Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Despre sinucidere si... nu numai... Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Despre sinucidere si... nu numai... Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... Vote_rcap 
quanchi (12068)
Despre sinucidere si... nu numai... Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Despre sinucidere si... nu numai... Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... Vote_rcap 
vlavi (9100)
Despre sinucidere si... nu numai... Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... Vote_rcap 
Mena (7546)
Despre sinucidere si... nu numai... Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Despre sinucidere si... nu numai... Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Despre sinucidere si... nu numai... Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... Vote_rcap 
Tania (4875)
Despre sinucidere si... nu numai... Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Despre sinucidere si... nu numai... Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Despre sinucidere si... nu numai...

+12
enola_gay
Alicecris
Gina
hotsexyro
nicknistor
Rechinu07
Mena
TAVIC
Admin
quanchi
Only
dragonfly
16 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de dragonfly Mar Aug 18, 2009 11:55 am

am o parere proasta si niciodata nu o sa am un asemenea imbold dupa parerea mea sinuciderea este o lasitate.

apropo mai bine te sexezi decat sa te sinucizi
Laughing
dragonfly
dragonfly
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 669
<b>Puncte</b> Puncte : 6048
<b>Reputatie</b> Reputatie : 34
<b>Localizare</b> Localizare : Pitesti <b>Varsta</b> Varsta : 38
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/03/1986

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Only Mar Aug 18, 2009 12:00 pm

Sinucigasii sunt.... cei mai curajosi oameni...

mai sus te-am citat...desi m-ai catalogat drept lasa, am curajul sa te, sa va privesc in ochi si sa spun ca da, am simtit nu o data imboldul de a pune capat. Si mi-am deschis sufletul celor de langa mine, oamenii in care credeam...da, am avut momente de disperare, cine nu le-a incercat sa arunce cu piatra...da, sunt nefututa...si ce e cu asta? nu poate lumea dormi noaptea de grija mea?

Eram slaba, incompleta, orbita. Acum sunt intreaga, fericita, inalta. De aceea cred ca raspunsul meu se incheie aici. Continuati:)
Only
Only
Clopotei
Clopotei

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 19411
<b>Puncte</b> Puncte : 15868
<b>Reputatie</b> Reputatie : 157
<b>Localizare</b> Localizare : his heart <b>Varsta</b> Varsta : 50
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 07/11/1973

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de quanchi Mar Aug 18, 2009 12:21 pm

Magic_White_Wolf a scris:In primul rand,.. postez la SEX... ptr. ca asa vreau...Very Happy

Si ptr. ca are legatura atata timp cat si unii barbatii IMPOTENTI si unele femei NEFUTUTE.. SE SINUCID...Tongue

Mda,..

Ce parere aveti despre sinucidere, sinucigasi si... "sinucigasi" (adica cei care doar se prefac,.. joaca teatru,.. in piese penibilo-patetice=-sinucideri anuntate,.. repetate si.. nereusite=fiasco )?..

Si despre "mortii vii",.. "zombie"... Nu cei din filme hoorror,.. ci cei care traiesc printre noi...

Vi s-a intamplat vreodata in viata sa simtiti imboldul de a pune.. PUNCT?.. De ce?.. Cum ati trecut peste?...

Sa inteleg ca ai vre-un gand?
quanchi
quanchi
Moderator
Moderator

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12068
<b>Puncte</b> Puncte : 14509
<b>Reputatie</b> Reputatie : 135
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 24/09/1969

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Admin Mar Aug 18, 2009 12:35 pm

Topicul va fi mutat la "Diverse". Incercati pe cat posibil sa incadrati topicul la sectiunea corespunzatoare. Nu ar trebui sa fie prea greu. Multumiri anticipate.
Admin
Admin
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 92
<b>Puncte</b> Puncte : 5535
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

https://anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de TAVIC Mar Aug 18, 2009 1:08 pm

trebuie sa ai bau bau la cap ca sa te sinucizi !
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8800
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Mena Mar Aug 18, 2009 1:35 pm

Hai sa tratam subiectul ca este interesant...Eram pe punctul de a posta si eu unul despre sinucidere..tema fiind..lasitate sau curaj...deci cred ca e interesant de vazut ce si cum...Asa ca sa lasam micile orgolii sa adoarma,k?...Hai ca putem...Smile

Bun..dragon...de ce ti se pare tie lasitate?..ca asa se propovaduieste peste tot?...teoretic..nu cerem sa ne nastem si ni se ia dreptul de a hotara cand sa punem capat...Adeca viata ne poate f..e cat si cum vrea..dar noi nu avem voie sa-i tragem teapa...Cam asa stau lucrurile...sa vedem de ce...Posibil ca toti la un moment dat ne-am dorit sa se termine...dintr-o data totul...Putini nebuni o fac,sa stiti...La aceia intra in functiune instinctul de supravietuire..deci mai greu sa ajunga acolo...Asa ca nu-i vorba de nebuni aici...Ci de oameni care aleg sa nu mai fie..Nu e santaj..poate fi un strigat de deznadejde...un strigat in a atrage atentia celor ce nu vad...ca esti la pamant..sa se opreasca...din a lovi...E usor sa spui cuiva aflat la pamant ca e las...ca a ales sa nu mai fie...e usor de pe margine...nu?...E un subiect delicat...deci o sa revin asupra lui cu parerea mea..Normal cand o sa am timp de cugetat...


trebuie sa ai bau bau la cap ca sa te sinucizi !

Nu tavic...trebuie doar sa nu mai vezi lumina din capat...sau sa stii ca nu te asteapta decat o varianta mult mai grava-accea de a trai ca un mort viu...Dar cum spuneam,revin...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9608
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de TAVIC Mar Aug 18, 2009 1:52 pm

omul normal cat de cat la cap nu se sinucide !nebun sa fii sa te sinucizi din dragoste,pt ca te-a lasat pola ,pt ca esti nefutut .....
cand nu mai vezi lumina din capat esti dus cu capul
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8800
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Rechinu07 Mar Aug 18, 2009 2:28 pm

Despre sinucidere in alt fel... Ascultati ca-i misto...Laughing


Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7074
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de nicknistor Mar Aug 18, 2009 2:57 pm

nu stiu daca sinucigasi sunt mai buni sau mai rai ca restul,cindva in tinerete mai precis in timpul serviciului militar obligatoriu mi-am taiat venele si m-am trezit internat la psihiatrie,dupa care cu pile si relatii am fost mutat in alta sectie si operat de, deviatie de sept nazal sa scap de batalionul disciplinar
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7898
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de TAVIC Mar Aug 18, 2009 7:39 pm

daca n-a fost tentativa de sinucidere a fost automutilare
tot bau bau!tot de pisi pisi tine!hihi\
de aia n-am facut eu armata!hihi
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8800
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de nicknistor Mar Aug 18, 2009 8:32 pm

tavicule de multe ori vb de-ampulea asta e m-am obisnuit Wink
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7898
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Mena Mar Aug 18, 2009 8:43 pm

Deci sa reiau povestea cu sinuciderea...Exclud de aici..pe cei ce rateaza asta...pt ca aceia nu sunt pregatiti sa moara..bolnavii patologici si irecuperabili,facand referire la cel de langa noi..a carui gest ne socheaza...pt ca..nu ne asteptam.Daca o luam d.p.d.v religios..este un pacat care te trimite direct in iad...Insa..ni s-a dat liberul arbitru...adica sa hotaram ce facem cu viata noastra de la inceput..la sfarsit..Nu,nu propovaduiesc nici pe departe suicidul...insa...incerc sa-l vad ca pe ...o alegere pe care unii au curajul de a o face...lasitate?Lasii sunt fricosi...ca sa-ti iei viata iti trebuie ceva curaj...Am spus mai sus ca nebunilor adevarati..le functioneaza cel mai bine instinctul de supravietuire..deci...nu cei nebuni o fac cel mai des.Si totusi...pe mine ma macina...ideea ca acesti oameni..sunt cei mai "marginalizati"inclusiv de religie..care sustine teoria iubirii...Un criminal...este inmormantat crestineste..un sinucigas...este inmormantat ca un ciumat la o margine de cimitir...sau intr-un loc "nesfintit"..ca a ales sa nu mai traiasca.Poate...continuand sa traiasca..ar fi facut rau celor din jurul lui...nu avem de unde sti..si atunci a ales calea aceasta.Poate urma sa traiasca un alt iad..si atunci l-a ales pe altul care i s-a parut mai usor...De obicei..oamenii se sinucid cand moare orice speranta...Cum sa traiasca un om fara speranta? ca un mort viu?!...Mai sunt alti care se sinucid incet....refuzand tacut dar ferm sa mai traiasca...nu mai mananca..nu mai iau medicatie..E tot un abandon..care-i duce tot acolo..dar intr-un ritm mai lent.Sau altii care prefera sa moara pt o cauza decat sa o tradeze..Le spunem "fanatici"..dar cauza e viata lor...In fine...Ceea ce vreau sa spun este ca...am putea fi mai toleranti cu acesti "marginalizati"..Sa nu-i catalogam drept "nebuni"...Lasitate este ca renunta la lupta cu viata?..Poate ca au pierdut-o demult...si doar se tarasc...Curaj ca o pot face?..Cine poate sti?E propria lor alegere...Cand esti sanatos...cand ai de toate...usor spui..ca avea alternativa..dar..poate nu avea..sau poate alternativa era mai grea decat moartea...Aspecte si aspecte...Dar sa spui ca sufletul lor "va arde vesnic" ca pentru ei nu exista iertare...sa-i tratezi ca pe niste leprosi...de insasi cei care ar trebui sa le usureze "trecerea"..mi se pare ceva..inuman.."Nu cei sanatosi au nevoie de doctori..ci cei bolnavi"..Si daca suntem credinciosi...cine hotaraste cat poate ierta D-zeu???


Ps..Si ma gandesc ca exista oameni care sunt perfect de acord cu pedeapsa cu moartea...dar condamna suicidul...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9608
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de TAVIC Mier Aug 19, 2009 2:02 am

nicknistor a scris:tavicule de multe ori vb de-ampulea asta e m-am obisnuit Wink
explica-mi de ce vb ampulea !
unde incadrezo fapta facuta de tine?
daca nu e tentativa de sinucidere
e sigur automutilare !
sau ai facut si tu ca fetele care-si dau drumu la sange si pe urma suna la salvare!
cine face asa ceva in armata si o face la misto treb pedepsit cumva!
oricum cine incearca asa ceva de la mine are o bila neagra!ca sa nu zic altceva!hihi
cine vrea sa se sinucida cu adevarat resueste !
cine o face la impresie scapa sau nu!
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8800
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de TAVIC Mier Aug 19, 2009 2:09 am

Ps..Si ma gandesc ca exista oameni care sunt perfect de acord cu pedeapsa cu moartea...dar condamna suicidul...[/quote]
pedeapsa cu moartea e pedeapsa cu moartea si sinuciderea e altceva!
eutanasia e altceva!
daca eutanasia nu e legala omul aj in ultima faza al unei boli incurabile alege sinuciderea
asta e alta poveste
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8800
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Aug 19, 2009 9:13 am

extrem de ciudat,aproape paranormal ce mi s-a intamplat...chiar acum...in timp ce citeam topicul asta despre sinucigasi,sinucidere,m-a sunat o pprietena foarte buna si mi-a spus ca s-a sinucis un prieten bun de-al ei,un baiat de 22 ani....s-a aruncat de la etajul 7...cu tatal lui in casa...
Am avut doua colege carora li s-au sinucis copiii,unul la 25 ani ,celalalt la 27....si o persoana f apropiata mie a avut doua incercari de sinucidere...toate persoanele despre care am vorbit aveau si au grave probleme psihice...oricum aceste acte sunt generate de neputinta de a mai gasi rezolvare unor probleme care se intampla in viata nostra....un fel de disperare,in care intri si te pierzi acolo..un labirint in care te-ai ratacit si nu mai gasesti firul spre iesire...
nu este nici curaj ,nici lasitate,este doar haos,disperare,confuzie.....probabil un rol important il are si ereditatea(de regula sinucigasii au asa ceva in familie)....Nu am simtit niciodata impulsul acesta....si am avut o viata nu tocmai usora...insa consider ca Viata,este cel mai minunat dar pe care-l primesti si trebuie sa ti-o traiesti cu recunostinta,cu curaj si intelegere(adica cu ochii deschisi larg)...
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12304
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Rechinu07 Mier Aug 19, 2009 9:45 am

Am vazut o scena intr-un film care mi-a ramas foarte bine intiparita in minte... Undeva in America un nigga destul de fioros ca aspect, dar cu suflet bun (zic eu), ajunge in urma unor vitrege incercari la inchisoare si acolo are o tentativa de suicid... De mentionat ca omul avea un frate mai mic pentru care se zbatuse, se chinuise si ajunsese sa calce stramb tocmai pentru a-l feri pe fratele lui mai mic sa o faca si ca acesta sa poata urma o scoala si sa poata avea acces la toate lucrurile pe care lui nu i le oferise nimeni... Odata faptele consumate, are tentativa de suicid, un medic super destept il salveaza in ultimul moment si cand isi revine, in salonul de reanimare, medicul era langa el si il intreaba de ce a vrut sa-si i-a viata (mi se pare ca in urma faptelor comise, printre care figura si o crima, era pasibil de scaun electirc)... Si el zice: " Toata viata mea am facut ce au vrut altii si ce mi s-a zis sa fac... Niciodata nu am avut doua optiuni clare intre care sa aleg... Iar acum mai nou, de cand sunt in inchisoare, mi se spune cand sa mananc, cand sa ma duc la toaleta, cand sa fumez, cand sa ma culc, cand sa ma trezesc si as fi vrut ca macar asta sa pot decide si anume cand sa mor..."

Nu cred ca e cineva in masura sa decida daca un om mai avea sau nu motive sa traiasca... Dar merita dezbatut pe marginea subiectului despre ipocrizia celor care blameaza sinucigasii, in conditiile in care niste chestii mai aberante li se par perfect legitime si mai ales, cum zicea Bella, despre tampeniile bisericii... Da' deja se stie ca dogmele lor sunt basme... Sunt curios cat vor mai supravietui ca institutie...
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7074
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de TAVIC Mier Aug 19, 2009 10:59 am

eu am sinucigas in familie
inseamna ca o comit si eu pana la urma !Hihi
in momentele alea iti pierzi instinctul de conservare !nu mai esti in deplinatatea facultatilor mentale!
cei care s-au sinucis cu avionul in turnurile din sua erau prelucrati psihic ca sa-si piarda instinctul de conservare!n-o faceau ei din patriotism si alte chestii!

cat despre biserica!crezi ca ma intereseaza daca-mi canta popa dupa ce mor!tot la 2 m sau 1,50 m sub pamant ajungi!important e ca nu ramai la suprafata!hihi
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8800
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Aug 19, 2009 11:02 am

mai vreau sa va spun ca tatal meu a trait 12 ani paralizat de la brau in jos(in urma unei operatii gresite)...si a avut dureri f mari,pe care nu si le putea ameliora decat cu banalul antinevralgic sau algocalmin...insa nu l-am auzit zicand niciodata ca vrea sa se sinucida...
eram copil cand s-a intamplat sa ramana paralizat(aveam 8 ani) si de la el am invatat ca viata trebuie traita,daca poti,asa cum e!
si poate, doar cine nu se pierde!
Cat despre biserica...nu prea are un rol mare in cazuri de-astea disperate,de neputinta...dar stiu sa acuze si sa nu bage in sfanta biserica pe cei care se sinucid...asta nu este tocmai in spiritul iubirii,a iertarii si a intelegerii ,care inseamna D-zeu...mi se pare curata ipocrizie!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12304
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de TAVIC Mier Aug 19, 2009 11:25 am

daca nu mierlesc intr-un accident o sa farsesc prin a ma sinucide !hihi
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8800
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Mena Mier Aug 19, 2009 11:48 am

TAVIC a scris:daca nu mierlesc intr-un accident o sa farsesc prin a ma sinucide !hihi

sau te poti sinucide si prin accident...hihi..asa ca nu uzita prea mult de ...pedala... lol! Laughing
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9608
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de TAVIC Mier Aug 19, 2009 11:53 am

sunt alti tampiti pe strazi care te mierlesc cu masina !
eu stiu ce pot cat pot la volan !sau pe motor !
e si asta o metoda de sinucidere !sa te infingi cu motocicleta cu 200 la ora intr-un tir !
TAVIC
TAVIC
Inginer anti-stres
Inginer anti-stres

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 5001
<b>Puncte</b> Puncte : 8800
<b>Reputatie</b> Reputatie : 63
<b>Localizare</b> Localizare : boscheti <b>Varsta</b> Varsta : 48
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 22/10/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de dragonfly Mier Aug 19, 2009 3:46 pm

pffoai cata filozofie pe tema asta, nu e un lucru bun si cu asta basta si nici nu am motive pt care sa ma gandesc ca nu ar fi un lucru bun... ca e bine nici nu concep asa ceva in nicio situatie cu nicio conditie si da e las ca nu se lupta cu viata si ca se gandeste la cuvintele "dar si poate"...

bravo hot ai dat un exemplu foarte bun ma bucur sa aud asta,
n-am nici un gand bun despre oamenii care se sinucid, unii vor sa traiasca si altii se sincuid super... n-am ce zice
dragonfly
dragonfly
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 669
<b>Puncte</b> Puncte : 6048
<b>Reputatie</b> Reputatie : 34
<b>Localizare</b> Localizare : Pitesti <b>Varsta</b> Varsta : 38
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/03/1986

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de dragonfly Mier Aug 19, 2009 4:05 pm

mi-am scris si eu parerea aici ca nu-mi plac sinucigasi acum nu dati cu pietre Very Happy

doamne nu-mi plac sinucigasi si.... m-am demodat rau nu mai sunt in rand cu lumea Very Happy daca nu-mi plac ce sa fac eu acum.. intelege si tu si treci peste comentariul meu ...

Q.E.D.

cu placere.


Ultima editare efectuata de catre dragonfly in Mier Aug 19, 2009 4:11 pm, editata de 1 ori
dragonfly
dragonfly
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 669
<b>Puncte</b> Puncte : 6048
<b>Reputatie</b> Reputatie : 34
<b>Localizare</b> Localizare : Pitesti <b>Varsta</b> Varsta : 38
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/03/1986

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Gina Mier Aug 19, 2009 4:23 pm

Bun subiect de discutie Cata.Am trait experienta de a sta in camera cu o persoana care a incercat sa se sinucida de mai multe ori pana i s-a pus diagnosticul de depresie majora.In cazul acesta astfel de boli iti abolesc pur si simplu simtul de autoaparare si in loc sa-ti controlezi actiunile te controleaza ele pe tine.De cele mai multe ori tratamentul are efect dar sunt cazuri in care tratamentul amelioreaza pentru timp scurt simptomele si pacientii recad.Este trist sa vezi un astfel de om care traieste chinuit pur si simplu de propriile ganduri.
Cred ca Tavic a aminti de eutanasiere.Ca viitor medic sunt de acord.Cred ca se numeste moarte asistata.Ti se spune atunci cand depui juramantul ca prima data sa nu faci rau si nu consider ca ajutand un om sa moara demn comiti o crima.Nu pot sa-mi imaginez ce dureri indura de exemplu un om cu metastaze osoase.Sunt insuportabile,e ca si cum cineva ti-ar sfarma oasele tot timpul.Cred ca e important sa-i redai demnitatea unui om chiar daca ceilalti te considera de cele mai multe ori un criminal.

In legatura cu cei care se sinucid sau incearca sa se sinucida si nu au nici o boala psihica nu consider ca e un act de lasitate.E pur si simplu decizia lor si nu sunt in masura sa le judec actiunile
Gina
Gina
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 85
<b>Puncte</b> Puncte : 5463
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0
<b>Localizare</b> Localizare : Cluj <b>Varsta</b> Varsta : 39
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 03/12/1984

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Aug 19, 2009 4:55 pm

Catalin,sau magicule wolf..."ma sinucid" daca nu imi spui ce inseamna Q.E.D lol!
nimeni nu a pus etichete nimanui,dupa cum am "citit" eu toata lumea si-a spus si sustinut parerea...
dar,spune-mi , ce inseamna chestia aia?"Q.E.D"...
de mult vreau sa intreb! Laughing Laughing
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12304
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 69
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum