Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_lcap1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Voting_bar1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_lcap1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Voting_bar1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_rcap 
quanchi (12068)
Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_lcap1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Voting_bar1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_lcap1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Voting_bar1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_rcap 
vlavi (9100)
Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_lcap1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Voting_bar1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_rcap 
Mena (7546)
Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_lcap1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Voting_bar1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_lcap1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Voting_bar1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_lcap1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Voting_bar1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_rcap 
Tania (4875)
Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_lcap1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Voting_bar1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_lcap1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Voting_bar1Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Despre......ce vrei tu.

+9
brainsmartman
Only
hotsexyro
CROCODILU'
Mena
Oana
Tania
ampururea
Mara
13 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de Only Mar Mar 09, 2010 3:05 pm

pentru ca e si despre ce vreau eu....azi mi-am adus aminte de Tudor Chirila....ii iubesc blogul si il vizitez ori de cate ori am ragaz.....deschizand acum, m-a socat si intristat un text....extrem de recent.....


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Copiii erau incoltiti. Incoltiti si haituiti. Li se schimonoseau fetele si din gatlej. icneau sunete abrupte, ragusite, sparte. Cu toate astea pareau agresivi gata sa muste. Si obraznici. "Laissez moi!!!" "Ne me touche pas!!!". Priveau in sus furiosi catre cercul de oameni care se formase in jurul lor la capatul vagonului de metrou.

Ieseau in evidenta un barbat inalt la vreo patruzeci de ani care purta ochelari peste o fata binevoitoare. Si o doamna imbracata nehotarat, vopsita blond trecuta de a doua tinerete, dar cu pretentii. Tipetele copiilor care pareau mai degraba niste pitici maturi( trei fete, mai exact) se amestecau cu reprosurile oamenilor care bateau in retragere largind
cercul in jurul prichindeilor. Era un inceput de circ fascinant. M-am gandit la La Strada, nu stiu de ce. Ma intorc spre unul din calatori si il intreb ce se intampla. - Pocket thieves, raspunde. Apoi se corecteaza: - Romanian children, pocket thieves.

Usor vexat, desi marturisesc ca si mie imi incoltise gandul, usor vexat si scormonind
dupa ceva mandrie patriotica Il intreb: - How do you know they're Romanians? Omul raspunde sec: - It's classic in Paris.


Sent via BlackBerry from Vodafone Romania
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15886
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Mar 09, 2010 7:33 pm

eu vreau sa va transcriu un mesaj primit de la fiul meu din Madurai-India,cand a ajuns a doua oara ,acolo(a mai fost plecat in 2003 in India in sud si a trait,acolo 2 ani)..

"Duhoarea este aproape mortala.Nu sunt sigur cum o pot descrie:nu e hoit,dar nici neaparat de canal.Altfel decat hoitul,mai rau decat canalul.Porci negri si luciosi se balacesc in apa tulbure si intunecata-foarte ,foarte intunecata,mai neagra decat uleiul de motor ars,dar cam cu aceeasi consistenta-.aratandu-si doar ochii(si nici macar ,atunci cand se scufunda dupa vreo bucatica de nu stiu ce cauta ei asiduu acolo)si linia spatelui ca niste rechini fara dorsala.
La cativa metri mai incolo,doua femei stand ciuciuca,gatesc chappati pe un mic gratar langa canalizarea deschisa.
Langa ele vanzatorul de ghirlande de iasomie,impleteste imaculatele si parfumatele flori albe pe o sfoara,apoi adauga noua coronita la gramajoara de pe tejghea,de unde femeile le vor cumpara si le vor prinde in par.
Am denumit aceasta strada"The Shit Street"si o iubesc,la fel cum am ajuns sa iubesc nesfarsitele si prafuitele calatorii cu autobuzul,gunoiul zacand peste tot,vacile sacre care sunt tomberoanele orasului so proncipala cauza a blocajelor in trafic,lipsa completa de hartie igienica,mancarea inuman de picanta,dar delicioasa,care din cand in cand te face sa o dai afara si pe gura si pe partea cealalta(uneori in acelasi timp).
Toate le iubesc neconditionat,pentru ca,pentru mine,
A fi in India e ca atunci cand esti indragostit!


Ultima editare efectuata de catre hotsexyro in Mar Mar 09, 2010 7:55 pm, editata de 1 ori
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de Only Mar Mar 09, 2010 7:37 pm

superb, Hot!!! o clipa...am fost acolo...
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15886
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de Mena Mar Mar 09, 2010 8:06 pm

Si tot de pe un blog...
Iubeşte
străine! Da, tu cel care ai o piatră în loc de suflet. Nu-ţi ucide visele în
zori. Aminteşte-ţi-le. Aminteşte-ţi-le ca pe vieţi pe care ai fi putut să le
trăieşti. Fii tu cel care, în nefiinţă, în nelumea nocturnă are puterea să
schimbe lumea. Cel care are puterea să facă din infinit o eşarfă verde.
Bucură-te, tu, cel care te simţi singur, căci din singurătatea ta se nasc
minuni. Din deznădejdea celui tădat s-a născut marea. Poartă poveşti nespuse,
poveşti pe care nimeni, niciodată nu trebuie să le asculte. Poveşti pe care le
visează pescăruşii. Din mare se naşte in fiecare zi doar El: Soarele.
Dintotdeauna. Pentru totdeauna.

Trăieşte, copile, tu care te bucuri dimineaţa de păpădii. Simte viaţa cu
palmele, cu ochii cu buzele, dar mai presus de toate, cu inima. Ascultă cum îţi
aleargă sângele şi aleargă împreună cu el. Ghiceşte-ţi soarta, joacă-te cu
timpul, învârte-l pe degete ca pe o minge. Priveşte-ţi lumea şi cufundă-te în
ea. Până când eşti una cu ea, până când eşti legat de ea. De-a pururi.


Apoi, apoi coase-mă de tine. Coase-mă cu aţă neagră. Coase-mă să nu mă mai
desprind niciodată de tine. Să fiu dureros de aproape şi să-ţi zâmbesc. Mereu.


Mi-am înnecat visele într-o găleată neagră şi te aştept.

Bucură-te stăine de aşteptare ca de ziua în care ai câştigat lupta cu destinul.
Bucură-te căci în cele din urmă destinul îşi va primi pedeapsa. Bucură-te căci
din aşteptare se nasc copii şi zâmbete şi fericiri.
Bucură-te, iubitule de agonie, căci din ea cresc vise. Ascultă-ţi patimile cu
urechile ciulite şi atunci vei ştii cu adevărat ce-ţi spune inima. Ascult-o
fără să respiri, lipeşte-ţi urechea de ea, înţelege-i acordurile şi cântă-le în
cuvinte.
Bucură-te de ele ca de îngheţata pe care o primeai înainte de masă în
copilărie, ca de prima felie de pepene verde, ca de aerul sărat de pe plajă în
miez de noapte. Ca de prima noapte de dragoste...

Bucură-te căci altfel destinul ţi se va sparge în mii de bucăţele mici, care
îţi vor intra în ochi, deranjante, înţepătoare. Care îţi vor năuci privirea şi
te vor face să crezi în iluzii. În iluzii monstruoase, dar care ţie îţi vor
apărea ca raiuri în care îţi vei irosi fiinţa. Te vei duce la pieire fără să-ţi
pese măcar. Paradisul ţi se va părea aproape, iar iluzia te va târî în lumi de
superficialitate






Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Mar 09, 2010 8:24 pm

fragmente...din acelasi mesaj:

..."In india (si in mai mute tari din asa-zisa lume a trei)ceea ce iubesc cel mai mult este inocenta..abilitatea oamenilor de a se descurca cu foarte putin,de a fi multumiti cu mijloace de subzistentza!
e profund jignitor sa spui unui om ca este sarac in India,atat timp cat isi poate hrani familia de pe o zi pe alta.
Am intalnit aceasta inocenta si in sate din Romania...
Dar majoritatea oamenilor din asa zisa lume moderna,vor mai mult si mai mult,sunt nemultumiti de lucruri si conditii care pentru altii reprezinta bogatie!Asta este lipsa inocentei!
Lipsa acestei inocente pe care noi,cei prinsi in suvoiul modernitatii,o deplangem si ne-o dorim.
Ne jeluim ca aceste locuri(anumite sate din Romania)unde ea exista sunt in schimbare,devin din ce in ce mai mult ca locurile noastre si isi pierd autencitatea.
Aceasta atitudine mi se pare nimic altceva decat ,ipocrizie.Si sunt primul care o voi recunoaste in mine insumi.
E intradevar foarte dragutz sa fii nostalgic si sa visezi la o viatza de simplitate,cand ai alternative.
Si cu toate ca avem posibilitatea de a trai aceasta viata pe care o visam cu dor,tot ceea ce facem de fapt ,este sa ne-o dorim,sa ii deplangem pierderea si sa fim nostalgici.
Cati dintre noi poseda resursele interioare sau dorinta adevarata de a trai simplu si autentic?.......

hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de Mara Vin Apr 23, 2010 9:10 am

Cu greu am reusit sa razbat pana la capat si sa citesc tot.
cu foarte multa durere.....in suflet, in trup...
Dar....nu putem fi indiferenti.
si putem ajuta .....cu oricat de putin.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mara
Mara
Blue Sea
Blue Sea

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 488
<b>Puncte</b> Puncte : 5444
<b>Reputatie</b> Reputatie : 10

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de Mena Sam Iul 10, 2010 9:55 pm

"Ai observat că în gară nu-ţi mai pasă de nimic? Că singurul subiect al gandurilor tale este trenul in care urmează să păşeşti ca-ntr-o viaţă?

Ea iubea să meargă la gară. Adora forfota şi zgomotul a mii de suflete care lasă sau nu o bucăţică acolo, în locul unde gândurile nu mai au loc, acolo unde sufletul se simte exact ca atunci când urci cu rucsacul în spate spre cabana din vârf. E linişte... şi e frumos. Adora suntetul scadat, tendenţios al roţilor pe şinele lustruite. Ar fi vrut ca si sufletul ei să fie la fel de stralucitor ca şinele care au fost încercate de atâtea tone de suflete. Dar era la fel de mototolit ca scrisoarea pe care o începea mereu, dar pe care nu avea niciodată curajul să o sigileze şi să o trimită. Şi nu era nici pe departe stralucitor. Era genul de persoană care ar fi făcut totul ca să demonstreze că e puternică. Dispreţuia slăbiciunea aparent, în faţa tuturor era optimistul înnăscut, omul care găseşte forţa în orice şi pentru orice. În realitate i se sfâşia sufletul de fiecare dată când zâmbea forţat, de fiecare dată cand rostea blestematele acelea de cuvinte „Nu-i nimic, exista milioane de moduri în care poţi răni o persoană. Unele lucruri trebuie să se întâmple.” Ura că trebuia să se prefacă aşa, ura că doar câţiva îi ştiau secretul. Îi venea să-l strige acolo, printre bagaje, printre roţi de metal şi vagoane ruginite. Îşi auzea conştiinţa ca pe doamna care anunţă trenurile, numai că trenul ei avea mereu întârziere.

Era genul de persoană care era gata să distrugă tot ce realizase din impuls, într-o secundă. Doar că mereu se trezeşte că nu mai are nimic... Niciodată nu-i rămâne nimic preţios din tot ceea ce avusese. Şi oricât i-ar fi placut ei să creadă că este o comoară, nu putea. Şi de fiecare dată când se îndrăgostea era prea speriată să spună ce simte. Îi era prea frica de ea...

Mergea în gară atunci când ştia că nimeni şi nimic nu i-ar putea limpezi gândurile. Atunci când acestea erau prea grele pentru ca orice om să le poată suporta. Îi plăcea ca atunci când ajungea acolo să se întâmple să plece câte un tren. Să simtă curentul trecându-i prin păr şi să privească prin geamurile prăfuite chipurile visătoare ale călătorilor.

Îi plăcea în gară pentru că lumea trecea pe langă ea fără să întrebe nimic, pentru că nu terbuia să se ascundă de nimeni, pentru că avea certitudinea că fiecare persoană în parte se va urca în tren şi o va lăsa acolo, în gara ei, în sufletul ei, fără să aibă măcar o secundă dorinţa să oprească vreo parte din el ori să vrea ea să oprească pe cineva să se urce în vreun tren. Era imposibil. Acolo nimeni nu cunostea pe nimeni. Cel puţin până venea trenul. După aceea nu mai era treaba ei. Oamenii puteau să se cunoască, să se iubească, să se urască, să se uite, să se oprească, să se alunge...

În gara ei nimeni nu cunoaşte pe nimeni."
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Dum Iul 11, 2010 6:16 pm

"Poti sa stai in gara 23 de ore din zi, daca nu esti acolo cand pleaca trenul, ai stat degeaba!" - Vladiana.

Si daca esti in gara, dar dormi ca prostul,... e tot degeaba...

Depinde si ce "tren" astepti,... cu ce te multumesti/meriti... "marfar", "personal", "accelerat", "rapid", "intercity" sau... "Orient Expres"...

Sau poate astepti mai multe trenuri si... ori te urci in primul-venit,... ori alegi trenul potrivit...

Conteaza si "destinatia" (scopul)... E doar un tranzit sau... destinatia finala...

Daca doar iti place sa privesti trenurile ca vin si pleaca...ramai singur in gara unde "nimeni nu cunoaste pe nimeni"...
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5793
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de hotsexyro Lun Iul 12, 2010 12:35 pm

Nu poti lua decat un singur tren,acela pentru care ti-ai cumparat bilet...deci, tu iti alegi trenul ,nu el te alege pe tine!
Trebuie sa sti doar unde vrei sa ajungi,cat de repede ,vrei sa ajungi(ca sa styi cu ce vei calatori,personal,accelerat,rapid,ect)si sa ai grija ,ca dupa ce ti-ai cumparat bilet, sa nu pierzi trenul!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de Mena Lun Iul 12, 2010 1:28 pm

Uneori nu mai apuci sa-ti iei bilet...Circuli clandestin..cum circuli uneori si-n viata... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Mar Iul 13, 2010 6:54 pm

... sau ai bilet,... ptr. Orient Express, sa zicem (cazul meu... Smile ...),.... dar nu te lasa "seful trenului" sa urci ptr. ca ai uitat sa te imbraci in costul Armani si... ai venit in tricou si blugi...

Sa circuli clandestin,... nu e bine...
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5793
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Iul 20, 2010 1:31 pm

exact...nu e bine,sa circuli clandestin,desi uneori e atat de faina clandestinitatea...
insa ,daca ai bani sa-ti cumperi bilet pentru "orient expres" inseamna ca ai bani si pentru costum Armani,si daca vrei sa nu te dea jos din tren nashu,trebuie sa respecti regulile!
daca nu ai bani ,sau nu vrei sa respecti regulile(de tzinuta) ,circuli cu alt tren mai ieftin...nu-i asa?
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Mar Iul 20, 2010 2:34 pm

... m-am razgandit,... iau avionul... Smile ...
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5793
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de Mena Mar Iul 20, 2010 2:44 pm

Daca zic ceva acuma zici ca-s fata palida... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ma tot intrebam cum ti-a trecut prin cap sa mergi ca muritorii de rand cu trenul...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9626
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Mar Iul 20, 2010 2:48 pm

Am incercat si eu sa fiu un om cat de cat normal,... dar nu mi-a iesit... Smile ...

Asa ca fly, fly,... stoluri, stoluri... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ...
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5793
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Iul 21, 2010 11:00 am

Se zice ca,cel mai sigur mijloc de transport este avionul! inteleg ca "zbori" ca sa ajungi in siguranta la destinatie! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Vin Iul 23, 2010 6:59 am

Zbor, ... ca sa zbor... Pur si simplu... fara vreo "destinatie"...
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5793
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Aug 31, 2010 4:38 pm

pentru ca aici putem vorbi "despre orice"...am citit azi un text foarte interesant despre Invidie(am scris cu verde pentru ca este vorba aceea :"s-a facut verde de invidie"),scris de Dan Puric,pe care m-am gandit sa vi-l aduc si voua aci:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Voi cum reactionati cand va apuca invidia,sau ,mai bine zis sunteti invidiosi?
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de Rechinu07 Mier Sept 01, 2010 1:48 pm

Sau o intrebare la fel de buna este: ce anume faci cand constati/ afli ca te invidiaza altii?! Invidia ma bantuie relativ rar... Mult mai des simt mila si compasiune pentru semeni decat invidie... Si este (sper sa ma exprim corect) de cele mai multe ori o invidie sa-i zicem "laudativa"... La modu', "bha, bravo lui si cui la invatat"... Nicidecum o invidie din aia care te face sa-ti rozi unghiile sa carcotesti si eventual sa te faca sa simti un sentiment de bucurie cand tinta invidiei pateste un necaz... Am vazut ca sunt destui care se manifesta asa din pacate...
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7092
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de hotsexyro Lun Sept 06, 2010 6:44 am

Mai ,nici eu nu inteleg invidia aia patologica,caci deh nitzica(asta-i un cuvant neaos din Campina)mai am si eu-de ex.eram invidioasa pe toate bunicile,pana sa aflu ca voi si eu -sau sunt invidioasa cand vad perechi de batranei tzinandu-se de mana si plimbandu-se pe sub Tampa,sau avand mare grija unul de celalalt deoarece au imbatranit impreuna!
Si asta mie nu mi se mai poate intampla(din pacate)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Invidia aceea patologica si mie imi starneste mila(si atunci cand sunt tzinta unor astfel de invidii,fug cat pot de departe de langa indivizii care o poseda,pentru ca am sensatia ca toate gandurile acelea negative ma lovesc!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12322
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de fabienne05 Dum Sept 12, 2010 11:26 am

SCRISORI DE LA TEDDY

In timp ce se afla in fata copiilor din clasa a 5-a, Doamna Thompson, in prima zi de scoala, le-a spus un neadevar. Ca majoritatea profesorilor, le-a spus elevilor sai ca ii iubeste pe toti la fel de mult.
Totusi, acest lucru nu era posibil, deoarece in primul rand, cufundat in banca sa, era baietelul numit Teddy Stallard.
Doamna Thompson il urmarise pe Teddy in anul precedent si observase ca acesta nu se juca cu ceilalti copii, hainele sale erau neingrijite si era murdar mai tot timpul.
Si Teddy putea fi nesuferit. Se ajunsese pana acolo incat Doamnei Thompson ii facea placere sa scrie pe lucrarile acestuia, cu un creion gros si rosu, un X mare si ingrosat si sa ii dea nota 4.
La scoala la care preda doamna Thompson, trebuia sa revizuiasca toate caracterizarile elevilor, iar pe Teddy il lasase intentionat la urma. Totusi, cand a deschis dosarul acestuia, a ramas surprinsa sa vada ca profesoara din primul an scrisese "Teddy e un copil istet, isi face temele cu grija, este manierat si este o placere sa fii in prajma lui".
Profesoara din clasa a 2-a scrisese "Teddy este un elev excelent, apreciat de colegii sai, dar este tulburat de faptul ca mama sa sufera de o boala incurabila, iar viata de acasa trebuie sa fie foarte grea"
Profesoara din clasa a 3-a scrisese "Moartea mamei sale il afectase foarte mult. Se straduieste foarte mult, dar pe tatal sau nu il prea intereseaza, iar climatul de acasa il va afecta in curand, daca nu se va schimba ceva"
Profesoara dintr-a 4-a a scris "Teddy este retras si nu mai este interesat de scoala. Nu are multi prieteni si uneori adoarme in timpul orei"
De-acum, doamna Thompson intelesese problema si i-a fost rusine de ce facuse. S-a simtit si mai prost cand elevii ei i-au adus cadouri de Craciun, legate cu panglici frumoase si impachetate in hartie stralucitoare. Mai putin Teddy.
Cadoul acestuia era impachetat cu hartie obisnuita de culoare maro. Doamnei Thompson i-a fost greu sa il deschida in fata celorlalti. Unii dintre elevi au inceput sa rada cand a descoperit o bratara careia ii lipseau unele pietre si o sticluta de parfum pe trei sferturi goala.. Ea i-a certat cand a observat ca bratara era draguta si parfumul mirosea frumos. Teddy Stallard a ramas dupa ore in acea zi doar pentru a-i spune "Doamna Thompson, astazi mirosi exact ca si mama".
Dupa ce copiii au plecat, a plans timp de aproape o ora. In acea zi, a incetat sa mai predea citirea, scrierea si aritmetica si a inceput sa ii invete pe elevi.
Doamna Thompson i-a acordat o atentie deosebita lui Teddy. Pe masura ce lucra cu el, mintea sa a inceput sa isi revina. Cu cat il incuraja mai des, cu atat acesta reactiona mai bine. Pana la sfarsitul anului, Teddy ajunsese cel mai istet elev din casa, si, in ciuda promisiunii ca ii va iubi pe toti la fel, Teddy a devenit alintatul sau.
Un an mai tarziu, a gasit o scrisoare de la Teddy in care ii spunea ca e cea mai buna profesoara pe care o avusese vreodata.
Au mai trecut inca sase ani pana a mai primit un semn de la Teddy. Apoi el i-a scris ca terminase liceul al treilea in clasa, si ca ea ramasese cea mai buna profesoara pe care o avuse.
Patru ani mai tarziu, a mai primit o scrisoare care spunea ca va termina in curand si facultatea cu cele mai bune rezultate. Inca o data o asigura pe doamna Thompson ca fusese cea mai buna profesoara.
Apoi au mai trecut inca patru ani si a mai venit o scrisoare, cu acelasi mesaj, dar numele expeditorului era schimbat: Dr. Theodore Stallard.
Apoi o noua scrisoare in care o anunta ca se va casatori.
Ii spunea ca tatal sau a murit cu cativa ani in urma si o intreba daca ar vrea sa participe la nunta si sa stea in locul in care sta de obicei mama mirelui. Bineinteles ca a acceptat. Si a purtat bratara careia ii lipseau unele pietre si a folosit acelasi parfum pe care il primise demult de la Teddy.
S-au imbratisat, iar Teddy i-a soptit la ureche "Multumesc pentru ca ai crezut in mine. Multumesc pentru ca m-ai facut sa ma simt important si mi-ai aratat ca pot insemna ceva."
Doamna Thompson i-a soptit cu lacrimi in ochi "Teddy, ai inteles gresit. Tu esti cel care m-a invatat ca pot schimba ceva. Nu am stiut cum sa predau elevilor pana te-am intalnit pe tine."

MORALA:
Nu poti niciodata sa stii cum poti influenta viata altora prin ceea ce faci sau prin ceea ce nu faci. Tine seama de acest lucru in aventura ta prin viata si incearca sa schimbi ceva in viata celorlalti (si ar fi ideal daca ar fi in bine).

Si nu uita!:
Nimeni nu are dreptul sa priveasca o alta persoana de sus, decat in momentul in care se apleaca si ii intinde o mana pentru a o ajuta sa se ridice!










fabienne05
fabienne05
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 4363
<b>Puncte</b> Puncte : 8880
<b>Reputatie</b> Reputatie : 51
<b>Localizare</b> Localizare : bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 68
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 23/05/1955

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de JEZEBEL26 Mier Noi 03, 2010 6:45 pm

Pfuai fabienne....mi-au dat lacrimile.... I love you

JEZEBEL26
Miss-Stress
Miss-Stress

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 289
<b>Puncte</b> Puncte : 5182
<b>Reputatie</b> Reputatie : 48
<b>Localizare</b> Localizare : ALBA IULIA <b>Varsta</b> Varsta : 39
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 15/08/1984

Sus In jos

Despre......ce vrei tu. - Pagina 2 Empty Re: Despre......ce vrei tu.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum