Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_lcap1Despre casatorie si.. concubinaj... Voting_bar1Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_lcap1Despre casatorie si.. concubinaj... Voting_bar1Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_rcap 
quanchi (12068)
Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_lcap1Despre casatorie si.. concubinaj... Voting_bar1Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_lcap1Despre casatorie si.. concubinaj... Voting_bar1Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_rcap 
vlavi (9100)
Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_lcap1Despre casatorie si.. concubinaj... Voting_bar1Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_rcap 
Mena (7546)
Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_lcap1Despre casatorie si.. concubinaj... Voting_bar1Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_lcap1Despre casatorie si.. concubinaj... Voting_bar1Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_lcap1Despre casatorie si.. concubinaj... Voting_bar1Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_rcap 
Tania (4875)
Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_lcap1Despre casatorie si.. concubinaj... Voting_bar1Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_lcap1Despre casatorie si.. concubinaj... Voting_bar1Despre casatorie si.. concubinaj... Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Despre casatorie si.. concubinaj...

+2
Mena
hotsexyro
6 participanți

In jos

Despre casatorie si.. concubinaj... Empty Re: Despre casatorie si.. concubinaj...

Mesaj Scris de hotsexyro Dum Aug 23, 2009 11:25 am

eu prefer sa fie sincera,confortabila,pasionala,implinita,fie ce-o fi.....casatorie,concubinaj...
casatoria nu-ti confera absolut nici-o stabilitate,decat una superficiala,aceea data de o hartie..de ochii lumii.de gura lumii si de prejudecatile in care ai fost crescut....
este de preferat (ca oricums-ar numi) sa fie o relatie in care sa "existe" doi oameni,care sunt amandoi acolo,unul langa altul...care merg in acelasi sens...nu unul hais si altul cea!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre casatorie si.. concubinaj... Empty Re: Despre casatorie si.. concubinaj...

Mesaj Scris de Mena Dum Aug 23, 2009 11:30 am

Pai...eu cum sunt mai "nedusa" la biserica...nu mi-am pus verigheta pana acum..Am tot fentat(sau ea m-a fentat pe mine Very Happy)Cert este ca desi am avut toate relatiile de foarte "lung metraj"...mereu am gasit altceva mai interesant de facut decat sa ajung la primarie..Acum as putea discuta asta din mai multe puncte de vedere...Argumentele pro..Ciudat dar in ochii lumii ai mai multa "credibilitate"..LA o angajare de exemplu..da mai bine ..ca cica asa-si dau seama ca esti responsabil(ce conteaza ca poate tu nu esti..oficial..ESTI)..La banca...clar iti creste scoringul...daca esti casatorit...etc...(astea-s probleme de care m-am lovit cu adevarat)...Pana la urma relatia nu tine de hartia aceea..dar stupid sau nu...hartia aceea iti confera o nota de ..siguranta..Nu ca partenerul ar fi fara ea..iresponsabil...dar te stimuleaza sa faci ceva...Sa vorbim deschis...cati se inhama sa-si faca o casa in 2 necasatoriti fiind?..Putini..pt ca le este teama...Astea ar fi motivele sociale/practice..Si da...mai greu se produc rupturile cand exista hartiile...ca si cand nu ar fi..Chiar daca de groaza culuarelor "pasilor pierduti"..a banilor ce presupun divorturile..a scandalului....Sa va dau un exemplu concret...Imi vine sa rad cand imi amintesc.Am stat cu cineva vreo 9 ani..in uniune consensuala(ma streseaza termenul de concubinaj)..Pe langa ca nu am facut mare lucru in viata..la final..toata lumea ma "consola"lasa draga,esti tanara..nu ai fost casatorita...Smile..Eram ca "noua"..Asa gandeste lumea...Deci..aici aveam "sanse" mai mari sa-mi gasesc un partener..ca oficial..eram la prima casatorie..nu eram divortata.Cred ca nu as face pasul de a ma casatorii fara a sta in prealabil cu persoana respectiva -niciodata..La plimbare..toate sunt frumoase..Problemele incep..dupa.Sa nu o mai lungesc...personal...dreptul de a iubi...nu mi-l da acea hartie..O vad ca pe ceva firesc..ce la un moment dat trebuie facut..
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Despre casatorie si.. concubinaj... Empty Re: Despre casatorie si.. concubinaj...

Mesaj Scris de hotsexyro Dum Aug 23, 2009 11:47 am

si daca nu mai merge...este la fel de firesc sa nu mai fie..
insa aici apar dezavantajele...casatoriei:
divort,bani,nervi,energie consumata degeaba..
convietuire liber consimtita(nici mie nu-mi place termenul de concubinaj)..."firescu"..nu te costa decat o durere in suflet...fara chestii materiale,fara implicarea altor oameni (straini) in durerile ruperii!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre casatorie si.. concubinaj... Empty Re: Despre casatorie si.. concubinaj...

Mesaj Scris de Lupul Alb Dum Aug 30, 2009 4:05 pm

Mda,...

Casatorie sau concubinaj?!....

Sincer,.. prefer a doua varianta.. Prima am incercat-o ptr. a avea copil,.. imi ajunge.. Si,.. daca as face-o si a doua oara,.. s-ar intampla si a treia oara si.. ar denota prostie Smile ,.. nu perseverenta Smile ... De aceea eu nu fuck acelasi lucru/aceeasi persoana de 2 ori Smile .. In general,... "chestiile" importante..

Femeile prefera aceea hartie portocalie (asa era pe vremea mea),.. ptr. ca cica le ofera siguranta.. Ete pula!... Sunt unele care stau fff in "siguranta",.. batute si injurate,.. de cel cu care sunt casatoriti... De multe ori, casatoria creeaza un sentiment nociv de proprietate(in barbat, dar si in femeie) si.. scoate demonii din oameni,.. bine ascunsi pe vremea "doar relatiei"...

Stiu cazuri de oameni care s-au inteles perfect si,.. dupa casatorie,.. la catva timp,.. au ajuns la divort..

Si cazuri de oameni care stau fff bine fara "hartii",.. au o familie fericita,.. copii...

E adevarat, Mena,.. ca in multe situatii faptul ca nu esti casatorita e un "handicap" ,.. dar nu cred ca astea ar trebui sa fie motive serioase ptr. oficializarea unei relatii... Si, DA,.. eu m-as risca sa fac o casa cu femeia potrivita,.. sau orice,.. fara aceea hartie...

De altfel,.. problema eventualelor "partaje" si in cazul concubinajului sunt reglementate legal.. Ca si mostenirile.. Sau exista portitele juridice,.. testament,.. donatie...

Pana la urma conteaza respectul, increderea, intelegerea (iubirea si sexul trec...),... nu faptul ca suntem concubini sau soti...

Q. E. D.

Lupul Alb
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 464
<b>Puncte</b> Puncte : 5877
<b>Reputatie</b> Reputatie : 6

Sus In jos

Despre casatorie si.. concubinaj... Empty Re: Despre casatorie si.. concubinaj...

Mesaj Scris de TAVIC Lun Aug 31, 2009 2:55 am

va zic eu care e avantajul casatoriei !
puteti face credit mai mare la banci !hihi
la faza cu batutul eu am ajunsa la concluzia ca le place bataia!
macar sa zica de la inceput !sa= i dai bataie organizata sado -maso hihihi
iar celor care dau in femei le zic ca-s ultimii oameni !
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8820
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Despre casatorie si.. concubinaj... Empty Re: Despre casatorie si.. concubinaj...

Mesaj Scris de enola_gay Lun Aug 31, 2009 3:02 am

asta e buna cu creditul la banci ....m-ai distrat grozav ... lol!
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14896
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

Despre casatorie si.. concubinaj... Empty Re: Despre casatorie si.. concubinaj...

Mesaj Scris de TAVIC Lun Aug 31, 2009 3:07 am

eu credit la banci nu fac deci nu trebuie sa ma insor
spune-mi tu alt avantaj care sa stea in picioare !
pana acuma asta e singurul !altul nu vad !
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8820
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Despre casatorie si.. concubinaj... Empty Re: Despre casatorie si.. concubinaj...

Mesaj Scris de hotsexyro Dum Oct 18, 2009 5:42 pm

Atunci cand vrei sa stai intr-o relatie,oricat de benefica sau distructiva ar fii ea.....nimeni nu poate interveni in "vointa " ta!
ma gandeam acum la cunostinta aia a mea care nu-i nici casatorita(legal) nici copiii nu sunt pe numele lui si totusi nu se poate desprinde din relatia aia (desii mananca bataie -cica,in 8 ani au fost cam 8 batai-una pe an,se pare)!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre casatorie si.. concubinaj... Empty Re: Despre casatorie si.. concubinaj...

Mesaj Scris de TAVIC Dum Oct 18, 2009 5:47 pm

8 batai pe care le recunoaste !
sa incerc si eu cu bataia poate sta una cu mine !hihi
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8820
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Despre casatorie si.. concubinaj... Empty Re: Despre casatorie si.. concubinaj...

Mesaj Scris de TAVIC Dum Oct 18, 2009 5:54 pm

aia care sta la bataie ori ii place ori nu-i normala la cap!hihi
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8820
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Despre casatorie si.. concubinaj... Empty Re: Despre casatorie si.. concubinaj...

Mesaj Scris de Zuza Dum Noi 15, 2009 2:23 pm

Pana la un pct sunt de acord cu "concubinajul" dar in momentul in care apar copii si acestia incep scoala,este mai dificil sa le explici acestora de ce in catalog mama are un nume si tatal altul.Astfel vor apare intrebari din partea lui:
-m'ati facut din dragoste sau a fost un accident?
-tu stai cu mama(tata) pt mine,nu va mai iubiti?
s.a.m.d

Zuza
Zuza
Ingenua
Ingenua

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1108
<b>Puncte</b> Puncte : 6117
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Despre casatorie si.. concubinaj... Empty Re: Despre casatorie si.. concubinaj...

Mesaj Scris de TAVIC Vin Noi 27, 2009 2:22 am

Zuza a scris:Pana la un pct sunt de acord cu "concubinajul" dar in momentul in care apar copii si acestia incep scoala,este mai dificil sa le explici acestora de ce in catalog mama are un nume si tatal altul.Astfel vor apare intrebari din partea lui:
-m'ati facut din dragoste sau a fost un accident?
-tu stai cu mama(tata) pt mine,nu va mai iubiti?
s.a.m.d

asta e conceptie comunisto babeasca !
daca te casatoresti si fiecare isi pastreaza numele apare aceeasi intrebare !
eu daca m-as insura nu i-as da numele !
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8820
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Despre casatorie si.. concubinaj... Empty Re: Despre casatorie si.. concubinaj...

Mesaj Scris de Zuza Lun Dec 07, 2009 9:06 am

asta este pct tau de vedere,exprimat "artistic"[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Zuza
Zuza
Ingenua
Ingenua

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1108
<b>Puncte</b> Puncte : 6117
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Despre casatorie si.. concubinaj... Empty Re: Despre casatorie si.. concubinaj...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum