Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
"Amintiri din copilarie"... Vote_lcap1"Amintiri din copilarie"... Voting_bar1"Amintiri din copilarie"... Vote_rcap 
enola_gay (12892)
"Amintiri din copilarie"... Vote_lcap1"Amintiri din copilarie"... Voting_bar1"Amintiri din copilarie"... Vote_rcap 
quanchi (12068)
"Amintiri din copilarie"... Vote_lcap1"Amintiri din copilarie"... Voting_bar1"Amintiri din copilarie"... Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
"Amintiri din copilarie"... Vote_lcap1"Amintiri din copilarie"... Voting_bar1"Amintiri din copilarie"... Vote_rcap 
vlavi (9100)
"Amintiri din copilarie"... Vote_lcap1"Amintiri din copilarie"... Voting_bar1"Amintiri din copilarie"... Vote_rcap 
Mena (7546)
"Amintiri din copilarie"... Vote_lcap1"Amintiri din copilarie"... Voting_bar1"Amintiri din copilarie"... Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
"Amintiri din copilarie"... Vote_lcap1"Amintiri din copilarie"... Voting_bar1"Amintiri din copilarie"... Vote_rcap 
TAVIC (5001)
"Amintiri din copilarie"... Vote_lcap1"Amintiri din copilarie"... Voting_bar1"Amintiri din copilarie"... Vote_rcap 
Tania (4875)
"Amintiri din copilarie"... Vote_lcap1"Amintiri din copilarie"... Voting_bar1"Amintiri din copilarie"... Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
"Amintiri din copilarie"... Vote_lcap1"Amintiri din copilarie"... Voting_bar1"Amintiri din copilarie"... Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

"Amintiri din copilarie"...

+3
ducipal
Tigrul_de_metal
Magic_White_Wolf
7 participanți

In jos

"Amintiri din copilarie"... Empty "Amintiri din copilarie"...

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Vin Noi 05, 2010 10:42 pm

In principiu,... sunt lucruri care ne-au ramas intiparite in memorie,... din perioada copilariei,.... dar multe, frumoase/urate,... "s-au pierdut" pe drum... Estompate de timp,... de alte amintiri,... frumoase/urate,... sau "uitate" de noi insine...

Totusi exista amintiri din copilarie... care si-au lasat amprenta in mod definitiv,... ne-au marcat si influentat in mod hotarator viata...

Voi ce amintiri importante pastrati din perioada... inocentei?...
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5783
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

"Amintiri din copilarie"... Empty Re: "Amintiri din copilarie"...

Mesaj Scris de Tigrul_de_metal Sam Noi 06, 2010 8:20 am

ha ha ha....vrei sa ma tragi de limba??

pai ma cara mama la piata dupa ea,si stiu ca am furat odata doua legaturi de morcovi....
cand am ajuns acasa a facut ochii mari si m-a intrebat ce-i cu ele,de unde sunt...I-am spus ca le-au sterpelit de pe o taraba,cand nu era nimeni atent...
si m-a dus la Militie....legat la maini,ca pe hot..... Laughing

Militia era vis-a vis de noi,ma cunosteau toti.....dar mi-a fost rusine..

Tigrul_de_metal
Tigrul_de_metal
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 168
<b>Puncte</b> Puncte : 5036
<b>Reputatie</b> Reputatie : 6
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 58
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 06/12/1965

Sus In jos

"Amintiri din copilarie"... Empty Re: "Amintiri din copilarie"...

Mesaj Scris de ducipal Sam Noi 06, 2010 12:26 pm

Amintiri ... o gramada... Am copilarit la bunici pana la 5 ani. Cand am vazut pentru prima data tramvai... am zis ca este un monstru ce vrea sa ma-nghita... Mi-au ramas in minte mirosuri... de gutui puse la pastrat pe dulapul din "casa mare"... de tamaie cand ma duceam cu mamaia la cimitir la tamaiat sau la vreun mort...de tigara Carpati ce o fuma tataia...de caine ud , atunci cand ma inghesuiam cu Azorica in cusca ei plina de purici... de pui crud abia iesit din ou , pe care-l fortam sa iasa mai repede afara ca sa-i vad culoarea... de pamant proaspat sapat...de ied proaspat fatat ... Tare frumos mai miroase copilaria mea , spre deosebire de a fiica-mi... Tare-mi mai este dor de copilaria mea si de oamenii de atunci...
ducipal
ducipal
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 231
<b>Puncte</b> Puncte : 5134
<b>Reputatie</b> Reputatie : 9
<b>Localizare</b> Localizare : Galati <b>Varsta</b> Varsta : 52
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 06/04/1972

Sus In jos

"Amintiri din copilarie"... Empty Re: "Amintiri din copilarie"...

Mesaj Scris de Seshat Dum Noi 07, 2010 12:19 am

...Imi aminesc cum mirosea in toata casa, atunci cand facea mama gogosi....
...Cum ma tragea tampitu de frati-miu de cozi ...
...cand am fost la circ prima data cu tata...
...sunt multe amintiri dragi...
frumoase.
Seshat
Seshat
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 230
<b>Puncte</b> Puncte : 5120
<b>Reputatie</b> Reputatie : 27
<b>Localizare</b> Localizare : Padurea adormita.. <b>Varsta</b> Varsta : 59
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 03/02/1965

Sus In jos

"Amintiri din copilarie"... Empty Re: "Amintiri din copilarie"...

Mesaj Scris de Mena Dum Noi 07, 2010 10:08 pm

Eu imi amintesc mirosul de mere si gutui coapte in ler(cuptor) de bunica,seara cand ne adunam in casa.Si mirosul de zapada...Si caramida ce ne-o punea la picioare cand ne intorceam de la sanius sa ne incalzim mai repede....Si atatea altele...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9616
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

"Amintiri din copilarie"... Empty Re: "Amintiri din copilarie"...

Mesaj Scris de hotsexyro Lun Noi 08, 2010 2:26 pm

primele mele "amintiri din copilarie,incep cam de pe la 4-5 ani...
imi aimintesc cum am cazut in cap de pe lada de zestre a mamei mele,intre lada si perete,apoi cum mi-am dat seama pentru prima data in viata mea ca toti oamenii mor odata si-odata si m-am dus la mama mea plangand de mama focului si spunandu-i ca eu nu vrea sa mooooor(de s-a speriat, biata de ea,foarte tare,crezand ca cine stie ce mi s-a intamplat!)
apoi imi amintesc cum furam noaptea cirese din ciresul din fata casei noastre(care era al proprietarului,in curtea caruia locuiam intr-o casuta inchiriata)...era un cires altoit in visin, caci ciresele erau mai acrisoare...si furam noaptea pentru ca "hagi Tudose" care era mosul acela ce ne era proprietar,nu tinea cont ca suntem copii si poftim si nu ne lasa sa luam o cireasa)...
cum umblam prin cartier in ajun de Craciun,printre nametzi si ne intorceam cu saculetul plin de covrigi,mere,nuci,inghetati,dar extrem de fericiti)
cum m-am batut pentru prima data in viata mea cu baiatul vecinilor-Romi il chema-cand mi-a zis intr-o zi ca eu voi fi o femeie proasta ce va sta toata viata la cratita ,iar el un barbat puternic si destept....si,in lipsa de argumente i-am tras un pumn in fatza..(mai tarziu Romi mi-a facut curte,dar nu l-am iertat niciodata si i-am spus mereu ca nu ne potrivim eu o femeie proasta in devenire si el un barbat destept si puternic,tot in dvenire
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )...si muuuuulte alte amintiri din copilaria mea (care desi se afla la o distanta de juma de secol,mi se pare ca-i colea!


hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12312
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

"Amintiri din copilarie"... Empty Re: "Amintiri din copilarie"...

Mesaj Scris de Rechinu07 Mar Noi 09, 2010 8:15 pm

Pe la 3 ani m-am imbatat muci... M-a dus batranul (tataie-miu) la moara si cand am venit de-acolo ne-am oprit la birt... El a baut cu un vecin si mie mi-a dat o halba de bere, pe care am dovedit-o, evident... Cand am ajuns acasa, nu era nici o diferenta intre mine si sacii de faina [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Pe la 4-5 ani (eram acasa la bloc de data asta), vine preotul sa ne faca o sfestanie... intamplarea a facut sa vina taman in intervalul orar in care eram singur acasa... Pe la vreo 13:30-13:45... Maica-mea pleca la munca la 13:00 si batranu' venea pe la 15:00... Vine omu' il invit in sufragerie, se-apuca de recitat, de zis boscoane, ma rog ca la orice eveniment asemanator si la sfarsit recit poezia: "parinte a spus mama sa va faceti treaba si-l trimite pe Silviu (frate-miu mai mare), pe la dvs. maine dupa amiaza"... El cu infinita bunatate: "bine, Viorel, nici o problema"... Acu' sa fac o precizare... taica-miu avea intotdeauna frigiderul aprovizionat cu vin sau bere... Si nu era coleg sau vecin sa vina la noi sa nu sprituiasca ceva... Cum copilu' imita obiceiurile adultilor, ce sa fac si eu?! Il intreb pe preot: "parinte, dar totusi inainte de-a pleca, nu serviti o bere?!" Smile El refuza, straduindu-se sa ramana serios, pe motiv ca era cu masina si amuzat probabil si de dezamagirea mea ca esuasem intr-o oarecare masura ca, gazda... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]) A fost de pomina, mai ales a doua zi cand au aflat ai mei... Hmmm... Iarna la bunici, incercam sa inham cainii la sanie... Smile Prin clasa a 3-4-a la bloc fiind, au avut ai mei scandal monstru cu vecinii ca m-am apucat intr-o dupa-amiaza sa arunc cu cartofi si ceapa de la balcon in trecatori... Cam juma' de sac de ceapa si unu de cartofi a costat toata "mancarea" asta... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]) Si ma opresc ca daca trec la pre-adolescenta spre adolescenta, n-ajunge spatiul alocat forumului pentru a scrie [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]))
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7082
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

"Amintiri din copilarie"... Empty Re: "Amintiri din copilarie"...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum