Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Despre... fapte diverse... Vote_lcap1Despre... fapte diverse... Voting_bar1Despre... fapte diverse... Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Despre... fapte diverse... Vote_lcap1Despre... fapte diverse... Voting_bar1Despre... fapte diverse... Vote_rcap 
quanchi (12068)
Despre... fapte diverse... Vote_lcap1Despre... fapte diverse... Voting_bar1Despre... fapte diverse... Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Despre... fapte diverse... Vote_lcap1Despre... fapte diverse... Voting_bar1Despre... fapte diverse... Vote_rcap 
vlavi (9100)
Despre... fapte diverse... Vote_lcap1Despre... fapte diverse... Voting_bar1Despre... fapte diverse... Vote_rcap 
Mena (7546)
Despre... fapte diverse... Vote_lcap1Despre... fapte diverse... Voting_bar1Despre... fapte diverse... Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Despre... fapte diverse... Vote_lcap1Despre... fapte diverse... Voting_bar1Despre... fapte diverse... Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Despre... fapte diverse... Vote_lcap1Despre... fapte diverse... Voting_bar1Despre... fapte diverse... Vote_rcap 
Tania (4875)
Despre... fapte diverse... Vote_lcap1Despre... fapte diverse... Voting_bar1Despre... fapte diverse... Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Despre... fapte diverse... Vote_lcap1Despre... fapte diverse... Voting_bar1Despre... fapte diverse... Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Despre... fapte diverse...

In jos

Despre... fapte diverse... Empty Despre... fapte diverse...

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Vin Noi 12, 2010 4:29 pm

FAPT DIVERS PETRECUT ... DEMULT...

Ziua de ieri,.. un fapt-divers,.. sau o multitudine de fapte_diverse...

Dimineata am intrat vreo 2 ore pe site,.. normal.. Am batut campii, araturile si cararile,.. am scris doua topic-uri mai mult sau mai putin interesante.. si am plecat.. In viata reala, importanta,.. dar unde mai las loc si pentru altii, ii primesc cu drag.. nu sunt numai "lucruri mai importante decat tine" (citat).. Am fost si am muncit, am facut un calculator la cineva...

La pranz,.. am mai intrat 2 ore pe site,.. normal.. Am discutat cu Ampululea (un utilizator de pe placere, ptr. cine nu stie),.. nu cred ca ne-am balacarit,.. a fost o controversa civilizata.. Nu stiu sigur de ce am obosit si am intristat pe cineva.. Again.. Dar nu e prima oara cand imi iese..

Am plecat spre "casa",.. Pe drum, intr-o intersectie,.. stateam la stop, asteptand sa traversez.. Era un copil-stergator de parbrize de vreo 8-10 ani,..trimis de "parinti".. sa faca bani, sa aibe ei de tigari si bautura.. Fetita, neatenta,.. isi punea intr-un pahar murdar putina apa din sticla cu care spala parbrizuri,.. ca sa bea.. Nu a observat o masina care se apropia.. si miscandu-se.. ar fi ajuns in dreptul ei.. Am alergat,.. am tras-o, am luat-o in brate.. Masina mi-a sters piciorul,.. inca ma doare,
schiopatez.. E piciorul pe care mi l-am facut praf in tinerete.. Am fost tentat
sa ma bucur ca am salvat-o,.. dar imediat mi-a trecut,.. m-am gandit ca pentru
ea, nu pentru mine,.. e bataia de joc a destinului pervers, parsiv,.. ce
dracului de viata va avea copilul ala nevinovat?.. Hmm,.. Normal, nu i-am dat
bani (sa le duca acelor "parinti"),.. am luat-o,.. am dus-o intr-un restaurant
(muncisem, aveam bani) si i-am dat sa manance si sa bea apa, suc,.. tot ce a
vrut.. Am rezolvat ceva.. Ete p**a!.. Am facut un kkt de gest caritabil...

Am ajuns "acasa".. Scotandu-mi cheile,.. am constatat ca mi se desfacu-se nu stiu cand si cum,.. un breloc in care aveam 2 poze cu copilul meu.. M-am intors si cateva ore am colindat peste tot (chiar daca am mii de poze si filme cu el) pe unde umblasem, inclusiv in intersectia unde era fetita.. Nu am mai gasit fotografiile copilului meu.. Oare, intr-un fel,.. a reusit sa mi-o traga si mie destinul?!.. Hmm,.. data viitoare "il sparg",.. "il rup in doua"..

S-a facut seara,.. am mai intrat o ora pe site,.. normal.. Acolo,,.. m-am intristat,.. dar si m-am suparat putin,.. m-am revoltat,.. in mine,.. deocamdata.. Ptr. ca nu stiu ce te-a obosit, te-a intristat.. Sau stiu, dar amandoi avem dreptate..

In fine,.. am plecat, again.. spre "casa".. Pe drum,.. m-am intristat.. Am vazut un caine vagabond lovit de o masina, zvarcolindu-se.. L-am luat in brate (m-a manjit cu sangele lui) sa-l duc la un veterinar (nici nu am realizat ca nu mai aveam bani)... Dar
nu a mai fost cazul de intrebari.. Mi-a murit in brate.. Odata,.. ptr. a nu
omora un caine,.. am intrat cu o masina intr-un pom, m-am rasturnat,.. am
distrus-o in totalitate si am zacut 2 luni pe un pat sordid de spital.. Dar nu
mi-a parut nicio clipa rau.. De data asta,.. nici chiar eu nu am avut ce sa mai
fac,.. cu toata magia mea...

Am ajuns.. "acasa".. M-am spalat,.. am aruncat bluza plina de sangele unui caine nevinovat,.. si am stat toata noaptea fara sa mai ma gandesc la nimic,.. fara sa mai mimez gandirea,.. doar ascultand muzica,.. "gol",.. "pustiu" sau.. "pustiit".. De tot,.. de toti, de toate..

Dimineata,.. am reintrat pe site.. 2 ore,.. azi nu am de munca si chiar daca ar apare ceva nu am niciun chef..

Credeti-ma,.. nu e iluzie inselatoare, nisipuri miscatoare,.. etc. .. nu e nici basm,.. o poveste frumoasa (chiar nu vad nicaieri frumosul)...

E doar o zi din viata mea.. UN FAPT-DIVERS...

Si ca sa dam sens topicului...


Voi.. ce fapte-diverse aveti?..
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5795
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum