Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_lcap1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Voting_bar1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_rcap 
enola_gay (12892)
De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_lcap1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Voting_bar1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_rcap 
quanchi (12068)
De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_lcap1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Voting_bar1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_lcap1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Voting_bar1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_rcap 
vlavi (9100)
De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_lcap1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Voting_bar1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_rcap 
Mena (7546)
De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_lcap1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Voting_bar1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_lcap1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Voting_bar1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_rcap 
TAVIC (5001)
De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_lcap1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Voting_bar1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_rcap 
Tania (4875)
De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_lcap1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Voting_bar1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_lcap1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Voting_bar1De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

+7
Only
hotsexyro
CROCODILU'
Oana
brainsmartman
TAVIC
justme8205
11 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de justme8205 Mier Feb 10, 2010 3:37 pm

Majoritatea cuplurilor se destramă din motive bine întemeiate, iar amintirile care rămân în urmă sunt şi vesele şi triste. Acest lucru determină o persoană care pune capăt unei relaţii să dea totul uitării şi să-şi vadă mai departe de viaţa sa.

Câteodată însă cuplurile care s-au despărţit aleg să menţină o relaţie de amiciţie ce poate duce foarte uşor la situaţii neplăcute şi incomode.

Specialiştii Askmen.com au alcătuit o listă de motive pentru care doi iubiţi nu pot fi niciodată amici. Iată care sunt ele:

1. Fiecare ştie cum arată celălalt în pielea goală

Sexul poate strica orice relaţie de prietenie fie ea cea mai veche şi mai stabilă. Atunci când foştii iubiţi rămân amici se ajunge foarte uşor la sex şi asta va strica noua „stare” a relaţiei.

2.Nu există încredere între cei doi

Oricât de mult se străduiesc să rămână amici, doi foşti parteneri nu vor mai avea încredere unul în altul. Niciodată o femeie nu-i va putea spune fostului că are o întâlnire romatică cu un tip foarte frumos şi niciodată un bărbat nu-i poate spune fostei că a fost satisfăcut sexul cum nu a mai fost vreodată de noua achiziţie.

3. Cel părăsit va avea mereu resentimente

Decizia ruperii unei relaţii aparţine de obicei doar unuia dintre parteneri, iar cel părăsit va fi mereu supărat din acest motiv.

4.Gelozia este mereu prezentă

Este foarte greu să te bucuri cu adevărat de noile relaţii ale fostului-fostei. Mereu simţi cum pământul îţi fuge de sub picioare când îl/o vezi sărutându-se, alintându-se sau pur şi simplu plimbându-se cu altcineva.



Eu am ramas prieten cu cateva exe, si ne intelegem chiar mai bine decat atunci cand eram impreuna.. Very Happy
justme8205
justme8205
Invatacel
Invatacel

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1136
<b>Puncte</b> Puncte : 5553
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0
<b>Localizare</b> Localizare : oriunde imi doresc eu! <b>Varsta</b> Varsta : 41
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 05/11/1982

http://www.abracadabraro.wordpress.com

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de TAVIC Mier Feb 10, 2010 3:45 pm

eu nu cred in amicitia intre femeie si barbat
hihi
mai ales dupa !hihi
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8818
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de justme8205 Mier Feb 10, 2010 3:55 pm

Pai tu nu ai cum sa crezi in asa ceva, dintr-un simplu motiv...tu nu prea ai avut parte de o femeie...Wink
justme8205
justme8205
Invatacel
Invatacel

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1136
<b>Puncte</b> Puncte : 5553
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0
<b>Localizare</b> Localizare : oriunde imi doresc eu! <b>Varsta</b> Varsta : 41
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 05/11/1982

http://www.abracadabraro.wordpress.com

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de TAVIC Mier Feb 10, 2010 3:56 pm

tu de unde stii de ce am eu parte ?
esti mama omida >?
am mai explicat care e treaba asta cu amicitia intre femeie si barbat
n-as vrea sa ma repet
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8818
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de brainsmartman Mier Feb 10, 2010 5:14 pm

Eu cred ca e vorba numai de gradul de civilizatie... Pana la urma de ce sa nu poti fi prieten cu fosta?fostul? Nu s-a mai putut, ok, dragoste cu sila nu se poate, nimeni nu e proprietatea nimanui... care e problema? De ce trebuie sa dusmanim un om cu care am impartit atatea clipe frumoase? Asta nu inteleg...
brainsmartman
brainsmartman
Movie man
Movie man

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1278
<b>Puncte</b> Puncte : 5616
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : In jur de Capitala

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de justme8205 Mier Feb 10, 2010 5:21 pm

Tavic sa stii ca poti avea o amicitie cu o femeie fara sa implici sexul, fiindca noi oamenii ,Brain, suntem o rasa a dracu de ranchiunoasa, de asta unii nu pot fi amici cu cei care au avut in trecut o relatie.Eu intotdeauana am incercat sa pastrez cu fostele o relatie buna, cu unele s-a putut cu altele nu din diferite motive..
justme8205
justme8205
Invatacel
Invatacel

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1136
<b>Puncte</b> Puncte : 5553
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0
<b>Localizare</b> Localizare : oriunde imi doresc eu! <b>Varsta</b> Varsta : 41
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 05/11/1982

http://www.abracadabraro.wordpress.com

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de Oana Mier Feb 10, 2010 5:26 pm

Ba se poate pastra legatura in continuare fara nici o problema ...oameni suntem,depinde in ce termeni se termina o relatie si cat a fost de puternica si de deschisa ...unele relatii se inmormanteza pe veci iar altele se mai resusciteaza din cand in cand ceva de genul" uhh ce misto a fost cand....si mai vreau,o singura data " [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Oana
Oana
Muschetar
Muschetar

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 2297
<b>Puncte</b> Puncte : 6514
<b>Reputatie</b> Reputatie : 13
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 21/08/1969

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de TAVIC Mier Feb 10, 2010 5:29 pm

ai o relatie pana ti se face a fote
hihi
sau pana isi gaseste ea de fotut si uita de tine
si=ti zice ca e gelos iubili
si daca ai tu iubi e geloasa
si tot asa!
nici daca au amandoi de fotut tot nu rezista
ochii vad inima cere
hihi
iar cu fosta daca te strici la matze ce prietenie sa mai ramana
ne vizitam ne pupam si nu ne calarim!
asta o s-o fac cand o sa-mi moara ciocanelul!hihia
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8818
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de brainsmartman Mier Feb 10, 2010 5:34 pm

Oana, nu neaparat "mai vreau o data..." poate ramane doar camaraderie, o relatie ca de la om la om... cat despre cum se termina o relatie... parerea mea e ca indiferent cum s-ar termina, ar trebui sa putem ierta si aminti doar de momentele frumoase... ura nu face bine, te distrugi in primul rand pe tine prin ura sau dusmanie...
Bineinteles ca e nevoie, ca si in fosta relatie, de reciprocitate... dar chiar daca fosta sau fostul nu va avea aceeasi parere, tot trebuie sa ierti si sa zambesti...
brainsmartman
brainsmartman
Movie man
Movie man

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1278
<b>Puncte</b> Puncte : 5616
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : In jur de Capitala

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de Oana Mier Feb 10, 2010 5:44 pm

misto brain..si sa-i zic asa" draga ce bine e cu X,ce dotat este,ce blablabla"...pai sa toc frunza la caini nu vreau,de ce sa pierd vremea de pomana ? ori sa-mi povesteasca el mie ce gust are pupaza lui actuala ??nuuuuuu... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ori e alba ori e negra.la naiba [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Oana
Oana
Muschetar
Muschetar

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 2297
<b>Puncte</b> Puncte : 6514
<b>Reputatie</b> Reputatie : 13
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 21/08/1969

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de CROCODILU' Mier Feb 10, 2010 5:46 pm

eu chiar ma incercat de fiecare data sa raman prieten cu fostele, amic, am reusit numa cu doua, cred ca as reusii si cu restul numa ca ne-a indepartat distanta fizica, oricum nu pot ramane cu cineva amic chiar de a doua zi, chiar daca eu as fii cel care a plecat, pt ca atunci cat e totul la cald orice discutie as avea cam revenim la aceleasi intrebari,"dar de ce?" ... si nu are rost asa dupa un timp cand lucrurile se mai schimba si timpul vindeca anumite rani da se poate intretine o relatie de amicitie dar nu cred ca foarte apropiata, asa lejera...

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6952
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Feb 10, 2010 5:47 pm

Eu zic ca asa cum pentru o mare iubire este nevoie de doi,si pentru o despartire este nevoie tot de amandoi.
Pentru ca ea sa fie mai putin dureroasa,pentru ca trebuie ca cei doi sa se ajute unul pe celalalt sa inteleaga unde s-a gresit,si pentru asta este nevoie de foarte multa prietenie....respect,intelegere,bunavointa ,din partea amandurora..
si cand totul a fost inteles si s-a trecut cumva peste ce a fost mai greu si anume "ruptura"....poate ramane o amicitie,ca doar n-o sa zici "buna ziua " cunostintelor si omului care a fost o buna parte din viata cel mai important om din viata ta sa-i intorci spatele cand treci pe langa el????
ar fi groaznic asa ceva!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre hotsexyro in Mier Feb 10, 2010 5:48 pm, editata de 1 ori
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de brainsmartman Mier Feb 10, 2010 5:48 pm

Oana, daca doar la atat se poate rezuma o discutie cu ex-ul... atunci, mda, ce sa zic? Doar ca gusturile nu se discuta... iar ma mananca limba... latina... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
brainsmartman
brainsmartman
Movie man
Movie man

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1278
<b>Puncte</b> Puncte : 5616
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : In jur de Capitala

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de TAVIC Mier Feb 10, 2010 5:50 pm

ramai amic de salul salut
si atat
daca se merita si salutul
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8818
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de Oana Mier Feb 10, 2010 5:55 pm

brainsmartman a scris:Oana, daca doar la atat se poate rezuma o discutie cu ex-ul... atunci, mda, ce sa zic? Doar ca gusturile nu se discuta... iar ma mananca limba... latina... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

exact la limba ma referam si eu mami [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pai cum sa ma uit eu la gura aia care saruta asa de bine, fara sa o sarut? sa il las sa-mi povesteasca de stratul de ozon si de alte alea ..pai inseamna ca e un strain in fatza mea nu o fosta iubire.. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Oana
Oana
Muschetar
Muschetar

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 2297
<b>Puncte</b> Puncte : 6514
<b>Reputatie</b> Reputatie : 13
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 21/08/1969

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Feb 10, 2010 5:59 pm

asa si suna titlul topicului "amici"-este cuvantul!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] cat priveste ce am facut si cum si cu cine(in viata mea intima)...eu nu discut nici cu "prietenii" apropiati,daramite cu "exul"..
cu el/ea, se poate vorbi,de vreme,de cunostinte,prieteni comuni/e,de de rude care odata au fost prin alianta si ale tale,de copiii comuni....si inca de mult alte chestii! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mi se pare normal sa te intereseze,cum o mai duce cu sanatatea,cu munca,cu viata sociala...cu ce hobby-uri stiai ca are.....deh,e f greu si trist sa nu mai ai ce vorbi cu un om cu care ai fost apropiat atatia ani din viata!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de TAVIC Mier Feb 10, 2010 6:02 pm

si in cazul in care iti face rau
de ce sa mai vb
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8818
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de Only Mier Feb 10, 2010 6:10 pm

daca e cu adevarat iubire, nu are ce cauta langa termenul "fosta"....

corect formulat ar fi fost "doi oameni care au avut o relatie"....

si ca sa fiu on topic...habar nu am...sunt scorpion si ard extrem de intens...ei va dati seama ca, vorba Oanei, doar nu l-oi suna pe ex-ul prieten (nu pot spune iubit, iertati-ma, ala e doar unul si e cel actual) sa il intreb "How's your love life?"
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sau...orice altceva....daca s-a terminat s-a terminat si gata....
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15886
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Feb 10, 2010 6:15 pm

sigur ...ca asa e,insa cand va intalniti intamplator,sau cu diverse ocazii,nu se poate sa nu te porti cel putin ca si cu un amic. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ..
eu stiu ,ca eu am un "ex" care a fost marea mea iubire....si nu ma lasa inima sa ma fac ca nu-l vad sau,si mai rau ,sa nu vorbesc nimic cu el,cand ne intalnim cu diferite ocazii(venirea copilei noastre din Irlnada,ziua copiilor nostri la care si el e invitat si altele de acest fel....)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de Mena Mier Feb 10, 2010 7:12 pm

Pentru ca unul din ei nu a iubit suficient sau s-a amagit ca a iubit.Nu poti sa spui ca iubesti pe cineva iar dupa un timp sa-l urasti..sa nu-l mai saluti sau sa nu-ti mai pese...Asta inseamna ca nu l-ai iubit...Cei care au cunoscut dragostea..au pastrat pana la urma macar respectul sau prietenia...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de nicknistor Mier Feb 17, 2010 8:19 am

cred ca,chestia depinde de la caz la caz,am multe foste iubite cu,care ma inteleg chiar bine
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7916
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de Oana Mier Feb 17, 2010 8:56 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ...in dimineatza asta eram invitata la cafea" la un fost" acasa ,si cine zice ca se poate numai amicareala fara futareala minte , ca doar nu ma duceam sa-mi deescante-n cafea [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Oana
Oana
Muschetar
Muschetar

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 2297
<b>Puncte</b> Puncte : 6514
<b>Reputatie</b> Reputatie : 13
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 21/08/1969

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de brainsmartman Mier Feb 17, 2010 8:59 am

Mena, asta asa este... si eu ziceam la fel... daca ai iubit pe cineva, nu-ti poate fi indiferent, nu-i poti purta dusmanie, orice s-ar fi intamplat... fie si numai pentru clipele frumoase impreuna... iar iubirea ce se transforma in ura, a avut germenele de la inceput... si numai iubire n-a fost...
brainsmartman
brainsmartman
Movie man
Movie man

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1278
<b>Puncte</b> Puncte : 5616
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : In jur de Capitala

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de CROCODILU' Mier Feb 17, 2010 9:06 am

uite eu o contrazic pe mena pt ca teoretic iubirea aia de care zice mena presupune inteligenta amandouara egala, ceea ce in cele mai multe cazuri nu e chiar asa eu vb acum din experienta mea si chiar daca vrei sa intretii o relatie de respect reciproc nu se poate pt ca cel care e parasit va tinde sa se apropie pt o impacare iar cel care a parasit va tinde sa "profite" de slabiciunile celui victima, cel putin asa mi s-a intamplat mie [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6952
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de Tania Mier Feb 17, 2010 9:17 am

si eu cred ca e destul de greu sa intretii o relatie de prietenie, in adevaratul sens al cuvantului, cu fostul .... doar daca iubirea s-a estompat de la sine, pentru amandoi, lasand in urma doar sentimentul de camaraderie .... altfel, cel care pleaca se va simti mereu stanjenit in prezenta celuilalt, iar cel parasit va adopta ori atitudinea de caine batut, ori nu va scapa nici o ocazie sa arunce cate o sageata otravita....
exceptiile sunt rare ....

sigur, asta nu inseamna ca trebuie sa treci pe trotuarul celalalt cand dai nas in nas cu el ... ca doar suntem fiinte civilizate, chipurile, si putem stoarce un "buna ziua" si cateva intrebari de politete
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6028
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici? Empty Re: De ce nu pot doi foşti iubiţi să fie amici?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum