Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
De ce iubim anti-stres ! Vote_lcap1De ce iubim anti-stres ! Voting_bar1De ce iubim anti-stres ! Vote_rcap 
enola_gay (12892)
De ce iubim anti-stres ! Vote_lcap1De ce iubim anti-stres ! Voting_bar1De ce iubim anti-stres ! Vote_rcap 
quanchi (12068)
De ce iubim anti-stres ! Vote_lcap1De ce iubim anti-stres ! Voting_bar1De ce iubim anti-stres ! Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
De ce iubim anti-stres ! Vote_lcap1De ce iubim anti-stres ! Voting_bar1De ce iubim anti-stres ! Vote_rcap 
vlavi (9100)
De ce iubim anti-stres ! Vote_lcap1De ce iubim anti-stres ! Voting_bar1De ce iubim anti-stres ! Vote_rcap 
Mena (7546)
De ce iubim anti-stres ! Vote_lcap1De ce iubim anti-stres ! Voting_bar1De ce iubim anti-stres ! Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
De ce iubim anti-stres ! Vote_lcap1De ce iubim anti-stres ! Voting_bar1De ce iubim anti-stres ! Vote_rcap 
TAVIC (5001)
De ce iubim anti-stres ! Vote_lcap1De ce iubim anti-stres ! Voting_bar1De ce iubim anti-stres ! Vote_rcap 
Tania (4875)
De ce iubim anti-stres ! Vote_lcap1De ce iubim anti-stres ! Voting_bar1De ce iubim anti-stres ! Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
De ce iubim anti-stres ! Vote_lcap1De ce iubim anti-stres ! Voting_bar1De ce iubim anti-stres ! Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

De ce iubim anti-stres !

+11
fabienne05
Rechinu07
nicknistor
quanchi
Mena
TAVIC
Only
hotsexyro
vlavi
Andi
enola_gay
15 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de enola_gay Dum Ian 17, 2010 8:06 am

Nu este o parodie , ci am imprumutat , doar, schelele si varului domnului Cartarescu ..... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


.....iubim anti-stres pentru ca e un caleidoscop de cuvinte, aici sunt cozi
de comete, pagini fara numar, tumbe, melci natangi, flori de mucigai, grafitti, jazz in Cafenea , triste figuri, glamour, strazi
pavate cu piatra cubica, biciclete aruncate in sant, cirese, swing, oratii de nunta, ferpare, strigaturi la hora, campuri de maci si floarea soarelui, coifuri de hartie, pagode, kitsch-uri, pisici zburatoare,
eclipse, steaguri, revulutii, nevricosi, catindati, natureluri, bibici, infami,
magnetizati, angeli radiosi, masti, papugii, bagabonti, ambatzuri, , moftangii, ambetati, voci, mirosuri, vederi la mare,
orchestre, simfonii...
....pentru ca aici nu-i internet, e realitatea dindaratul ochilor si
lumina strecurata prin vitralii si oamenii de aici stiu sa rada, sa
planga, sa iubeasca, sa cante, sa asculte, sa greseasca, sa urasca, sa
lupte, sa viseze, sa fuga, sa se ascunda, sa iasa la mijirea zorilor,
sa impodobeasca, sa construiasca, sa darame, sa ierte, sa
dumnezeiasca, sa urle, sa taca, sa doboare si sa-nalte...
....pentru ca nimic nu-i batut in cuie, nimic nu-i trasat, nimic nu-i predestinat, nimic nu-i la fel...
....pentru ca avem putere sa ne ridicam din nou si daca cineva ne pune
piedica, sunt cinci perechi de maini care sa ne ridice si daca alunecam
in colb alte maini ne scutura de praf...
......pentru ca suntem constienti de defecte, de rautatea noastra, de ura
varata in taste, de barba nerasa, de nodurile gordiene, de pumnul izbit
in masa, de balbaieli si bolboroseli, de cuta dintre sprancene si
injuratura de pe limba dar ne trece, se duc, se evapora...
....pentru ca oricand gasesti o ceasca de cafea sau un pahar de ceai
rece cu lamaie si menta si uite, cineva ti-a dat si-un pai sa sorbi...
....pentru ca unii pleaca goniti sau suparati sau tematori sau
indarjiti sau nedreptatiti dar, revin mai devreme sau mai tarziu,
fir-ar ei sa fie!
....pentru ca userii noi au invatat sa intre cu capul sus, fara fite si
la o adica beau si ei, direct din sticla cu ceilalti si musca fara
retineri din carnatii pusi pe masa, ce daca se murdaresc cu grasime pe
barbie, las' ca ne stergem cu maneca sacoului, fi-ne-ar carnatii ai
'reacului...
....pentru ca aici sunt publicate poezii luminoase, albastre, venite
din cranguri sau iesite din lava de suflet dar si versuri de carnaval,
pestrite si ciufulite, avantate in jos, ciudate, schioape, zamislite
din canepa netoarsa, scrise pe hartii de ambalaj...ei si? abia asteptam
sa le-ndreptam, sa le purecam, sa radem de cani sparte ca niste
adevarate cioburi de amfora ce suntem!.....
....pentru ca adminul e un fel de Big Brother care nu ne-a pus oprelisti si ne-a lasat sa zburdam care , pe ce campii a vrut ....
...pentru ca la sfarsit de an, se aprind toate luminile, ne-mbracam cu ce avem mai bun, ne ascutem creioanele,
ne curatam tastatura, ne stergem monitoarele, ne suim pe herghelia de
inorogi si ne-apuca damblalele... si nu ne mai oprim din uraturi si pupaturi ....
....pentru ca aici se leaga prietenii, se unesc maluri ( si mail-uri), se aduna
pasarile cu vulpile la sfat, se golesc sticle de vin in toiul noptii
romanesti si cine zice ca-i internet, ala habar n-are ce spune!.....
....pentru ca toti ne pricepem la orice si la nimic, suntem
inteligenti, frumosi si tineri, suntem perfecti si sublimi, pamantul il
putem turti ca pe-o chifla i indata o punem de-un hamburger si doar odata sa pocnim din degete si
imediat se face primavara!
.....pentru ca oricand putem relua o discutie de acum doua luni si nimeni
n-are treaba ca vorbim neintrebati sau ca ne bagam singuri in seama...
....pentru ca o tema despre singuratate poate degenera si ajungem la
uluci, pitici, Tristan si Isolda, neamuri, vaci sterpe, cutremure, sex,
holera, filoxera, mame, turbane, verighete, brichete, Valea Prahovei,
scorburi, ridichi, posmagi, swing, tradari, reveniri, impacari, retete culinare sau pampersi ....
....pentru ca cine a pus cafeneaua in drum, ala n-a fost om nebun, doar
putin atins de flamuri si purtat pe aripi de albatros undeva la margine
de soare si-acolo "e cald, moncher...e o caldura ce n-a vazut Parisul"!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
....hai, c-a aparut un user nou , luam macetele sa defrisam tot, sa deschidem carare si
sa marcam, sa personalizam, sa facem loc la noii veniti ....
bine ai venit usere, ia d-acilea o cafea!....
....iti dam cate un pumn in omoplati, din dragoste de viata, cica
nimeni n-a murit din asta si cica nimeni n-a-nvatat a muri, vreodata...


Uite de ce iubim noi, anti-stresul nostru cel de toate zilele si noptile !!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14887
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de Andi Dum Ian 17, 2010 8:12 am

pentru ca este



Ultima editare efectuata de catre Andi in Dum Ian 17, 2010 10:37 am, editata de 1 ori

Andi
"Meserias" anti-stres
De ce iubim anti-stres ! Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6636
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de vlavi Dum Ian 17, 2010 8:25 am

Iubesc Anti-stres pentru că aici sunt prietenii mei ,
pentru că aici e aproape toată familia mea,
pentru că doar aici am cum să fi EU,
pentru că am deascoperit oameni noi, jocuri noi...
şi cine mai are timp să caute atâtea motive?
Iubesc Anti-stres!
kiss
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12136
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de hotsexyro Dum Ian 17, 2010 9:06 am

*Iubesc antistresul..pentru ca este un loc sigur unde pot intra sa vorbesc,sa vorbesc si nu-mi spune nimeni taci...desii uneori vorbesc singura,dar nu-i bai!
*iubesc antistresul.. pentru ca aici mi-am facut prieteni pe care i-am povestit familiei mele(restranse,dearece noi avem o mare lipsa in familie-tatal-)
*iubesc antistresul ,pentru ca de cate ori sunt trista ma inveseleste,sunt obosita imi da energie,sunt"nf" ma face sa simt fluturi in stomac!
*iubesc antistresul,pentru ca ma face sa visez la cum ar arata o intalnire live intre "noi toti"
*iubesc antistresul pentru ca aici am descoperit minunate lucruri noi...dar mai ales m-am redescoperit pe mine!
cu siguranta am sa mai scriu,cand imi voi mai aduce aminte de ce-l iubesc,dar IL IUBESC si mi-a dat dependenta! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12315
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de Only Dum Ian 17, 2010 2:07 pm

pentru mine, locul acesta a fost si continua sa fie definit de personalitatea si caldura celui drag....am venit aici pentru a-i fi alaturi si din acelasi motiv aleg sa raman....vorba lui Balzac, "Paris...c'est toi..."

dincolo de asta, de ce iubesc anti-stresul? pentru ca m-a ajutat, intr-un fel ciudat, ce e drept, sa devin puternica. Aici am intalnit oameni care au stiut sa vada dincolo de prejudecati, de false temeri, de cuvinte strambe. Prieteni care dincolo de spatiul virtual ma primesc in viata lor si suna ca sa ma intrebe ce fac. Si e bine.

Tristeti, vise, inceputuri si finaluri grandioase. Oglinzi de balci sau venetiene, rasete, balet printre vocabule, idei geniale si suflete care aleg sa ti se infatiseze in superba nuditate a Edenului care le-a creat.

Cafele cu aroma de dragoste, pasi de dans, un gramofon care stie sa isi poarte peste zile si nopti vraja acordurilor limpezi, oameni care aleg sa fie impreuna suprimand distantele care ii despart fizic. Loc de refugiu si un soi de "bien etre" care imi cutreiera, din cand in cand, fiinta. Momente cand pasesc in varful picioarelor si as vrea sa fiu parte din caldura si veselia lor. Aleg fotoliul de langa geam si ii privesc. Uneori intru in joc, uneori uit. Am teribila putere de a pastra in suflet doar ce ma defineste si ma inalta.

Un loc din care am multe de invatat. Toleranta, intelegere, zambet. Caldura. Spatiu in care am avut nenumarate dovezi a ceea ce inseamna adevarata prietenie, loialitatea, taria sufleteasca, verticalitatea. Si am gustat bucuria de a ma simti discipol.

Chiar inainte de a fi printre voi, ma bucuram imens atunci cand imi recunosteam putinta de a ma pleca in fata spectacolului altei splendori umane. De a atinge neatinsul si de a urla ESTE. Cred ca fiecare avem nevoie de certitudini. Pe care le cautam, aici sau aiurea. Ne iubim crampeiele de suflet reflectate in lumea din jurul nostru...nu am energia necesara acum sa ma intreb daca nu e cumva o forma superba de egoism. Sau doar cautare. Las dilema asta pentru zile mai calde.

De ce iubesc anti-stresul? Pentru ca, asa cum ii spuneam cuiva drag ieri, nu pot scrie in alta parte. Si pentru mine, scrisul exista numai atunci cand ma pot simti eu insami. Inseamna ca aici fiinta mea e acasa.

Multumesc celor care, de-a lungul timpului, mi-au dat incredere in mine. Cu zambete, strangeri de mana, telefoane, mesaje....am evoluat ca si civilizatie, e firesc ca si mijloacele prin care alegem sa fim aproape unii de altii sa evolueze....

E o altfel de agora? poate....ceea ce e vital insa pentru mine se poate reda succint - sunt zile in care, dupa ce inchid laptopul, as putea spune: "Et in Arcadia ego..."

Si de aceea raman.
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15879
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de Andi Dum Ian 17, 2010 2:54 pm

iubim anti-stress - comunicarea.

Andi
"Meserias" anti-stres
De ce iubim anti-stres ! Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6636
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de TAVIC Dum Ian 17, 2010 3:43 pm

eu nu iubesc antistresul
persoanele pt care simt ceva le numar pe degetele de la o mana
si sunt de sex opus
pacat ca nu le-am va in realitate
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8811
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de Mena Vin Ian 22, 2010 12:24 am

Iubim anti-stresul pentru ca avem nevoie de..iluzii...
Iubim antis-stresul pentru ca avem nevoie de comunicare...
Iubim anti-stresul pentru ca..ne ofera siguranta fata de viata reala..
Iubim anti-stresul pentru ca aici suntem "cineva"-acritura,carcotasul,justitiarul,vraciul,inteleptul,expertul in sex...tolerantul...indragostitul..optimistul..pesimistul..etc..Ne-am definit incet "personalitaea".
Iubim anti-stresul pt ca suntem dependenti..Smile


Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9619
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de quanchi Vin Ian 22, 2010 1:07 am

Am postat si la "Fantasee cafe" dar am sa postez si aici ca mi se pare mai potrivit despre forum...

Forumul nostru va dainui tocmai pentru ca este "putin asimetric"… Pe "Placere" aveau unii (nu spun cine persoane importante [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ) grija ca forumul sa fie sau sa para cel putin dinafara "simetric" Cam prea "simetric" in opinia mea...

Majoritatea marilor magazine din vest au un departament cu produse pe a caror eticheta scrie: "asa cum se gaseste", "uzat" sau "putin asimetric"Acestea pot avea o pata care nu mai iese, un maner lipsa ori un picior subred. Nu ti se spune unde este defectul - trebuie sa-l cauti - iar produsul odata cumparat, nu mai poate fi returnat sau schimbat, iar banii nu se mai restituie…

Opreste-te si priveste in jur. La forumul nostru. Viata acestuia se desfasoara intr-un astfel de departament. Gandeste-te la cei pe care-i cunosti de aici. Nu sunt "putin asimetrici"? Un "defect" aici, o mica dara de deceptie acolo, un temperament vulcanic sau o atitudine pasiva sau agresiva... Daca esti in cautarea perfectiunii, ai gresit raionul! Singura modalitate prin care poti avea o relatie cu cineva este sa accepti acea persoana "asa cum se gaseste". Nu crede mitul care spune ca majoritatea oamenilor sunt normali (orice ar insemna asta) cu exceptia celor din viata ta reala. Datorita acestor conceptii eronate relatiile devin uneori o tentativa neincetata de a-i corecta si controla pe ceilalti sau de a pretinde ca sunt ceea ce nu sunt. Acest forum va dainuii pentru ca permite celor de aici sa fie exact ceea ce sunt fara a incerca sa-i distorsionam pentru a se incadra in tiparele unuia sau altuia. Altfel am vedea doar reflectia propiei noastre persoane in ei. Garantul maturitatii reprezinta admiterea faptului ca nimeni nu este perfect... In acest fel atunci cand descoperim greselile altora, nu suntem dezamagiti. Insa mai exista un lucru ce trebuie invatat. Si uneori nu numai de cei de aici ci si de cei "dinafara". Care este acesta? Si tu, eu, el sau ea, toti cei de aici suntem parte a raionului produselor "putin asimetrice"! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14520
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de nicknistor Vin Ian 22, 2010 6:53 am

iubim anti stres pt ca este al nostru,aici nu suntem musafiri sau emigranti,iubim antistres pt ca suntem noi cu bune si rele,pt ca am invatat sa ne cunoastem,sa ne accepta,sa ne prostim,sa glumim,sa vb serios,sa ne contrazicem,il iubim pt ca exista pt ca face parte din noi....iubim antistres pt ca aici nu ne baga nimeni pumnul in gura,pt ca de multe ori asteptam un sfat,o parere si in general asteptarile nu sunt zadarnice...il iubim pt ca este parte din noi,fiecare am lasat aici,dureri,bucurii,dileme,raspunsuri,uneori sentimente,versuri sau proza,aici putem sa fim copii sau adulti,veseli sau tristi,certareti sau intelegatori...plm il iubim pt ca avem nevoie de el
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7909
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de Andi Vin Ian 22, 2010 1:29 pm

quanchi a scris:Am postat si la "Fantasee cafe" dar am sa postez si aici ca mi se pare mai potrivit despre forum...

Forumul nostru va dainui tocmai pentru ca este "putin asimetric"… Pe "Placere" aveau unii (nu spun cine persoane importante [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ) grija ca forumul sa fie sau sa para cel putin dinafara "simetric" Cam prea "simetric" in opinia mea...

Majoritatea marilor magazine din vest au un departament cu produse pe a caror eticheta scrie: "asa cum se gaseste", "uzat" sau "putin asimetric"Acestea pot avea o pata care nu mai iese, un maner lipsa ori un picior subred. Nu ti se spune unde este defectul - trebuie sa-l cauti - iar produsul odata cumparat, nu mai poate fi returnat sau schimbat, iar banii nu se mai restituie…

Opreste-te si priveste in jur. La forumul nostru. Viata acestuia se desfasoara intr-un astfel de departament. Gandeste-te la cei pe care-i cunosti de aici. Nu sunt "putin asimetrici"? Un "defect" aici, o mica dara de deceptie acolo, un temperament vulcanic sau o atitudine pasiva sau agresiva... Daca esti in cautarea perfectiunii, ai gresit raionul! Singura modalitate prin care poti avea o relatie cu cineva este sa accepti acea persoana "asa cum se gaseste". Nu crede mitul care spune ca majoritatea oamenilor sunt normali (orice ar insemna asta) cu exceptia celor din viata ta reala. Datorita acestor conceptii eronate relatiile devin uneori o tentativa neincetata de a-i corecta si controla pe ceilalti sau de a pretinde ca sunt ceea ce nu sunt. Acest forum va dainuii pentru ca permite celor de aici sa fie exact ceea ce sunt fara a incerca sa-i distorsionam pentru a se incadra in tiparele unuia sau altuia. Altfel am vedea doar reflectia propiei noastre persoane in ei. Garantul maturitatii reprezinta admiterea faptului ca nimeni nu este perfect... In acest fel atunci cand descoperim greselile altora, nu suntem dezamagiti. Insa mai exista un lucru ce trebuie invatat. Si uneori nu numai de cei de aici ci si de cei "dinafara". Care este acesta? Si tu, eu, el sau ea, toti cei de aici suntem parte a raionului produselor "putin asimetrice"! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

(Eu sunt un nimeni ) nimeni nu este perfect, asa este peste tot... Eu stiu despre mine daca sunt imperfect...

Nu am nevoie de scuza, nici nu mi-am facut probleme...

Cui insa am gresit eu si cu ce ?

oricum, (mi s-a spus), sa nu postez daca nu-mi place, faptele vorbesc...

Andi
"Meserias" anti-stres
De ce iubim anti-stres ! Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6636
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de quanchi Vin Ian 22, 2010 1:31 pm

Andi...nu interpreta gresit... nu ai gresit nimanui... dar nu cunosti indeajuns lumea de aici...Suntem un nucleu vechi...
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14520
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de Rechinu07 Vin Ian 22, 2010 2:30 pm

enola_gay a scris:Nu este o parodie , ci am imprumutat , doar, schelele si varului domnului Cartarescu ..... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iar eu il parafrazez un pic pe Stefan cel Mare... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

"Anti-stres-ul nu e al meu si nici al vostru nu e, ci a urmasilor, urmasilor vostri in veacul vecilor!"
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7085
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de TAVIC Vin Ian 22, 2010 2:39 pm

si eu daca n-o sa am urmasi?!hihihi
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8811
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Ian 22, 2010 3:18 pm

TAVIC a scris:si eu daca n-o sa am urmasi?!hihihi

Tu si-asa nu iubesti "anti-stresul" [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (asa ai declarat!)...asa ca, ce sa le lasi urmasilor? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12315
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de Andi Vin Ian 22, 2010 4:12 pm

quanchi a scris:Andi...nu interpreta gresit... nu ai gresit nimanui... dar nu cunosti indeajuns lumea de aici...Suntem un nucleu vechi...

nu am interpretat nimic.

eu am tot zis ca plec si nu am plecat. Acestea sunt faptele de pana acum. de acum inainte nu voi pleca decat daca

imi ,,blocheaza" cineva glumet contul. (adica cineva care poate sa zica ca nu a mancat usturoi si nici gura nu-i miroase)

De azi, Andi nu va renunta de bunavoie la cont niciodata [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] orice ar fi, mai putin decat daca se desfiinteaza forumul.

Aceasta pentru ca mi-a placut cand ai zis, Quan, ca toti suntem asimetrici. Asa ca unul in plus sau in minus nu conteaza.

Sigur, poti sa pui argumente - reglementare, ca raspuns la postul acesta al meu. Lasa, suntem asimetrici

Andi
"Meserias" anti-stres
De ce iubim anti-stres ! Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6636
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Ian 22, 2010 4:15 pm

"iubim anti-stres" pentru ca aici putem fi oricand "cineva", ca si oricand"nimeni"! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12315
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de quanchi Vin Ian 22, 2010 4:26 pm

Andi a scris:

nu am interpretat nimic.

eu am tot zis ca plec si nu am plecat. Acestea sunt faptele de pana acum. de acum inainte nu voi pleca decat daca

imi ,,blocheaza" cineva glumet contul. (adica cineva care poate sa zica ca nu a mancat usturoi si nici gura nu-i miroase)

De azi, Andi nu va renunta de bunavoie la cont niciodata [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] orice ar fi, mai putin decat daca se desfiinteaza forumul.

Aceasta pentru ca mi-a placut cand ai zis, Quan, ca toti suntem asimetrici. Asa ca unul in plus sau in minus nu conteaza.

Sigur, poti sa pui argumente - reglementare, ca raspuns la postul acesta al meu. Lasa, suntem asimetrici

Andi...e o placere sa lucrez cu tine... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14520
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de enola_gay Vin Ian 22, 2010 5:37 pm

....si daca-mi stricati topicul , va fi o placere sa va fut pe amandoi !!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14887
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de vlavi Vin Ian 22, 2010 6:40 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pentru că toţi suntem aşa de copii!...
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12136
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de Andi Vin Ian 22, 2010 7:05 pm

quanchi a scris:

Andi...e o placere sa lucrez cu tine... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Placerea va fi de partea mea daca recunosti utilitatea analizelor la cea mai mica jena in gat (am sintetizat, restul este povestea ta n-am inteles de ce asupra mea dar nu-i nimic sunt major )

este pandemie, ne contamineaza existenta dar pe forumul anti-stress suntem liberi sa iubim sanatatea comuna, interesul fiecaruia de langa noi si sa spunem ceva care sa curme pe cat posibil raspandirea unei pandemii reale nu imaginare
de aceea iubesc anti-stress-ul ca avem o libertate de exprimare la idei chiar daca uneori in barba o iei


Ultima editare efectuata de catre Andi in Vin Ian 22, 2010 7:14 pm, editata de 1 ori

Andi
"Meserias" anti-stres
De ce iubim anti-stres ! Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6636
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Ian 22, 2010 7:08 pm

*Eu il mai iubesc pentru ca simt ca cei dinauntru acestui forum fiecare in felul lui are nevoie de putina afectiune(de fapt de-aia ma si loghez,cand imi vine sa stau ca si vizitator [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )
*il mai iubesc pentru ca imediat cum intru, mi se prinde de cuvant o mica zana jucausa ,care ma face sa ma duc cu gandul in minunata lume a copiilor!
*pentru ca este frumos colorat si am impresia ca miroase foarte fresh..
*pentru ca pot sa scriu cu mov...... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre hotsexyro in Vin Ian 22, 2010 7:18 pm, editata de 1 ori
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12315
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de nicknistor Vin Ian 22, 2010 7:10 pm

*pentru ca pot sa scriu cu mov...... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


cea mai super chestie de pe tot topicul...felicitari
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7909
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de Andi Vin Ian 22, 2010 8:31 pm

pentru ca este un du-te vino stress - anti-stress

Andi
"Meserias" anti-stres
De ce iubim anti-stres ! Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6636
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de Only Vin Ian 22, 2010 8:47 pm

....pentru ca, de cate ori ma loghez, ma simt precum Cenusareasa care se pregateste pentru bal...
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15879
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

De ce iubim anti-stres ! Empty Re: De ce iubim anti-stres !

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum