Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_lcap1Masoneria, organizatie sau fantasma? Voting_bar1Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_lcap1Masoneria, organizatie sau fantasma? Voting_bar1Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_rcap 
quanchi (12068)
Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_lcap1Masoneria, organizatie sau fantasma? Voting_bar1Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_lcap1Masoneria, organizatie sau fantasma? Voting_bar1Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_rcap 
vlavi (9100)
Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_lcap1Masoneria, organizatie sau fantasma? Voting_bar1Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_rcap 
Mena (7546)
Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_lcap1Masoneria, organizatie sau fantasma? Voting_bar1Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_lcap1Masoneria, organizatie sau fantasma? Voting_bar1Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_lcap1Masoneria, organizatie sau fantasma? Voting_bar1Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_rcap 
Tania (4875)
Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_lcap1Masoneria, organizatie sau fantasma? Voting_bar1Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_lcap1Masoneria, organizatie sau fantasma? Voting_bar1Masoneria, organizatie sau fantasma? Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Masoneria, organizatie sau fantasma?

+3
TAVIC
nicknistor
CROCODILU'
7 participanți

In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de CROCODILU' Lun Ian 25, 2010 11:03 am

Tot mai des auzim despre masoni cum ca ar fii o organizatie care conduce lumea din umbra care stiti si cate stiti despre ei, exista cu adevarat sau e o organizatie inventata de oameni pentru a manipula ceva sau pentru a intarii ideea ca biserica protejeaza oamenii de aceasta organizatie sau .... voi ce parere aveti?

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6952
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de nicknistor Lun Ian 25, 2010 11:17 am

cunosc masoni din Arad,fac manevre cu milioane de euro la vedere mare parte banii statului si se pare ca sunt intangibili in fata legii indiferent de cene-i la putere,evaziuni pe fata,excrocherii de milioane si cine plm are curajul din autoritatie statului sa faca ceva...S.R.I. au dosare gramada...plm clar ca exista
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7916
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de TAVIC Lun Ian 25, 2010 11:25 am

excrocherii eu facut destui
chiar daca nu sunt masoni
nu stiu daca s-ar putea zice ca conduc lumea
dar cert e ca sunt oameni puternici cu bani
doar n-o sa intru eu in masonerie
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8818
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de fabienne05 Lun Ian 25, 2010 1:49 pm

Bunicul meu Fabian a fost Mason, in viatza de toate zilele a fost chiar pe bune....zidar si de la el am aceste inscrisuri, datand din anii 1930-1940.....
Deci despre masoni....
1). Ucenic;
2). Tovaras;
3). Maestru;
4).Maestru Secret;
5).Maestru Perfect;
6).Secretar Intim;
7).Staroste si Judecator;
8).Intendent al constructiunilor;
9).Ales al celor 9;
10).Ales al celor 15;
11). Cavaler Ales


Aceste grade le permite a ridica un profan de la inconstienta Ucenicului pana la misiunea Cavalerului Ales pentru apararea Virtutii masonice, pentru cruciada Omului-Dumnezeu el insusi. Din toate actele omului, cel mai divin este, evident, acela care ii permite sa-si perpetueze divinitatea, actul generatiunii.
Si cum clericalii ascund acest adevar prin superstitiile absurde ale unui Dumnezeu-Tatal creator in vecii vecilor, al unui Dumnezeu-Fiul vesnic creat si al unui Dumnezeu Sfant Duh unind vesnic pe ceilalti doi, masonii dau urmatoarea invatatura:
- ca Ucenicul, Bohaz, personificarea lui Osiris sau al lui Bachus, venind sa caute adevarul intr-o loja masonica, gaseste ca exista un Dumnezeu-barbat si nedeplin pentru generarea de fiinte.
- ca Tovarasul, Jackin, personificarea lui Isis sau a Venerei, este Dumnezeul-femeie care intregeste pe Dumnezeul-barbat si face posibila generatiunea fiintelor.
- ca Maestrul, Mahabone sau Mac-Benac, este Dumnezeul hermafrodit deplin, fiu al lui Lot si al fetei lui, fiul Soarelui si al Pamantului, omul in deplina posesiune a puterii generatoare.
- Clericalii cred intr-o revolutie supranaturala, masonii o combat invatand pe Maestru Secret, ca singura constiinta a existentei este izvorul a tot ce este imaterial in om.
- Clericalii cred in sfarsitul Omenirii; masonii invata pe Maestrii lor perfecti, ca existenta Umanitatii este eterna, caci ea se reproduce fara incetare.
Dupa ce au desteptat astfel la Fratii lor ideea luptei pana la capat, ce vor sustine contra clericalilor, ei le procura armele, invatand pe Secretarii Intimi, ca, curiozitatea, spionajul dusmanului, este o virtute laudabila; invatand pe Staroste si Judecator ca dreptul natural ii sprijina in aceasta lupta; explicand Intendentilor Contructiunilor ca, in virtutea acestui drept natural, toate mijloacele, potrivite spre a triumfa, sunt in esenta lor de-a intregul in conformitate cu virtutea: si mai cu seama suprimarea celor inutili carora fapta le este incredintata "Alesilor celor 9"; represiunile, prin legi facute ad-hoc, care sunt rezervate "Alesilor celor 15"; si implinirea triumfului, a victoriei definitive, a virtutii masonice asupra Virtutii clericale, cu care este insarcinat Cavalerul Ales.

12) Marele Maistru Arhitect;
13) Arca Regala;
14) Perfectul Constructor;
15) Cavalerul Orientului;
16) Printul Ierusalimui;
17) Cavalerul Orientului;
18) Crucea-Roza;
19) Marele Pontif;
20) Venerabilul Mare Maistru;
21) Noachitul;
22) Securea Regala


La legile divine, la dreptul divin al clericilor, Marii Maistri Arhitecti opun drepturile poporului, singurele legitime, singurele adevarate, singurele acceptabile; la dogma lor degradand pe om, - cei din Arca Regala le opun idealul perfectiunii Umanitatii, Umanitate si pentru Umanitate; la morala lor mai sus dezvaluita, Perfectii Lor Constructori opun morala independenta; la persecutiile lor inspirate, Cavalerii Lor ai Orientului raspund intr-o energica campanie in favoarea Progresului si a Ratiunii pure, la rusinoasa lor supunere, Printii Lor ai Ierusalimului raspund intr-o mandra proclamatie de independenta barbateasca.
Pentru a lupta contra tiraniilor infame ale clericalismului, Cavalerii Lor de Orient si Occident se fac aparatorii dreptului absolut la libertatea prin sindicalizare, spre a infrange robirea, in care clericalismul, ajutat de puterea civile, voieste sa tina omenirea; si Crucea Lor Roza va proclama pentru prima emanciparea de Papi si de Regi. Si pentru a ajunge la acest sfarsit Marii Lor Pontifi se fac apostolii libertatii absolute a invatamantului; Venerabilii Lor Mari Maestri se proclama dusmanii inversunati ai oricarui obscurantism, de oriunde ar veni; Noachitii lor isi dau intre ei juramantul ca dreptatea sa se faca; si cei din Securea Regala ating culmea moralei lor din momentul in care spiritul este inundat de razele Adevarului, ascuns lor, inainte de fi ajuns la acest grad, prin franturile diforme ale intolerantei, ale ipocriziei, ale superstitiei si ale egoismului crestinatatii.

23) Seful Tabernacolului;
24) Printul Tabernacolului;
25) Cvalerul Sarpelui;
26) Trinitarul;
27) Comandorul Templului;
28) Printul Adept;
29) Marele Scotian;
30) Kados;
31) Marele Inchizitor;
32) Printul Secretului Regal;
33) Marele Inspecor General

Clericalii raspandesc prejudecatile lor in mase, caci acolo este singura lor scandura de salvare si Sefii Lor ai Tabernacolului ii combat, facand apel la autoritatea, la actiunea guvernamentala a claselor conducatoare; la umbrele goale, la formulele si emblemele prin care clericalii tin departe adevarul, Printii Lor ai Tabernacolului proclama dreptul societatii de a se desface de institutiile politice si religioase care sunt contrare spiritului lor; serpilor despotismului civil, religios, militar si economic; Cavalerii Lor ai Sarpelui le vor taia capetele pentru a asigura distrugerea lor; superstitiilor si doctrinelor false clericale; Trinitarii Lor raspund prin apostolatul armonizarii legilor sociale cu principiile lor sublime.
In fine, ai lor Comandori ai Templului se devoteaza pentru a pune la cale promovarea fratilor lor in guvernele statelor; Printii lor Adepti proclama necesitatea domniei rationalismului; Marii Lor Scotieni lupta fara incetare si fara crutare contra oricarei uzurpari a puterii, de oriunde ar veni ea, fie civila, fie militara, fie religioasa; Kadosi lor infaptuiesc emanciparea sociala din catusele infame ale preotilor si ale religiilor.
Si pentru a incorona totul, Marii Lor Inchizitori propaga autoritatea masonilor, Parintii Lor ai Secretului Regal o statornicesc si o apara; iar ei, Marii Inspectori Generali, o exercita. Clericalii, infamii, asasini ai Umanitatii, opun, precum vezi, frate, Virtutii lor, Moralei lor, Autoritatii lor - Proprietatea lor, Religia lor si Legea lor, si tocmai acesti dusmani de moarte ai Francmasoneriei vor trebui combatuti de acum inainte ca sef de armata:
Legea, pentru ca nu este armonia perfecta intre drepturile omului izolat si datoriile Omului Social in societate, drepturi care nu sunt castigate pentru toti in toata integritatea lor, datorii, care nu sunt decat consecinta imediata a dreptului ce are fiecare dintre noi de a se bucura de toate drepturile sale, fara a fi impiedicat de cineva.
Proprietatea, pentru ca pamantul nu apartine nimanui si produsele lui apartin tuturor in masura trebuintelor reale de bun trai ale fiecaruia.
Religia, pentru ca religiile nu sunt decat sisteme filozofice datorate unor oameni de geniu, sisteme pe care popoarele le-au adoptat sub conditia expresa ca sa contribuie a le aduce un spor de bun trai pentru ele.
Nici legea, nici proprietatea, nici Religia, nu pot, deci, sa se impuna omului; si, cum acestea il nimicesc, lipsindu-l de drepturile lui cele mai pretioase, ele sunt asasini carora le-am jurat de a ne razbuna in modul cel mai manifest; sunt dusmani carora masonii le-au jurat un razboi de exterminare fara mila, un razboi de moarte.
Din acesti trei dusmani infami, Religia trebuie sa fie grija lor constanta atacurilor ucigatoare; pentru ca un popor niciodata nu a supravietuit Religiei lui, si pentru ca, omorand Religia, vor fi nimicit si Legea si Proprietatea; pentru ca, asezand asupra cadavrelor acestor asasini Religia Francmasona, Legea Francmasona, Proprietatea Francmasona, vor fi regenerat Societatea.

p.s. nu aruncati cu pietre-n mine......
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de ampururea Lun Ian 25, 2010 2:00 pm

basme [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ampururea
ampururea
Nimeni

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 2240
<b>Puncte</b> Puncte : 5923
<b>Reputatie</b> Reputatie : 4
<b>Localizare</b> Localizare : tm <b>Varsta</b> Varsta : 93
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 05/03/1931

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de quanchi Lun Ian 25, 2010 2:02 pm

Oare???
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14527
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de enola_gay Lun Ian 25, 2010 2:03 pm

Zise Marele Scotian .... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14894
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de enola_gay Lun Ian 25, 2010 2:07 pm

Oricum , si daca este o fantasma ( desi e impropriu cuvantul aici ) , este fooooooarte bine organizata ...... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14894
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de ampururea Lun Ian 25, 2010 2:08 pm

eu o sabie as fi curios s o vad...
ampururea
ampururea
Nimeni

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 2240
<b>Puncte</b> Puncte : 5923
<b>Reputatie</b> Reputatie : 4
<b>Localizare</b> Localizare : tm <b>Varsta</b> Varsta : 93
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 05/03/1931

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de quanchi Lun Ian 25, 2010 2:09 pm

Pe gatul tau??? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14527
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de ampururea Lun Ian 25, 2010 2:11 pm

doar daca i bine ascutita:)
ca nu mi plac preludiile:)
ampururea
ampururea
Nimeni

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 2240
<b>Puncte</b> Puncte : 5923
<b>Reputatie</b> Reputatie : 4
<b>Localizare</b> Localizare : tm <b>Varsta</b> Varsta : 93
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 05/03/1931

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de fabienne05 Lun Ian 25, 2010 2:19 pm

breeeeeeeeeeeeeee ....eu sunt serioasa si voi?........aku parca vad k o sa ma luati in balon......
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de ampururea Lun Ian 25, 2010 2:21 pm

fabi
dac ai citii printre randuri
si noi suntem seriosi Smile
ampururea
ampururea
Nimeni

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 2240
<b>Puncte</b> Puncte : 5923
<b>Reputatie</b> Reputatie : 4
<b>Localizare</b> Localizare : tm <b>Varsta</b> Varsta : 93
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 05/03/1931

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de quanchi Lun Ian 25, 2010 2:26 pm

Fabi...Acel cu nr. 8 (Intendent al constructiunilor) cu ochelari... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ...era bunicul tau???
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14527
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de fabienne05 Lun Ian 25, 2010 2:29 pm

quanchi a scris:Fabi...Acel cu nr. 8 (Intendent al constructiunilor) cu ochelari... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ...era bunicul tau???
sincer, nu stiu, eu nu l-am apucat pe bunicu in viatza....astea in schimb, chestiile scrise le-am gasit la mama dupa ce-a murit....eu nu am priceput mai nimic din toata povestea asta.....
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de quanchi Lun Ian 25, 2010 2:30 pm

Aha...
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14527
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de TAVIC Lun Ian 25, 2010 2:34 pm

cu f cum stau astia?
o organizatie in care se f moaca nu stiti ?hihi
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8818
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de enola_gay Lun Feb 08, 2010 8:13 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14894
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

Masoneria, organizatie sau fantasma? Empty Re: Masoneria, organizatie sau fantasma?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum