Antistres
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» topic de ... SALUT
Scris de Tania Vin Oct 30, 2015 6:28 pm

» Dedicatii pentru cei dragi si nu numai ...
Scris de hotsexyro Vin Mar 02, 2012 10:44 am

» Astazi, intr-o cugetare ....
Scris de hotsexyro Mier Feb 29, 2012 2:41 pm

» LA MULTI ANI,MENA!
Scris de hotsexyro Mar Feb 14, 2012 8:13 am

» LA MULTI ANI,motzul meu preferat!
Scris de hotsexyro Dum Feb 12, 2012 7:10 am

» Micul Print sau... despre iubire....
Scris de hotsexyro Sam Feb 04, 2012 9:00 am

» Micul fotograf:)
Scris de hotsexyro Mier Ian 04, 2012 2:49 pm

» Azi, intr-o melodie .....
Scris de hotsexyro Lun Dec 26, 2011 4:35 pm

» Despre Dor!
Scris de hotsexyro Joi Dec 15, 2011 7:00 am

» sectiunea BANCURI
Scris de hotsexyro Sam Dec 03, 2011 10:55 am

» Mesajul din sticla
Scris de hotsexyro Mier Noi 30, 2011 7:53 am

» Poftiti cu incredere (remix) :))
Scris de nicknistor Lun Noi 28, 2011 9:30 pm

» Care credeti ca este realitatea..?
Scris de Seshat Dum Oct 23, 2011 1:33 am

» Visele de la pachet...
Scris de hotsexyro Sam Oct 22, 2011 5:09 pm

» LA MULTI ANI,draga ANDRA!
Scris de hotsexyro Lun Oct 10, 2011 11:47 am

» Gradini si parcuri
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:46 pm

» Surasul interior
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:29 pm

» Amintiri de vacanta
Scris de hotsexyro Lun Sept 05, 2011 2:26 pm

» Vesti bune :)
Scris de hotsexyro Sam Aug 27, 2011 8:48 am

» Despre femei
Scris de hotsexyro Mar Mai 10, 2011 12:30 pm

Top postatori
Only (19411)
Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_rcap 
enola_gay (12892)
Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_rcap 
quanchi (12068)
Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_rcap 
hotsexyro (11940)
Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_rcap 
vlavi (9100)
Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_rcap 
Mena (7546)
Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_rcap 
CROCODILU' (5056)
Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_rcap 
TAVIC (5001)
Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_rcap 
Tania (4875)
Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_rcap 
fabienne05 (4363)
Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_lcap1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Voting_bar1Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Vote_rcap 

Horoscop
Ceas

Despre sinucidere si... nu numai...

+12
enola_gay
Alicecris
Gina
hotsexyro
nicknistor
Rechinu07
Mena
TAVIC
Admin
quanchi
Only
dragonfly
16 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Rechinu07 Mier Aug 19, 2009 5:13 pm

dragonfly a scris:pffoai cata filozofie pe tema asta, nu e un lucru bun si cu asta basta si nici nu am motive pt care sa ma gandesc ca nu ar fi un lucru bun...

Apoi ori ii bun ori nu-i... Ori nu-i bun ori n-ai nici un motiv sa te gandesti ca nu ar fi un lucru bun... Asta inseamna sa te contrazici singur nu sa rastalmacesti spusele altuia spunandu-i ca se contrazice... Cat despre filozofie si dezbaterea subiectului, este suficient de mult material scris despre asta ca sa-ti ocupe ani buni din viata citind... Citeste Shogun daca ai rabdare si vei intelege mai multe... Si sa ne-ntelegem... Nu zic ca asta iti va schimba parerea despre act, dar vei putea sa-l privesti si din alte perspective si poate vei intelege mai bine ce este in mintea unui om care decide sa faca asta, sau cauzele care-l pot determina sa o faca precum si ce influenta are mediul inconjurator in formarea unui om si-a sistemului sau de valori... Cum spuneam... Mai tre' sa umbli prin viata ficior... Si prin biblioteci... Smile
Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7090
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Aug 19, 2009 5:17 pm

thx....Catalin,chiar mi-am adus aminte si eu....dar vremurile acelea cand faceam eu matematica"maica" sunt departe si am uitat de acest Q.E.D.


lol!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12320
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de dragonfly Mier Aug 19, 2009 8:43 pm

Rechinu07 a scris:
dragonfly a scris:pffoai cata filozofie pe tema asta, nu e un lucru bun si cu asta basta si nici nu am motive pt care sa ma gandesc ca nu ar fi un lucru bun...

Ori nu-i bun ori n-ai nici un motiv sa te gandesti ca nu ar fi un lucru bun...

Inainte sa vorbim iar de sinucideri, nu stiu daca chiar e topicul potrivit sa-ti spun... trebuie sa recunosc ma simt flatat ca ma citesti si eu te citesc si probabil stii in ciuda cuvintelor si aici stii la ce ma refer; ma bucur ca nu ai folosit astfel de cuvinte in timp ce m-ai citat evident nu o sa ma bucur prea tare ca roata se intoarce si sunt pregatit pentru orice de regula cum mi se vorbeste asa vorbesc deci cred ca ne putem intelege minunat nu intotdeauna prin intepaturi.

Bun, am o problema fff majora stau prost in explicare adica sa-l fac pe om sa inteleaga ceea ce vreau sa spun... stii tu probleme ingineresti, inginerii de regula au multe ideii dar stau prost la practica si acum fara nici o aluzie prosteasca la tine iti spun dinainte ca si eu sunt inginer si trebuie sa ma crezi pe cuvant. Mai incerc acum o data sa explic ceea ce vroiam sa spun acolo este ca nu caut o motivatie logica pentru care sinuciderea e un lucru bun, poate e cine stie, pentru altcineva.... dar nu pentru mine, deci nu e bun si nici nu am motive sa ma gandesc ca e un lucru bun pentru ca nu vreau sa ma sinucid, cred ca am fost pe inteles acum...(s-ar putea sa ai dreptate cred ca mi-a scapat un 'nu' din greseala pe-acolo, oricum cred ca ai inteles acum ce vroiam sa spun... )

Acum o sa incerc sa-i inteleg pe cei care se sinucid, da, avem mai multe clase sociale de oameni mai multe culturi mai multe credinte si intr-adevar e mult de filozofat pe tema incepand de la seppuku pana la doctrina crestinismului. Nu stiu daca chiar o sa citesc Shogun nu-mi prea place istoria, imi plac mai mult povestirile ale lui tudor chirila spre ex, precum spunea si iluzie sunt in ale tineretii valuri, da oricum nici pe viitor chiar daca nu mai sunt in ale tineretii valuri nu cred ca o sa citesc. Nu am biblioteci in spate nu-mi place sa citesc dar ma pot mandri ca am o perspectiva buna cu privire la sensul vietii.
Ca sa ne intelegem, nu-i condamn pe sinucigasi are cine sa-i judece, conform crestinismului comit un pacat incalca o porunca si anume 'sa nu ucizi' pentru ca viata nu ne apartine viata este oferita de Dumnezeu si prin actul lor de suicid incalca aceasta porunca si actul in sine este de neiertat ca sa nu mai pot la socoteala consecinte colaterale traumatizarea familiei neamului etc. Eu unul cu greu ii inteleg si ma refer in special la cei pe care i-a parasit iubitu/iubita de parca altul nu mai exista pe pamant dupa ce s-au sinucis poate afla ca mai exista (nu pot sa ma abtin sa nu zambesc cu parere de rau pentru ei...) cei care au o viata de rahat stau prin carciumi si se sinucid de parca, eu, tu, noi, voi, am fi vinovati pentru viata lui astfel de oameni, in special cei de la stirile de la ora 5 daca v-ati uitat la ele vreodata adica la ei ce sa filozofezi... Cei care cred in cauza lor si se sacrifica, asa cred ei ca asta le e menirea lor aici da e de discutat asta le e religia asta le e credinta doctrina s.a.m.d. Eu sunt crestin ortodox si imi e foarte bine asa. (iar nu sunt la moda cu credinta stiu Very Happy)


Ultima editare efectuata de catre dragonfly in Mier Aug 19, 2009 8:56 pm, editata de 3 ori
dragonfly
dragonfly
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 669
<b>Puncte</b> Puncte : 6064
<b>Reputatie</b> Reputatie : 34
<b>Localizare</b> Localizare : Pitesti <b>Varsta</b> Varsta : 38
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/03/1986

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de hotsexyro Mier Aug 19, 2009 8:45 pm

eu cred ca oamenii deosebiti sunt cei care au CURAJUl,sa traiasca viata asa cum vine ea cu bune si rele...sa se bucure de cele bune si sa invete din cele rele.sa aiba rabdare,intelegere,iubire,speranta,sa construiasca ,nu sa ucida....chiar si prorpia lor viata!
nu condamn ,nu pun etichete,incerc sa spun ca nu as face acest gest niciodata!si nu-l pot intelege ca pe un gest de ONOARE,CURAJ CARACTER......
eu nu-l pot intelege asa,cu riscul de a parea un om mai putin deosebit....de fapt sunt doar eu si atata tot...o femeie care iubeste Viata,pentru ca am dat VIATA!


Ultima editare efectuata de catre hotsexyro in Mier Aug 19, 2009 9:34 pm, editata de 1 ori
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12320
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Mena Mier Aug 19, 2009 9:29 pm

Eu sunt crestin ortodox si imi e foarte bine asa. (iar nu sunt la moda cu credinta stiu Very Happy)
Te-ai gandit vreodata ca-ti este bine asa..doarece nu ai vrut sa vezi mai departe?...Ortodoxia..pedepseste sinucigasii "exilandu-i" intr-un colt de cimitir..si o slujba facuta...altfel...ca la blasfemiati...cand de fapt..poate pt ei ar trebui sa "munceasca" mai mult...Nimeni nu a propovaduit suicidul dragon...nu am zis ca e un lucru bun...incercam sa discutam pe marginea subiectului...si cred ca toti faceam abstractie de cazuri patologice si de dezamagiti in amor...ratati care o vad ca pe unica varianta...Da...ai dreptate..D-zeu ne-a dat porunca "sa nu ucizi"..d-zeu ne-a dat multeee porunci precum si ..liberul arbitru...Sa ne incurce putin printre ele...presupun...Credinta nu are a face cu religia ortodoxa sau orice alta religie...Tocmai de aceea am si scris pe marginea subiectlui..Pt ca chiar cei care ar trebui sa aiba clementa vis a vis de acesti oameni...ii condamna la "focul vesnic"...p[t ca au incalcat o porunca..Desi...toate poruncile lui Dzeu sunt incalcate flagrant..zilnic..ritmic...cei ce le savarsesc..se pot pocai..si mai au o sansa nu?...Sinucigasilor le e pecetluita soarta...pt ca au incalcat o porunca..Revin cu intrebarea...care din noi hotaram cat poate ierta D-zeu?...Sa presupunem ca un om traieste drept..cinstit..etc..toata viata..dar viata il doboara in final...(sa presupunem ca fiind drept...a refuzat orice compromis pt a-i merge bine)...si se sinucide,nevrand sa mai duca o viata de rahat......Iar altul..criminal...ticalos..nu a facut nici un lucru bun in toata viata lui...moare de moarte naturala...fara sa apuce sa se caiasca ..exact ca sinucigasul...Cine are intaietate inaintea lui D-zeu?..Criminalul nu?...Cel ce nu si-a luat singur viata...ci a luat-o pe a altora...Intelegi acum ideea?...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9624
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de dragonfly Mier Aug 19, 2009 9:47 pm

m-as fi bucurat sa fiu preot ti-as fi raspuns cu siguranta la toate intrebarile pe care le ai..
dragonfly
dragonfly
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 669
<b>Puncte</b> Puncte : 6064
<b>Reputatie</b> Reputatie : 34
<b>Localizare</b> Localizare : Pitesti <b>Varsta</b> Varsta : 38
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/03/1986

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de nicknistor Mier Aug 19, 2009 9:49 pm

fiecare caz este unic,motivele sunt mii,a avea curaj sa0-ti iei viata este curajul suprem si totodata si cea mai suprema dovada de lasitate
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7914
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Rechinu07 Mier Aug 19, 2009 9:54 pm

dragonfly a scris:m-as fi bucurat sa fiu preot ti-as fi raspuns cu siguranta la toate intrebarile pe care le ai..

Looool... Daca gasesti preot apt sa ma combata sau sa o combata imi tai outzele, pe bune... Ca sa nu zic ca exista foarte multi preoti care trateaza foarte "liberal" sa zic asa Biblia si cele sfinte... Ca sa nu zic de preoti care-si plimba sutanele in BMW-uri, ca sa nu zic de o gramada de alte cacaturi... Crede-ma, iti e mai bine inginer... In plus odata mai demult am visat ca dadeam muie unui calugar si sincer am ramas cu o oaresce reticenta vis-a-vis de preasfintitele fete bisericesti... Laughing Laughing Laughing

Rechinu07
Rechinu07
Barbat bine
Barbat bine

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3528
<b>Puncte</b> Puncte : 7090
<b>Reputatie</b> Reputatie : 36
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

http://www.anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de dragonfly Mier Aug 19, 2009 10:02 pm

Acum fiecare padure are uscaciunile ei mai exista si PREOTI si 'preoti' Si nu neaparat preotii te pot lamuri, dirigintele meu a fost profesor de religie, un om deosebit... mai existau elevi tot asa moderni care vroiau sa-l incurce cu tot felul de intrebari caci rautatea e infinita... dar sarim dintr-o parte intr-alta...
dragonfly
dragonfly
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 669
<b>Puncte</b> Puncte : 6064
<b>Reputatie</b> Reputatie : 34
<b>Localizare</b> Localizare : Pitesti <b>Varsta</b> Varsta : 38
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/03/1986

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Alicecris Dum Aug 23, 2009 10:31 am

Nu am cum sa-mi iau viata, pentru ca viata mea e fiul meu... s.a.m.d.
Alicecris
Alicecris
Iubire
Iubire

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1133
<b>Puncte</b> Puncte : 6068
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : Wonderland <b>Varsta</b> Varsta : 43
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/10/1980

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de enola_gay Dum Aug 23, 2009 7:51 pm

CEl mai bun mod de a te sinucide , este sa ramai in viata si sa te lupti cu ea ..... Very Happy
enola_gay
enola_gay
Miezul din dodoashca
Miezul din dodoashca

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 12892
<b>Puncte</b> Puncte : 14892
<b>Reputatie</b> Reputatie : 39
<b>Localizare</b> Localizare : frfnfdfmdmk <b>Varsta</b> Varsta : 113
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/01/1911

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Alicecris Lun Aug 24, 2009 8:44 am

Obiectie! Punct!
Alicecris
Alicecris
Iubire
Iubire

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1133
<b>Puncte</b> Puncte : 6068
<b>Reputatie</b> Reputatie : 8
<b>Localizare</b> Localizare : Wonderland <b>Varsta</b> Varsta : 43
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 01/10/1980

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Admin Lun Aug 24, 2009 12:28 pm

Vizitato a scris:EPILOG


ADMIN,.. cum am spus/scris inca din prima zi,.. dovedeste-mi ca esti altfel decat am fost NOI si... DELETE ACEST CONT...

MULTUMESC.

Cretule, nu ti-a cautat nimeni treaba, dar ti-am respectat doleanta si s-a rezolvat... Scuzele de rigoare pentru intarziere, dar am avut ceva treaba... Ai grija de tine, bafta!
Admin
Admin
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 92
<b>Puncte</b> Puncte : 5551
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 42
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 08/02/1982

https://anti-stres.forumgratuit.ro

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Mena Sam Iul 17, 2010 6:22 pm

Dupa cum spuneam si inainte..sunt revoltata..Pe biserica...Pe faptul ca cineva-oameni ca si noi, poate hotara cat poate ierta d-zeu...Ca nu inteleg ca cei ce se sinucid sunt bolnavi....Ca nu mai gandesc...ca...ca...Si nu au nici un drept sa-i exileze la un capat de cimitir..Biserica ne propovaduieste iertarea si ne invata neiertarea....Poate ajungem in iad..poate nu vom putea fi iertati..dar nu in puterea ei sta sa ierte...Nu ei sunt judecatori...."cu ce masura veti judeca,cu aceia veti fi judecati"...De asta nu le e teama?...Sunt atat de convinsi ca au dreptate...
Mena
Mena
Sefă pe plantaţie
Sefă pe plantaţie

<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 7546
<b>Puncte</b> Puncte : 9624
<b>Reputatie</b> Reputatie : 72
<b>Localizare</b> Localizare : Alba Iulia <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/02/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de hotsexyro Lun Iul 19, 2010 7:21 am

Nu degeaba se zice,draga Mena,"sa faci ce zice popa,nu ce face popa"!
evident ca exista multa ipocrizie in religie,in felul cum "fac" oamenii bisericii legile si le aplica altor oameni (ca si ei de altfel,ca si ei sunt tot oameni si nu ar avea acest drept)....
si ,revenind la "sinucidere",nu voi putea-o considera niciodata un act de curaj si pe cei care o fac oameni desosebiti!
Nu condamn pe nimeni,nu judec(in fond fiecare face cum crede el ca e mai bine pt el),insa nu am sa-i admir niciodata pe oamenii astia!dimpotriva,intotdeauna imi va fi mila de ei si de gestul lor disperat!
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12320
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Mar Iul 20, 2010 10:46 am

... exista oameni mult mai pacatosi decat sinucigasii...

Inclusiv printre acei "barbosi" farisei...
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5791
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de hotsexyro Mar Iul 20, 2010 1:18 pm

daca e vorba de "pacatosi", nimeni nu-i fara de pacat,nu?deci, cand plecam acolo,dincolo,dupa ce am trecut prin viata asta ,toti suntetm pacatosi!
Tocmai am vorbit cu un prieten foarte bun din Cicago,si stiti ce zicea despre sinciderea Madalinei Manole?:
spunea ca el vede in ea doar "pe omul care i-a omarat mama copilului sau(-bebelusul ,Puiutz,care a ramas fara mama cand avea mai multa nevoie de ea)"
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
hotsexyro
hotsexyro
Miss Vitalitate
Miss Vitalitate

<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 11940
<b>Puncte</b> Puncte : 12320
<b>Reputatie</b> Reputatie : 81
<b>Localizare</b> Localizare : Brasov <b>Varsta</b> Varsta : 70
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 14/05/1954

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de justme8205 Vin Aug 06, 2010 4:14 pm

Pt mine sinuciderea nu este un act de curaj...este un act de pura lasitate..cat despre Biserica...hmmz ma abtin, oricum credinta este in suflet si atat..
justme8205
justme8205
Invatacel
Invatacel

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1136
<b>Puncte</b> Puncte : 5551
<b>Reputatie</b> Reputatie : 0
<b>Localizare</b> Localizare : oriunde imi doresc eu! <b>Varsta</b> Varsta : 41
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 05/11/1982

http://www.abracadabraro.wordpress.com

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Vin Noi 12, 2010 4:42 pm

Ce parere aveti despre sinucidere, sinucigasi si..."sinucigasi" (adica cei care doar se prefac,.. joaca teatru,.. in piese penibilo-patetice=-sinucideri anuntate,.. repetate si..
nereusite=fiasco )?..

Si despre "mortii vii",.. "zombie"... Nu cei din filme hoorror,.. ci cei care traiesc printre noi...

Vi s-a intamplat vreodata in viata sa simtiti imboldul de a pune.. PUNCT?.. De ce?.. Cum ati trecut peste?...

P. S. Acest subiect va avea o continuare,.. il voi diseca mai... amplu.,..
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5791
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Tigrul_de_metal Vin Noi 12, 2010 7:57 pm

Am mai discutat subiectul asta,in alta parte....
Sinucigasii sunt lasi...dar depinde de context
daca vrei...o disecam...darabutze-darabutze....
Tigrul_de_metal
Tigrul_de_metal
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 168
<b>Puncte</b> Puncte : 5044
<b>Reputatie</b> Reputatie : 6
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 58
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 06/12/1965

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de nicknistor Vin Noi 12, 2010 8:06 pm

depinde din ce ungi privesti lucrurile...pot fi cei mai mari lasi pt ca nu au curajul sa lupte cu viata sau pot fi cei mai curajosi oameni...citi dintre noi nu ne-am dorit de multe ori sa terminam cu totul dar nu am avut curajul?
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7914
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Tigrul_de_metal Vin Noi 12, 2010 8:11 pm

....depinde de imprejurari....asta ziceam
poate fi las sau poate fi curajos....
Tigrul_de_metal
Tigrul_de_metal
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 168
<b>Puncte</b> Puncte : 5044
<b>Reputatie</b> Reputatie : 6
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 58
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 06/12/1965

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de nicknistor Vin Noi 12, 2010 8:22 pm

citeodata chiar este de admirat omul care a avut acest curaj....de ex,daca ai o boala care stii ca te duce sigur sa ramii la pat pt o anumita perioada dupa care stii ca urmeaza la revedere...nu e mai demn sa termini totul inainte pt a nu mai face probleme si celor din jurul tau?
nicknistor
nicknistor
Gigolo XXL
Gigolo XXL

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 3662
<b>Puncte</b> Puncte : 7914
<b>Reputatie</b> Reputatie : 41
<b>Localizare</b> Localizare : arad-cluj <b>Varsta</b> Varsta : 49
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 12/02/1975

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Tigrul_de_metal Vin Noi 12, 2010 8:30 pm

asta e un act de curaj.....!!
da sa bei solutie de cartofi nu stiu din ce motive...asta e lasitate in curu gol
Tigrul_de_metal
Tigrul_de_metal
Fresh "meat"
Fresh

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 168
<b>Puncte</b> Puncte : 5044
<b>Reputatie</b> Reputatie : 6
<b>Localizare</b> Localizare : Bucuresti <b>Varsta</b> Varsta : 58
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 06/12/1965

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Magic_White_Wolf Vin Noi 12, 2010 8:57 pm

Hai sa intru si eu,... usor,.. asa,.. in subiect....
Ca sa ajung la ceea ce am avut in capatana-mi delicata...cand am conceput acest topic...

Sunt doua situatii... relevante...

1. Daca ar fi sa fiu in pericol de a ajunge la inchisoare si... copilul meu sa sufere toata viata din cauza ca are un tata puscarias,... decat sa-i distrug viata,... mai bine m-as sinucide...

2. Daca as ajunge sa nu mai fiu om,... sa zac pe un pat de spital,... sa nu mai pot sa fac lucrurile normale,... sa fiu o leguma,... un zombie,... sa ma chinui, dar sa chinui si pe altii,... m-as sinucide...

Sunt situatii si... situatii...

Eu nu vreau sa pun accentul pe "sinuciderile" (scrise cu litere mici),... ptr. o femeie sau ptr. un barbat,... prostii d-astea,... uneori doar teatru ieftin,.. nu intentie serioasa...

Istoria e de partea mea cand sustin ca adevaratii sinucigasi sunt cei mai curajosi oameni si niste caractere extraordinare...

Asta inseamna SINUCIDEREA... CURAJ, CARACTER, ONOARE...
Magic_White_Wolf
Magic_White_Wolf
Pack Leader
Pack Leader

<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numar mesaje</b> Numar mesaje : 1162
<b>Puncte</b> Puncte : 5791
<b>Reputatie</b> Reputatie : 16
<b>Localizare</b> Localizare : Romania, Bucuresti,... Oriunde si nicaieri... <b>Varsta</b> Varsta : 54
<b>Data nasterii</b> Data nasterii : 28/06/1969

http://ro.netlog.com/Magic_White_Wolf

Sus In jos

Despre sinucidere si... nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Despre sinucidere si... nu numai...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum