Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_lcap1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Voting_bar1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_lcap1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Voting_bar1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_rcap 
quanchi (12068)
Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_lcap1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Voting_bar1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_lcap1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Voting_bar1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_rcap 
vlavi (9100)
Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_lcap1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Voting_bar1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_rcap 
Mena (7546)
Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_lcap1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Voting_bar1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_lcap1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Voting_bar1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_lcap1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Voting_bar1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_rcap 
Tania (4875)
Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_lcap1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Voting_bar1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_lcap1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Voting_bar1Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

+5
CROCODILU'
vlavi
hotsexyro
Rechinu07
fabienne05
9 participanți

In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de fabienne05 Lun Noi 09, 2009 8:30 pm

daca stiti despre acest avertisment, sa se stearga postarea......
daca nustiti despre acest avertisment, aruncati un ochi.....
e un copy /paste dintr-un email primit in seara asta.....este o replica la adresa un email de cerut ajutor pentru o fetitza bolnava.....
"Dragi recipienti si raspandaci de mesaje „umanitare”...

aceste persoane si situatii NU EXISTA... singurul scop pentru care aceste chain-letter-uri sunt create este pentru a genera un trafic suplimentar care sa incetineasca traficul legitim si util si pentru a colectiona adrese de e-mail... bazele de date ale spammerilor se inmultesc cu milioane de adrese de e-mail multumita actiunilor unor „buni samariteni”... Nici o companie din lumea asta nu da bani in baza numarului de recipienti ai unei scrisori de acest tip... nici Microsoft, nici Adobe, nici Pepsi Cola, nici Coca-Cola... Si va implor sa nu ma credeti pe cuvant!!! Verificati!!! Intrebati-va departamentele de CSR / Marketing din propriile organizatii...

Vad in lista de „raspandaci” cadre universitare (conferentiari), oameni cu educatie si care daca ar face un minim de efort de research ar afla (chiar de pe net) ca astea nu sunt decat situatii inventate de aceiasi indivizi care creeaza si virusii informatici, cu exact aceleasi scopuri...

Mesajul de mai jos a mai fost trimis de cateva sute de ori pana acum... macar unul dintre cei care s-au grabit sa faca „select all” and „send” in address book-ul lor s-a gandit sa caute o informatie de contact a mamei acestui copilash? Si sa incerce sa o contacteze sa vada daca este adevarat ca va primi bani daca toata lumea trimite mai departe mesajul???

Imi pare rau sa va comunic ca tocmai ati ratat sansa de a ajuta o persoana normala, cu nevoi reale, cu un gest real, risipindu-va energia si largimea de banda aderand la o „cauza” FALSA... Sorry to be breaking the bad news!!!

Mesajele umanitare reale mentioneaza intotdeauna:

- Numele complet al copilului si al parintilor;

- Informatii de contact (adresa de e-mail, telefon);

- Conturi bancare in care se pot face donatii;

- Numele complet al spitalului la care este internata;

In plus, pentru cine se pricepe cat de cat, nu este greu sa realizeze ca mesajul minte (este evident scris de o persoana care habar n-are de medicina):

- cicatricile acelea de pe fata sunt „cheloide” si pot fi provocate si de o arsura, dar nu pana la os;

- daca copila ar fi suferit arsuri „pe tot corpul”, cum se face ca nu este bandajata decat pe cap, iar pe corp poarta o pijamaluta de copil? Nu trebuie sa fii medic, e deajuns sa fi vazut un film sau un documentar ca sa stii in cazurile de arsuri grave in nici un caz nu te poti imbraca in haine normale (in unele faze ale tratamentului, dupa debridare si grefare se poate purta un costum elastic special care impiedica escarificarea pielii – producerea de cicatrici urate, chiar de tip cheloid cum este cea de pe fata copilei din imagine);

Daca vreti sa ajutati cu adevarat, trimiteti SMS-uri la atatea persoane si cauze romanesti reale – sectia de chirurgie pediatrica a Spitalului Marie Curie din Bucuresti, Fundatia Spitalului Coltea, sutelor de cazuri de copii, tineri si batrani din Romania care asteapta cu sufletul la gura sa li se stranga niste banuti in cont ca sa-si poata permite o operatie in strainatate, sau un tratament care reprezinta in multe cazuri ultima speranta pentru ei.
P.S. Si inca niste sfaturi de... netiquette:

1. Cand dati forward unui mesaj de tipul asta, macar nu-i imbogatiti pe grabber-ii de adrese de e-mail dandu-i drumul mai departe cu toata colectia de adrese de e-mail in randul careia se gaseste si adresa voastra... stergeti mai intai toate headerele de mesaje de la tot sirul de raspandaci de pana la voi... acest lucru creste readability-ul mesajului si va proteja si adresele de e-mail ale tuturor acelora care de multe ori fara voia lor ajung in bazele de date ale spammer-ilor de pretutindeni... daca nu veti face asta, sa nu va mirati ca numarul de mesaje spam primite zilnic se va mari cu fiecare zi J.

2. Cand dati forward, puneti adresele de e-mail in campul BCC (blind carbon copy) si trimiteti mesajul catre voi insiva... astfel, adresele recipientulor vostri vor ramane invizibile eventualilor grabberi de adrese, iar ei, recipientii iti vor fi recunoscatori.
fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8860
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Re: Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de Rechinu07 Lun Noi 09, 2009 10:27 pm

Trebuie facuta sectiune de copy/paste... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7072
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Re: Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de hotsexyro Lun Noi 09, 2009 10:29 pm

este,dupa cate stiu eu! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12302
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Re: Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de Rechinu07 Lun Noi 09, 2009 10:30 pm

Zau? Unde???
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7072
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Re: Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de hotsexyro Lun Noi 09, 2009 10:31 pm

la sectiunea Diverse(deschis de Eno)
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12302
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Re: Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de Rechinu07 Lun Noi 09, 2009 10:34 pm

Vorbim, da' nu futem aceeasi limba... Tu zici de-un topic... Eu zic de o sectiune, anume pentru acest gen de topicuri... Gripa porcina, aviara, virus de nu-stiu-care... Asta presupunand ca cineva pune botu' la balarerile alea si-ar vrea sa dezbata/ polemizeze pe seama lor... Da' macar nu ma mai "impiedic" de ele printre subiecte... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7072
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Re: Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de hotsexyro Lun Noi 09, 2009 10:38 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12302
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Re: Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de vlavi Dum Ian 10, 2010 7:53 pm

Un barbat era satul de a mai merge la munca in fiecare zi iar sotia lui sa stea acasa. Voia sa vada cu ochii
lui ce se petrece in timp ce el muncea din greu la birou, zicand astfel:

Doamne, eu merg la serviciu in fiecare zi si muncesc 8 ore pe zi, in timp ce sotia mea sta fara
nici o grija acasa. Vreau ca si ea sa stie prin ce trec eu zilnic, asa ca, te rog, permite-mi sa facem schimb pt o zi.

Amin!

Dumnezeu, in minunata sa intelepciune, i-a indeplinit dorinta.
Dimineata urmatore, destul de sigur pe sine, barbatul se trezi in pielea
sotiei sale. S-a ridicat, a gatit micul dejun pt partenerul sau de viata, a trezit copiii, le-a
pregatiti hainele, le-a servit micul dejun, le-a facut pachetele pt scoala, i-a
dus la scoala, a venit repede acasa, a
adunat toate hainele si a dus hainele la spalat, s-a dus la banca, s-a dus la
cumparaturi si din nou acasa ca sa lase
cumparaturile; apoi a plecat sa plateasca cheltuielile lunare.

Revenita acasa a curatat cutia
pisicii si a imbaiat cainele.

Era deja ora 13. A facut paturile, si a adunat alte rufe, a aspirat in
toata casa, a sters praful si a spalat bucataria..

A fugit apoi la scoala dupa copii cu care, pe drum, a intrat in discutii
contradictorii. Acasa a pregatit din nou laptele si biscuitii pt copii si s-a ocupat de ei pt ca sa isi faca
temele. Apoi si-a instalat masa de calcat si a inceput sa calce uitandu-se cu
coada
ochiului la TV. La ora 16:30 a inceput sa curete cartofii si sa spele
legumele pt salata, a gatit carnea de porc si a pregatit mancarea de cina.

Dupa cina, din nou, a spalat toata bucataria, vasele, a adunat din nou toata hainele, a facut baie copiilor si i-a
pregatit pt culcare.

La ora 9 era deja extenuate datorita trebulilor din timpul zilei, dar pt ea ziua nu s-a terminat inca… era asteptata
in pat de sotul sau pentru a face dragoste, lucru pe care le-a facut cu brio, fara ca sa aiba plangeri din partea partenerului.


A doua zi barbatul s-a trezit si imediat a venit in genunchi inaintea lui Dumnezeu si I-a zis:
Doamne, nu stiu la ce m-am gandit cand am cerut sa fiu in
pielea sotiei mele…am gresit asa de mult sa o invidiez pe sotia mea crezand ca
sta degeaba acasa toata ziua… Te rog, te rog mult, dar te rog, fa schimbarea la
loc cum eram! Amin!

Dumnezeu in infinita Sa intelepciune i-a replicat: Fiule, cred ca ai invatat o lectie buna si bucuros as face
schimbarea inapoi…dar vezi tu…va trebui sa astepti 9 luni…noaptea trecuta tocmai ai ramas gravida si va
trebui sa si nasti….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






Acesta a fost votat mailul anului, daca esti de acord cu acesta,trimite-l
tutuor prietenelor tale si tuturor barbatilor siguri pe importanta lor!





În trecerea grabita prin lume catre veci,
Fa-ti timp, macar o clipa, sa vezi pe unde treci!

(R.Kipling)
vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12123
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Re: Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de CROCODILU' Dum Ian 10, 2010 8:43 pm

ma asta e scris de o femeie suta in mie, o femeie care evdent se plange vicitima deci mesajul asta e nul e o fantasma, eu nu cred in asa ceva ....femeia care face asta de obicei nu se plange ....

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6932
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Re: Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de nicknistor Dum Ian 10, 2010 8:45 pm

si io am vrut sa spun dar nu voiam sa risc sa fiu etichetat ca misogin [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7896
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Re: Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de abyss Dum Ian 10, 2010 8:46 pm

pai, sigur...ca daca s-ar plange, cine-ar auzi-o?
abyss
abyss
Miss Popularitate
Miss Popularitate

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1884
<b>Puncte</b> Puncte : 6077
<b>Reputatie</b> Reputatie : 22

Sus In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Re: Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de CROCODILU' Dum Ian 10, 2010 8:48 pm

pai de ce ca esti sincer? eee asta e scuza femeilor repede "e misogin ala fata clar" femeia aia care face toate cele de mai sus chiar daca este atat de epuizata nu se plange pentru ca se simte rusinata si crede cu tarie ca toate cele chiar ii fac placere si le face cu dragoste cel care nu apreciaza este barbatul dar ma indoiesc ca un barbat ar fiis cris treaba ia pt ca chiar daca ar fii recunoscut ar fii spus-o prin coprotament el nu sta sa scrie atat de detaliat totul e pierdere de timp... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6932
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Re: Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de vlavi Vin Ian 15, 2010 2:48 pm



SUPER
TARE!!!!!!!!!!!!!!




citeste pana la sfarsit...vei vedea ca e adevarat




Un simplu prieten , cand vine in vizita se comporta ca un invitat.
Un prieten adevarat, iti deschide frigiderul si se serveste.

Un simplu prieten , nu te-a vazut niciodata plangand.
Un prieten adevarat are umerii umezi de la lacrimile tale.

Un simplu prieten, nu stie prenumele parintilor tai.
Un prieten adevarat are numarul de telefon al parintilor tai
in agenda telefonica.

Un simplu prieten aduce la ziua ta o sticla de bautura.
Un prieten adevarat soseste mai devreme pentru ca sa te ajute
la pregatiri si ramane mai tarziu ca sa te ajute sa faci curat.

Un simplu prieten nu agreeaza cand il suni in preajma orei lui de
culcare.
Un prieten adevarat te intreaba de ce ti-a luat atat de mult pana
l-ai sunat.

Un simplu prieten considera ca prietenia voastra a luat sfarsit
cand apare
prima cearta intre voi.
Un prieten adevarat te suna imediat dupa cearta.

Un simplu prieten se asteapta sa fii mereu la dispozitia lui.
Un prieten adevarat este mereu in preajma ta.

Un simplu prieten citeste acest mesaj si il sterge.
Un prieten adevarat il da mai departe si ti-l trimite si tie inapoi.


Trimite la 15 persoane in 14 minute si apoi apasa F6
si vei vedea ca apare prenumele persoanei care este indragostita
de
tine..


Este ciudat, pentru ca functioneaza.






vlavi
vlavi
Scutier
Scutier

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 9100
<b>Puncte</b> Puncte : 12123
<b>Reputatie</b> Reputatie : 121
<b>Localizare</b> Localizare : Braila <b>Varsta</b> Varsta : 66
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 30/10/1957

Sus In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Re: Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de CROCODILU' Vin Ian 15, 2010 2:55 pm

si daca nu functineaza du-te in local disck "c" cauta folderul windows da click dreapta apoi delete si redeschide calculatorul acum sigur iti va aparea persoana iubita [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , totusi e adevarata treaba cu prietenia ... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

CROCODILU'
Om de stiinta (in viata)
Om de stiinta (in viata)

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5056
<b>Puncte</b> Puncte : 6932
<b>Reputatie</b> Reputatie : 25
<b>Localizare</b> Localizare : BRAILA <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/03/1982

Sus In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Re: Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de Andi Vin Ian 15, 2010 4:43 pm

unul din cei mai buni prieteni esti tu insuti, tie.

Andi
"Meserias" anti-stres
Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Rankstars53

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3434
<b>Puncte</b> Puncte : 6623
<b>Reputatie</b> Reputatie : 12

Sus In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Re: Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de Mena Mier Apr 14, 2010 9:40 pm

Multumiri!

Tin sa multumesc tuturor prietenilor care mi-au trimis
e-mailuri inlantuite pana la aceasta data. Deoarece, gratie
amabilitatii voastre:

1. Am incetat de a mai bea Cola de cand am descoperit ca
dizolva tartrul de pe peretii vasului de WC !
2. Nu ma mai duc la cinema de frica sa nu ma asez pe un ac
de seringa infectat cu SIDA !
3. Miros deoarece nu mai folosesc deodorant care poate
sa-mi provoace cancer !
4. Nu mai stationez cu masina in parcare deoarece mi-e
frica ca cineva imi va inmana un esantion de parfum pentru a ma droga si dupa aceea sa
ma jefuiasca !
5. Nu mai raspund la telefon deoarece mi se poate solicita
sa formez un numar lung si stupid urmand sa primesc o factura infernala cu apeluri in Uganda , Singapore sau Tokyo!
6.
Cand ies la club nu indraznesc sa ma uit dupa nici o fata, chiar daca
este foarte frumoasa, deoarece mi-e frica ca ma atrage intr-un hotel,
ma drogheaza si-mi preleveaza rinichii pentru a-i vinde pe piata neagra!
7. Am depus toate economiile in contul lui Amy Bruce, o
fetita
sarmana care a fost spitalizata cu o maladie ingrozitoare de cel putin
7000 de ori. (Ceea ce este straniu este ca aceasta fetita continua sa
aiba 8 ani din 1995...)
8. GSM-ul meu Nokia gratuit n-a sosit niciodata, nici
vacantele platite la Dysneyland pe care le-am castigat !
9. Mi-am pus cel putin 50 de dorinte care nu s-au realizat
niciodata si am difuzat mesajele < norocoase > la toate
cunostintele mele de frica sa
nu fiu atins de vreo criza cardiaca daca nu le trimit !

Tuturor le MULTUMESC DIN INIMA !

IMPORTANT:
Daca nu trimiti acest mesaj in urmatoarele 10 secunde la cel putin
12000 persoane, o pasarica ti se va gainata pe cap maine fix la 17h30
!!!..

Cu respect,
Eu...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9606
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"... Empty Re: Din ciclul "VA ROG DIN SUFLET TRIMITETI MAI DEPARTE"...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum