Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Despre adevar si.. minciuna... Vote_lcap1Despre adevar si.. minciuna... Voting_bar1Despre adevar si.. minciuna... Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Despre adevar si.. minciuna... Vote_lcap1Despre adevar si.. minciuna... Voting_bar1Despre adevar si.. minciuna... Vote_rcap 
quanchi (12068)
Despre adevar si.. minciuna... Vote_lcap1Despre adevar si.. minciuna... Voting_bar1Despre adevar si.. minciuna... Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Despre adevar si.. minciuna... Vote_lcap1Despre adevar si.. minciuna... Voting_bar1Despre adevar si.. minciuna... Vote_rcap 
vlavi (9100)
Despre adevar si.. minciuna... Vote_lcap1Despre adevar si.. minciuna... Voting_bar1Despre adevar si.. minciuna... Vote_rcap 
Mena (7546)
Despre adevar si.. minciuna... Vote_lcap1Despre adevar si.. minciuna... Voting_bar1Despre adevar si.. minciuna... Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Despre adevar si.. minciuna... Vote_lcap1Despre adevar si.. minciuna... Voting_bar1Despre adevar si.. minciuna... Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Despre adevar si.. minciuna... Vote_lcap1Despre adevar si.. minciuna... Voting_bar1Despre adevar si.. minciuna... Vote_rcap 
Tania (4875)
Despre adevar si.. minciuna... Vote_lcap1Despre adevar si.. minciuna... Voting_bar1Despre adevar si.. minciuna... Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Despre adevar si.. minciuna... Vote_lcap1Despre adevar si.. minciuna... Voting_bar1Despre adevar si.. minciuna... Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Despre adevar si.. minciuna...

+6
nicknistor
Rechinu07
vlavi
Mena
hotsexyro
Didina
10 participanți

In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de Didina Vin Aug 21, 2009 9:06 am

off.... am mintit muuuuuuuuuuuuuuult, recunosc... nu mi-e rusine de asta pentru ca nu puteam altfel.... tocmai de aceea am hotarat : n-o sa mai mint... adica n-o sa-mi mai mint partenerul, ca despre minciuna asta vorbeam.... sunt o femeie libera si am ales adevarul.... cui ii place bine, cui nu... next...

asta nu inseamna ca n-o sa mai trantesc cate o minciunica.. necesara... in diferite situatii.... (niciodata cu el) dar stiti si voi ca sunt situatii in viata in care mai bine spui o minciuna nevinovata...

app, minciunile necesare sunt alea in situatiile in care adevarul ar rani si nu s-ar putea oricum schimba nimic... merg pe principiul "nici o veste, inseamna veste buna" Smile
Didina
Didina
Invatacel
Invatacel

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1385
<b>Puncte</b> Puncte : 6860
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22
<b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 11/10/1969

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Aug 21, 2009 9:26 am

ADEVARUL, este singurul in lumea asta care iti poate darui LIBERTATEA...
minciuna iti aduce frica,umilinta,cand se afla adevarul (pentru ca intotdeauna el iese la suprafata)...
prefer ADEVARUL cel mai urat,celei mai cosmetizate MINCIUNI!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de Mena Vin Aug 21, 2009 9:36 am

In primul rand...eu nu cred ca adevarul este absolut...Depinde din ce parte il privesti...Ceea ce unora li se pare adevar...altora poate sa li se para altceva...s.a.m.d...
De ce nu acceptam adevarul despre noi?..care adevar?..Cine poate cunoaste adevarul mai mult decat noi?..De la cine sa-l acceptam?Pot eu..poti tu sau altcineva sa spuna cu siguranta omul acela e asa si pe dincolo?..Niciodata nu avem toate datele ..toate informatiile..Mereu ne lipseste "ceva"..care este fff important pana la urma...Putem analiza faptele...dar niciodata nu vom afla...cu ce :suflet" si pentru ce au fost facute...Ne putem lua dupa aparente..dar stim cu toti ce se intampla cu ele...Adevarul...e in fiecare...propriul adevar...Pt ca oricate minciuni ti-ai spune singur....ceva in tine-constiinta presupun..e acolo si te judeca...
Mintim uneori ....inevitabil toti o facem...si toti avem o "cauza"..Acum depinde cat de "mareata" ne este..pt a-i gasi scuzele...Uneori tacerea poate parea o minciuna,nu?...Sau faptele relatate dintr-un anumit punct de vedere..omitandu-se..intentionat sau nu...detaliile....
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de vlavi Vin Aug 21, 2009 9:59 am

Omului i s-a dat o limba cu care sa poata vorbi si cuvinte cu care sa poata sa isi ascunda gandurile.” Proverb unguresc
„Minciuna are functiile ei normative, ca si patologia sa. La fel si adevarul.” Arnold Goldberg
"Minciuna este adevărul din care a fost extrasă esenţa."

"Mai bine să minţi decât să nu spui adevărul!"

Am dat atâtea explicaţii când puteam să scriu clar şi răspicat: Da, mai mint. Niciodată pentru că aşa-mi vine ci pentru că e nevoie.



vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12145
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de Didina Vin Aug 21, 2009 10:12 am

ai dreptate bella.... fiecare avem adevarul nostru Smile
Didina
Didina
Invatacel
Invatacel

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1385
<b>Puncte</b> Puncte : 6860
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22
<b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 11/10/1969

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de Mena Vin Aug 21, 2009 11:19 am

Magic_White_Wolf a scris:Nu ma deranjeaza adevarurile dureroase spuse de cei dragi,.. dar ma irita minciunile sfruntate spuse de dusmani,.. straini...

Dar,.. in final,.. e rupere de pula/uitare.. In privinta celor din urma..

Adevarul nu esta absolut,.. e unic...

Si paradoxal,.. uneori amandoi avem dreptate.. Spunem adevaruri,.. chiar daca sunt diametral.. opuse...

Nimeni nu spune adevarul pentru ca..nu-l stiu...Toti spun...pareri...despre adevar..sau ceea ce cred..analizand anumite date,informatii..etc...Smile
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Aug 21, 2009 2:03 pm

ADEVARUL...este o flacara care lumineaza in ceata fara a o risipi...
eu consider ceatza cea mai urata dintre toate manifestarile meteorologice si morale...barfa cred ca este tot ceazta......
adevarul este adeseori pus in umbra,dar niciodata nu e nimicit....
si fiecare il are in el ca si tendinta de a minti!ca si posibilitatea de a alege....
oricum ,oricat de mult ai vrea sa zici ca spui o minciuna numai ca sa nu produci o suferinta,cand adevarul iese la iveala suferinta este inzecit mai mare!..si iese intotdeauna la iveala!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de Rechinu07 Vin Aug 21, 2009 4:35 pm

Magic_White_Wolf a scris:
De ce si cand... mintiti?!...

De ce uneori "ascundeti" adevarul si.. nu acceptati adevarul despre.. voi?!...

Mint cand trebuie sa protejez... Nu prea am avut situatii de genul, dar daca ai o ruda bolnava de o boala incurabila in ultima faza, te duci la spital si incepi sa-i zici ca arata mai bine, ca peste doua zile vine externarea si va veni acasa si-o sa faca si-o sa dreaga, etc... Nu cred ca vreun om cu capul pe umeri s-ar duce la o atare persoana si ar intreba-o cum ar vrea sa-i arate cosciugul... Zic eu, iar exemplul de mai sus nu e caz singular... Sunt cazuri si cazuri, situatii si situatii...

A doua intrebare citata, este o intrebare afirmativa in fapt... Nu poti garanta ca toti ascund uneori adevarul, mai ales ca nu stii notiunea pe care o da fiecare propriului adevar si daca asta coincide cu a ta... La fel si la faza cu acceptatul... Dar daca acceptarea unui adevar (care poate imbraca o forma mai urata), nu vine odata cu constientizarea, poti sa te futi in ea de acceptare... Eu personal accept orice adevar despre mine, chiar daca uneori "marai" printre dinti la cel/ cea care-mi zice...
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7094
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Aug 21, 2009 5:45 pm

ce spui tu acolo in prima parte este "a proteja"...de ex eu stiam ca mama mea mai are de trait cateva ore,poate o zi ,doua si fiindca stiam cat de mult isi doreste sa-l vada pe baiatul meu,ii spuneam povesti frumoase,ca trebuie sa ajunga acasa(el era atunci in Ghanna)dintr-o clipa in alta si ca o sa-i aduca de acolo portocale si banane din copac...si era fericita asa cum eram eu cand eram mica si ea imi spunea povesti cu happy end,ca sa pot adormi!

dar cand un om in care ai avut incredere toata viata te minte si nu se poate uita in ochii tai,pentru ca nici el nu crede ce zice....si cand peste cateva ore -absolut intamplator) vezi ADEVARUL cu ochii tai....nu preferai sa stii adevarul din gura lui decat orice minciuna spusa ,cica,cu cele mai bune intentii?
cat despre adevarul din fiecare din noi,fiecare il stie foarte bine cred eu...de ce ar trebui sa-l trambitam tuturor?
cine stie si il intereseaza sa-l afle si intelege il poate vedea!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de nicknistor Vin Aug 21, 2009 5:47 pm

adevar indiferent de urmari,urasc minciuna
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7918
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de Mena Vin Aug 21, 2009 7:52 pm

nicknistor a scris:adevar indiferent de urmari,urasc minciuna

Vrei cumva sa spui ca tu intotdeauna spui adevarul?Da-mi voie sa nu te cred...Nu vorbesc doar de lucruri "grave" sa zicem asa...chestii ce par pur..nevinovate...Esti bussines man....e imposibil sa spui acolo adevarul...Adica daca ai un produs nevandabil..ce faci?..Il imbraci in "staniol"stralucitor..si-l vinzi...asta ce e?...Ambalarea "adevarului"?..Smile..Eu spre exemplu..mint des..spunand celor din jur ca e-n regula...Mint ascunzandu-mi starea..pt a nu mai supara si pe altii..Tot minciuna se cheama...cand razi in loc sa plangi....
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de dragonfly Vin Aug 21, 2009 8:28 pm

ce topicuri controversate faci mai iluzie o sa plang daca pleci Laughing ...e minciuna sa nu ma crezi Very Happy
eu recunosc mint pentru ca este necesar, minciuna este o necesitate daca ma intreaba profu ai copiat normal ca-i zic nu ca doar nu oi fi dobitoc sa spun ca da, un exemplu de minciuna...
mint involuntar, cand ascund un adevar mint, daca nu-i spun cuiva ca nu-l sufar iar el prin actiunile mele crede ca-l simpatizez automat iarasi e minciuna Very Happy si sunt multe astfel de lucruri ma mai gandesc...

dragonfly
dragonfly
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 669
<b>Puncte</b> Puncte : 6068
<b>Reputatie</b> Reputatie : 34
<b>Localizare</b> Localizare : Pitesti <b>Varsta</b> Varsta : 38
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/03/1986

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de nicknistor Vin Aug 21, 2009 8:47 pm

tu de fapt nu-l minti pe profu' ,te minti pe tine pt ca la un moment dat in meserie sau poate in viata o sa dai cu ,capul de chestia copiata si no o sa stii ce sa faci si atunci o sa zici"baga-mias ceva ca n-am invatat chestia asta cind a trebuit...

bela nu exista produs nevandabil ,orice marfa are clientul ei..este o logica a comertului...reduci pretul sau cauti "zona" cu potentiali clienti pt produsul respectiv...ex: daca am camasi de iarna si izmene o sa caut o zona rurala de munte pt ca prea putina lume la oras mai poarta si in zona cu clima mai blinda nu sunt necesare
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7918
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de dragonfly Vin Aug 21, 2009 9:39 pm

da absolut nistore, ma mint si pe mine sunt constient de asta stiu, e muult de scris si e off-topic daca ai fi in locul meu m-ai intelege de ce la unele materii trebuie sa copiez...

hai sa mai dau un ex de mincina inofensiva le putem pune pe o scara de gravitate nu?Very Happy
daca eu fac ceva ce imi place mie dar prietenului meu nu ii place si eu fac pe ascuns fata de el, iarasi e minciuna Very Happy
dragonfly
dragonfly
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 669
<b>Puncte</b> Puncte : 6068
<b>Reputatie</b> Reputatie : 34
<b>Localizare</b> Localizare : Pitesti <b>Varsta</b> Varsta : 38
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/03/1986

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de nicknistor Sam Aug 22, 2009 12:35 am

daca e prietenul tau te intelege,daca nu te intelege e clar ca nu e prietenul tau,zburatorule,scz dar asa vad eu chestia
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7918
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de enola_gay Sam Aug 22, 2009 8:22 am

Adevar si minciuna ....pozitiv si negativ ...
ce ciudat ca o actiune pozitiva ( cum ar fi sa spui adevarul ) conduce la suferinta de cele mai multe ori , iar o actiune negativa ( sa spui o minciuna ) poate aduce bucurie in viata cuiva ...Totul este relativ si nimeni nu pote sa se laude cu adevarul absolut si nimeni nu poate fi blamat pentru minciuna pepetua ....
In functie de oameni, locuri, imprejurari , situatii aceste doua notiuni pot capata valente diferite ...acelasi lucru sau aceeasi stare de fapt , poate fi minciuna sau adevar ...depinde de ce parte a barierei te afli ....

....personal, prefer minciunile albe ...sau , mai bine zis , adevarurile nespuse .....pe principiul :" ce nu stii, nu te doare "....



Si cine spune ca prefera mereu adevararul ,oricat de dureros ar fi, este un mare ...mincinos .... Laughing
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14896
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de dragonfly Sam Aug 22, 2009 9:44 am

mai mult cunostinta, coleg, vecin (un cineva acolo) spre ex cum le zici tu la toti prietene, iluzie intelegi?Smile... nu m-am referit la prieten adevarat pe ala nu-l mai mint stiu ca nu se supara si fac ce vreau eu Very Happy si oricum un prieten adevarat cu greu il minti ca stie cand il minti si n-are sens atunci te faci tu de ras ...

hai sa va mai dau niste exemple de situatii mincinoase care cu siguranta vi s-au intamplat si voua:

-sa zicem ca cineva te pune sa faci pt el o chestie(nu conteaza) si pe tine nu te incanta lucrul asta dar accepti, pentru ca poate ai o datorie la el si te simti intr-o oarecare masura obligat ca sa nu-ti mai scoata ochii sau poate accepti ca sa nu se uite urat pe tine etc... te mai si intreaba 'te deranjeaza...?' si tu zici, 'nuuu ma incanta, nici o problema' Smile deci minciuna... inofensiva Very Happy

-o alta situatie ar fi, cand te cheama cineva undeva si tu nu ai chef sa mergi pentru ca faci altceva ce nu poti sa-i spui pentru ca e personal nu-l priveste toti avem lucruri personale.... si nu poti merge si te intreaba 'vii colo' ? tu zici 'nu', automat vine intrebarea 'de ce?' Very Happy si nu-i poti spune pt ca nu-l priveste e un lucru personal si nu-i poti spune nici ca e personal pt ca se nasc discutii suplimentare poate interpretari 'aa, din cauza aia...' si ca sa scapi mai repede de el, zici simplu 'ma doare un coi, o mana, ceva acolo....' si gata, bineinteles folosesti o voce mai grava etc.. deci minciuna... inofensiva necesara:D

- oo si asta e cea mai tare, voi nu ati avut niciodata musafiri pe care nu-i vreti?Very Happy nu in momentul ala, nu atunci, nu in clipa aia voi astia care ziceti ca nu mintiti ce faceti ii dati afara din casa? Very Happy si ii spui si adevarul ca normal intotdeauna adevarul 'azi era o zi de futut nu pot sa te primesc ' Laughing sau ma rog orice alt motiv adevarat pentru care nu ai chef de ei.

Si mai sunt o gramada astfel de situatii, ce naiba numai eu am parte de ele ? cred ca sunt cel mai mare mincinos Very Happy, nu cititi chiar motamo ce am scris eu, ma refer la situatii asemanatoare, nu conteaza personajele prieteni, neprieteni, nu discutiile, ci situatiile in sine trebuie sa le asociati cu ale voastre ca pe-ale mele le cunosc foarte bine Smile sunt singur ca le-ati intampinat si ati fost nevoiti sa mintiti... nu poti spune adevarul intotdeauna si e de inteles lucrul asta nu va condamna nimeni Very Happy

dragonfly
dragonfly
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 669
<b>Puncte</b> Puncte : 6068
<b>Reputatie</b> Reputatie : 34
<b>Localizare</b> Localizare : Pitesti <b>Varsta</b> Varsta : 38
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/03/1986

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de dragonfly Sam Aug 22, 2009 9:54 am

Magic_White_Wolf a scris:
Dar eu prefer.. sa nu spun adevarul,.. decat sa mint....


Pai eu dupa parerea mea consider ca daca nu spui un adevar, orice altceva e minciuna... chiar daca taci si nu mai zici nimic tot minciuna e, ca nu spui adevarul
tu cum gandesti aici?
dragonfly
dragonfly
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 669
<b>Puncte</b> Puncte : 6068
<b>Reputatie</b> Reputatie : 34
<b>Localizare</b> Localizare : Pitesti <b>Varsta</b> Varsta : 38
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/03/1986

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de dragonfly Sam Aug 22, 2009 10:21 am

Magic_White_Wolf a scris:

Alt exemplu:.. Daca o femeie ma intreaba daca o iubesc,.. tac sau schimb subiectul.. Daca insista ii raspund:...NU...

Decat sa o mint ca DA, doar de dragul de a o fute...

pai uite aici cand e vorba de oameni si le poti face rau aici intr-adevar consider ca niciodata nu trebuie sa minti. Si daca nu o iubesti trebuie sa-i spui nu din prima desi in rare cazuri te intreaba o femeie daca o iubesti ea nu afla asa intrebandu-te pe tine ci prin manifestarile tale fata de ea si intr-un final de la tine ... bine, tu ai dat un exemplu...
Daca ii spui nu, ii frangi inima ❤ dar o sa-i treaca relativ repede decat sa spui DA cu dragul de a o fute si apoi sa afle ca de fapt nu o iubesti si te-ai jucat cu ea tot timpul asta e si mai grav... bine chiar daca nu o iubesti initial dragostea poate veni pe parcurs, caci nu-i asa incurcate mai sunt caile iubirii Very Happy... in fine, sarim la alte discutii.

Trebuie sa ai taria sa ii spui din prima, 'nu te iubesc dar vreau sa te fut', adevarul nene :d si o sa zica porcule nesimtitule Very Happy dar daca ar zice o femeie 'nu te iubesc, dar vreau sa te fut' super nu? Laughing concluzia pe barbatii niciodata nu ii supara adevarul, pe femei da, deci ele sunt de vina ca noi le mintim lol!
dragonfly
dragonfly
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 669
<b>Puncte</b> Puncte : 6068
<b>Reputatie</b> Reputatie : 34
<b>Localizare</b> Localizare : Pitesti <b>Varsta</b> Varsta : 38
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/03/1986

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de Only Sam Aug 22, 2009 12:12 pm

Very Happy Very Happy Very Happy asta i-as zice si eu lui Al Pacino bounce
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15888
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de nicknistor Sam Aug 22, 2009 3:04 pm

Alt exemplu:.. Daca o femeie ma intreaba daca o iubesc,.. tac sau schimb subiectul.. Daca insista ii raspund:...NU...

Decat sa o mint ca DA, doar de dragul de a o fute...



daca esti cu adevarat barbat si te cunosti pe tine ii sui adevarul..nu te iubesc dar imi placi si cel putin pt moment doar o doresti,vrei"momentul perfect" cum zice hot,daca va fi ceva mai mult doar timpul poate sa decida,timpul si noi doi,pina atunci,doar dorinta,pasiune,etc,niciodata nu stiii ce poate sa-ti ofere timpul momentul,dar stii ce iti doresti
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7918
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de quanchi Joi Aug 27, 2009 1:42 pm

Adevarul e ca un puzzle urias: fiecare din noi detine toate piesele lui, dar imaginea in ansamblul a adevarului nu ne este accesibila niciodata...
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14529
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de hotsexyro Joi Aug 27, 2009 3:01 pm

Nu ma pot abtine si trebuie sa va spun cam cum arata adevarul la o femeie..
cica o femeie nevoiasa(adica cu barbat si 5 copii si cu resurse materiale reduse)statea pe maul unei ape si cosea,ca sa mai castige si ea un ban si sa ajute astfel pe sotul ei la intretinerea familiei.
deoadata degetarul ii care in apa...disperata femeia se pune pe plans,pana lui Dumnezeu i se face mila de ea si ii aduce un degetar ddin aur:
-uite femeie degetarul tau,ia-l!spuse El.
-asta nu-i degetarul meu ,spuse nevinovat femeia..
atunci D-zeu ii aduse unul de argint..
-nici asta nu-i al meu,spuse din nou biata femeie!
a treia oara D-zeu ii aduse degetarul ei,si puternic impresionat de sinceritatea femeii ii darui toate 3 degetarele!
Dupa multi ani,femeia se plimba pe malul aceleasi ape cu barbatul ei....care aluneca,cade in apa si nu mai iesi..
La plansetele femeii Dumnezeu o ajuta si i-l aduce pe Brad Pitt.
-uite femeie asta-i barbatul tau?
-Da,zise ea!
Atunci Dzeu se manie si o cearta ,pentru ca nu spusese ADEVARUL.
femeia ii zise:
-pai ,uite Doamne,cum m-am gandit eu:
daca zic ca nu-i asta mi-l aduci pe Al Pacinno.... Laughing
daca si de el zic acelasi lucru mi-l aduci inapoi pe barbatul meu dar mi-i dai pe toti 3...ori eu nu mai sunt tanara Doamne,si ce ma faceam eu cu 3 barbati? lol!
asta ca sa vedeti ca intotdeauna femeia spune cu cea mai buna credinta, o minciuna!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre adevar si.. minciuna... Empty Re: Despre adevar si.. minciuna...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum