Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Drame Vote_lcap1Drame Voting_bar1Drame Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Drame Vote_lcap1Drame Voting_bar1Drame Vote_rcap 
quanchi (12068)
Drame Vote_lcap1Drame Voting_bar1Drame Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Drame Vote_lcap1Drame Voting_bar1Drame Vote_rcap 
vlavi (9100)
Drame Vote_lcap1Drame Voting_bar1Drame Vote_rcap 
Mena (7546)
Drame Vote_lcap1Drame Voting_bar1Drame Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Drame Vote_lcap1Drame Voting_bar1Drame Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Drame Vote_lcap1Drame Voting_bar1Drame Vote_rcap 
Tania (4875)
Drame Vote_lcap1Drame Voting_bar1Drame Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Drame Vote_lcap1Drame Voting_bar1Drame Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Drame

+5
Rechinu07
brainsmartman
CROCODILU'
hotsexyro
Mena
9 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Drame Empty Drame

Mesaj Scris de Mena Mier Mar 10, 2010 12:09 am

Imi intitulez subiectul "Drame"..pentru ca asa asociez eu ideea topicului.O drama a sufletului..Al tau..al celor implicati...

Te poti indragosti de altcineva in timpul in care esti intr-o relatie serioasa si..iubesti?
Si aici ma refer la chestiile ce pur si simplu se intampla fara sa le controlam foarte bine...Nu la tredari..nu la inselarea partenerulu facand sex...Cand pur si simplu intalnesti pe cineva si te..indragostesti.Sau ma rog ,ti se nasc sentimente care nu ar trebui sa existe dar..exista.Pe care nu le-ai chemat...nu le-ai dorit si nu le poti anula la comanda...
Si acum o sa vina Croco si o sa zica ca daca iubesti si stii ce vrei-nu se poate intampla.Si totusi..e plina lumea de oameni..care pleca pentru ca se indragostesc de altcineva.Sau raman.Nu conteaza.Ideea e cum se intampla si de ce...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Mar 10, 2010 4:06 am

Am sa va spun o poveste ,care s-a intamplat cuiva drag mie,si care poate fi considerata o "drama":
are loc un eveniment important organizat de o firma pentru o alta firma importanta din Romania,pentru angajatii ei.Evenimentul are loc 3 zile intr-o locatie splendida.
O fata este "hostes" la acest eveniment.
Isi indeplineste cu profesionalism,obligatiile profesionale,fiind o adevarata gazda,dragutza,distinsa si totusi distanta,de la un anumit punct!
Inca din prima seara simte ca intre ea si un barbat existent la acel eveniment este un fel de apropiere dincolo de cuvinte,dincolo de gesturi,dincolo de real.Vorbesc ca si cand s-ar cunoaste dintotdeauna,danseaza doar o singura data...insa sunt mereu alaturi,in momente din cele mai diverse ,in cel mai firesc mod...Nu se intampla nimic,dar nimic fizic,in afara de sarutatul mainii de despartire si schimbatul numerelor de telefon.
Urmeaza o saptamana plina de sms-uri si discutii la tf din cele mai apropiate si sincere,in limitele bunului simt...dar din nou,de parca s-ar fi cunoscut dintotdeauna.
La sfarsitul saptamanii ,se vad o ora in Bucuresti si abia asteptau sa se vada,ca sa vorbeasca sa-si explice unul altuia ce li se intampla.
La inceputul discutiilor El ii spune ,ca este casatorit cu o femeie ,singura femeie din viata lui de care s-a indragostit la 18 ani,cu care s-a casatorit la 23,si sunt actualmente intr-o casatorie,care dureaza de 7 ani,dar din care a disparut cu totul comunicarea si apropierea.
Ca si-au creeat fiecare "independenta" lui,si nu mai au nici un punct comun,ei avand vietzi complet diferite si detasate unul fatza de altul.
Si fata,care este un Om cu capul pe umeri,desi a simtit ca i se rupe ceva din suflet,a hotarat,ca oricat de apropiata s-ar simti sufleteste de acel om,trebuie sa-si pazeasca sufletul ei si sa se departeze.
Cei doi soti,desii(dupa spusele unuia din ei),devenisera niste straini ,dar fiecare astepta probabil pe cineva din afara ,ca motiv,pentru ca ei sa rupa ceva ce nu mai mergea de mult.
Este o drama,intradevar,sa fii prins in asa ceva!
Sunt curioasa si eu ce se va intampla,insa fata, a hotarat,cum v-am spus,....si sa se departeze....
Nu s-a-ntamplat nimic,dar nimic ,fizic,nici macar un nevinovat de sarut!
Parerea mea,ca si a acelei fete este ca este mult mai usor sa refaci ceva ce ai deja si s-a stricat ,decat s-o iei de la inceput....este regula lui "80% vs 20%"!

hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de CROCODILU' Mier Mar 10, 2010 7:31 am

Mai mena nu contest ca sunt persoane care se indragostesc pe banda rulanta si nici nu stiu daca au tot ce le trebe sau habar nu au pe ce lume traiesc, nici nu ma intereseaza asta, insa stiu ca indragosteala este produsul imaginatiei mele are legatura cu ce este in exterior doar 30% restul e doar imaginatia mea, si ar trebuii sa ma gandesc ca tot indragostit probabil am fost si de actuala/lul si daca o iau de la capat ajung unde sunt azi, ma intelegi? Eu sunt genul de om care decat sa am tot timpul un nou inceput prefer sa carpesc sa inod ce am si sa merg inainte, mi se pare inutil sa o iei mereu de la capat, este posibil ca niciodata in viata sa nu ajungi la final si mi s-ar parea ca traiesc prea putin,ca sa te poti indragosti de alta persoana insemana ca ai mult timp liber sa te poti gandi la altcineva de cat la ce este in casa ta, la faza asta nush pt ce mai vrei relatie stabila ca asa te poti indragosti la infinit in fiecare zi chiar, de ce nu ramai singura/ singur sa te poti indragostii tot timpul fara sa dai explicatii nimanui, cred ca indragosteala asta in cuplu pt mine e mai mult a lasitate whistle

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6952
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de Mena Mier Mar 10, 2010 9:26 am

Eu sunt genul de om care decat sa am tot timpul un nou inceput prefer
sa carpesc sa inod ce am si sa merg inainte, mi se pare inutil sa o iei
mereu de la capat, este posibil ca niciodata in viata sa nu ajungi la
final

Oamenii se schimba..sunt mereu intr-o continua schimbare.Pe drum..putini raman cei de la inceput.Si apoi...manci cu un om un sac de sare si nu-l cunosti.Deci nici la inceput nu l-ai cunoscut.Cat despre ce zici tu..faza cu innodatul..nu-s prea de acord.In sensul ca asta depinde de gradul de toleranta al fiecaruia.Cand relatia nu ti se mai potriveste..sa zici ca mergi inainte..e un mare compromis...Cred eu...
Daca lucrul acesta se intampla ceva nu merge...Oameni nu cauta cauzele.Oamenii dau verdicte:e un porc..e o curva..etc..etc..Desi uneori nu-i asa...Sa mergi inainte cand stii ca-i totul pierdut..e un raspuns la topicul despre cand stii sa te opresti...Smile
Eu cred ca atunci cand se intampla"drame" din acestea...partenerilor din relatie le lipseste ceva...Si frustrati fiind de nevoile lor..sunt vulnerabili in fata situatiilor respective.
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de CROCODILU' Mier Mar 10, 2010 11:13 am

pai mena atunci pt ce plm ne mai ducem la biserica si dama colo cu subsemnatul cu juraminte pana cand moartea ne va despartii daca suntem atat de idioti incat ne incredem in nimic? plm liberi fiecare nu ar fii mai bine? fiecare la casa lui cu treburile lui ne intalnim bem un suc ne fowtem si gata cand ne plictisim cautam pe altcineva si am incheiat orice nelamurire nu? nu ti se pare inutil sa te legi de cineva care crezi tu ca va merge viata si pe al jumate sa iti dai seama ca ai gresit si sa o iei de la capat ? nu e ca si cum te-ai duce sa platesti lumina si cand ajungi acolo iti dai seama ca nu ai luat banii si te intorci acsa sa ii ei? eu zic ca mai bine liberi fara obligatii fara scandaluri fara serante de ce sa ne legam viata de cineva, pe care stim sigur ca nu il vom cunoste si candva ne vom despartii dintr-un nush ce motiv care acum nu-l vedem ce rost ar mai avea toate cele?

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6952
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de Mena Mier Mar 10, 2010 11:27 am

Iar te aprinzi..Smile
Nu am zis ca propovaduiesc asta.Am zis ca se intampla...ti se poate intampla si tie... Ideea topicului e de ce se intampla si ce facem daca se intampla...[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de CROCODILU' Mier Mar 10, 2010 11:44 am

eu unul nu am cum sa ma indragostesc daca deja sunt indragosit de cineva sau sunt deja cu cineva, ma indragostesc foarte greu si nu ma ghidez numa dupa fizic in criteriile mele intra mai mult calitatile morale, deci nu ma pot indragostii ce cineva daca nu o cunosc cat de cat, asa ca nu cred ca mi se va intampla ce zici tu acolo in poveste whistle daca m-as ghida dupa criterii fizice niciodata nu va exista o persoana care sa imi satisfaca toate dorintele si in p[ermanenta m-as indragostii de alta whistle

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6952
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de brainsmartman Mier Mar 10, 2010 11:45 am

Mah Croco, dar ce se intampla cand iti dai seama ca ala cu curentul te-a facturat pe nashpa? Huh? Platesti si taci? Si accepti in continuare sa platesti cat nu face? Ca de, doar ai un contract cu ei, nu? Daca tot faci paralele de-astea, macar nu fi paralel cu subiectul...
brainsmartman
brainsmartman
Movie man
Movie man

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1278
<b>Puncte</b> Puncte : 5616
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : In jur de Capitala

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de CROCODILU' Mier Mar 10, 2010 11:51 am

ma brain cand te abonezi la o retea electrica cred ca intrebi si tu in stanga si indreapta ce facilitati iti ofera, nu? nu te bagi ca inecatul asa cu capul inainte si dupa aia sa numai poti face nimic, si apoi exact cum aiz si si tu ai un contract care daca aia nu si-l mai respecta il poti rezilia dar inainte sa il reziliezi ar fii bine sa te intereseazi la alta retea daca nu cumva iti ofera aceleasi lucruri ca reteaua actuala si atunci nu ai facut nimic, ca tot la fel de mult platesti , ma inteelgi?
Si apropo cam toti fac oferte la inceput ca sa te agate asa ca tre sa vezi singur cat de seriosi sunt Tongue whistle

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6952
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de Rechinu07 Mier Mar 10, 2010 11:57 am

Bha, tu-ti dai in cap cu firma... Ca si in cazul intamplarii care constituie subiectul topicului si asta cu exemplul retelelor electrice e asa si-asa... Pai plm, nu ploua cu retele electrice pe toate drumurile sa te poti abona la unu' si la altul oricand... Daca renunti la Electrica, unde-n alta parte te duci?! Dai tu cateva zeci de mii de coco pe un "ventilator" din ala care produce electricitate din energia eoliana?! Treaba-i ca e posibil sa se intample, sunt cazuri si cazuri, intrebarea e de ce se intampla si ce ai face in atare situatie... Tu ai zis ca nu ti se poate intampla... E ok, dar asta nu inseamna ca altii nu o patesc doar pentru ca tu iti vezi foarte bine drumul pe care mergi...
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7092
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de CROCODILU' Mier Mar 10, 2010 12:03 pm

pai si eu ce kkt am zis ma? daca eu nu am cum sa o patetesc ce sfaturi vrei sa zic sau cum sa imi impart experienta care nu o am sa aberez ca ce as face eu? eu am zis ce as face si atat sau vrei tre sa zic ce v-ar placea sa auziti? whistle

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6952
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de Rechinu07 Mier Mar 10, 2010 12:09 pm

CROCODILU' a scris:pai mena atunci pt ce plm ne mai ducem la biserica si dama colo cu subsemnatul cu juraminte pana cand moartea ne va despartii daca suntem atat de idioti incat ne incredem in nimic? plm liberi fiecare nu ar fii mai bine? fiecare la casa lui cu treburile lui ne intalnim bem un suc ne fowtem si gata cand ne plictisim cautam pe altcineva si am incheiat orice nelamurire nu? nu ti se pare inutil sa te legi de cineva care crezi tu ca va merge viata si pe al jumate sa iti dai seama ca ai gresit si sa o iei de la capat ? nu e ca si cum te-ai duce sa platesti lumina si cand ajungi acolo iti dai seama ca nu ai luat banii si te intorci acsa sa ii ei? eu zic ca mai bine liberi fara obligatii fara scandaluri fara serante de ce sa ne legam viata de cineva, pe care stim sigur ca nu il vom cunoste si candva ne vom despartii dintr-un nush ce motiv care acum nu-l vedem ce rost ar mai avea toate cele?


Si asta ce plm este?! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7092
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de brainsmartman Mier Mar 10, 2010 12:10 pm

Mah, da' de unde esti tu asa de sigur ca n-o s-o patesti si tu, huh? Ce? Tu esti vreo bomba atomica? De ce esti tu asa de sigur ca n-o sa te "insurubezi" si tu intr-o situatie de-asta? Crezi ca asta se intampla planificat?
brainsmartman
brainsmartman
Movie man
Movie man

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1278
<b>Puncte</b> Puncte : 5616
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : In jur de Capitala

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de CROCODILU' Mier Mar 10, 2010 12:20 pm

pandele era o ironie NEATZA

brain pana acum nu am patit asa ceva si nu am cum sa patetesc asa ceva pt ca ma cunosc si am trecut prin situatii in care sa zice" eram incercat " si am ales exact ceea ce am zis deci daca era ceva care sa nu mi se fii intamplat mai ziceam dar asa.... whistle

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6952
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de brainsmartman Mier Mar 10, 2010 12:24 pm

Bine mah bomba atomica, fie cum zici tu... extraterestrule... auzisem io ca evadase unu' din Area51, da' nu stiam pe unde se ascunde... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
brainsmartman
brainsmartman
Movie man
Movie man

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1278
<b>Puncte</b> Puncte : 5616
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : In jur de Capitala

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de Only Mier Mar 10, 2010 1:00 pm

CROCODILU' a scris:eu unul nu am cum sa ma indragostesc daca deja sunt indragosit de cineva sau sunt deja cu cineva,

si la mine e la fel. cand iubesc cu adevarat devin "oarba" la oricare alt barbat. deci problema nu se pune, din punctul meu de vedere....
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15886
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de Mara Mier Mar 10, 2010 4:17 pm

exista ceva ce nicicand omeneste vorbind nu vom putea controla...
EMOTIILE...
SENTIMENTELE....
GANDURILE.....
nicicand nu vom stii invata sa ne "controlam"/"comandam" sentimentele....
Iar "niciodata".....se intampla atat de des....
incat devenim ilari....cand ne batem cu pumnul in piept....arogandu-ne acest "niciodata"...
Mara
Mara
Blue Sea
Blue Sea

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 488
<b>Puncte</b> Puncte : 5444
<b>Reputatie</b> Reputatie : 10

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de Mena Mier Mar 10, 2010 4:30 pm

Sa nu mai spunem ca parca ,cu cat spunem Niciodata..cu atat ne "ispiteste" soarta...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de Mara Mier Mar 10, 2010 4:46 pm

poate nu ne "ispiteste".....
cat dovedindu-ne contrariul....
ne arata ca ar trebui "sa ne-nvatam" lectia....
a-ti aroga atotcunoasterea.....a arbora o incredere in tine.....
scotand din calcul.....INTAMPLAREA/IMPREVIZIBILUL....
este ca si cand ignori cu buna stiinta...forta naturii...
Mara
Mara
Blue Sea
Blue Sea

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 488
<b>Puncte</b> Puncte : 5444
<b>Reputatie</b> Reputatie : 10

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de Tania Mier Mar 10, 2010 9:09 pm

eu am invatat ca expresia aia "never say never" e cea mai adevarata dintre toate..... nu stim ce va fi maine sau in urmatoarele 5 minute si spunem ca "eu niciodata nu..." ..... aiurea, o incercare lamentabila de autosugestionare..... care nu va functiona neam, fie ca o recunoastem sau nu....
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6028
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de Only Mier Mar 10, 2010 9:33 pm

eu raman la parerea mea. am voie, nu? stiu cum sunt si ce vreau. iar pentru ca neprevazutul sa gaseasca o portita, trebuie sa existe o doza de disponibilitate. care in cazul meu scade cu atat mai mult cu cat sentimentele sunt mai profunde.

again, e doar punctul meu de vedere. nu emit judecati de valoare.
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15886
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de CROCODILU' Mier Mar 10, 2010 9:44 pm

nici nu stiu daca sa ma bucu sau sa ma ingrijorez ca cineva spera pt mine sa raman in curu gol uimit de ce imi da viata, nu ma mai surprinde nimic si stiti de ce?. pt ca nu imi mai pasa si cand nu iti mai pasa treab aia cu "never say never" se duce dreaq, sunt atat de sceptic acum .... cum credeti voi ca ma cunoasteti sa-mi ziceti mie ca o sa vina o vreme cand eu voi spune " ma tin si la aia dar pe asta o iubesc", cand eu habar nu am daca as mai putea iubii pe cineva ce calitati tre sa aibe fatisoara aia voi nici nu visati, nu va inteleg neam, mama masii de treaba whistle

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6952
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de Mena Mier Mar 10, 2010 10:23 pm

Nici eu pe tine, ca tu intelegi numa ce vrei... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dar sa nu spui niciodata-NICIODATA-.Pt ca nu stapanesti decat clipa de acum.Cea viitoare..inca nu-i a ta...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de CROCODILU' Mier Mar 10, 2010 10:27 pm

da si "va sa vie si il va surprinde pe croco cu hartia igienica in mana cufurit de atata iubire, si el se va lepada de el de 3 ori si va pomeni numele forum anti-stres , cum le-ai stiut si mi le-ai zis pe neinteles..." WTF puke right

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6952
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de Valetul de trefla Mier Mar 10, 2010 10:31 pm

cam multa filozofie pe aici...cand ai jumatatea langa tine, nu mai exista altceva...cand nu mai ai, desi este foarte greu, punct si de la capat...

Valetul de trefla
Invatacel
Invatacel

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1520
<b>Puncte</b> Puncte : 5722
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0

Sus In jos

Drame Empty Re: Drame

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum