Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_lcap1jurnal de o zi - Pagina 3 Voting_bar1jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_rcap 
enola_gay (12892)
jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_lcap1jurnal de o zi - Pagina 3 Voting_bar1jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_rcap 
quanchi (12068)
jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_lcap1jurnal de o zi - Pagina 3 Voting_bar1jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_lcap1jurnal de o zi - Pagina 3 Voting_bar1jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_rcap 
vlavi (9100)
jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_lcap1jurnal de o zi - Pagina 3 Voting_bar1jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_rcap 
Mena (7546)
jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_lcap1jurnal de o zi - Pagina 3 Voting_bar1jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_lcap1jurnal de o zi - Pagina 3 Voting_bar1jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_rcap 
TAVIC (5001)
jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_lcap1jurnal de o zi - Pagina 3 Voting_bar1jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_rcap 
Tania (4875)
jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_lcap1jurnal de o zi - Pagina 3 Voting_bar1jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_lcap1jurnal de o zi - Pagina 3 Voting_bar1jurnal de o zi - Pagina 3 Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

jurnal de o zi

+17
Valetul de trefla
fabienne05
abyss
Rechinu07
justme8205
Tania
ampururea
CROCODILU'
quanchi
Zuza
TAVIC
hotsexyro
Only
Mena
enola_gay
vlavi
nicknistor
21 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Mena Joi Apr 22, 2010 9:40 pm

Am plecat la 8 dimineata si m-am intors la 9 seara...Cine zicea ca la stat nu se munceste?
O sa am o problema acolo cu doamnele simandicoase care asteptau sa vina Isus-doamne iarta-ma sa le mute dintr-un spatiu in altul..La un moment dat cereau sa vina ceva oameni de le primarie..Le-am zis ca o sa-l sun pe primarul sa ne trimita ceva functionari publici,belitori de carici ca ele...Una zice "vai doamne ca nu-mi imaginam sa fac vreodata asa ceva"...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de abyss Joi Apr 22, 2010 9:48 pm

tu ziceai Smile
eu am tacut Smile
abyss
abyss
Miss Popularitate
Miss Popularitate

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1884
<b>Puncte</b> Puncte : 6097
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Mena Joi Apr 22, 2010 9:51 pm

Le-am vazut si statul de plata fata si m-am socat.Sa nu mai zica nimeni ca in invatatmant nu se castiga.Lucreaza 4 ore pe zi,mananca acolo,vara sunt acasa...weekendul liber si una cu vechime de 20 de ani si toate gradele,are salar,nu gluma...Sa nu mai zic daca are si salariu de merit...Si au doua zile de lucru si dau ochii peste cap... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de abyss Sam Apr 24, 2010 10:57 am

dintre toate sarbatorile de aici La diada de Sant Jordi (ziua sfantului gheorghe) imi place cel mai mult
legenda spune ca in vremuri stravechi exista un lac locuit de un dragon caruia in fiecare zi trebuia sa i se sacrifice o fecioara. sant jordi e tanarul viteaz care a ucis dragonul salvand-o astfel chiar pe fiica regelui. se spune ca sangele dragonului s-a transformat intr-un buchet de trandafiri rosii.
asa s-a nascut obiceiul ca de ziua St. Jordi barbatii sa ofere doamnelor un trandafir iar ele, la randul lor, sa le ofere o carte. este deci ziua rozelor si a cartilor, a iubirii si a culturii.
sarbatoarea e pe strazi, orasul e schimbat, de asta imi si place atat de mult. la tot pasul sunt standuri unde se vand carti si buchete cu un trandafir rosu si un spic de grau - simbol al fertilitatii. totul e imbracat in culorile steagului catalan, rosu si galben: standurile, balcoanele, mijloacele de transport in comun. chiar si ambalajele florilor si a cartilor poarta acelasi simbol

e una dintre putinele zile din an cand primesc o floare de la barbatul meu si am considerat ca merita consemnata in jurnal [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
abyss
abyss
Miss Popularitate
Miss Popularitate

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1884
<b>Puncte</b> Puncte : 6097
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de fabienne05 Sam Apr 24, 2010 2:01 pm

jurnal de 1 zi, 2, 3......am pierdut pe cineva mai mult decat o sora......o sa revin...cand sunt in stare......
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de hotsexyro Sam Apr 24, 2010 7:25 pm

azi a fost o zi relaxanta si minunata pentru mine ...asa cum sunt weekendurile mele din ultimul timp!
este ca un vis frumos implinit!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Valetul de trefla Sam Apr 24, 2010 7:28 pm

azi am fost mai singur ca niciodata...si m-am stresat...de asta scriu in aceste momente aici...

Valetul de trefla
Invatacel
Invatacel

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1520
<b>Puncte</b> Puncte : 5722
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de fabienne05 Sam Apr 24, 2010 10:24 pm

Valetule.....inca nu ai invatat ce inseamna sa fi brus, singur......nici nu-ti doresc.........
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Valetul de trefla Dum Apr 25, 2010 12:16 am

fabienne05 a scris:Valetule.....inca nu ai invatat ce inseamna sa fi brus, singur......nici nu-ti doresc.........
recunosc ca nu stiu ce inseamna sa fi singur brusc, pentru ca am ajuns singur in timp...
in luna ianuarie a anului trecut a sunat telefonul normal, la celalt capat al telefonului era ea...femeia cu care impartisem bune si rele in ultimii cinci ani...cu o voce innecata de lacrimi mi-a spus "Am cancer, o sa mor"...nu am crezut, au urmat luni de tratament, dupa o interventie chirurgicala, chimioterapie...analize...chimioterapie...3 iulie 2009, cu o zi inainte de a implini 35 de ani...medicul care se ocupa de ea...imi spune la telefon ca incepe sfarsitul...maxim o luna, doua...au fost trei...
Iti inteleg durerea Fabi, dar asta nu iti da dreptul sa imprastii rautate in persoane care nu au nici o vina...
Dumnezeu s-o ierte!
Nu te cunosc, nu am discutat, dar sunt alaturi de tine, stiu cu adevarat ce inseamna sa pierzi pe cineva drag...

Valetul de trefla
Invatacel
Invatacel

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1520
<b>Puncte</b> Puncte : 5722
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Mena Dum Apr 25, 2010 5:45 pm

Cand te simti singur..nu tacea.Stai de vorba cu tine...Mereu avem cate ceva sa ne spunem...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Mara Dum Apr 25, 2010 5:50 pm

Mena a scris:Cand te simti singur..nu tacea.Stai de vorba cu tine...Mereu avem cate ceva sa ne spunem...

din pacate de cele mai multe ori suntem absenti din noi.....
si nu avem nicio sansa sa ne auzim..
Mara
Mara
Blue Sea
Blue Sea

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 488
<b>Puncte</b> Puncte : 5444
<b>Reputatie</b> Reputatie : 10

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de fabienne05 Dum Apr 25, 2010 11:11 pm

Valetul de trefla a scris:
recunosc ca nu stiu ce inseamna sa fi singur brusc, pentru ca am ajuns singur in timp...
in luna ianuarie a anului trecut a sunat telefonul normal, la celalt capat al telefonului era ea...femeia cu care impartisem bune si rele in ultimii cinci ani...cu o voce innecata de lacrimi mi-a spus "Am cancer, o sa mor"...nu am crezut, au urmat luni de tratament, dupa o interventie chirurgicala, chimioterapie...analize...chimioterapie...3 iulie 2009, cu o zi inainte de a implini 35 de ani...medicul care se ocupa de ea...imi spune la telefon ca incepe sfarsitul...maxim o luna, doua...au fost trei...
Iti inteleg durerea Fabi, dar asta nu iti da dreptul sa imprastii rautate in persoane care nu au nici o vina...
Dumnezeu s-o ierte!
Nu te cunosc, nu am discutat, dar sunt alaturi de tine, stiu cu adevarat ce inseamna sa pierzi pe cineva drag...
nu e rautate Valetule......e furie si nu impotriva voastra.....si pentru faptul ca a murit stupid, dintr-o eroare medicala....daca poate se pare ca am fost rea, nu nu a fost rautate ci revolta impotriva celor care mi-au luat-o.....furie......putea sa mai traiasca.....dar a murit din vina altora.......si te inteleg aku si pe tine......
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Apr 27, 2010 9:04 pm

vai de sufletul meu asta prost de bun....am ajuns acum,confidenta, fostului meu sot!"Is complicated":
azi a venit sa povestim despre faptul ca nu mai are pe nimeni din tot trecutul lui si ii e dor de toti cei care reprezinta viata lui trecuta...
eu sunt singura din trecut si se pare ca uneori este bine sa avem trecutul aproape!
eu vreau ,doar sa-mi traiesc prezentul fara resentimentele produse de cicatricile trecutului!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Mena Mier Apr 28, 2010 10:51 pm

Hot...fii fata desteapta si fugi de asta...Nu trebuie sa te transforme acum si pe umarul unde sa planga...E periculos...si din pacate..tot tu suferi.L-a cuprins nostalgia...dar maine tot in alt pat se trezeste.
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de hotsexyro Joi Apr 29, 2010 9:48 pm

cand nu-l vad este super bine....uit si ca exista...cred ca trebuie sa fuug undeva departe...poate in Irlanda(cum mereu imi spune copila mea)...
Azi am avut o zi minunata,am avut programare la masaj,apoi m-am intlanit cu prietena mea Cricket si am fost amandoua in "paradis"...da,eu chiar asa imi inchipui paradisul....numa lucruri placute si relaxare....asa o fi?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Tania Sam Mai 01, 2010 9:26 am

jurnal pana la ora asta:

ora 6, trezirea...
baut cafea, fumat, bantuit net... chestii, socoteli
facut dush, strans paturile, strans jucarii, pus la loc haine, altele aruncate in cosul cu rufe....
strans si pus in ordine bucataria
deschis geamurile si sters praful in casa...

acum, pauza.... fumat si un spritz de vara [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si azi e zi in care-s singura acasa... nu va mai povestesc de cele in care e casa plina [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6028
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Mena Lun Mai 03, 2010 10:30 pm

Am plecat la 7.20 si m-am intors la 8 seara.
Cine a zis ca la stat e bine?Sau poate ar trebui sa-mi schimb optica si sa plec acasa la 3.30 ca oamenii botezati...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Valetul de trefla Lun Mai 03, 2010 10:39 pm

Mena a scris:Am plecat la 7.20 si m-am intors la 8 seara.
Cine a zis ca la stat e bine?Sau poate ar trebui sa-mi schimb optica si sa plec acasa la 3.30 ca oamenii botezati...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tu n-ai auzit de vorba aia "niciodata pana-n noua, niciodata dupa doua!" [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Valetul de trefla
Invatacel
Invatacel

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1520
<b>Puncte</b> Puncte : 5722
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de abyss Lun Mai 03, 2010 11:41 pm

credeai ca la stat...se sta? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sa nu va puna necuratu sa faceti greva.

mi-era groaza de zilele alea, munceam mai mult ca-n toate celelalte. ziceai ca s-a-mbolnavit brusc juma de oras
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
abyss
abyss
Miss Popularitate
Miss Popularitate

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1884
<b>Puncte</b> Puncte : 6097
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Mena Joi Mai 06, 2010 8:54 pm

Nu ma pot adapta deloc in sistemul asta...Ba dimpotriva.Mi-e scarba efectiv de ce tiganisme vad zilnic..Si imi dau seama ca...eu nu voi mai prinde din pacate vremuri in care constiinta si bunul simt al omului poate schimba lucrurile.Poate alte generatii,desi, la cat de miserupisti si pomanagii sunt marea majoritate,ma indoiesc ca vreodata o sa ajungem sa fim corecti.Ma gandesc serios sa fug sau sa ma izolez de flagelul acesta,sa nu ma prinda microbul ca m-as dispretui.Mi-e greu sa cred ca oameni maturi care castiga salarii mai mult decat decente,se inghesuie efectiv sa manance din mancarea unor copii pt care platesc parintii.Educatoare care au efectiv PRETENTIA sa le asiguri masa...ingrijitoare,la fel.Azi a venit una la schimbul 2 la ora 10 si primul lucru ce l-a facut a intrat la bucatarie sa i se dea sa manance si micul dejun pe care-l ratase la 8.30.Azi la pranz,ca niciodata cei de la catering au adus portiile exact cat am cerut ,mancarea a fost f buna si copii cereau pe capete supliment.Evident ca nu le-a ramas la hiene-ca la cum se comporta nu le pot spune altfel.Si au venit la mine si citez"asta-i bataie de joc sa stam la masa cu copii si sa nu putem manca o farfurie de supa".Desi dimineata,le facusem eu o tava de paine cu unt,miere si lapte.I-am raspuns ca-mi pare rau,dar firma care ne face catering nu asigura papa decat la cei care platesc.S-a inrosit toata si a plecat.M-am uitat de curiozitate pe statul de plata.A luat 2154 lei in mana.Parintii care platesc portiile la copii castiga si salariul minim pe economie.E inacceptabil.Inadmisibil.Cum sa ne mai miram ca merge rau in tara asta asta?Si suntem unde suntem?Mi-am promis ca dupa ce se serveste masa nu mai intru in bucatarie sa nu le mai vad cum vin toate la gramada,cate 10 odata in oficiu .Mi-e greata, efectiv mi-e greata.Mai bine nu vedeam asa ceva.Pt ca stiu,ca n-am sorti de izbanda sa schimb lucrurile.Am doua alternative-plec sau ignor.Nu vreau sa ma gandesc ca as putea deveni ca ei...Sa ma fereasca D-zeu sa ajung asa...Si da,recunosc,copiii mananca putin,unii chiar foarte putin,si se arunca ..si e pacat ...dar va asigur ca daca ati vedea cum se desfasoara aceasta -nici nu stiu cum s-o numesc-tiganie,mai simplu,ati ramane la fel de dezgustati.Macar fa-o discret,intra pe rand sa nu te vada toti..Dar totul e pe fata,nici macar nu se mai sinchisesc sa se fereasca...Cu atata nonsalanta a venit sa critice faptul ei ei nu i-a ajuns sa manance incat m-a socat efectiv..
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Rechinu07 Vin Mai 07, 2010 7:07 am

Pai si care-i baiu'?! Sau ce te mira atata?! Lucrand in astfel de conditii si nefiind niciodata in situatii mai dificile, evident ca acesti oameni nu se pot raporta decat la "neplacerile" pe care le intampina... Si pentru aia, faptul ca nu a ajuns mancarea sa-si serveasca portia ca de obicei a constituit o neplacere... Astia de la stat ar trebui pusi la patron vreo luna doua sa fie un pic footuti cu p**a indoita ca tot palmasu', pe 7-8 sute de lei 10 ore pe zi, apoi mielusei ar fi... Poate vorbesc cu pacat, ca macar la o mie mai e poate unul cu bun simt, dar majoritatea sunt pe principiul, timpul trece, leafa merge si sa traga cat de mult se poate... Si doamne, ce lefuri au multi din ei si ce-si trag inca... Gandeste-te ca zilele trecute povesteam doar de ala care-i functionar nush pe unde si mama-sa-i idem pe la primarie, pielea p**ii p-acolo si si-a achizitionat omul BMW de 100.000 de coco... Bugetari amandoi... Cum suna?! Smile
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7092
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Tania Vin Mai 07, 2010 7:25 am

si sa nu uitam, pe langa lefuri si sporuri din cele mai fistichii, spaga regulamentara ca sa-ti poti rezolva intr-un timp decent problemele cu care te duci la ei....
Tania
Tania
Pompier aspirant
Pompier aspirant

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4875
<b>Puncte</b> Puncte : 6028
<b>Reputatie</b> Reputatie : 2
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/06/1974

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Rechinu07 Vin Mai 07, 2010 8:59 am

Aia-i clar... Smile Si-ti vine sa-i futi in ceru' gurii cand vezi ca-ntind mana cu zambetul pe buze si zic: "vai, dar nu trebuia..." Laughing
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7092
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Mena Vin Mai 07, 2010 2:25 pm

Azi e bine...S-au hranit si-s tot un zambet... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de hotsexyro Vin Mai 07, 2010 10:09 pm

Azi a fost o zi foarte productiva...si activa!
Am facut multe cumparaturi,si am plecat cu inima deschisa spre Vulcan..
Pacientii cat si personalul ne asteptau cu nerabdare..
Am impartit fructele si dulciurile...
Celelalte alimente le-am dus la bucatarie sa fie la indemana pentru maine,cand vor avea un pranz pe cinste..
Apoi am impartit afectiune,am stat la povesti am facut poze,si dupa cca 4 ore am plecat inapoi spre casele noastre.curate si frumoase si normale!
Ca intotdeauna, la plecare, ma incearca acelasi sentiment de insatisfactie...mereu mi se pare ca as putea face mai mult si ma simt neputincioasa..
Paul(voluntarul din Anglia)spune ca este foarte bine pentru oamenii aceeia ca ma au pe mine, care ma gandesc la ei cu atat drag si grija..Ce bine ar fi sa fim cat mai multi ,care sa simtim asa!
Si totusi,e un inceput!
Poate ,odata,candva ,vom fi mai multi!

hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

jurnal de o zi - Pagina 3 Empty Re: jurnal de o zi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum