Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
jurnal de o zi Vote_lcap1jurnal de o zi Voting_bar1jurnal de o zi Vote_rcap 
enola_gay (12892)
jurnal de o zi Vote_lcap1jurnal de o zi Voting_bar1jurnal de o zi Vote_rcap 
quanchi (12068)
jurnal de o zi Vote_lcap1jurnal de o zi Voting_bar1jurnal de o zi Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
jurnal de o zi Vote_lcap1jurnal de o zi Voting_bar1jurnal de o zi Vote_rcap 
vlavi (9100)
jurnal de o zi Vote_lcap1jurnal de o zi Voting_bar1jurnal de o zi Vote_rcap 
Mena (7546)
jurnal de o zi Vote_lcap1jurnal de o zi Voting_bar1jurnal de o zi Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
jurnal de o zi Vote_lcap1jurnal de o zi Voting_bar1jurnal de o zi Vote_rcap 
TAVIC (5001)
jurnal de o zi Vote_lcap1jurnal de o zi Voting_bar1jurnal de o zi Vote_rcap 
Tania (4875)
jurnal de o zi Vote_lcap1jurnal de o zi Voting_bar1jurnal de o zi Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
jurnal de o zi Vote_lcap1jurnal de o zi Voting_bar1jurnal de o zi Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

jurnal de o zi

+17
Valetul de trefla
fabienne05
abyss
Rechinu07
justme8205
Tania
ampururea
CROCODILU'
quanchi
Zuza
TAVIC
hotsexyro
Only
Mena
enola_gay
vlavi
nicknistor
21 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

jurnal de o zi Empty jurnal de o zi

Mesaj Scris de nicknistor Sam Dec 26, 2009 4:32 pm

am cautat sa postez ceva si nu am gasit unde asa ca am deschis un topic nou..un topic unde putem daca simtim nevoia sa mai lasam cite o scurta poveste din viata noastra:

m-am trezit tirziu...mi-am facut o cafea mare cum fac de obicei in ultima vreme...dupa citeva discutii in contradictoriu cu soata mi-am luat cana de cafea si am urcat la calculator...l-am butonat putin si am simtit ca nu asta vrea sa fac de fapt...voiam alceva...nu stiam ce dar nu asta...am coborit am luat o punga cu luminari si am urcat in masina...m-am oprit la un non stop mi-am luat citeva pachete de tigari si o doza de bere pt a le da de pomana pt cineva care mi-a fost apropiat multi ani dar eu abia dupa ce na mai fost am vazut asta....fiind biserica aproape am intrat in biserica si am cumparat citeva luminarii..in biserica nu erau decit citiva batrini...am iesit afafa ,am pus luminarile pt familie si pt morti,dar ceva ma atragea sa intru din nou in biserica...nu stiu exact ce dar simteam ca trebuie sa mai fac ceva....am intrat iarasi...batrini incewpusera sa cinte o colinda...nu stiu de ce dar colinda asta suna atit de placut...m-am apropiat de icoana si biblia din fata altarului...am pus mina pe biblie si m-am rugat pt familie,prieteni si pt toti oamenii...m-am rugat sa gasesc calea cea dreapta si am cerut un doua lucruri...intelepciune si sa ma lumineze intr-o ptoblema...nu stiu de ce am facut asta...niciodata din copilarie nu am fost credincios ba din contra...nu stiu daca exista vreo divinitate si nici nu ma intereseaza...ceea ce am facut azi nu are nici o explicatie logica pt mine si nici nu incerc sau voi incerca vreodata sa-i gasesc logica...ceea ce este cert este ca mi-a adus multumire si un pic de liniste...am urcat in masina si am plecat spre cimitir...am dat berea de pomana si am aprins doua tigari..una pt mine si una pt el...m-am asezat in fata crucii la fel cum ma asez la masa...tigara cealalta ardea iar eu fumam din tigara mea...era soare si un vint taios..de fapt era frig,dar nu-l simteam..din contra imi era cald chiar daca nu eram gros imbracat...o lacrima inconstienta am simtit-o scurgindu-se din ochiul sting...poate era doar din cauza vintului de afara,poate din alta cauza...nu ma intereseaza de ce..n-am sters-o,am lasat-o sa se usuce pe fata de fapt si acuma o simt ca inca este uscata dar este...m-am trezit vb cu voce tare..voiam citeva lamuriri intr-o problema si voiam sa-mi cer scuze ca nu am vazut in el ceea ce a fost atita timp...nu am vazut in el omul care mi-a fost atit de aproape..eu vorbeam si in urechii imi veneau raspunsuri...poate ca nu sunt normal...poate ca abia acum sunt normal...intrebari existentiale care nu ma intereseaza...am primit raspunsurile de care aveam atita nevoie...mi-am ridicat privirea pe cer si am vaut doua avioane cu reactie..unul in plan apropiat iar altul in plan mai indepartat...avionul din planul apropiat avea doua dire in urma de la reactoare..apropae de coada avionului erau mai pronuntate si mai apropiate..mai in urma se distantau si se disipau pina laa deveni una cu cerul...ceea ce am vazut mai departe din acest semn este unitatea..cu cit suntem mai apropiati de cineva cu atit suntem mai pronuntati,mai evidenti si cu cit ne indepartam suntem mai stersi mai fara evidenta si valoare.....la avionul din planul indepartat se obsera doar o dira pronuntata si se disipa pe masura ce raminea in urma..aici am vazut viata am vazut ca e relativ surta si merita vazuta,simtita,taita aici in prezent,acum...mi-am coborit privirea si m-am uitat la cimpul ingalbenit,luminat de un soare puternic...am vazut ca viata e frumoasa daca stim sa o privim.....mi-am aprins o alta tigara,pregatindu-ma sa plec...am simtit linistea,lumina...cind venisem imi venea sa pling de tristete,acum zimbeam de fericire si multumire...am spus cu voce tare un miltumesc..l-am repetat si am urcat in masina..am plecat iar cind am ajuns la capela o persoana m-a rugat sa intorc sa nu deranjez sljba...mi-a explicat pe unde sa ma intorc si m-am intors...am ajuns pe un drum rau,plin de gropi si santuri cu apa..am lasat masina in viteza a-ntiia si am privi spre sutele de cruci,unele invechite,altele noi,unele simple altele luxoase...Doamne cite povesti aici...fiecare cruce cu povestea ei...povesti triste,povesti vesele,unele mai noi la fel ca si crucile altele mai vechi si acoperite de uitare...am ajuns acasa cu un sentiment de multumire si speranta..in sufletul meu era primavara sau chiar vara...am urcat la calculator si cind m-am uitat pe descop am vazut ca era deschis la o melodie..o sa va pun linckul aici...de fat nimic nu este intimplator..totul e sa vedem semnificatia lucrurilor,vorbelor,gesturilor si sa ne ghidam si pe intuitie nu doar pe ratiune..instinctul ne spune multe,trebuie doar sa-i acordam citeodata atentie...nu sunt religios si nu cred ca voi fi vreodata dar din cind in cind cred ca e bine sa te agati de credinta...sa vorbesti singur si cu voce tare ,fara rusine in speranta ca cineva te asculta..e la fel ca la psiholog doar ca e gratis si nu-ti trebuie programare...acum astept familia la masa..am o familie numeroasa si in mare pot sa spun fericita...acum pot sa zimbesc ,sa glumesc si mai am un lucru de facut...sa-mi cer iertare la cineva...la dira care mergea in paralel cu a mea si era apropiata si evidenta...va doresc o zi biuna si CRACIUN FERICIT...va doresc liniste si intelepciune...acelasi nicknistor si totusi altul...sper ca mai ingaduitor,mai intelept si mai putin impulsiv
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

PS.am intrat sa-mi cer scuze pt greseli...eu nu recitesc niciodata ce am scris...sper sa se inteleaga doar ce am spus
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7916
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de vlavi Sam Dec 26, 2009 4:56 pm

Frumoasă şi stimulativă e tema propusă, nick!
Promit să scriu şi eu într-o zi.
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12143
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de enola_gay Sam Dec 26, 2009 5:41 pm

Nu conteaza cum si in cine crezi, nick ...important este sa stii ca niciodata nu esti singur si ca intotdeauna cand ai nevoie , este cineva care iti va asculta tacerile sau cuvintele spuse de unul singur ....
Ma bucur pentru tine ca ai avut curajul sa mergi in cautarea ta si ma bucur ca te-ai regasit ....
Viata chiar este frumoasa si merita traita ...
....Craciun fericit si sa-ti fie zborul lin .....
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14894
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Mena Sam Dec 26, 2009 8:33 pm

Ma gandesc adeseori la ciclurile vieti..cazi,urci,cazi,urci...Acum esti pe val..acum in abis.Poate e doar un cliseu cunoscuta expresie "dupa ploaie vine soare"...Si totusi..n-ai cum evita ploaia.E nevoie de ea sa aduca viata..rod...E necesara ..E vitala..Asa si suferinta...Te defineste,te invata sa traiesti sa iei decizi,sa te arzi,sa cazi,sa inveti sa te ridici.Daca esti atent la ea,stii si de ce vine si asupra caror calitati mai ai de lucrat.
Ma gandesc ca ciclurile vietii mele..s-au petrecut asa,din 5 in 5 ani.Atunci am avut "cumpene" de trecut..Spuneam unei prietene acum ceva timp,ca astept cu nerabdare sa treaca anul...A fost un an extrem de greu..Ca acum 5 ani..ca acum 10 ani..Si am sentimentul ca,in curand se va sfarsi..si va incepe o curba ascendenta.Astept sa treaca anul.Poate e o naivitate..ce conteaza...dar simt cu toata taria ca sirul de "ghinioane" va inceta...si va iesi soarele.Si va urma o serie de alti 5 ani buni.

26.12.2009
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Only Sam Dec 26, 2009 9:38 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15886
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de hotsexyro Sam Dec 26, 2009 10:22 pm

Am vrut sa nu va spun ce mi s-a intamplat in noaptea de Craciun,dar cititnd povestea lui Nick,mi-am dat seama ca aici am prieteni buni care-mi stiu gandurile si ca va pot spune orice.
A fost minunat,ne-am impodobit bradul,au venit colindatorii,i-am omenit,am cantat impreuna cu ei colindele Craciunului,si pe la ora 1 copila mea a plecat cu ultima gasca de colindatori si eu m-am dus la culcare.
La ora 3 m-am trezit cu o spaima cumplita in suflet si-n inima...nu mai aveam mana stanga,o vedeam dar parca era un gol rece in locul mainii si a jumatate din spate si piept...Am inceput s-o pipai cu cealalta mana si parca prindeam aer,nu simteam nici cu palma mainii drepte mana mea stanga...Am intrat intr-o disperare de moarte...de fapt moartea rece era langa mine...Am luat mobilul si am inceput sa sun in disperare pe copila mea,care nu-mi raspundea...Fiul meu abia aterizase ,urma sa vina in ziua de Craciun,si totusi l-am sunat si pe el,vazand ca cea mica nu raspunde...A auzit telefonul imediat si a venit neintarziat ,anuntand si salvarea....dupa ce el a ajuns la mine la doua minute a ajuns si salvarea,care a constatat ca eu ,fiziologic nu aveam nimic,nimucut...aveam tensiunea 14 cu 8,dar aveam o privire ingrozita de panica....pentru ca am refuzat internarea,au plecat,nefacandu-mi nici macar un calmant...Fiul meu a ramas cu mine,pana dimineata la 6 am spus impreuna "tatal nostru" si m-a asigurat ca nu sunt singura si n-o sa fiu niciodata!....
Azi noapte,exact la aceeasi ora(ora 3 noaptea) intamplarea s-a repetat!Acelasi gol rece in locul mainii stangi si aceeasi panica...dupa ce am repetat de cateva ori rugaciunea impreuna cu copila mea de data asta,panica a disparut ca prin farmec....
Sincera sa fiu mi-e frica sa mai ma pun in pat sa dorm!
Astazi am fost la doctor(am eu o prietena neurolog,) care mi-a facut mai multe testari si investigatii,si sunt fiziologic sanatoasa...
Niciodata n-am suferit de singuratate...dar imi dau seama ca poate asta este intelesul a ceea ce mi se intampla...trebuie sa fac totul sa nu mai fiu singura si sa am langa mine jumatatea mea...el trebuie sa fie in golul rece care se formeaza exact la ora 3 din noapte!


Ultima editare efectuata de catre hotsexyro in Mier Ian 20, 2010 9:53 am, editata de 1 ori
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Mena Sam Dec 26, 2009 10:37 pm

Hot,mama mea acum vreo 3 ani,la fel ca tine patea..Pe ea o apuca la 4 dimineata,nu mai avea aer sa respire,i se parea ca ceva o strange la inima..etc.Am internat-o dupa vreo saptamana la cardiologie unde a stat o luna.Toate simtomele-i erau de la inima,dar medical nu avea nimic.Apoi,a trimis-o si la psiha si s-a dovedit ca erau atacuri de panica in urma grijilor ca iesea la pensie,etc...A reusit sa si le depaseasca dar exact asa zicea si ea,ca-i era teama sa se mai culce.Insa ai grija,cu cat te inspaimanti mai tare,iti inoculezi in inconstient asta si chiar o sa te trezesti la 3..
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de hotsexyro Sam Dec 26, 2009 10:41 pm

Mena mi-au facut azi o electrocardiograma si mi-a iesit foarte buna! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dar,chiar mi-e frica sa ma mai culc!
Maine am sa ma duc la un psihiatru!
Simt ca se intampla ceva rau cu mine! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Mena Mier Dec 30, 2009 9:51 am

Ma sperie putin noaptea dintre ani...Nicicand nu am petrecut-o singura..In fiecare an ma gandesc la matusa mea care de ani buni petrece acesta noapte in casa ei ,singura si ma cuprindea mila pentru ea..A,sigur,as putea merge la prieteni,cu prietenii,cu familia..dar..nu stiu de ce nimic nu ma incanta..Ma gandesc insa putin cu teama la momentul acela in care se ciocneste un pahar si se desfac sampaniile...ma gandesc la atatia oameni singuri care n-au cu cine face acest gest.Ce simt ei atunci?..Dar poate am devenit prea nostalgica..si poate "fug" pe undeva sa evit acest moment...Cine stie ?!?!
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de nicknistor Mier Dec 30, 2009 2:05 pm

ia rezolva tu cu vecina tuti incintarea in c*r si urca pe tren Tongue
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7916
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de TAVIC Mier Dec 30, 2009 2:18 pm

eu ies afara in noaptea dintre ani
ma intalnesc eu cu cineva
hihi
nu-mi e frica ca-s singur
nu -mi e frica de bau bau !hihi
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8818
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Zuza Vin Ian 15, 2010 9:59 pm

nick,abia acum am citi ce ai postat...[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Zuza
Zuza
Ingenua
Ingenua

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1108
<b>Puncte</b> Puncte : 6115
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Mena Mar Mar 09, 2010 11:57 pm

De ceva vreme am un gust amar..De oameni...o sa-mi treaca,stiu...Raman doar urmele ascunse..Si iarasi lupta de a nu ma dezamagi de oameni..De a nu-i baga pe toti in aceiasi groapa de mzerii.Mi-a reusit de fiecare data.In fond,cine sunt eu sa intervin in viata cuiva..in prostia cuiva?...Urasc tradarile...Nu le-am gasit nicicand scuza sau cauza.Poate ca nici nu au..Dar uite asa,ajung oameni carora le-ai acordat clipe din viata ta sa se rahateasca pe ce e mai scump.Omenia..Si spune-mi ca dupa cateva experiente de acest gen..mai ai curaj s-o iei de la capat..Sa zambesti ,sa daruiesti..sa te deschizi..sa mergi inainte..Ca nu-ti vine uneori sa treci nepasator pe langa un batran...
Dar o sa-mi treaca.Maine..o sa ma uit la chipul unui copil si ..o sa surad..Si stiu ca nu-i totul pierdut..Si ca niciodata n-o sa trec nepasatoare pe langa un om cazut...Asta e..o iau de la capat..Increderea n-o poti recastiga decat acordand..incredere...Ma doare?E bine..Sunt eu,..sunt inca VIE..
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de quanchi Mier Mar 10, 2010 12:54 am

Cu totii suntem singuri, sau cel putin o parte din noi e singura. Astazi am tresarit vazand ca nu sunt atat de singur in "deshertul zilnic"... e atat de minunat sa simti ca cineva merge alaturi de tine chiar daca pasii lui nu lasa urme...
Privind cerul de la fereastra mea, m-am intrebat: oare fiecare apus vine pentru a lasa locul unui nou rasarit?
Ma las usor in voia gandurilor ca sa nu deranjez farmecul lor...
Gandul meu acopera departarea, spre mai tarziu, spre alt tarziu...
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14527
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Mar 10, 2010 3:22 am

Eu mi-am facut un mod de viatza din a privi numai spre partile bune din fiecare om intalnit,citit,simtit,vazut!
pentru ca eu chiar cred cu toata convingerea,ca binele din oameni daca este stimulat(prin recunoastere)poate creste se poate dezvolta!
Un foarte bun prieten (care intamplator imi este sef),imi spune deseori ,in discutiile noastre...
"Tanti Rodi,dvs,i-ati gasi parti bune si lui dracu"!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de quanchi Mier Mar 10, 2010 3:25 am

Pai daca stam sa ne gandim si dracu are partile lui bune...Altfel pe cine am mai da noi vina...Facem o prostie nu noi am fost de vina ci "Dracu' m-a pus..." [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14527
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Mar 10, 2010 3:27 am

"paratrasnet"! de prostii! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Mena Lun Mar 15, 2010 9:38 pm

Cat de usor judecam fara sa cautam adevarul din adanc, si cat de usor ne lasam furati de mirajul aparentelor.... Cat de usor ne (des)calificam unii pe altii, ..fara sa neiertam nimic,.. fara sa ne iubim,... fara sa intelegem, defapt, ca toti suntem in aceeasi arca.. ..
Suntem comozi... Suntem comozi in cautarile noastre si in judecatile
noastre.. Pe cat de tare simplificam unele lucruri,.. pe atat de tare le complicam pe altele. Ne complicam pe noi... Ii complicam pe ceilalti... Ne complicam viata. Ne roadem unghiile in lucruri nesemnificative... Ne gasim coltul nostru undeva pe o stanca sus de unde aruncam in ceilalti cu pietricele... Suntem egoisti, egocentrici si credem mereu ca avem dreptate.... Dar a cui e dreptatea?
Avem asteptarile noastre.... Suntemi exigenti unii cu altii.... Dar cum ramane cu
noi? Cu mine? Cu tine? Cu vietile noastre... cu trairile si judecatile noastre... cu etichete noastre...
Traim impreuna. Suntem amestecati in aceeasi oala, toti.... Nu avem unde fugi. ..Suntem onorati sau condamnati sa fim laolalta... Ne iubim? Ne uram? Ne judecam? Relationam? Ne inchidem usa? Ne deschidem geamul? Ne “fortam” unii in vietile altora?

A cui e dreptatea si cine are dreptul sa judece?..


Ultima editare efectuata de catre Mena in Lun Mar 15, 2010 11:36 pm, editata de 1 ori
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Only Lun Mar 15, 2010 9:45 pm

Cred ca doar Dumnezeu are dreptul de a judeca. Eu, in schimb, am dreptul de a ma apara de intruziunile agresive in ceea ce numesc -uneori exegerat de pretentios, recunosc - viata mea. Am deasemenea dreptul sa ma revolt, sa nu accept pumnul in gura, sa imi urmez visele. In ciuda a tot. Am dreptul sa lupt, sa imi julesc genunchii si sa ma lovesc cu capul de pragul de sus. Am dreptul sa imi aleg prietenii si sfatuitorii. Sa refuz sa ascult ceva atunci cand eu cred ca ma poate afecta negativ.

Am dreptul sa lupt pentru a ramane EU.
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15886
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de hotsexyro Lun Mar 15, 2010 11:03 pm

Fiecare are dreptul la visele lui pe care sa si le urmeze,fiecare are dreptul la cucuiele lui din care sa invete cum sa se fereasca de pragul de sus,fiecare are dreptul sa-si traiasca viata lui,fara a se amesteca in vietile altora,ca si cum ar fi detinatorul adevarului absolut....toti avem dreptul de a trai fara sa ne incurcam unii pe altii!
deasemena fiecare are dreptul de a da sfaturi numai daca i se cer si acelea ca si cum si le-ar da lui insisi,cu aceeasi dragoste si intelegere...
caci,cine sunt Eu,sa stiu mai bine decat TINE,cum iti e tie mai bine in viata si ce ai putea sa faci cu viata ta mai bine?
si cine sunt Eu,sa te judec pe tine?
pentru ca eu ca si tine nu sunt decat tot un om!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de nicknistor Mar Mar 16, 2010 5:03 pm

o zi de kkt la fel ca ieri si la fel ca ziua de miine da nu-i bai ca am strategii noi...intr-un fel a fost o zi buna ca macar stiu ce am de facut de azi inainte...
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7916
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Only Mar Mar 16, 2010 6:53 pm

Azi....mult cenusiu....ore lungi, apasand nefiresc, rutina dusa la nivel de exasperare....momente in care mi-a fost teama ca nu mai pot duce. Fizic. Cred ca toti ne consideram nemuritori. Si invincibili in fata mai micilor sau mai marilor neplaceri ce ne pot afecta sanatatea....si ignoram semnele pe care le tot primim, pe diverse cai, de la trupul asta pacatos si vremelnic, pana cand....suntem pusi in fata faptului implinit si chestia aia cu "mie nu mi se poate intampla" isi reliefeaza, o data in plus, absurdul...

mi-a fost teama azi. prima data dupa luni nesfarsite. teama ca nu o sa mai fiu ca inainte, cand totul in jur a inceput sa danseze.....si a trebuit sa imi inclestez mainile de marginea catedrei ca sa nu tip. Si acum mi-e teama pentru ca imi revin starile.

Si cea mai mare fobie a mea e spitalul. Chiar dupa atatia ani de la nastere, continui sa am cosmaruri...cu coridoare albe si nesfarsite, mirosind a formol, pe care ratacesc fara sa pot gasi iesirea....

acum, scriind, simt ca nu mai am putere....tamplele imi pulseaza dureros, as dormi....insa nu pot.....mi-e bine aici, cu voi....

vreau sa pot ramane eu. ce patetic suna....nici nu imi vine sa recitesc ce am scris....


Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15886
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Mar 16, 2010 9:57 pm

Azi,mi-am luata ramas bun de la un mare Om din viata mea:tatal adoptiv(cum isi zicea el)"tata" cum ii ziceam eu-adica socrul meu- cel care mi-a fost tata 25 ani,si care m-a iubit pana la sfarsit ca pe nora lui cea adevarata! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Mena Dum Mar 21, 2010 2:29 pm

Am in fata mea o usa... Poarta spre trecutul lor sau spre
viitorul ... Si sunt atat de convinsa s-o deschizd, incat nici toate
argumetele din lume nu m-ar putea face sa ma razgandesc. Tousi ..mi-e
atat atat de frica incat am impietrit... Simt cum circula prin mine milioane de ganduri.. care ma tin in viata... Zecile de mecanisme functioneaza acum inauntrul .. mai bine ca oricand...
Simt gust de rugina si de.. cenusa. Vreau sa plec de aici..sa intru..insa
sunt inmarmurita... Mi-e frica de mine..Mi-e frica de timp…
Imi aud gandurile cum navalesc ca o armata gata sa distruga tot ce-i sta in
cale... Si as vrea sa fug… sau sa deschid blestemata asta de usa care
mi-a aparut in cale, insa sunt prinsa... Captiv a in propriul trup de catre spaima
de sinele meu …. Chiar daca nu le-am inteles vreodata nu m-au inspaimantat in nici o clipa cum o fac acum…
Iti simt picioarele grele .. si mi-e imposibil sa ma misc...Niciodata n-am crezut ca-mi va fi atat de frica de ceva...Niciodata n-am crezut ca "EU"ma va inspaimanta atat de tare ,incat voi impietri la gandul ca ma voi intalni ..pe MINE

Oare o sa am curaj sa privesc viata..din afara ei?...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de CROCODILU' Dum Mar 21, 2010 7:28 pm

bunvenit in realitate [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] sa stii ca orice inceput este greu, dar o data ce te inveti sa privesti din afar vezi mult mai bine lucrurile [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6952
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

jurnal de o zi Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum