Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_lcap1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Voting_bar1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_rcap 
enola_gay (12892)
AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_lcap1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Voting_bar1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_rcap 
quanchi (12068)
AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_lcap1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Voting_bar1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_lcap1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Voting_bar1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_rcap 
vlavi (9100)
AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_lcap1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Voting_bar1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_rcap 
Mena (7546)
AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_lcap1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Voting_bar1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_lcap1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Voting_bar1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_rcap 
TAVIC (5001)
AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_lcap1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Voting_bar1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_rcap 
Tania (4875)
AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_lcap1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Voting_bar1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_lcap1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Voting_bar1AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

+8
Alicecris
Only
TAVIC
vlavi
Rechinu07
Melissa
Mena
enola_gay
12 participanți

In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de enola_gay Mier Iul 29, 2009 7:55 am

1.cand ma trezesc ma duc cu ochii inchisi, la baie; fac cafeaua tot cu ochii inchisi ....
2.ma epilez in fiecare duminica dimineata
3.port sandale cu arici sau catarama.
4.ma impiedic aprope de toate pragurile, usile, scarile.....
5.in autobuz ma urc numai pe unde apuc....daca apuc , daca nu, iau un taxi ....
6.traseele mele sunt intottdeauna aceleasi , cu mici exceptii ( care ma enerveaza !!)
7.Cele mai multe lucruri le rezolv doar in gand. Aman tot ce se poate, pana in ultima clipa, stiind ca de multe ori nu mai e nevoie s-o fac sau ca trebuie facut altfel. Prin asta m-am adaptat la mersul lucrurilor in Romanica....
8.nr.13 este cu noroc pentru mine ...
8. fumez cu buzele rotunjite ca sa nu fac riduri si tin tigara numai pe mijlocul buzelor ....
9.nu mananc paine, desi o ador ...as manca goala , mai ales daca e proasdpata ....
10.beau foarte multa apa ....si imi plac lichidele foarte reci , cu gheata , daca se poate : ceai, vin , apa, bere....
11.dorm destul de frumos si am obiceiul sa gem in somn ...parca sunt mereu intr-o partida de sex ....
12. cafelele le beau numai dimineata si numai cu lapte ....
13.notez pe unde apuc, in agende, post-it-uri, fituici, si apoi le pierd sau le ratacesc , dar faptul ca le-am scris ma face sa imi ramana in cap ce am de facut ...am memorie vizuala foarte buna ...
14.nu schimb asternuturile niciodata , sambata ...doar duminica ....
15. iubesc animalele , cu conditia sa nu ma linga ....
16.. Intotdeauna adorm spre sfarsitul filmului pe care l-am asteptat cu infrigurare toata saptamana. Nu pierd niciodata sfarsitul filmelor de casa, fara actiune, plate sau banale. Nu-mi explic..... Very Happy
17.Memoria mea e telefonul, alta n-am...... Cu cat e mai destept, cu atat sunt si io mai prompta.... Laughing

Mai puneti si voi, sigur ca aveti ce, eu trebuie sa-mi mai aduc aminte ca pe astea nu le am notate pe calendar!
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14896
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de Mena Mier Iul 29, 2009 12:47 pm

....Asez mereu cutitele in scurgator cu varful in sus...chiar daca m-am taiat rau de tot..si cineva ma bate zilnic la cap sa le intorc...Tongue
...primul lucru pe care-l fac cand ma trezesc este sa-mi aprind o tigara....
...dorm intotdeauna cu o perinita si ma trezesc noaptea s-o caut daca cade jos...

O sa ma mai gandesc....
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de Melissa Mier Iul 29, 2009 10:21 pm

Sparg farfurii,pahare aproape orice pe ce pun mana in bucatarie
Nu urc in birou pana nu beau o cafea cu fetele jos,chiar daca am baut deja o cana mare acasa
Nu fac curatenie in masina in interior
Nu ajung niciodata la timp,daca zic o ora prietenii deja stiu ca inseamna plus 30 minute de la acea ora
Imi fac unghiile numai duminica dimineata la cafea
Melissa
Melissa
Fresh "meat"
Fresh

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 125
<b>Puncte</b> Puncte : 5548
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Varsta</b> Varsta : 47
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 11/10/1976

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de enola_gay Joi Iul 30, 2009 7:08 am

Nu suport perdeaua trasa pe jumatate , pe geam ...si nici sertarele deschise pe jumatate....

Ma trezesc de 20 de ani , la aceeasi ora , adica la 4,30...indiferent la ce ora ma culc ...

nu ma pot apuca de lucru, daca pe birou este dezordine ...

dimineata , cand ma fardez , am o ordine stricta in care-mi asez, pe masa, fardurile ...

ani de zile am dormit fara perna si de atunci , mi-a ramas obiceiul de a dormi pe burta , cu o mana sub cap ...

pe nimic nu dau banii mai usor , decat ca si pe genti ..am o colectie impresionanta , desi , folosesc doar patru-cinci dintre ele ...



ma mai gandesc si revin pe topicul asta ...
Very Happy
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14896
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de Rechinu07 Joi Iul 30, 2009 8:32 am

Nu-mi place sa ma intorc din drum (batranul meu zice ca poarta ghinion si nu-ti merge bine, acolo unde te duci)
De obicei tre' sa ma-ntorc din drum... De fiecare data cand plec undeva si tre' sa iau niste "ceva-uri" la mine, uit un anume ceva acasa, care sigur imi va trebui... Smile
Verific intotdeauna usa dupa ce o inchid, sa ma asigur...
Si sunt cativa bulangii care au prostul obicei (tic) sa ne umple posta cu facturi in fiecare luna... Asta e probabil cel mai deranjant obicei/ tic pe care l-am vazut eu la cineva... Smile
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7094
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de vlavi Joi Aug 06, 2009 10:56 am

Gesticulez mult când vorbesc.
Voooorbeeeesc muuult.
Nu pot mânca în bucătărie.
Nu suport scrumierele murdare. Trebuie spălate imediat.
Nu-mi place ordinea desăvârşită în cărţi caiete. parcă nu mi le mai găsesc după aceea.
Am un singur prosop preferat cu care-mi înfăşor părul când ies din cadă.
Mă trezesc că mă joc cu şuviţe de păr sau cu degetele în timp ce mă gândesc la ceva.
Când am emoţii flutur din degete des, de multe ori.
Nu îmi dau unghiile cu ojă pentru că în scurtă vreme o curăţ.
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12145
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de TAVIC Joi Aug 06, 2009 12:53 pm

nu ma intorc din drum ca nu-mi merge bine!
nu-mi place sa ma intrebi unde ma duc pt ca iar nu-mi merge bine!
hihi
nu pot sa stau o zi in casa !treb sa ies zilnic!
nu pot sa adorm pana nu deschid tv ul sau compul !
nu fumez in casa la mine
nu fumez pe stomacul gol
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8820
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de enola_gay Joi Aug 06, 2009 1:04 pm

nu dau si nu iau bani imprumut , lunea
nu pot sa adorm daca nu citesc cateva randuri, macar
nu suport sa vorbesc tare pe strada , sau sa merg alaturi de cineva care vorbeste tare si gesticuleaza
vara nu port lenjerie intima
vana in care fac baie , e mereu plina de spuma si imi place sa mananc mar sau portocala in timp ce stau in spumele alea ...
nu intarzii niciodata si nu suport ca cineva sa ma faca sa astept, nici macar un minut
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14896
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de TAVIC Joi Aug 06, 2009 1:39 pm

eu nu port nici iarna lenjerie intima
nu vb tare pe strada
nu suport mijloacele de transport in comun
nu fumez in mers pe strada pt ca nu mai simt placerea de a fuma
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8820
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de enola_gay Sam Feb 13, 2010 10:30 am

Daca stau pe un scaun sau canapea, obisnuiesc sa dau din picior ...doar din dreptul

nu duc gunoiul, seara

am un talisman pe care-l port cu mine intotdeauna , in partea dreapta ...daca nu am buzunar la hainele respective , atunci, il bag in sutien [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

fiecare zi de lucru mi-o incep prin a sterge cu lavete umede , biroul, comp-ul , tastatura si celelalte obiecte de pe birou

nu suport telefoanele murdare ...mai ales nu suport sa vad taste murdare la telefoanele fixe .

acasa, am mereu pe birou , un caiet in care-mi notez tot felul de ganduri , fraze , crampeie de idei si mai tarziu , le dau o forma de poveste sau poezie
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14896
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de vlavi Sam Feb 13, 2010 10:40 am

enola_gay a scris:

nu suport telefoanele murdare ...mai ales nu suport sa vad taste murdare la telefoanele fixe .

Mănânc la calculator.... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Şi azi am păpat tot aici... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12145
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de enola_gay Sam Feb 13, 2010 10:41 am

La al meu, n-ai manca NICIODATA !!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14896
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de vlavi Sam Feb 13, 2010 10:48 am

Mai vedem noi!... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dar ca să n-o dăm în chat, trebuie să recunosc că de felul meu nu sunt consecventă şi ca urmare nici nu prea apuc să-mi formez obişnuinţe.
Cel mai tare dintre automatisme e acela de a mă duce la w.c. înainte de a pleca de acasă chiar dacă nu mă "mână" nicio nevoie...
Folosesc foarte des "auzi?", chiar şi când scriu...
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12145
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de Only Sam Feb 13, 2010 12:42 pm

hmm....la mine "e grele" , insa o sa incerc sa contabilizez:

- citesc de obicei 2-3 carti in acelasi timp, "jonglez" cu ele in functie de stare;
- ma atasez foarte tare de pixurile, stilourile si creioanele mele....am senzatia ca personalitatea mea isi lasa amprenta asupra lor, si sufar de-adevaratelea daca pierd ceva sau mi se fura;
- cand scriu nu suport sa am fond muzical sau sa vorbeasca cineva langa mine...intru intr-un soi de transa, cuvintele curg pur si simplu, si orice zgomot ma "deconecteaza" la la izvorul inspiratiei;
-cand dorm nu indur lumina sau televizorul...imi trebuie intuneric perfect si liniste;
- am dezvoltat o adevarata manie pentru ingrijirea corporala - in special a tenului, a parului si a mainilor. Ultima data cand mi-am numarat sticlutele de oja erau 25
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ; investesc mici averi in creme de zi, noapte, ochi, masti cosmetice, scrub-uri etc, si indiferent cat de obosita sunt cand ajung acasa sau de ora cand ma trezesc/culc, nu omit niciodata ritualul demachiere-tonifiere-hidratare; saptamanal imi fixez o zi (de obicei duminica), pentru tratament cosmetic intensiv (masti pt fata, par, maini);
- nu port decat ciorapi negri cu banda adeziva de dantela, am n perechi;
- mereu aleg tocurile foarte inalte, deoarece doar asa ma simt bine - cele mai comode pentru mine sunt cele de 10, insa si pe 12 ma simt ca pestele in apa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (logic, ori de cate ori o excursie "ma obliga" sa aleg pantofii sport, ma simt de parca sunt batuta si ma dor cumplit picioarele;
- am nenumarate perechi de cercei/coliere fantezie, pe care le schimb deasemenea in functie de stare/moment al zilei;
- sunt indragostita efectiv de bomboanele gumate (imi plac insa doar cele de la Haribo in forma de broscute, ursuleti etc - de multe ori ma ajuta sa ma concentrez sau sa gasesc solutii unor probleme);
- as manca tone de inghetata...o prefer pe cea de fructe, de regula San Giovani de struguri - sunt zile vara cand nu mananc altceva decat inghetata;
- at last but not least, ori de cate ori ard foarte intens interior, organismul meu reactioneaza ciudat pentru cei din jur, nu mai pot manca sau dormi zile in sir (cea mai lunga perioada fara hrana a fost o saptamana in cap, cand efectiv nu am simtit nevoia sa inghit ceva, insa am baut foarte multe lichide si m-am simtit extraordinar)

daca imi mai vin in minte, I'll stop by 2 give u more
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15888
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de Alicecris Sam Feb 13, 2010 1:04 pm

In geanta mea gasesti tot ce vrei si ce nu vrei, inclusiv brigheta, chiar daca nu fumez... Cristi chiar zicea ca o sa dea comanda de rafturi la tamplar, ca sa-mi fac si ordine cu ocazia asta...

Uit des telefonul acasa... sau pe silentios...

Nu ma dau jos din pat daca nu simt mirosul de cafea...
Alicecris
Alicecris
Iubire
Iubire

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1133
<b>Puncte</b> Puncte : 6072
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : Wonderland <b>Varsta</b> Varsta : 43
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/10/1980

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de Tania Sam Feb 13, 2010 1:53 pm

eu cred ca-s a mai "anormala" de-aici ca n-am manii din astea ... sau nu atatea [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

nu incep ziua fara cafea pe stomacul gol, de preferinta cam 2-3 cesti, cu tigarile aferente...
am un cult pentru creioane, fie normale, fie de colorat, care trebuie sa fie mereu perfect ascutite .... sufar cand descopar ca au mina sparta pe interior...
nu schimb bijuteriile si nu le dau jos aproape niciodata... port doar bijuterii vechi, din aur galben .... in afara de verigheta, toate au cateva generatii in urma.... asa ca toate zorzoanele noi zac in cutii, nefolosite... ma rog, atea cu bijuurile e un soi de cutuma de familie, toate femeile din clan avem aceeasi manie [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

in rest, ma jur ca nu mai am [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6030
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de abyss Lun Feb 15, 2010 12:26 am

imediat ce ma trezesc am nevoie de cafea. de regula am in filtru ramasa din ziua precedenta, altfel e jale
urasc cafeaua rece sau calduta, prea slaba sau foarte tare
tigara o acompaniez intotdeauna cu ceva de baut
nu beau niciodata apa, doar cola
nu mananc paine decat daca e proaspata
mancarea imi place fierbinte
dushurile imi plac fierbinti. nici un pahar nu spal cu apa rece Smile
indiferent ca plec sau nu de acasa, dimineata dupa dush ma fardez si-mi aranjez parul; sunt dependenta de spuma, gel, fixativ si feon. se intelege ca si de curent electric Smile
nu sunt punctuala; intarzii cel pùtin un sfert de ora daca-i musai s-ajung la timp, o ora si mai bine daca nu. daca ma straduiesc s-ajung la vreme, se intampla ceva pe drum si tot intarzii Smile

...fleacuri
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
abyss
abyss
Miss Popularitate
Miss Popularitate

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1884
<b>Puncte</b> Puncte : 6099
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de Valetul de trefla Lun Feb 15, 2010 12:30 am

citat : "subscriu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] "

Valetul de trefla
Invatacel
Invatacel

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1520
<b>Puncte</b> Puncte : 5724
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de Tania Lun Feb 15, 2010 5:50 am

mi-am adus aminte: urasc sa vorbesc la telefon.... daca nu e nimeni sa raspunda in locul meu, e jale .... pana ma urnesc eu, se plictiseste celalalt de sunat [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6030
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de Mena Vin Feb 19, 2010 8:33 pm

-Ies pe usa intotdeauna cu piciorul drept ...Smile
-stau la masa in acelasi loc, intodeauna si daca merg in vizita imi aleg un loc in care la fel o sa stau de cate ori revin acolo
-cand ma trezesc si cand ajung la servici imi aprind o tigara

Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Feb 19, 2010 9:18 pm

eu de vre-o 15 ani incoace....cum ma trezesc,ma intind un pic,mai intai in pat ,apoi in picioare...deschid fereastra,si imi fac gimnastica(15-20 min)...
apoi dushul,apoi,imi beau paharul cu apa,apoi plec spre munci....
acolo:saluturile calduroase garnisite cu pupaturi,cafeaua ,micul dejun.......si apoi "muncim" cu drag si spor!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI .... Empty Re: AUTOMATISME, TICURI, SABLOANE, SUPERSTITII, DEPRINDERI ....

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum