Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Conflictul dintre generatii Vote_lcap1Conflictul dintre generatii Voting_bar1Conflictul dintre generatii Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Conflictul dintre generatii Vote_lcap1Conflictul dintre generatii Voting_bar1Conflictul dintre generatii Vote_rcap 
quanchi (12068)
Conflictul dintre generatii Vote_lcap1Conflictul dintre generatii Voting_bar1Conflictul dintre generatii Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Conflictul dintre generatii Vote_lcap1Conflictul dintre generatii Voting_bar1Conflictul dintre generatii Vote_rcap 
vlavi (9100)
Conflictul dintre generatii Vote_lcap1Conflictul dintre generatii Voting_bar1Conflictul dintre generatii Vote_rcap 
Mena (7546)
Conflictul dintre generatii Vote_lcap1Conflictul dintre generatii Voting_bar1Conflictul dintre generatii Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Conflictul dintre generatii Vote_lcap1Conflictul dintre generatii Voting_bar1Conflictul dintre generatii Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Conflictul dintre generatii Vote_lcap1Conflictul dintre generatii Voting_bar1Conflictul dintre generatii Vote_rcap 
Tania (4875)
Conflictul dintre generatii Vote_lcap1Conflictul dintre generatii Voting_bar1Conflictul dintre generatii Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Conflictul dintre generatii Vote_lcap1Conflictul dintre generatii Voting_bar1Conflictul dintre generatii Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Conflictul dintre generatii

In jos

Conflictul dintre generatii Empty Conflictul dintre generatii

Mesaj Scris de Zuza Mar Ian 12, 2010 8:28 am

Mi'a venit in minte acest subiect dupa ce am citit la "cuplu",cred ca si copiii contribuie la viata de cuplu,la conflictele ce exista in acesta si mai ales la conflictul dintre generatii.
Intotdeauna au existat astfel de conflicte, indiferent de epoci, zone
geografice, culturi sau educatii.
Parintii despre copii"Sunt superficiali, sunt teribilisti, nu au simtul masurii, nu ne mai putem
intelege cu ei..."

Copiii despre parinti
"Nu ne inteleg, vor sa fim ca niste roboti sa executam doar ce vor ei, nu ne
lasa sa traim experiente din care sa invatam singuri, ne considera niste
ratati..."
De multe ori am auzit expresia "pe vremea mea..eheee"dar din pct meu de vedere acei parinti nu au evoluat deloc din "vremea lor" nu au relizat ca lumea evolueaza sau nu au vrut sa accepte evolutia.Da,intra'devar pe "vremea mea..."nu existau atatea mijloace de informare la care au acces copiii nostri dar nimeni nu ne opreste sa mergem in pas cu ei.Copiii au o alta perceptie asupra vietii dar si adulti pot privi cu ochii lor.Am intalnit persoane care spuneau ceva de genul "ma lasi...pe vremea mea nu aveam nici tv si el/ea vrea mobil de nu stiu care..."ex. sunt multe.Am intalnit putini parinti care sa gandeasca, aprox., din pct de vedere al unui adolescent,spun adolescent pt aceasta e perioada de "neatelegere".
pffff...ce mult am scris,de la cafea mi se trage..[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Zuza
Zuza
Ingenua
Ingenua

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1108
<b>Puncte</b> Puncte : 6115
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum