Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_lcap1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Voting_bar1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_lcap1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Voting_bar1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_rcap 
quanchi (12068)
Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_lcap1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Voting_bar1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_lcap1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Voting_bar1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_rcap 
vlavi (9100)
Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_lcap1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Voting_bar1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_rcap 
Mena (7546)
Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_lcap1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Voting_bar1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_lcap1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Voting_bar1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_lcap1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Voting_bar1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_rcap 
Tania (4875)
Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_lcap1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Voting_bar1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_lcap1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Voting_bar1Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Iubirea inseamna libertate ?

+19
Helene
arhonte
CROCODILU'
Andi
Alicecris
quanchi
Zuza
dragonfly
Only
nicknistor
leoaika
Mena
Tasha
TAVIC
Rechinu07
vlavi
hotsexyro
enola_gay
Didina
23 participanți

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de CROCODILU' Vin Ian 08, 2010 3:24 pm

in sfarsit nicule te aud si pe tine spunand asta ma gandeam ca mor si nu o mai aud , ma nicule de am avut dreptate ma ti-ai revenit complet se pare [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6952
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de nicknistor Vin Ian 08, 2010 3:35 pm

croco este o chestie formata de milioane de ani la femei...stind in pesteri la "suete" feminine,avind grija de copii si de prelucrat piei nu prea au avut mariu tangente cu asa zisa dragoste...si-au ales barbatl bun vinator care le-a putut oferi protectie iar singura chestie care avea legatura cu dragostea era footaiul pe ascuns cu cite un mascul care le placea....deci pt femei in general dragostea are legatura cu infidelitatea pt ca intilnindu-se mai rar cu amantul si ala mintind frumos pt a primi o bucata de p***a de la proasta femeile au impresia ca amantul este intruchiparea barbatului perfect...numai ca daca ar trebui sa traiasca sub acelasi acoperis cu amantul ar vedea ca de fapt traiesc cu iluzii de kkt...de fapt femeile nu prea stiu cu ce se maninca sentimentele cind e vb "la bine si la greu" ...e valabila chestia doar la bine...aici vb de marea majoritate si clar sunt si exceptii...exceptii care de celelalte reprezentante ale sexului slab sunt considerate slabiciuni
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7916
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de Oana Vin Ian 08, 2010 3:39 pm

touche nick [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Oana
Oana
Muschetar
Muschetar

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 2297
<b>Puncte</b> Puncte : 6514
<b>Reputatie</b> Reputatie : 13
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 21/08/1969

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de CROCODILU' Vin Ian 08, 2010 3:42 pm

nicule din ce ai scris acolo nu te contrazic la nimic da nu ai vrea sa postezi ceva si al "ce vor femeiel?" la "femei vs. barbati" si mai sunt cateva nu de alta da vad ca etsi intr-o dispoziotie buna azi si nush cand te mai prind asa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6952
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de brainsmartman Vin Ian 08, 2010 3:57 pm

Credeam ca vorbim despre libertatea in iubire, sau ma rog, daca iubirea inseamna libertate... De ce trebuie sa deviem pe discutii paralele temei? Subiectul ar fi trebuit sa fie : atunci cand iubesti nebuneste, arzator, etc. cata libertate poti acorda partenerului? Si cata libertate ai tu iubindu-l asa cum il iubesti? Simti ca mai ai aceeasi libertate? Cata libertate ti-ai dori tu in relatie? Cum privesti din acest punct de vedere aceasta comuniune de suflet care se cheama iubire? Lasam la o parte dragostea acum, vorbim de suflet, nu de trup. Si hai sa nu amestecam materialul in iubire, iubirea, daca e iubire, nu tine cont de material... Deci, putem discuta civilizat pe marginea subiectului asta? Cum vedeti voi libertatea partenerului si a voastra in relatia de iubire? Suntem inca tributari prejudecatilor societatii sau mostenite, posesivitatii ridicole, geloziei?
brainsmartman
brainsmartman
Movie man
Movie man

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1278
<b>Puncte</b> Puncte : 5616
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : In jur de Capitala

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de nicknistor Vin Ian 08, 2010 4:08 pm

ok scuze ma luat valul si am fost putin pe linga subiect chiar daca nu in totalitate..si ca sa fim sinceri iubirea in cele mai multe cazuri tine de material...din punctul meu o relatie are nevoie de libertate...daca acorzi libertate partenerului si apoi asteptarile iti sunt zadarnicite inseamna ca relatia aceea nu era o relatie buna...am fost si sunt sustinatorul ideii ca nimeni nu este proprietatea nimanui...daca esti inselat sau inseli inseamna ca relatia oricum nu mergea cum trebuie chiar daca unul din parteneri avea impresia asta...deci iubirea reala nu are nevoie de lant...partenerul tinut in lant la un moment dat va simti nevoia de al rupe de asi cauta libertatea si un timp isi va linge ranile dupa care va cauta un alt partener...multi au norocul sa-l gaseasca,multi nimeresc doar in alt lant mai nou
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7916
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de nicknistor Vin Ian 08, 2010 4:18 pm

tavic cautind idealul ramii singur...de ce vrei sa schimbi tu ceva ce nu se poate schimba...asta e structura formata in milioane de ani...tu vrei sa gasesti imposibilul?
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7916
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de TAVIC Vin Ian 08, 2010 4:26 pm

eu nu vreau imposibilul !nu vreau sa schimb nimic !
mai bine singur
nu0mi e frica ca raman singur
nu se moare din cauza asta
daca nu e ceva adevarat mai bine sa nu fie !asta cugetare !hihi
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8818
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de Tania Vin Ian 08, 2010 4:29 pm

"daca cineva nu te iubeste asa cum iti doresti tu, nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul" ... conform citatului asta toate ar trebui sa fie bune si frumoase si la modul ideal sa dureze toata viata....
numai ca lucrurile nu stau chiar asa.... ca o recunoastem sau nu, ne dorim sa fim iubiti asa cum vrem noi, asa cum ne imaginam ca e cel mai bine pentru noi, asa cum credem ca trebuie sa fie..... daca nu primim lucrul asta, orice alt fel de dragoste, oricat de adevarata ar fi ea, avem tendinta s-o consideram un lant.... constient sau inconstient, tanjim mereu dupa ceva anume, uneori fara sa fim in stare sa indreptam degetul spre el si sa spunem "asta e! asta vreau sau nu vreau!" ....

ma gandesc ca daca am primi exact ce ne dorim (si de multe ori ce ne dorim e etichetat intr-un fel sau altul drept o nebunie, o fantasma irealizabila, gargauni sau chiar alte epitete mai "dulci") n-ar fi nevoie de nici un fel de lant.... am acorda si am primi intreaga libertate pentru ca nu am avea a ne teme de absolut nimic....


Ultima editare efectuata de catre Tania in Vin Ian 08, 2010 4:32 pm, editata de 1 ori
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6028
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de Alicecris Vin Ian 08, 2010 4:31 pm

nicknistor a scris:ok scuze ma luat valul si am fost putin pe linga subiect chiar daca nu in totalitate..si ca sa fim sinceri iubirea in cele mai multe cazuri tine de material...din punctul meu o relatie are nevoie de libertate...daca acorzi libertate partenerului si apoi asteptarile iti sunt zadarnicite inseamna ca relatia aceea nu era o relatie buna...am fost si sunt sustinatorul ideii ca nimeni nu este proprietatea nimanui...daca esti inselat sau inseli inseamna ca relatia oricum nu mergea cum trebuie chiar daca unul din parteneri avea impresia asta...deci iubirea reala nu are nevoie de lant...partenerul tinut in lant la un moment dat va simti nevoia de al rupe de asi cauta libertatea si un timp isi va linge ranile dupa care va cauta un alt partener...multi au norocul sa-l gaseasca,multi nimeresc doar in alt lant mai nou

Nick, tu crezi ca poti ghici ce e in mintea mea acum? Nu cred!
Alicecris
Alicecris
Iubire
Iubire

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1133
<b>Puncte</b> Puncte : 6070
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : Wonderland <b>Varsta</b> Varsta : 43
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/10/1980

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de nicknistor Vin Ian 08, 2010 4:32 pm

pariu?
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7916
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de brainsmartman Vin Ian 08, 2010 4:33 pm

Tania, ai de la mine un trandafir si un sarut pentru modul tau de-a gandi... Subscriu!
brainsmartman
brainsmartman
Movie man
Movie man

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1278
<b>Puncte</b> Puncte : 5616
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : In jur de Capitala

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de Alicecris Vin Ian 08, 2010 4:34 pm

pariu!
Alicecris
Alicecris
Iubire
Iubire

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1133
<b>Puncte</b> Puncte : 6070
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : Wonderland <b>Varsta</b> Varsta : 43
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/10/1980

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de nicknistor Vin Ian 08, 2010 4:43 pm

tania secretul intr-o relatie este sa ceri ceea ce-ti doresti daca partenerul din diferite motive in general obiective nu intuieste dorinta celuilalt...se spune ca barbati cauta in general doar sex pe cind femeile vor ceva mai mult si sunt de acord cu chestia ca daca celalalt ne iubeste in felul lui uneori ni se pare ca nu ne iubeste destul...barbatii vad o dovada de dragoste dispozitia partenerei pt sex...femeile vad dovezi de dragoste in cuvinte,gesturi,bucheste de flori...dar sa nu uitam ca barbati cred ca dovada de dragoste inseamna,bani,casa,masina,un cadou care ramine in timp(florile nu ramin in timp si li se par bani aruncati)...ar trebui sa fim mai atenti l;a modul cum percep sexele dovezile de dragoste si am fi mult mai realisti,mai multumiti si ar disparea mare parte din problemele care duc la destramarea multor cupluri...de multe ori chestia cu mi se pare ca duce la probleme reale care duc la rindul lor la separari,infidelitate,certuri,reprosuri
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7916
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de Tania Vin Ian 08, 2010 4:45 pm

tavic, de multe ori "materialul" ala pe care il tot aduci tu in discutie, inseamna, pana la urma, si siguranta de sine.... depinde insa de mintea cu care este gestionata siguranta asta.... si un barbat sigur de sine e ca un afrodiziac....
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6028
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de Tania Vin Ian 08, 2010 4:49 pm

nick, hai sa-ti dau un exemplu ipotetic: daca tu vrei sa ma iubesti intre patru pereti, sa ma tii inchisa sub cheie, desi imi aduci cerul si pamantul intre cei 4 pereti, pentru ca asa intelegi tu iubirea, iar eu vreau libertate de miscare, vreau sa am momentele mele de singuratate, vreau sa-mi fac timp pentru pasiunile mele, pe care tu poate ca nu le intelegi si ti se par pierdere de vreme si de energie inutil, dar asta este ce-mi doresc eu, crezi ca doar privind mai atent la dovezile de dragoste, rezolvam problema?!
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6028
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de nicknistor Vin Ian 08, 2010 4:51 pm

Sunshine a scris:pariu!

deci in mintea ta imi dai dreptate in cea mai mare parte chiar daca nu esti de acord in totalitate

vrei sa spun cu ce nu esti de acord? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

tavicule stii ce vad femeile in material?.../vad barbatul care pot intretine o familie...o femeie se spune ca nu se simte implinita daca nu are un copil...de aceea atit de multe infidelitati la femeile trecute de treizeci de ani care nu au un copil...inconstient ceasul lor biologic bate si inconstient cauta masculul apt pt procreere chiar daca constient nu vor un copil cu el dar si-ar dori unul cu sotul....materialul acela inseamna sansa unui viitor sigur pt ea si coiii...deci acum ai inteles chestia tavic?
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7916
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de brainsmartman Vin Ian 08, 2010 4:51 pm

Aici ai vorbit frumos nick, asa este, e nevoie de comunicare, multa comunicare si sinceritate intr-o relatie... Din pacate putem descoperi prea tarziu ca partenerul refuza comunicarea, fiind inca tributar unui mod perimat de a vedea relatia... Dar sa stii ca micile gesturi marunte conteaza mult mai mult decat un buchet de flori sau un parfum... Bucuria de pe fata ta cand o revezi, gestul spontan de a o cuprinde in brate, o mangaiere tandra fac mai mult decat un parfum de la Armani... parfumul iubirii e mai puternic...
brainsmartman
brainsmartman
Movie man
Movie man

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1278
<b>Puncte</b> Puncte : 5616
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : In jur de Capitala

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de nicknistor Vin Ian 08, 2010 4:56 pm

tania privind mai atent putem rezolva multe probleme cit despre libertatea in relatie stii parerea mea...stii ce-i culmea?...ca desi barbati stiu ca un cuvint tgandru face minuni la momentul potrivit nu folosesc asta in relatia cu partenerul dar il folosesc in relatia cu amanta sau cu o viitoare vinata...femeile fac acelasi lucru cu sexul dar cu amantul
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7916
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de nicknistor Vin Ian 08, 2010 4:58 pm

brainsmartman a scris:Aici ai vorbit frumos nick, asa este, e nevoie de comunicare, multa comunicare si sinceritate intr-o relatie... Din pacate putem descoperi prea tarziu ca partenerul refuza comunicarea, fiind inca tributar unui mod perimat de a vedea relatia... Dar sa stii ca micile gesturi marunte conteaza mult mai mult decat un buchet de flori sau un parfum... Bucuria de pe fata ta cand o revezi, gestul spontan de a o cuprinde in brate, o mangaiere tandra fac mai mult decat un parfum de la Armani... parfumul iubirii e mai puternic...


bran fii sigur ca in 99% din cazurile cind un barbat duce un buchet de flori sa un parfum scump aceastea vor fi insotite de cuvinte frumoase si se lasa cu imbatisari si poopaturi
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7916
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de Tania Vin Ian 08, 2010 5:00 pm

nicknistor a scris:tania privind mai atent putem rezolva multe probleme cit despre libertatea in relatie stii parerea mea...stii ce-i culmea?...ca desi barbati stiu ca un cuvint tgandru face minuni la momentul potrivit nu folosesc asta in relatia cu partenerul dar il folosesc in relatia cu amanta sau cu o viitoare vinata...femeile fac acelasi lucru cu sexul dar cu amantul

nick, poate ca ai dreptate, dar nu e universal valabil .... poate exista relatii in care nu lucrurile astea sunt cuiul lui pepelea ci perceptia fiecaruia despre cum ar trebui sa arate si sa functioneze un cuplu...
da, stiu... o sa spui ca lucrurile astea ar trebui sa se vada de la inceput, insa oamenii se schimba in timp, evolueaza sau involueaza, depinde de situatie.... isi pot schimba in ani modul de gandire... si-atunci?!
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6028
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de TAVIC Vin Ian 08, 2010 5:04 pm

nicknistor a scris:

deci in mintea ta imi dai dreptate in cea mai mare parte chiar daca nu esti de acord in totalitate

vrei sa spun cu ce nu esti de acord? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

tavicule stii ce vad femeile in material?.../vad barbatul care pot intretine o familie...o femeie se spune ca nu se simte implinita daca nu are un copil...de aceea atit de multe infidelitati la femeile trecute de treizeci de ani care nu au un copil...inconstient ceasul lor biologic bate si inconstient cauta masculul apt pt procreere chiar daca constient nu vor un copil cu el dar si-ar dori unul cu sotul....materialul acela inseamna sansa unui viitor sigur pt ea si coiii...deci acum ai inteles chestia tavic?
normal ca am inteles si asta
pe mine altele sunt neintelese !hihi


cu toate astea sunt femei care-si cresc copii singure
sau cu animalul langa ele dar tot singure
ca ala nu contribuie cu nimic !eventual cu o bataie ,o pla ...
asa de bine isi aleg masculul
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8818
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de brainsmartman Vin Ian 08, 2010 5:06 pm

nick... frate, daca-ti spun ca stiu femei care au tot ce le trebuie, al lor, nu al masculului, si pe care chiar nu le intereseaza "materialul", dar care sufera pentru ca nu pot gasi pe cineva care sa le ofere iubire si tandrete in mod sincer si neinteresat? La ele cum se mai aplica teoria ta, cu siguranta si bla, bla, bla?
brainsmartman
brainsmartman
Movie man
Movie man

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1278
<b>Puncte</b> Puncte : 5616
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : In jur de Capitala

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de TAVIC Vin Ian 08, 2010 5:09 pm

bla bla gasesti pe net texte intregi
le inveti ca papagalul si le zici
hihi
unde e aia cu bani pe care n-o intereseaza materialul?
femeia cu bani e mai periculoasa!hihi
vrea unul cu bani mai multi
n- o sa se uite la o sula goala ca mine !
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8818
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de nicknistor Vin Ian 08, 2010 5:10 pm

atunci iti expimi clar punctul tau de vedere,il asculti si pe al partenerului si cauti impreuna cu el o cale de comporomis...lasa fiecare putin din ale lui si incearca sa mearga mai departe...daca nu lasa nu este neaparat o chestie de egoism sau mindrie si atunci vezi argumentele care ii sustin punctul de vedere...daca nu poti sa vii cu,contraargumente solide ai doua solutii..ori fai singur compromisul(aici s-ar putea sa pierzi pt ca la un moment dat risti sa acumulezi pra multe frustrari),ori iti asumi responsabilitatea de a rupe relatia si de a gasi alt partener(aici multi nu prea pot si atunci se complac in lucrul cel mai comod si mai las cu putinta,cauta un amant/a)

bran acele femei sunt rare,eu vb de majoritate...iti dau dreptate stiu ca sunt dar acele femei nu prea au mari sanse de a ramine cu un barbat adevarat ci doar cu unul caruia i place sa fie cumparat si scuzama dar acela nu-i barbat doar fizic asa pare...o astfel de femeie are multe in comun cu barbatii si nu o sa fie tolerata de un mascul in adevaratul sens al cuvintului
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7916
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Iubirea inseamna libertate ? - Pagina 6 Empty Re: Iubirea inseamna libertate ?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum