Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_lcap1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Voting_bar1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_lcap1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Voting_bar1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_rcap 
quanchi (12068)
Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_lcap1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Voting_bar1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_lcap1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Voting_bar1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_rcap 
vlavi (9100)
Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_lcap1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Voting_bar1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_rcap 
Mena (7546)
Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_lcap1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Voting_bar1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_lcap1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Voting_bar1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_lcap1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Voting_bar1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_rcap 
Tania (4875)
Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_lcap1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Voting_bar1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_lcap1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Voting_bar1Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Acceptarea… povesti vs. realitate

+4
justme8205
hotsexyro
quanchi
CROCODILU'
8 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Empty Re: Acceptarea… povesti vs. realitate

Mesaj Scris de CROCODILU' Lun Feb 01, 2010 9:16 am

ATLANTIDA...
Se spune ca era o civilizatie mult mai avansata decat suntem noi acum,ca ei i-ar fii invatat pe mayasi sa construiasca acele piramide, ca sub sfinx exista o camera la 38 de metri sub pamant plina cu dovezi ale existentei speciei umane, cine ne-a creat si cu ce scop, se presupune ca egiptul ar putea fii atlantida, sau ca atlantii s-au stabilit aici in urma cataclismului, ca datorita lor grecii aveau cunostinte despre matematica astronomie ...se presupune ca au disparut in urma unui cataclism, in schimb nu exista dovezi suficiente care sa ateste existenta lor, platon a scris o fictiune despre atlantida sau o isotorie?

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6954
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Empty Re: Acceptarea… povesti vs. realitate

Mesaj Scris de justme8205 Lun Feb 01, 2010 11:06 am

brainsmartman a scris: te-ar ajuta prin faptul ca ai avea si tu un orizont ceva mai deschis Just... Dupa cum spuneam si in alte topicuri, imi place ca intotdeauna iti afirmi raspicat punctul tau de vedere...

"Cand orizontul cunoasterii unui om se ingusteaza pana ce devine un punct, acel om va spune : "iata punctul meu de vedere..." "

Croco, nu te mai impiedica de negativismul si plafonarea unora, urmeaza-ti ideea in continuare,,, din pacate, recunosc, mi-i lene sa bat prea mult in tastatura, dar daca vreti va dau bibliografia, tot ce-am citit pe tema asta... desi si acolo ar fi cam mult de tastat.... Laughing

Chestia cu manipularea se poate observa cel mai repede tocmai la oamenii de genul Just... "La ce-mi foloseste daca stiu?" Ti-e clar ca e un produs de conceptie a noii societati? Si sintagma folosita de biserica de milenii va e cumva cunoscuta? "Crede si nu cerceta !"....


Brain nu e vb ca sunt limitat, doar ca eu gandesc mai practic si nu vreau sa ma incarc cu lucruri inutile. Ca tot e vb de E.T. etc etc, tu crezi ca noi suntem singuri in Univers...eu nu cred lucrul asta.
justme8205
justme8205
Invatacel
Invatacel

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1136
<b>Puncte</b> Puncte : 5555
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0
<b>Localizare</b> Localizare : oriunde imi doresc eu! <b>Varsta</b> Varsta : 41
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 05/11/1982

http://www.abracadabraro.wordpress.com

Sus In jos

Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Empty Re: Acceptarea… povesti vs. realitate

Mesaj Scris de brainsmartman Lun Feb 01, 2010 11:16 am

Mda... daca acumularea de cunostinte, din orice domeniu se cheama mai nou "lucruri inutile" si nu "evolutie" sau ma rog, "cultura generala".... Ramai tu cu latura practica, si scuteste-me pe noi astia, "visatorii", sau "inutilii" sa ne vedem de nimicnicia noastra...
Ramai tu la lucrurile practice, precum mancatul si defecatul...

Si ca sa nu se considere of-topic... noi suntem "povestea" si tu esti crunta "realitate"...

PS De unde ai tras tu concluzia ce eu cred ca suntem singuri in univers?

Pentru admin: imi asum evntuala mustrare de of-topic...
brainsmartman
brainsmartman
Movie man
Movie man

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1278
<b>Puncte</b> Puncte : 5618
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : In jur de Capitala

Sus In jos

Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Empty Re: Acceptarea… povesti vs. realitate

Mesaj Scris de Rechinu07 Sam Feb 20, 2010 10:06 pm

Croco, dovezile din acea presupusa camera de sub Sfinx, sunt inutile... Crede-ma pe cuvant ca specia umana exista si stim si noi asta... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Referitor la Atlantida, se lucra demult la rezolvarea acestei enigme... Si parerile sunt foarte impartite, dar pana cand nu se vor descoperi niste dovezi palpabile (ca in cazul oricarui mare mister de genul acesta), nu se va putea dovedi concret ce si cum a fost...
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7094
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Empty Re: Acceptarea… povesti vs. realitate

Mesaj Scris de CROCODILU' Sam Feb 20, 2010 10:43 pm

rechi cand tre sa iasa bella la plimbare du-te si tu cu ea ma ca am impresia ca ti s-a blocat creerul, citeste dreaq calumea ce scriu sau numai ctiti deloc si numai comenta aberatii, am spus dovezi ale existentei umane cine de udne venim si cine suntem, dovezi stiintifice nu biblice ale speciei umane, ce cizma de treaba etsi cand vrei tu, mai mult gumar, basule [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6954
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Empty Re: Acceptarea… povesti vs. realitate

Mesaj Scris de CROCODILU' Joi Mar 11, 2010 11:03 pm

astazi m-am uitat la un documentar care l-am postat si aici pe site , cel cu moartea clinica,... si am realizat ca nu inteleg cum poti face diferenta intre realitate si fictiune spre exemplu noi numim realitate ceea ce este foarte intens si se apropie de "palpare" cum ar fii cand iubesti pe cineva nu e ceva solid, e ceva spiritual dar simti in fiinta ta ca exista asa ceva, e ma refer aici la ganduri spre exemplu, cum facem diferenta intre amintiri si ce ne imaginam noi? cum stim ca una a existat iar cealalata a fost fictiune? pe ce baza le sortam pt ca daca ar exista o unitate de masura la care sa ne putem raporta si sa facem clar referire am stii exact ca aia cu moartea clinica nu isi imagineaza nimic si ca chiar asa este si ca cei care relateaza ca au vaut ozn-uri chiar au vazut, acum ciudat este ca noi spunem din prima nu exista dom'le dar cerem sa fim crezuti pe cuvant cand povestim de nush ce petrecere la care am fost acum un an si culmea nimeni nu contesta cand zici asta si nu are nici un dubiu cand te aude povestind dar la celelalte se intreaba daca imaginatia ta nu iti joaca feste sau daca nu ai inceput de "tr la la" deci cum credeti ca putem face diferenta si cum sortam asta dupa parerea voiastra cu cuvintele voastre ca toti trecem prin asta ia sa vedem whistle

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6954
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Acceptarea… povesti vs. realitate - Pagina 2 Empty Re: Acceptarea… povesti vs. realitate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum