vorbim de infractiunile mai putin grave.....
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15886
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de fabienne05 Mar Dec 29, 2009 11:19 pm

prea putine cazuri de caintza...din cate stiu eu din mass media
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de Andi Mar Dec 29, 2009 11:23 pm

Este abolita in Omenia, unde-i legea europeana (si tortura, interzise sunt).


Ultima editare efectuata de catre Andi in Mier Dec 30, 2009 1:33 am, editata de 1 ori

Andi
"Meserias" anti-stres
Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6643
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de fabienne05 Mar Dec 29, 2009 11:24 pm

atunci e bine......nu e pedeapsa mai mare decat sa traiesti restul zilelor incatusat....
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de abyss Mar Dec 29, 2009 11:51 pm

pedeapsa capitala e de fapt o metoda de ''epurare'' a societatii.
am auzit cu totii de criminali in serie condamnati la o suta si, doua sute de ani de inchisioare. ce-i aia ? ce cainta...ce iertare?
aia nu sunt oameni, sunt monstri care nu merita nici sa respire. punct
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
abyss
abyss
Miss Popularitate
Miss Popularitate

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1884
<b>Puncte</b> Puncte : 6097
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de enola_gay Mier Dec 30, 2009 6:01 am

A sasea porunca :Sa nu ucizi !
Se presupune ca suntem avansati ca si civilizatie ...se presupune ca am depasit de mult timp Legea Talionului ...ochi pentru ochi si dinte pentru dinte , au ramas undeva , in urma ...Traim intr-o civilizatie care indeamna la umanism , intelegere , iertare ....
Omul nu detine Adevarul Absolut, prin urmare, tot ceea ce face/spune el are un
caracter mai mult sau mai putin relativ. De aceea nici n-ar trebui sa poata fi
in masura sa ia hotarari absolute in dreptul altor oameni.....
Cine este adeptul pedepsei cu moartea se gandeste la aplicarea ei (numai) in dreptul altora..... Daca s-ar gandi ca ei insisi sau cineva apropiat ar putea ajunge in situatia sa fie pedepsit astfel, cred ca ar fi mai putin categorici. Standardul
dupa care condamnam este de obicei mult mai strict decat cel dupa care am vrea
sa fim judecati noi......
Oamenii sunt ori corupti, ori coruptibili. Observati numai la noi in tara cate
hotii incredibile se intampla si cat isi bat unii joc de lege...
Cat de aspra ar fi o lege, problema apare la modul in care ea se aplica. Degeaba
se inaspresc legile, (chipurile pentru ca guvernul este tot mai mult impotriva
coruptiei si a "nelegiuirilor"), daca exista unii "mai presus de lege", la care legea nu se aplica, si care fac parte tocmai dintre cei care emit aceste legi.......Apoi, cu pedeapsa cu moartea in vigoare ar fi foarte usor sa elimini definitiv pe cineva incomod, avem destule exemple in istorie, unele chiar destul de recente......

De la celebrul caz Dreyfuss (in Franta), s-au intamplat multe astfel de erori
judiciare, voite sau nu, oameni omorati si apoi "reabilitati" post-mortem.......

Cu tot progresul tehnologic (analize ADN si tot felul de teste ) stiinta nu este atat de exacta cum vrea sa credem. Factorul uman ramane implicat, cu tot
subiectivismul si rautatea lui, deci intotdeauna exista o posibilitate de a gresi......
Faptul ca platim cu aceeasi moneda cuiva care a facut un rau ne face si pe
noi mai rai, nu mai buni. Ura si razbunarea, chiar daca par justificate, fac
mai mult rau "expeditorului" decat "destinatarului". Cand ucizi, indiferent de motiv, devi "ucigas", si asta te va influenta tot restul vietii.....


Daca vrem sa fim crestini, sa dam chiar si criminalilor sansa de a se reabilita
macar in fata lui Dumnezeu. Sigur, o sa spuneti ca probabil nici 1 la 1000 nu
va face asta, si probabil asa e, n-avem de unde sa stim. Cred ca inchisoarea
pe viata e de ajuns pentru cei care "merita" pedeapsa cu moartea.....si poate avea dreptate Croco , ca ar trebui putin mutilati inainte de a fi aruncati in inchisori ....dar , cine spune
ca e prea putin ,nu stie ce spune.....

Sunt sigura ca acum o sa sara unii: "Da' de ce sa platim noi intretinerea
unui criminal o viata intreaga??" ....
Si as putea aduce cateva argumente practice :

1. Pentru ca si ei sunt produsul societatii pe care si noi am creat-o.
2. Pentru ca nu exista sistem omenesc fara dezavantaje. Prefer sa platesc o
anumita suma si sa-i ofer o sansa acelui om: daca e vinovat sa aiba timp sa-si
dea seama de asta si sa incercam sa-l recuperam, iar daca nu e, sa-si dovedeasca
nevinovatia. Si pot fi pusi sa munceasca in inchisoare, sa se autofinanteze,
nu sa se uite la televizor......
3. Pentru ca si Dumnezeu risca in fiecare zi tinandu-ne in viata, desi dupa standardul lui in fiecare zi facem crime.


..... Daca vrem sa fim crestini, sa ne comportam asa cum scrie in Biblie ..... tot de-acolo stim ca o sa se faca dreptate pana la urma.
Daca nu vrem sa fim crestini, si credem in "nemurirea sufletului " , ce ne mai
deranjeaza daca ne omoara cineva?

Asta la nivel de teorie si de dragul discutiei, dar daca cineva i-ar face un rau copilului meu , fara nici cea mai mica ezitare , as aplica Omerta mafiota , pana sa astept ca legile scrise sau cele Divine sa fie aplicate !
Este singurul caz in care as uita cat de crestina sunt , pentru ca nimic nu ar mai avea importanta !
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14894
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de abyss Mier Dec 30, 2009 9:19 am

final apoteotic Smile

mi-am pus de mult timp si de multe ori o intrebare: oare cum mai poate trai o mama careia i-a murit copilul. si ma gandeam la un accident, la o boala, nu la situatia in care ar fi omorat sau, doamne fereste!..si torturat.
eu nu sunt mama dar te-ntreb, enola, app de cele scrise:

Cine este adeptul pedepsei cu moartea se
gandeste la aplicarea ei (numai) in dreptul altora..... Daca s-ar gandi
ca ei insisi sau cineva apropiat ar putea ajunge in situatia sa fie
pedepsit astfel, cred ca ar fi mai putin categorici. Standardul
dupa care condamnam este de obicei mult mai strict decat cel dupa care am vrea
sa fim judecati noi......

...ai putea trai cu ideea ca fiul tau e un criminal dar nu si cu ideea ca si-a primit pedeapsa pentru faptele sale?
abyss
abyss
Miss Popularitate
Miss Popularitate

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1884
<b>Puncte</b> Puncte : 6097
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de Mena Mier Dec 30, 2009 9:38 am

Dar cine a hotarat pedeapsa Abyss...oamenii,nu?..Se spune ca cei care ucid iau asupra lor pacatele celui omorat-asta din punct de vedere religios...Deci un criminal teoretic merge "dincolo" curat daca-l omoram...Smile
De 2000 de ani ni se propovaduieste legea iertari si noi continuam sa ne tinem de legea lui Moise-ochi pt ochi si dinte pentru dinte.Si eu cred ca ceva nu ar fi in regula cu mine...daca doamne fereste la o situatie reala,eu as simti multumire ca cineva ar fi omorat..daca mi-ar mai alina durerea acest mod de pedeapsa.Eu stiu,vad si eu,exista atatea cazuri in care iti vine sa ai pistol cu glont pe teava si sa tragi,insa nu cred ca aceatsa solutie face bine sufleteste cuiva.
Uite,Ceausescu a fost omorat pt ca aveam pedeapsa cu moartea pe atunci.Oricat de tiran a fost,de cate ori revad filmul acela,ma revolta.Pt ca,au judecat oamenii...pt ca depinde de un sistem...etc..etc...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de enola_gay Mier Dec 30, 2009 9:45 am

Abyss ...ca sa ma intelegi, ar trebui sa fii in locul meu ...ar trebui sa stii ce inseamna sa fii mama ..parinte ...Nu te condamn pentru ca nu esti, dar te pot acuza de superficialitate in privinta acestui subiect ....
Din punctul meu de vedere , am spus si alta data si o repet : daca cineva i-ar face un rau copilului meu , pentru mine , viata s-a incheiat si fara sa ma gandesc la orice fel de consecinte , mi-as face dreptate singura ...

Si acum , chiar nu era cazul sa fii malitioasa si cvasi ironica ( app de finalul "apoteotic ") , pentru ca cei care ma cunosc ( si nu de acum, ci de o vesnicie) , stiu ca nu exagerez si nu vreau sa impresionez pe nimeni ....Dar ...se pare ca pentru tine , orice si oricine , poate fi trecut prin sarcasmul vorbelor tale ...

Mi-am spus parerea asupra acestui subiect , am onorat invitatia lui only de a o face si cu asta am incheiat .
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14894
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de abyss Mier Dec 30, 2009 10:11 am

eno, te-ai suparat degeaba: ai scris atatea randuri despre ce e corect ca in final, in eventualitatea in care ar fi vorba de fiul tau - nimic sa nu mai conteze. si-am inteles perfect si asta am si spus prin intrebarea mea "cum mai poate trai o mama care si-a pierdut copilul?
pentru ca, draga mea, crede-ma, am vazut copii murind si mame impietrite cate n-ati vazut voi toti la un loc. sa-ti moara un copil pe tura e o situatie ce te ravaseste pe tine, ca asistent, multa vreme.
in nici un caz nu sunt sarcastica sau malitioasa cand e vorba despre asemenea nenorociri.

mena, nu e vorba de multumirea de sine si nici de legea lui moise...

n-am vreme sa dezvolt, poate deseara
abyss
abyss
Miss Popularitate
Miss Popularitate

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1884
<b>Puncte</b> Puncte : 6097
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de TAVIC Mier Dec 30, 2009 11:51 am

Ceausescu a fost executat la ordinul criminalilor
aia n-a fost condamnare la moarte
pt a se evita eroare judiciara nu treb sa-l executi imediat dupa proces ,poti sa-l tii 10 ani in inchisoare
si prin eroare judiciara eu n-o sa fiu condamnat la moarte pt crime in serie !hihi
altii care au aceasta pedeapsa nu sunt prosti degeaba!
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8818
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de enola_gay Mier Dec 30, 2009 12:50 pm

abyss a scris:final apoteotic Smile


eu nu sunt mama dar te-ntreb, enola, app de cele scrise:

......

...ai putea trai cu ideea ca fiul tau e un criminal dar nu si cu ideea ca si-a primit pedeapsa pentru faptele sale?


iar eu am spus foarte clar ca asa gandesc , teoretic , dar ca totul ar capata alt sens si nu as mai tine cont de nici o ratiune si logica si nici de bune ganduri si intentii, daca ar fi vorba despre fiul meu ....si asta motivat de faptul ca am spus pe toate topicurile unde era cazul, ca el este ratiunea mea de a trai ...el este sensul vietii mele ....si spun asta , fara cea mai mica urma de patetism ...
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14894
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de TAVIC Mier Dec 30, 2009 1:04 pm

criminalul de ce nu respecta a 6a porunca
elvetianul ala care a omorat 3 persoane in bucuresti ce porunca a respectat
ala trebuia omorat cand a fost prins
si cei ca el la fel
omorat si zis ca a opus rezistenta arestarii
ca sa stie si alti straini si romanii chiar ca daca omoara o belesc si ei
!hhihi
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8818
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de abyss Mier Dec 30, 2009 11:12 pm

"...dar daca cineva i-ar face un rau copilului meu " - asta ai spus

intrebarea mea era alta; clara si logica, nascuta din teoria insiruita de tine in care se presupune ca chiar crezi.
n-ai raspuns, nu-mi pare c-ai fi inteles ceva din ce-am scris dar m-ai acuzat de superficialitate, malitiozitate...chestii de astea de care mi-s satula Smile
abyss
abyss
Miss Popularitate
Miss Popularitate

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1884
<b>Puncte</b> Puncte : 6097
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de nicknistor Mier Dec 30, 2009 11:22 pm

eu sunt contra pedepsei capitale..sunt pro doar in cazul tradarii interesului national ,sunt pro pt tradatorii de neam si tara
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7916
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de Mena Mier Dec 30, 2009 11:44 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Pai nu...tu esti adeptul picaturii chinezesti...Laughing)
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de nicknistor Mier Dec 30, 2009 11:46 pm

stf mena cum ma dai tu de gol...intii spui tot apoi poti sa mori in liniste...cam asa ceva? Laughing
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7916
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de Andi Vin Ian 15, 2010 4:31 pm

din zei de-am fi scoboratori c-o moarte tot suntem datori dar nu-i totuna om sa mori, ori asasin, inlantuit parafrazare G. Cosbuc

Andi
"Meserias" anti-stres
Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6643
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de Rechinu07 Mar Feb 02, 2010 7:42 pm

Cazurile grele (criminali in serie, in masa, teroristi), omorati... Cei care stau prin parnaie pentru alte infractiuni, scosi toti la munca... Si-asa agricultura e la pamant... Scosi la cazmale si sape si gata... La ce plm sa scoata statul din banii contribuabililor ca sa-i intretina?!
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7092
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de CROCODILU' Mar Feb 02, 2010 7:47 pm

ai vrea ma sa vezi clanul camatarilor la plantat patrunjel si ardei gras? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] oricum foarte buna ideea numai ca astia ar scapa imediat frate iti dai seama ce perimetru de securitate trebuie facut? mai mult de atat ce unelte vor folosi? ca romanul poate face o arma si dintr-o floare, inventiv al dreaq [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6952
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de brainsmartman Mar Feb 02, 2010 7:51 pm

Si pentru violatori castrarea ?

Dar pentru pedofili, apropo ?

Croco... da liber sa se traga in plin la tentativa de evadare sau de atac... si nu-ti trebuie asa de mare dispozitiv de paza... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
brainsmartman
brainsmartman
Movie man
Movie man

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1278
<b>Puncte</b> Puncte : 5616
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : In jur de Capitala

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de Andi Mar Feb 02, 2010 7:57 pm

omorati scapa mai usor (nu-si mai chinuie constiinta si nu se mai caiesc ca sunt izolati de societate) ba chiar pot deveni martiri.

scosi toti la munca avand salariile cele mai mici ocupa piata ca in ceainarie; se face munca grea , prost-platita dar se da si zile, minus la pedeapsa.

statul trebuie sa fie umanitar, mutilarea si tortura sunt interzise.

Andi
"Meserias" anti-stres
Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6643
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de Only Mar Feb 02, 2010 8:02 pm

Brain, de regula pedofilii isi primesc pedeapsa in inchisoare.,..pe alte cai...
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15886
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de Mena Mar Feb 02, 2010 8:11 pm

Only a scris:Brain, de regula pedofilii isi primesc pedeapsa in inchisoare.,..pe alte cai...

Cei care au ghinionul sa fie prinsi...Dar cei ce scapa...ce traiesc printre noi?...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de Only Mar Feb 02, 2010 8:14 pm

ar fi bine ca descoperirea lor sa fie si sinonima cu incarcerarea....pacat ca, pentru a afla de ei, trebuie sa se intample cate o nenorocire.....
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15886
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Pedeapsa capitala - pro sau contra? - Pagina 2 Empty Re: Pedeapsa capitala - pro sau contra?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum