Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_lcap1Mesajul din sticla - Pagina 5 Voting_bar1Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_lcap1Mesajul din sticla - Pagina 5 Voting_bar1Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_rcap 
quanchi (12068)
Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_lcap1Mesajul din sticla - Pagina 5 Voting_bar1Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_lcap1Mesajul din sticla - Pagina 5 Voting_bar1Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_rcap 
vlavi (9100)
Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_lcap1Mesajul din sticla - Pagina 5 Voting_bar1Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_rcap 
Mena (7546)
Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_lcap1Mesajul din sticla - Pagina 5 Voting_bar1Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_lcap1Mesajul din sticla - Pagina 5 Voting_bar1Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_lcap1Mesajul din sticla - Pagina 5 Voting_bar1Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_rcap 
Tania (4875)
Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_lcap1Mesajul din sticla - Pagina 5 Voting_bar1Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_lcap1Mesajul din sticla - Pagina 5 Voting_bar1Mesajul din sticla - Pagina 5 Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Mesajul din sticla

+15
richelieu
vlavi
abyss
nicknistor
Oana
fabienne05
hotsexyro
dragonfly
Helene
quanchi
Mena
Rechinu07
Andi
Ernos
Only
19 participanți

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Only Lun Ian 11, 2010 1:14 pm

Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15884
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Only Mar Ian 12, 2010 8:59 am

Vorbe care imi aprind tacerile...atingeri care ma ridica din mine si imi dezvaluie, fara glas, universuri populate de pasari cu aripi imense si albe, in care curg izvoare cu murmur argintiu si unde fiecare cuvant stie sa isi poarte, mandru, semnificatia....fata in fata cu mine, cea adevarata....maini care imi cuprind calde sufletul si ii cantaresc, cu uimire, zbaterea....tot ceea ce traiesc, ce vreau, ce va sa vina....

Pasii fiecarei dimineti, linistea blanda a amiezelor, stelele fara numar ale tuturor noptilor mele....drum facut desculta, prin paduri intunecate, cu copaci rai, care isi arunca, hidosi, crengile catre lumina din mine...deodata, dincolo de incrancenarea pleoapelor stranse, un roi alb de fluturi se iveste si imi arata calea.....stropi aurii de zambet....

Buna dimineata!
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15884
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Only Vin Ian 15, 2010 10:53 pm

Zile cenusii, suspendate la granita intre realitate si vis rau...zile care musca din mine, cu colti ascutiti si fantomatic de albi. Zile in care gandul se poticneste si cade, julindu-si copilareste poate, genunchii. Zile in care fiecare bataie de inima invata sa fie sinonima cu zgura secundei ce imi cadea, cu zgomot sec, alaturi de suflet. Zile cand incercam sa vorbesc si din gura imi ieseau fasii metalice de ceata. Zile cand degetele framantau in nestire fire de iarba albastra, incoltite cu un curaj nebun la umbra bolovanilor rostogoliti cu vuiet nepamantean de un Cronos obosit si bolnav.

Zile....vocabule sarate, cu gust de mare dezlantuita. Si de nisip scrasnind dusmanos printre dinti. Cu plete ciufulite si ochi prin care lumina refuza sa se cearna. Zile cu trupul strans in pozitie de foetus. Incrancenat in asteptarea unei nasteri, care sa il expulzeze dincolo, la lumina. Zile fara caldura lichidului amniotic. Zile intr-un uter stramb, malformat. Unde gandurile mureau inainte de a fi zamislite. Si unde se adunase parca toata spaima ancestrala a lumii.

Nopti cazand peste mine cu zgomot asurzitor de stele reci. Somn furat si neprietenos, perna straina si vise care ma aruncau pe coridoare nesfarsite, cu ecou alb de glasuri si podele stralucind impecabil, insa mirosind a formol. Nopti care reprezentau doar o tranzitie spre ceea ce avea sa insemne o asteptare mai putin....

Inca mi-e frig....insa spaimele isi iau zborul, alungate de maini calde si sigure. Si voi adormi strangand in pumn lumina calda a unui inceput de suras....


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Only in Vin Ian 15, 2010 10:58 pm, editata de 1 ori
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15884
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Ian 15, 2010 10:57 pm

Nu jignesti pe nimeni,iubindu-l! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12320
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Only Sam Ian 16, 2010 6:31 pm

Cartile. Prieteni fideli, martori tacuti ai tuturor framantarilor mele interioare, epopee nesfarsita, in alb si negru, stand marturie a tot ceea ce am devenit. Le privesc alinierea cuminte pe rafturi si imi trec degetele peste cotoarele lor aspre, usor, ca intr-o mangaiere....o clipa am senzatia ca cerneala tipografica imi patrunde in piele si de-acolo in sange, transformandu-ma intr-un urias volum in-folio. Care ar pastra captive toate literele lumii. Si ar fi de ajuns o bagheta magica pentru ca ele sa alcatuiasca pe rand povesti, piese de teatru sau picaturi inchegate in aurul poeziei.....

Ghemuita in fotoliul meu preferat, de culoarea visinelor zdrobite, legan pe genunchi felii de viata, dileme, incercari de infrangere a eu-lui, povesti de dragoste sau drumuri desenate cu pricepere. Surad atunci cand flacarile isi arunca lumina calda peste degetele mele, invapaiandu-mi obrajii....in dansul lor incerc sa ghicesc nascandu-se baiadere.....sau cai purtand in sa cavaleri in armuri stralucitoare....

Copil, adolescenta, adult....nu stiu care alt numitor comun m-ar putea defini cu o mai mare acuitate decat lectura. La inceput haotica, apoi maiestrit dirijata, a cladit in mine temeliile unui templu. Atat de trainic, incat hoardele zgomotoase ale tuturor barbarilor imbracati in piei de fiare, care l-au asaltat ulterior, nu au reusit sa ii culce in praf coloanele albe. Singurul neajuns au fost urmele murdare de pasi, peste care am stiut insa sa presar praf de stele....

Multumesc parintilor mei, de la care am invatat ca si cartile au suflet....si ca simt deopotriva mangaierile privirii si a mainilor care le deschid...le multumesc pentru "indaratnicia" cu care au cumparat sute de volume, acoperind un perete intreg in casa copilariei mele. Multumesc mirosului cald de tiparitura proaspata si lacrimilor care insoteau orice refuz al lor de a ma duce "la librarie".

Si multumesc pentru ca tot ce sunt astazi, ce am devenit datorita in primul rand lor, ii e bucurie si prea-plin cuiva....


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15884
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Only Lun Ian 18, 2010 1:09 am

nu am crezut vreodata ca dorul poate imbraca forme atat de violente, de flamande, de aprige...e ca si cum tot ce stiu, ce cunosc, se scurge din mine....lasand in urma doar o carcasa....golita de miez....imi trece prin tample fierul inrosit al plansului si mainile se ridica pentru a cadea iarasi, neputincioase....ma simt ca o jumatate de mar uitata pe o banca...o jumatate de mar cu jumatate de suflet.....si poate peste o jumatate de zi sau de luna plina, voi asculta si jumatatea mea de cantec......

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15884
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Andi Lun Ian 18, 2010 4:16 pm

Sarea la sare trage.

Andi
"Meserias" anti-stres
Mesajul din sticla - Pagina 5 Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6641
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Ian 20, 2010 9:40 am

prietenilor mei(virtuali si reali):

Pentru ca "va am"si aveti grija ca gandurile mele sa se invarteasca (precum fluturii in jurul luminii),in jurul vostru;
pentru ca "ma aveti" aproape,voi toti fiind in sufletul meu...
pentru ca "ne avem" unii pe altii,si cercul de foc al prietenie noastre incalzeste universul;
Tot ce ma inconjoara imi pare ,infinit mai frumos, decat daca
nu ati fii! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12320
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Andi Mier Ian 20, 2010 12:33 pm

aceasta sticla nu este o sticla care a fost bauta, savurata, ci o sticla golita de pomana, in mare

Andi
"Meserias" anti-stres
Mesajul din sticla - Pagina 5 Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6641
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Only Sam Ian 23, 2010 12:57 pm

SUNT MANDRA DE MINE...da, imi incep de ceva timp fiecare zi spunandu-mi asta...ma intreb daca sentimentul acesta a venit la pachet cu fericirea, sau a fost dintotdeauna acolo, deep inside, asteptand doar sa fie descoperit...si analizat...analiza asta e ca un fel de "faramitare", de descompunere a senzatiei, pana cand atomii ramasi se imprastie in aerul pe care il respir....se lipesc de hainele pe care le port...ma invadeaza cu seninatate, buna-dispozitie si zambete....

da, sunt mandra de mine...pentru ca mi-e liniste...si pentru ca visez din ce in ce mai colorat si mai dulce...pentru ca stiu sa ascult si cand e nevoie, sa ma fac ascultata....pentru ca tot ceea ce simt ma defineste, si uimirea primelor clipe de dor si-a mentinut neatinsa neaua albastra....pentu ca zilele trec si consolideaza calitati pe care nu credeam ca le am, atuuri pe care nu stiam ca le detin...

Fericirea imi invadeaza toti porii....imi vine sa strig, uneori ma mir ca cei din jur nu aud hohotele interioare....as iesi desculta pe strazi sa impart flori trecatorilor....

Imi dau brusc seama de un adevar simplu: tot ceea ce se intampla in jurul meu a re-inceput sa ma confirme....sezonul invalidarilor s-a sfarsit brusc, lasand in urma o dara nesemnificativa de fum.....


I AM THE ONE AND ONLY...niciodata nu am constientizat mai bine asta...mai am inca pe buze dulceata ultimului sarut....care naste, unul dupa altul, zambete...pana ce lumea devine o uriasa minge albastra, cu care se joaca, cantand, ingerii....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15884
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de hotsexyro Sam Ian 23, 2010 6:44 pm

Eu zilele astea am fost tare preocupata de ideea sarutului!
si am gasit o strofa din Lord Byron...
pe care am sa o pun pe un pergament,sa introduc acesta intr-o sticla si s-o arunc in valurile vitzii:
"Cand anii-ngheata sangele in vine,cand o umbra e placerea,
Ca porumbeii viata zboara,mereu,si anii ei.

Iar cea din urma amintire tot dulce e ca mierea,
E cea mai draga amintire,intaiul sarut al dragostei."
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12320
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Only Mier Ian 27, 2010 10:52 pm

Ninge flamand peste umerii mei....fericirea e un mar rosu, care straluceste de departe, chiar daca e ascuns in buzunarul rochiei groase, de culoarea ciocolatei calde....

"Mama, tu ma iubesti tot timpul? si cand sunt rau?" intrebarea mezinului meu, care nu are inca 9 ani, mi-a adus in suflet caldura singurului raspuns posibil.....cu cat trece timpul, cu atat ma apropii de mine.

trei silabe...si un manunchi de vise care isi flutura dorurile limpezi...astazi, mai mult decat ieri, si mai putin decat maine....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15884
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Only Joi Ian 28, 2010 9:53 pm

Am numarat toti pomii infloriti prima oara
si apoi am strans in pumni rasetele stravezii ale florilor....
Un glas in mine tot soptea indaratnic: "E iarna....iarna"....
insa tipete de cocori au umplut, inalte, lumea in care iarba
indraznea sa se coloreze folosind pene inmiresmate de pasari...
Ai stiut sa imi faci din zapada mantie, iar viscolul l-ai trimis
departe, peste lume....de unde s-a intors totusi, sufland dusmanos..,
" E iarna, iarna...." continuau "ei" sa imi spuna...(litere mai mici nu am gasit).

iti astept mirosul, buzele, mainile care ma deseneaza in fiece noapte cu luna,
umbletul, cararile, intrebarile si raspunsurile...
ninsorile, dorul, soaptele, nesfarsirea...
inceputul perpetuu de lacrima, uluirea, visul,
inflexiunile calde ale vocii,
pe tine tot si intreg....
ACASA...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15884
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Only Sam Ian 30, 2010 7:16 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15884
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Only Sam Ian 30, 2010 7:24 am

Întâia Epistolă către Corinteni


a Sfântului Apostol Pavel

CAPITOLUL 13
Dragostea şi bunurile ei.



1. De aş grăi în limbile oamenilor şi ale îngerilor, iar dragoste nu am, făcutu-m-am aramă sunătoare şi chimval răsunător.
2. Şi de aş avea darul proorociei şi tainele toate le-aş cunoaşte şi orice ştiinţă, şi de aş avea atâta credinţă încât să mut şi munţii, iar dragoste nu am, nimic nu sunt.
3. Şi de aş împărţi toată avuţia mea şi de aş da trupul meu ca să fie ars, iar dragoste nu am, nimic nu-mi
foloseşte.
4. Dragostea îndelung rabdă; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieşte, nu se laudă, nu se trufeşte.
5. Dragostea nu se poartă cu necuviinţă, nu caută ale sale, nu se aprinde de mânie, nu gândeşte răul.
6. Nu se bucură de nedreptate, ci se bucură de adevăr.
7. Toate le suferă, toate le crede, toate le nădăjduieşte, toate le rabdă.
8. Dragostea nu cade niciodată. Cât despre proorocii - se vor desfiinţa; darul limbilor va înceta; ştiinţa se va
sfârşi;
9. Pentru că în parte cunoaştem şi în parte proorocim.
10. Dar când va veni ceea ce e desăvârşit, atunci ceea ce este în parte se va desfiinţa.
11. Când eram copil, vorbeam ca un copil, simţeam ca un copil; judecam ca un copil; dar când m-am făcut bărbat, am lepădat cele ale copilului.
12. Căci vedem acum ca prin oglindă, în ghicitură, iar atunci, faţă către faţă; acum cunosc în parte, dar atunci voi cunoaşte pe deplin, precum am fost cunoscut şi eu.
13. Şi acum rămân acestea trei: credinţa, nădejdea şi dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15884
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Only Lun Feb 15, 2010 2:27 am

E noapte, si in linistea care ma inconjoara pot auzi freamatul secundelor....uneori, daca ascult atenta, il pot asemana cu susurul unui izvor....alteori devine inceput aspru de vijelie...

"si simt cum creste timpu-n urma mea...ma-ntunec"
....versurile atat de citite, poate nu indeajuns intelese, imi izbesc tamplele cu degete de fum..."nu credeam sa-nvat a muri vreodata"....

lectii...de vesnicie...de neincepere...de ajungere la un capat....si printre ele, strecurate timid, toate datile cand era sa fim fericiti.....si am fost....si SUNTEM...

ce ne ramane? din nisipul prelins printre degete? ce se incapataneaza sa se agate de hainele si umerii si visele noastre?? cuvantul "vesnic" are in el vreo farama de vesnicie? sau e doar o alta gluma proasta a timpului??

Iubesc, sunt iubita, si vreau sa nu se mai termine. Si da, l-am citit pe Goethe cu Faust al lui. Si multe alte pagini pe langa.

Imi desfac incet ceasul de la mana si il las sa cada..pe cadranul negru, cele 12 semne zodiacale, desenate cu alb, extrem de stilizat - totul devine metafora, ati observat?- danseaza grotesc.....

aleg sa imi intorc fata de la timp.

pana maine.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15884
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de hotsexyro Lun Feb 15, 2010 12:53 pm

Sunt extrem de trista...am o tristete de "cum ar fi fost si n-a fost sa fie"....
in momente ca acestea imi pun iar si iar intrebarea esentiala:"unde a disparut Omenia din Oameni???"...m-as duce s-o caut,s-o aduc si s-o pun in pieptul oamenilor....as porni in aceasta calatorie exact ca Don Quijote....m-as lupta chiar si cu morile de vant.......
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12320
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de richelieu Mar Feb 16, 2010 7:17 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
richelieu
richelieu
Invatacel
Invatacel

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1128
<b>Puncte</b> Puncte : 5675
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0
<b>Localizare</b> Localizare : La caldurica ... <b>Varsta</b> Varsta : 57
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 03/06/1966

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Only Vin Feb 19, 2010 12:32 am

"Ma voi uita la luna,
dar chipul tau il voi vedea..."


Vechiul vers al lui Herodot.....fedonand, cantand iar si iar acelasi cantec, batand versurile, macinandu-le, subtiindu-le pentru a le modela dupa tiparul prorpriei vieti...

"Poemul patimas e un surogat al femeii pe care o iubesti,
O rapsodie dezlantuita imitand o alta..."


LUMINA. Multa lumina. Culori. Rosu, portocaliu, verde, cafeniu....imi trec degetele usor, ca intr-o mangaiere, peste hainele imprastiate in jurul meu.....

Incerc sa imi auc aminte de ultima lacrima si nu reusesc. Deodata inteleg. Anticiparea unei bucurii mari, uluitoare, totale, are, a avut darul de a spala din mine toata zgura.

M-au furat gandurile si nu am realizat ca pumnul meu stang e plin cu dantela neagra....diafana, ca o spuma...senzuala, ca o promisiune tainica. Privirea mi se indreapta invouluntar catre fereastra, de parca o mana, mana TA, ar trebui sa o deschida dintr-o clipa in alta....

Un oftat mic, cu margini de ceata calda si dulce, isi zbate nasterea pe buzele mele. Stiu ca ai sa ma "certi", insa gandul de copil poznas si indragostit isi trimite catre mine sagetile...."nu mai am rabdare pana maine...." As vrea sa comprim minutele acestea, si sa le transform intr-o margica fermecata....albastra ca un lapis lazuli, pe care sa o agat la gat, strecurand prin ea o raza stravezie de luna.....sa uit o vreme ca o port. Pana intr-o zi cand imi va fi din nou dor de ajunul PRIMELOR ZILE CU TINE....

Ma ridic si ma indrept spre oglinda.....vreau sa scap cumva de sentimentul ca nu imi pot gestiona emotiile....sau ca sunt in fata unei foi albe de hartie, la scoala....si dau extemporal cu titlul "Weekend la munte cu iubitul meu...." asa cum se mi se intampla de o vreme incoace, cand arderile din mine imii depasesc fiinta asta de sange si lut, cuvintele ma parasesc.....

ma straduiesc sa imi analizez starile, "pandind" imaginea din oglinda...ochii mari si mirati, cu genele intoarse a chemare, buclele rebele prinse cu un rest de panglica de la rochia papusii....si mainile...care framanta simfonia unor degete subtiri si albe....

Inima. II simt bataile pana in calcaie...respir adanc si incerc sa recompun zambetul din vocea ta....caldura. Siguranta. Gandul ca maine imi vei prinde umerii in palme ma paralizeaza de atata fericire....

"Ma voi uita la luna,
Dar chipul tau il voi vedea...."

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

orologiul din turnul cetatii a batut miezul noptii....MAINE....E AZI....



Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15884
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de quanchi Vin Feb 19, 2010 12:39 am

Superb Only!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Orice comentariu nu isi mai are rostul... Sunt efectiv impresionat...
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14525
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Only Vin Feb 19, 2010 12:50 am

stii...ca meritul e al tau....pentru ca SUNT CEEA CE MA FACI TU SA FIU... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15884
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Feb 19, 2010 1:06 am

Radeam...am fost copil!
Iubeam...am fost zeu!
Rad...sunt inca un copil!
Iubesc...pentru ca iubirea este singura virtute care nu se sfarseste niciodata!
Traiesc
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12320
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Only Dum Feb 21, 2010 6:54 pm

....trupurile li se intalnisera in parfumuri, in sudoare, frenetic, incercand, cu limba sau dinte, sa treaca de acel invelis subtire, ca si cum, acolo dedesubt, fiecare din ei putea atinge esenta celuilalt si in timpul iubirii i-o putea smulge din trup.....

cuvintele se vor reinventate....cum as putea sa scriu folosind aceleasi litere, aceleasi vocabule, despre trandafiri si petalele lor, despre mainile tale, despre geamatul meu?

cum as putea sa redau bucuria diminetilor cand m-am trezit alaturi de tine? sau cand dorul ne-a cuprins pe amandoi in bratele sale, sub acelasi cer?

MA FACI FERICITA...e ceva palpabil, viu, REAL...

la inceput insa au fost cuvintele. apoi vocea ta, calda, ca o mangaiere.....care s-a transformat apoi in atingeri, surasuri. Trupul meu a cunoscut gustul pielii tale....s-a imbatat de lumina si a descoperit cu uimire ca doi pot deveni unul, ca nu e doar o figura de stil.....

mi-e dor, infiorator de dor de tine....dorul, ca sufocare...dorul ca esenta a ceea ce conteaza cu adevarat in viata cuiva....


nu m-am schimbat inca...pull over-ul rosu inca pastreaza parfumul tau, atat de delicat si masculin in acelasi timp.....si pur si simplu stiu ca in seara asta, atunci cand imi voi privi trupul in oglinda, voi vedea rasarind din el tulpini de iedera....care vor alerga spre tine...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15884
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de hotsexyro Dum Feb 21, 2010 7:06 pm

Un fir de dragoste in trup,un bob de adevar in suflet si o lacrima de fericire pe obraz....asta imi provoaca.....fericirea regasirii celeilalte aripi....intregul a doua fiinte!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre hotsexyro in Lun Feb 22, 2010 3:16 am, editata de 1 ori
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12320
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de quanchi Lun Feb 22, 2010 1:11 am

La inceput ai fost tu...apoi noi. Apoi cuvintele care acopereau toate sensurile...si rasul care a produs descatusarea.Apoi a fost cautarea si farmecul palmelor. Trupurile ce se cautau cu infrigurare. Apoi a mai fost cunostinta, bucuria, credinta si vesnicia ce am trait-o in doi... Cer iertare zeilor supremi pentru starea mea de veghe langa trupul tau dezbracat, rasfatat si frumos, langa chipul tau impacat cu gandul inaltat in vis ca am invins...
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14525
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

Mesajul din sticla - Pagina 5 Empty Re: Mesajul din sticla

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum