Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_lcap1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Voting_bar1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_lcap1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Voting_bar1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_rcap 
quanchi (12068)
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_lcap1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Voting_bar1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_lcap1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Voting_bar1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_rcap 
vlavi (9100)
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_lcap1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Voting_bar1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_rcap 
Mena (7546)
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_lcap1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Voting_bar1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_lcap1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Voting_bar1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_lcap1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Voting_bar1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_rcap 
Tania (4875)
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_lcap1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Voting_bar1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_lcap1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Voting_bar1Femeia "adevarata" - Pagina 5 Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Femeia "adevarata"

+16
quanchi
dragonfly
Lupul Alb
nicknistor
TAVIC
Only
vlavi
hotsexyro
Didina
Tataita
dana
Rechinu07
Tasha
enola_gay
fabienne05
Mena
20 participanți

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de hotsexyro Lun Sept 28, 2009 3:16 am

mai,e adevarat ce zice articolul asta....pentru ca o femeie adevarata trebuie sa fie in primul si-n primul rand mama adevarata pentru copiii ei...adica, o femeie adevarata ar fi cam asa:mama,sotie,amanta(sotului ei evident),prietena,casnica(stiti la ce ma refer...treburi casnice),sa aiba un job(pt a fi cat de cat independenta finaciar),prietena,atenta cu aspectul ei interior si exterior,vesela si pozitiva,sa stie sa se distreze,sa nu se planga niciodata....dar cea mai importanta latura a unei femei adevarate este aceea de a fi MAMA...si de a stii sa-si pastreze in orice imprejurare, feminitatea.... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Oct 06, 2009 4:23 pm

Adevarate ca adevarate...dar,daca ma gandesc bine,noi femeile, suntem perfecte! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ...de ce? pentru ca:

* Nu chelim!

* Avem o zi internationala ,si alta nationala.

* Ne putem imbraca atat in albastru,cat si in roz!

* Intodenauna stim ca fiul sau fiica este a/al noastru!

* Avem prioritate in caz de naufragiu.

* Nu platim factura la restaurant!

* Suntem primii ostateci eliberati.

* Daca suntem inselate,suntem victime!

* Daca noi inselam,ei,precis au fost de vina nefiind destul de buni la pat,deci sunt niste "incornorati"!

* Putem dormi cu prietenele,fara sa se spuna ca suntem pe invers.

* Ne putem concentra la mai multe lucruri in acelasi timp.

* Daca ne decidem sa facem o meserie de barbat,suntem pioniere,pe cand un barbat care face meserie de femeie e efeminat! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Mena Joi Oct 08, 2009 12:49 pm

O doamne....Am postat asta odata de 8 Martie..Smile
Unii isi mai amintesc...Si o sa dau cu copy/paste un mesaj ce ma amuza pe vremea aia ..Smile
Nici nu visam eu ce ma asteapta...Laughing)


[quote="mena_33"]"Pe masura ce imbatranim,noi femeile castigam kilograme in plus.Asta se intampla pentru ca acumulam multa informatie in capul nostru.Darrr,bineanteles atata informatie NU incape in capsorul nostru ,asa ca aceasta incepe sa se distribuie prin corp.Acum totul capata sens:

NU SANT GRASA!NU AM KG IN PLUS!SANT CULTA!FOARTE CULTA!!!!!

Pentru toate femeile minunate de aici:Viata nu trebuie sa fie o calatorie catre cosciug incercand sa ajungi sanatoasa acolo si cu un corp extraordinar..ci mai degraba o plimbare cu o ciocolata intr-o mana si vin in cealalta,corpul facut praf ,total distrus si strigand...MAI CE PLIMBARE!!!!

DA DOMNULE....SUNTEM PERFECTE!!!

PENTRU CA:

-Nu chelim
-Avem o zi nationala si alta internationala
-Ne putem imbraca si in roz si in albastru
-Intotdeauna stim ca fiul nostru e doar al nostru
-Avem prioritate in caz de naufragiu
-Nu platim factura la resaurant
-Suntem primii ostateci eliberati
-Daca santem inselate santem victime....daca noi inselam ei sant cei incornorati
-Putem dormi cu prietenele fara sa ni se spuna ca santem pe invers
-Ne putem concentra la mai multe lucruri in acelasi timp
-Sotia presedintelui e "prima doamna"...sotul presedintei,ce-i?
-Daca decidem sa avem o meserie de barbati santem pioniere.Daca un barbat se gandeste sa practice o meserie de femeie este efeminat.

Si nu in ultimul rand:PUTEM FACE TOT CEEA CE FACE BARBATUL!!!SI ASTA......PE TOCURI!!!!!!!!!!!!!



Si urmeaza replica..Laughing)

[quote="rechinu07]
-Nu cheliti... Laughing Facem un pariu?!
-Nu uitati de cele 5-6 zile de ciclu in fiecare luna...
-Albastru putem purta si noi... Si oricum nu conteaza ce purtati ca in final dati jos tot... Laughing Laughing Laughing
-Corect... Stiti cu certitudine... Dar il "carati" 9 luni, in timp ce noi "muncim" doar o noapte... Si oricum se pot face teste ADN, nu?!
-Pentru ca barbatii (marea majoritate) sunt niste gentlemani... Si voi nu mai conteniti sa va plangeti de "brutele" care suntem...
-La cat de rar sunteti duse la "resaurant", chiar este nesemnificativ...
-Pai logic... Pentru voi nu ar negocia nici dracul... de ce v-ar tine ostatice terosristii pe VOI?! Pastreaza valorile in schimbul carora pot obtine ceva... Adica barbatii... Laughing Laughing Laughing
-Daca sunteti inselate, inseamna ca nu ne-ati oferit tot ce voiam si am cautat in alta parte... Daca inselati, sunteti curve... Laughing Laughing Laughing
-Si noi putem... Sa dormim cu prietenele voastre, evident...
- Laughing Laughing Laughing No comment... Azi dimineata a trecut o blonda cu masina pe langa mine, a semnalizat stanga si a virat la dreapta... Si e doar un mic, mic, mic exemplu... Laughing Laughing Laughing
-Cand functia asta va fi detinuta vreodata de o femeie am sa-ti raspund... Dupa calculele expertilor se preconizeaza sa pice in aceeasi zi cu o sarbatoare religioasa... Mai exact la SFANTUL ASTEAPTA!!! Sau cum imi place mie sa zic, cand o face p**a mea caise... Laughing Laughing Laughing
-E mult de discutat la punctul asta... Oricum... O mare balarie ca si celelalte... Laughing Laughing Laughing


Finalul este apoteotic, evident pe masura citatelor respective... Laughing Laughing Laughing Oare ati putea merge pe o franghie la mare inaltime pe tocuri?! Laughing Laughing Laughing Asta ca sa nu mai vorbesc de faptul ca atunci cand purtati tocuri, dupa 20 de minute de mers pe jos sau o ora de dans incepeti sa scanciti si sa spuneti ca vreti acasa... "Iubitule, nu ne odihnim si noi un pic ca ma dor picioarele groaznic de la pantofii astia..."

Mdea... Puteti face orice si asta pe tocuri... Mai putin sa ganditi... Si din cate stiu eu, tocurile nu sunt de prea mare ajutor pentru asta... Laughing Laughing Laughing[b]
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de enola_gay Joi Oct 08, 2009 1:50 pm

...intre timp, lucrurile s-au mai schimbat ....

-rechinul a descoperit ca tu ( pe tocuri, sau nu )chiar gandesti ...si ca tine mai sunt multe alte femei ...

-dupa multe zbateri si agitatie din partea lor ( si behaieli pe la colturi ca sunt discriminati ) au obtinut si ei o zi a lor : ziua tatalui...

- oh, da !...cei mai multi barbati sunt niste gentelmeni numai daca ne gandim cat de artistic, delicat si discret ragaie si scuyipa pe oriunde ...ca sa nu mai amintesc ca ei au voie ( si tupeul) sa se scarp[ine la oo si in cur , oriunde li se nazare ...

- si nu in ultimul rand , redau mai jos un paragraf despre femeile presedinte de tara :

"Un numar de cinci femei au fost alese democratic pentru a ocupa functia de sef al statului.

FILIPINE; Gloria Arroyo conduce tara din ianuarie 2001.

FINLANDA; Tarja Halonen a fost aleasa in februarie 2000 Presedintele republicii, devenind prima femeie care ocupa aceasta functie in tara sa.

IRLANDA: Mary McAleese a fost aleasa in octombrie 1997 Presedinte al Republicii Irlanda si realeasa la 1 octombrie 2004.

LETONIA: Vaira Vike-Freiberga, prima femeie aleasa Sef de Stat din Europa de Est, si-a preluat functia in iulie 1999.

LIBERIA: Ellen Johnson Sirleaf a castigat cel de-al doilea tur de scrutin al alegerilor prezidentiale la 8 noiembrie, cu 59,4 la suta, dar nu va putea fi investita in functie decat dupa examinarea contestatiilor adversarului sau George Weah, care a obtinut 40,6 % din voturi. Ea va deveni prima femeie Presedinte al unui stat african."

enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14896
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Mena Joi Oct 08, 2009 2:02 pm


Cand functia asta va fi detinuta vreodata de o femeie am sa-ti raspund... Dupa calculele expertilor se preconizeaza sa pice in aceeasi zi cu o sarbatoare religioasa... Mai exact la SFANTUL ASTEAPTA!!! Sau cum imi place mie sa zic, cand o face p**a mea caise...
- si nu in ultimul rand , redau mai jos un paragraf despre femeile presedinte de tara
"Un numar de cinci femei au fost alese democratic pentru a ocupa functia de sef al statului. :

Cum stam cu "productia" de ..caise?.... Laughing Laughing Laughing
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de hotsexyro Joi Oct 08, 2009 2:19 pm

imi veni in minte un banc buuuuuuun:
cica unu era pe moarte in urma unui accident si numai un transplant de creier il putea salva....Asa ca doctorul iesi pe hol unde erau rudele ingrijorate si le spuse despre susnumitul transplant si le spuse ca momentan au doau creiere compatibile unul de barbat care costa 10.000 de euro si unul de femeie care costa 1000 de euro...
Toti barbatii care erau de fatza s-au privit cu mandrie si au dat din cap cu subanteles,insa o femeie a intrebat pentru ce e asa scump creierul de barbat fata de cel de femeie?
Doctorul i-a raspuns:
-Pentru ca,cel de femeie, este folosit! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Helene Vin Noi 13, 2009 5:33 pm

CONDITII PENTRU A FI O FEMEIE ADEVARATA:

O FEMEIE TREBUIE SA AIBA:

-suficienti bani in contul ei ca sa se poata muta sau inchiria o locuinta, chiar daca ea nu vrea niciodata asta... sau nu este nevoita sa faca asta.
-ceva pentru imbracat care sa fie perfect pentru serviciu sau pentru o intalnire cu cineva "visat" si care trebuie sa fie gata intr-o ora.
-o tinerete pe care sa o lase multumita in urma.
-un trecut suficient de "suculent", pe care il va putea povesti cind va fi batrina.
-un set de surubelnite, o masina de gaurit si un sutien negru de dantela...
-o prietena/prieten care sa o faca intotdeauna sa rida... si una care sa o lase sa plinga.
-o piesa de mobila buna care sa nu fi fost proprietatea nimanui din familia ei.
-12 farfurii care sa se asorteze, pahare cu picior pentru vin si o reteta de mincare care ii va face pe musafiri sa se simta onorati.
-sentimentul de control asupra destinului ei.

O FEMEIE TREBUIE SA STIE:

-cum sa "cada" in iubire fara sa se piarda.
-cum sa paraseasca un serviciu, sa intrerupa o dragoste si sa se confrunte cu o prietena, fara sa intrerupa prietenia.
-cind poate sa insiste mai tare... si cind trebuie sa plece.
-ca nu poate schimba lungimea picioarelor, latimea soldurilor sau natura parintilor sai.
-ca poate nu a fost perfecta copilaria ei, dar ca s-a terminat...
-ce trebuie sa faca, sau sa nu faca, pentru a fi iubita mai mult...
-cum sa traiasca singura... chiar daca ei nu-i place asta...
-pe cine sa creada, pe cine sa nu creada, si de ce ea nu trebuie sa ia asta ca pe o ofensa personala...
-ce poate sau ce nu poate indeplini intr-o zi, intr-o luna... si intr-un an.
Helene
Helene
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 579
<b>Puncte</b> Puncte : 5842
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : BUCURESTI <b>Varsta</b> Varsta : 57
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 15/03/1967

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Mena Lun Noi 16, 2009 11:20 pm

Stiti ce m-am gandit eu azi toata ziua?..Ca-s o femeie adevarata rau...Smile
Adica..muncesc de ma ia draq sa nu-i cer bani lui pt toate mofturilemele...vin acasa si bag schimbul 2-adica curatenie,mancare,calcat...etc..etc...Asaa...In societate ma comport exemplar..de multe ori il "scot" si pe el...Smile
Aseee...sunt faina desteapta...si devreme acasa...
In dormitor...neeeh..indiscretilor....Oricum..sunt ADEVARATA rau...Laughing))
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine](si da,imi vine si mie sa rad de ce-am scris aici)
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9628
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de enola_gay Mar Noi 17, 2009 7:11 am

Si eu ma simt o femeie adevarata ....
In primul rand , pentru ca toata viata mea , am fost independenta ...niciodata nu am stat cu miloaga , sa astept ca cineva sa -mi rezolve poroblemele ....nu am depins in nici un fel , de vreun barbat ...nici financiar , nici moral si nici fizic ....
Si nu pentru ca am facut parada de feminism , ci pentru ca nu mi s-a parut corect fata de nici unul , sa fiu o grija in plus , o povara , pentru barbatul respectiv ....mi-a placut sa stiu ca ma pot descurca singura si daca am apelat la un mic ajutor , am facut-o de cele mai multe ori , sau ca sa ma alint ( sa nu uit cat de femeie sunt ) , sau ca sa satisfac diverse orgolii masculine ....
Sunt cu picioarele pe pamant si bine infipta in realitate , iar romantismul , este ingredientul care-mi coloreaza viata , care ii da savoare si o scoate din banal ....
In functie de situatie, stiu sa fiu calina si dulce , pasionala si ghidusha , sau serioasa si dura ...viata m-a invatat cum sa-mi dozez trairile si cum sa le folosesc in favoarea mea ....
Baza existentei mele este pragmatismul , iar romantismul este motorul care ma pune in miscare ....
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14896
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de vlavi Joi Noi 19, 2009 4:35 pm


Ce zic alţii despre femei

George Calinescu
- Enigma Otiliei


Femeia e o fiinta slaba, victima a fiziologiei ei, orientabila dupa barbat, care trebuie s-o ocroteasca si sa-i
imprumute personalitatea lui.



Simone de Beauvoir
- Al doilea sex


Femeia este o hoata, o speculanta, un parazit.

Giovanni Papini

Femeia este un animal cu par lung si idei scurte.


Arthur Schopenhauer - Viata, amorul, moartea

Femeia este un animal incapabil de cultura si spirit.


Emil Cioran - Pe culmile disperarii

Femeia este muzica ratacita in carne.


Emil Cioran
- Amurgul gandurilor


Femeia este o mancare pentru zei, gatita de diavoli.


William Shakespeare

Femeile sunt niste nulitati simpatice.


Emil Cioran - Pe culmile disperarii

Femeia modesta e la fel de lipsita de farmec ca si femeia semeata.


Yukio Mishima - Confesiunile unei masti

Femeia e ca inghetata : dacã n–o maninci repede, se topeste.


Bisanne de Soleil

Femeile sunt niste copii mari care pastreaza simtul umorului.


Andre Maurois

Femeia este un cadou care te alege.


Georges Brassens

Femeia este lucrarea de diploma a lui Dumnezeu la examenul de estetica.


Vasile Ghica

Femeia este caierul gandirilor, ea - trimisa Cerului - este a tot creatoare si a ei este opera invizibila.


Prentice Mulford - In zarea nemuririi

Femeia este fanta care se deschide in zona vizibilului pentru a lasa extra-ordinarul sa patrunda in lume.


Gabriel Liiceanu - Usa interzisa

Femeia e forta motrice a vietii. Barbatul e doar cheia de contact.


Friedrich Nietzsche

Femeile sunt creaturi menite sa fie iubite, nu intelese.


Oscar Wilde

Femeia este o greseala acceptabila a naturii.


John Milton

Femeile sunt lipiciul care tin lumea noastra de zi cu zi la un loc.


Anna Quindlen

Femeia este capodopera lui Dumnezeu; mai ales cand il are pe dracul in ea.
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12145
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Andi Mar Dec 01, 2009 11:57 pm

Femeia adevarata este care care se misca si se adapteaza.

Andi
"Meserias" anti-stres
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6645
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Oana Mier Dec 02, 2009 12:35 am

Toate femeile sunt adevarate.....toate au ceva aparte si toate sunt unice!!!
Oana
Oana
Muschetar
Muschetar

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 2297
<b>Puncte</b> Puncte : 6516
<b>Reputatie</b> Reputatie : 13
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 21/08/1969

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Andi Mier Dec 02, 2009 12:40 am

Cea mai adevarata femeie este cea care intelege si participa solidar trup si suflet la constructie.

Andi
"Meserias" anti-stres
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6645
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Oana Mier Dec 02, 2009 12:42 am

care constructie mah???

pe santier??lol
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



p.s.nu ca n-am stii noi si am fi trecut degeaba prin viata
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Oana
Oana
Muschetar
Muschetar

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 2297
<b>Puncte</b> Puncte : 6516
<b>Reputatie</b> Reputatie : 13
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 21/08/1969

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Only Mier Dec 02, 2009 12:44 am

atunci cand Ana a fost zidita de mesterul Manole se cheama ca a participat la constructie, nu? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15888
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Andi Mier Dec 02, 2009 12:47 am

boby a scris:care constructie mah???

pe santier??lol
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



p.s.nu ca n-am stii noi si am fi trecut degeaba prin viata
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Constructia in doi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Andi
"Meserias" anti-stres
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6645
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Andi Mier Dec 02, 2009 12:49 am

Only a scris:atunci cand Ana a fost zidita de mesterul Manole se cheama ca a participat la constructie, nu? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Acela a construit de capul lui [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] pentru marirea lui i-a trebuit ( nu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] i-a mai trebuit) sacrificiul dar ce este de neuitat este ca Ana lui Manole s-a supus [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Andi
"Meserias" anti-stres
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6645
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de CROCODILU' Mier Dec 02, 2009 7:31 am

inca o dovada in plus ca femeia nu este logica Ana lui Manole,daca ar fii gandit mai mult nu ar fii murit [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6954
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Dec 11, 2009 10:40 am

nu are cum sa fie logica...pentru ca o femeie adevarata gandeste cu sufletul si inima,in primu rand....mintea rece si lucida este pentru voi,barbatii!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12324
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de TAVIC Vin Dec 11, 2009 12:48 pm

femeia este cel mai ciudat specimen facut de creatorul lumii
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8820
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Andi Vin Dec 11, 2009 2:36 pm

Femeia adevarata se poarta cum gandeste.

Andi
"Meserias" anti-stres
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6645
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Only Vin Dec 11, 2009 2:55 pm

eu am mai spus-o...nu te nasti, DEVII femeie...e un proces evolutiv, nu un dat biologic...
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15888
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Andi Vin Dec 11, 2009 3:04 pm

Only a scris:eu am mai spus-o...nu te nasti, DEVII femeie...e un proces evolutiv, nu un dat biologic...
Eu am luat rezultatul produsului femeie adevarata. Cum a ajuns ea la acest rezultat, de buna voie sau silita de viata, este realizarea ei si si si voluptateaaaa noastraaaa.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Andi
"Meserias" anti-stres
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6645
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Only Vin Dec 11, 2009 3:06 pm

eu una mai am trepte de urcat...si sunt departe de a ma considera ....adevarata....insa asta e alta poveste, de depanat in seri lungi de iarna, la gura sobei...dragii mei [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15888
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Andi Vin Dec 11, 2009 3:08 pm

O yes, majestate adevarata !

Andi
"Meserias" anti-stres
Femeia "adevarata" - Pagina 5 Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6645
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Femeia "adevarata" - Pagina 5 Empty Re: Femeia "adevarata"

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum